MENÜ

Kıraathane

Kıraathane ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kıraathane haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kıraathane haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 715 Kıraathane haberi bulunmuştur.

Kıraathane Haberleri

Garibanların adayıyım

'Garibanların adayıyım'

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Benim rakibim sarayda yaşayan bir beyaz Türk. Bana ‘gariban’ diyor. Doğru. Ben garibanların adayıyım” dedi.

10.06.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan hazırlığını yapıyoruz dedi ve duyurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'hazırlığını yapıyoruz' dedi ve duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kocaeli mitinginde "Kocaeli’de üçüncü bir üniversitenin hazırlığını yapıyoruz. Değerlendirmeleri yapıyoruz. Bu değerlendirmelerden sonra üçüncü bir üniversiteyi Kocaeli’ne kazandıracağız" dedi.

10.06.2018Gündem
Muharrem İnce: Türkiyeye yeni bir kan lazım

Muharrem İnce: Türkiye'ye yeni bir kan lazım

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Türkiye batıyor, kamyon duvara çarpmak üzere. Erdoğan neden erken seçime gitti? Çünkü ekonomik kriz kapıda, o bunu biliyor. Diyor ki 'Kriz gelmeden şu seçimi yapayım, oyları alayım.' ama bu yorgun adam bu krizi atlatamaz. Erdoğan bir daha seçilirse, dolar 8-10 lira olur. Batarız. Türkiye'ye yeni bir kan lazım." dedi.

10.06.2018Gündem
İnce: Ben garibanların adayıyım doğru

İnce: Ben garibanların adayıyım doğru

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Bana 'gariban' diyor. Ben garibanların adayıyım doğru. Rakibim beyaz Türk, sarayında beyaz çay içiyor. Ben sizin gibi siyah çay içiyorum. Onun için o beyaz Türk, ben zenci" dedi.

10.06.2018Gündem
Kılıçdaroğlu: YÖK’ü kaldıracağız

Kılıçdaroğlu: YÖK’ü kaldıracağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin göreve gelmesi halinde ilk iş olarak YÖK’ü kaldıracaklarını ve 2 yıl içerisinde yurt sorununu çözeceklerini söyledi.

10.06.2018Gündem
Erdoğan: Bizim gündemimizde af diye bir şey yok

Erdoğan: Bizim gündemimizde af diye bir şey yok!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Bizim gündemimizde af diye bir şey yok. Yani bu konularda kimse bize farklı yaklaşım göstermesin.' dedi.

9.06.2018Gündem
Kıraathane yanıtı: Bu işsizliğin itirafıdır

Kıraathane yanıtı: Bu işsizliğin itirafıdır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, değişim zamanı olduğunu belirterek, "Dünya hızla değişiyor, biz yerimizde sayıyoruz. Şimdi kıraathaneler yapılacakmış. Niçin? İşsiz sayısı daha çok artacak. Nereye gidecek bu vatandaşlar, kıraathanelere gidecekler. Bu işsizliğin itirafıdır” dedi.

9.06.2018Gündem
Muharrem İnceden flaş açıklamalar

Muharrem İnce'den flaş açıklamalar

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, katıldığı bir canlı yayınında soruları yanıtladı. İnce olası Kandil operayonu için "Şimdi diyelim ki Kandil’e operasyon yapacaksınız davulla zurnayla operasyon olur mu? Bu çıkın oradan biz geliyoruz demektir" dedi. İnce seçim çalışmalarında yardım eden ekibinden bahsederken "12 genç var iyi üniversitelerden mezun zeki çocuklar. Bunlar klipleri, videoları hazırlıyorlar. Kendi aralarında bir takma adları da var, “10.Kat” diye. Ayrıca ekonomi ekibi var. Yıllardır birlikte çalıştığım bir ekibim var. Kendilerini kanıtlamış insanlar" ifadelerini kullandı.

9.06.2018Gündem
Muharrem İnce zaman verdi Türkiye bir yılda...

Muharrem İnce zaman verdi! 'Türkiye bir yılda...'

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, ekibinin hazır olduğunu belirterek, "Donanımlı ekiple Türkiye'yi bir yılda düze çıkaracağız. Hukuk, adil mahkemeler, yatırım, üretim, bereketli topraklar, bacaları tüten fabrikalar ve çağdaş hesap veren yönetim, geleceği kurgulayan eğitim, bunları yapabiliriz. Çiftçiye mazot 3 lira, fındık 15 lira olacak. Asgari ücret 2 bin 200, en düşük emekli maaşı bin 500 lira olacak" dedi.

