MENÜ

Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş

Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21 Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş haberi bulunmuştur.

Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş Haberleri

Gönül elçileri bu kez Arakanlı yetimleri sevindirdi

Gönül elçileri bu kez Arakanlı yetimleri sevindirdi

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından ‘Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş’ sloganıyla gerçekleştirilen vekaletle kurban kesim organizasyonu kapsamında Arakan’a giden gönül elçileri, yetimhanede eğitim gören öğrencilere bayram hediyesi verdi.

16.08.2019Avrupa
DİTİB’den 150 ülkeye kurban yardımı

DİTİB’den 150 ülkeye kurban yardımı

Merkezi Almanya’nın Köln kentinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Başkanı Kazım Türkmen, bu yıl 150 ülke ve 500’e yakın farklı bölgede kurban yardımı yaptıklarını söyledi.

14.08.2019Avrupa
Erdoğan’ın kurbanı Togo’da kesildi

Erdoğan’ın kurbanı Togo’da kesildi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Diyanet Vakfı’na (TDV) vekâlet verdiği hissenin de yer aldığı kurbanlar, Batı Afrika ülkesi Togo’da kesildi.

13.08.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğanın kurbanı Togoda kesildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurbanı Togo'da kesildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye Diyanet Vakfına (TDV) vekalet verdiği hissenin de yer aldığı kurbanlar, Batı Afrika'daki Togo'da kesildi.

12.08.2019Dünya
Fildişi’ne kardeş eli

Fildişi’ne kardeş eli

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) bu Kurban Bayramı’nda da dünyanın dört bir yanında, yardıma muhtaç kişilere bağışlanan kurbanları teslim etti.

12.08.2019Gündem
Almanya’da ‘Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’

Almanya’da ‘Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’

Almanya’nın Köln, Duisburg ve Lünen kentlerinde, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ile Diyanet İşleri Türk İslam Birliğince (DİTİB) ortak yürütülen ‘2019 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’ tanıtım toplantıları düzenlendi.

6.08.2019Avrupa
20 milyon kişiye kurban yardımı

20 milyon kişiye kurban yardımı

DİYANET İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) bu yıl düzenlediği vekaletle kurban organizasyonuna ilişkin, “Yurtiçinde 278 kesim noktasında, yurtdışında ise 149 ülkenin 443 bölgesinde 20 milyonu aşkın ihtiyaç sahibine yardım götüreceğiz” dedi.

31.07.2019Gündem
Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor Tatil kaç gün olacak

Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor? Tatil kaç gün olacak?

Geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın 2019 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelini açıklamasının ardından, yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı tarihi ve tatil günleri, son zamanlarda internette sıklıkla araştırılmaya başlandı. Özellikle kurbanlık almayı planlayan vatandaşlar, 2019 Kurban Bayramı'nin hangi güne denk geleceğini merak ediyor. İşte, Kurban Bayramı tatil günleri ve tarihi ile ilgili bilgiler.

6.07.2019Gündem
Vekalet yoluyla kurbanlık fiyatları ne kadar Diyanet açıkladı

Vekalet yoluyla kurbanlık fiyatları ne kadar? Diyanet açıkladı

Diyanet İşleri Başkanlığı her sene olduğu gibi bu sene de vekalet yoluyla kurbanlık fiyatlarını günler öncesinden açıkladı. Peki, vekalet yoluyla kurbanlık fiyatları ne kadar? Vekalet yoluyla kurban nasıl kesilir?

3.07.2019Ekonomi
Zanzibarda ilahilerle karşılandılar

Zanzibar'da ilahilerle karşılandılar

Türkiye Diyanet Vakfının (TDV), "Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş" temasıyla düzenlenen vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonundaki gönüllüler Tanzanya'nın özerk bölgesi Zanzibar'ın Tumbatu Adası'nda ilahilerle karşılandı.

25.08.2018Gündem
Kardeş eli Zanzibar’a uzandı

Kardeş eli Zanzibar’a uzandı

Türkiye Diyanet Vakfı, (TDV) bu Kurban Bayramı’nda dünyanın dört bir tarafındaki yardıma muhtaç kişilere bağışlanan kurbanları teslim etti.

23.08.2018Gündem
DİTİB’den Arakanlı  yetimlere ‘bayram’ çantası

DİTİB’den Arakanlı yetimlere ‘bayram’ çantası

Merkezi Almanya’nın Köln kentinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) heyeti, Arakan’a giderek yetimlere kurban eti ile okul eşyaları dağıttı.

22.08.2018Avrupa
DİTİB gönüllülerine ‘kurban’ semineri

DİTİB gönüllülerine ‘kurban’ semineri

Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) bu yıl Avrupa’da gerçekleştireceği ‘Vekaletle Kurban Organizasyonu’, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) aracılığıyla gerçekleşecek.

6.08.2018Avrupa
Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek Bayram tatili bu yıl 9 gün mü olacak

Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek? Bayram tatili bu yıl 9 gün mü olacak?

Kurban Bayramı'na artık sayılı günler kala vatandaşlar hem seyahat planlarını yapmak hem de dini vazifelerini yerine getirebilmek için bayram tatilinin kaç gün olacağını merak ediyorlar. Tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de Kurban Bayram'ı tatilinin 9 gün olması mümkün. Peki Kurban Bayramı bu yıl hangi tarihe geliyor? İşte Kurban Bayramı önce merak edilenler

19.07.2018Gündem
Kurban Bayramı bu yıl ne zaman kutlanacak Kurban Bayramı tatili kaç gün

Kurban Bayramı bu yıl ne zaman kutlanacak? Kurban Bayramı tatili kaç gün?

Tarih yaklaştıkça Kurban Bayramı tatili ve takvimine yönelik araştırmalar hız kazandı. Geçen yıl Kurban Bayramı'nın 30 Ağustos'la birleşmesi nedeniyle uzun bir tatil imkanı yakalayan vatandaşlar, 2018 takvimini sorguluyor. Peki, Kurban Bayramı bu yıl ne zaman kutlanacak? Kurban Bayramı tatili kaç gün?

13.07.2018Gündem
Diyanet kurbanlık fiyatlarını açıkladı

Diyanet kurbanlık fiyatlarını açıkladı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 850, yurt dışında 625 lira olarak belirlendiğini bildirdi.

12.07.2018Ekonomi