9.06.2018Gündem
En büyük vaadim sizi gülümsetmek

En büyük vaadim sizi gülümsetmek

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Size en büyük vaadim ne biliyor musunuz? Sizi gülümseteceğim. Huzurlu bir ülkede uyanacaksınız. Kurtulacağız bu düzenden” dedi. İnce, Karabük’te yaptığı mitingde şunları söyledi:

8.06.2018Gündem
Hâkim rüşvet alan polise sert çıktı: Bize vicdan mı yaptıracaksın

Hâkim rüşvet alan polise sert çıktı: 'Bize vicdan mı yaptıracaksın'

Diyarbakır’da cezaevi firarisi Ş.T.’den 4 bin 500 lira rüşvet aldıkları iddiasıyla yargılanan Terörle Mücadele Şubesi’nde görevli iki polisten Mustafa B. 5 yıl, Oğuzhan B. ise 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanık polis memuru Mustafa B.'nin, "Mahkemede adil bir yargılama yapılmadı. Ben haksızlığa uğradım. Bu işin sonu ahirete kalmıştır. Buna rağmen size ve herkese hakkımı helal ediyorum" sözlerine tepki gösteren mahkeme başkanı, "Boş ver hakkını helal etmeyi, doğru düzgün savunmanı yap. 'Size hakkımı helal ediyorum' ne demek. Bize vicdan mı yaptıracaksın" dedi.

22.05.2018Gündem
İçişleri Bakanlığından seçim güvenliği genelgesi

İçişleri Bakanlığı'ndan seçim güvenliği genelgesi

İçişleri Bakanlığınca 24 Haziran seçimleri öncesinde, sırasında ve sonrasında alınacak güvenlik tedbirlerine ilişkin genelge yayımlandı.

11.05.2018Gündem
İşte seçim yasakları

İşte seçim yasakları

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) seçim yasakları açıkladı.

28.04.2018Gündem
YSK’dan erken seçimle ilgili 4 yeni karar

YSK’dan erken seçimle ilgili 4 yeni karar

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi hakkında 4 yeni kararı Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.

28.04.2018Gündem
Seçim günü düğün olur mu

Seçim günü düğün olur mu?

Seçim günü düğün yapılır mı sorusu, erken seçim kararının alınmasıyla birlikte vatandaşların merakla sorguladığı konu oldu. Düğün için aldıkları tarihin seçim ile aynı güne denk gelmesinin ardından akıllardaki soru, 'Seçimde düğün olur mu?' oldu. Peki, YSK'nın mevzuatlarına göre seçim günü düğün olur mu? İşte, YSK'dan seçim günü düğün kararı hakkında detaylı bilgiler

19.04.2018Gündem
Türkiyede bir ilk

Türkiye'de bir ilk

Bugüne kadar pek çok oyunu yazıp yöneten Masal Gerçek Tiyatrosu’nun kurucusu Reha Bilgen, 4 yıldır titizlikle üzerinde çalıştığı 39 kukla ve 12 sahnenin oluşturduğu “Dünya Bir Kukla Sahnesi” adlı sergisini 19 Mart -29 Mart tarihleri arasında Barış Manço Kültür Merkezi’nde meraklıları için sergiliyor.

20.03.2018Keyif
İşimiz bitmedikçe oradan çıkmayacağız... Boşuna heveslenmeyin

'İşimiz bitmedikçe oradan çıkmayacağız... Boşuna heveslenmeyin'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Afrin’den çekilmesini isteyen Avrupa Parlamentosu’na (AP), “Boşuna heveslenmeyin, işimiz bitmedikçe oradan çıkmayacağız, bunu bilesiniz. Türkiye bir şamar oğlanı değildir. Bu sözlerin hepsi bizim bir kulağımızdan girer öbüründen çıkar” tepkisini gösterdi. Erdoğan, dün Beştepe’de düzenlenen Liseliler Destanı Yazıyor Şiir ve Kompozisyon Yarışması Ödül Töreni’nde şunları söyledi:

15.03.2018Gündem
Erdoğandan APye çok sert Afrin cevabı

Erdoğan'dan AP'ye çok sert Afrin cevabı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Liseliler Destanı Yazıyor Şiir ve Kompozisyon Yarışması ödül töreninde konuştu. Erdoğan, "Avrupa Parlamentosu’nda Afrin ile alakalı olarak bizim oradaki harekâtı istenecekmiş, isteniyormuş vesaire. Genişlemeden sorumlu bayan var bir tane, böyle bir arzuda bulunmuş. Boşuna heveslenmeyin, işimiz bitmedikçe oradan çıkmayacağız. Bunu bilesiniz. Türkiye bir şamar oğlanı değildir" dedi.

15.03.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Tuhaf şeyler

Yetkisi olmayanlar niye konuşuyor?

10.06.2018

Evde okumayan kıraathanede okur mu?

SEÇİM dönemleri siyasetçilerin vaat dönemleridir.

8.06.2018