MENÜ

Kazdağları Milli Parkı

Kazdağları Milli Parkı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kazdağları Milli Parkı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kazdağları Milli Parkı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 59 Kazdağları Milli Parkı haberi bulunmuştur.

Kazdağları Milli Parkı Haberleri

Kazdağlarının bacası: Şahin Deresi Kanyonu

Kazdağları'nın bacası: Şahin Deresi Kanyonu

Kazdağları Milli Parkı içinde bulunan Şahin Deresi Kanyonu, temiz havasıyla bölgenin ‘oksijen evi’ olarak nitelendiriliyor. Edremit ilçesinin Altınoluk Mahallesi'nden çıkılabilen kanyon, Kazdağları'ndan çektiği temiz bol oksijen içeren havayı, çam ve kekik kokusuyla Edremit Körfezi'ne dağıtırken, denizden aldığı iyotlu yosun kokulu havayı da dağa çıkartarak adeta bir baca görevi görüyor. İşte size Şahin Deresi Kanyonu gezi rehberi…

Balıkesirin doğal güzellikleri

Balıkesir'in doğal güzellikleri

Türkiye birçok doğal güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Dağlar, milli parklar, göller gibi doğal güzelliklerinin yanında Kapadokya gibi birçok doğa harikasına da sahibiz. Balıkesir ise yeşil alanları, parkları ve dağları ile doğal güzellikleri görmek isteyenlerin uğrak bir yeri. Eğer Balıkesir'e gitmek için yola çıkarsanız doğa turuna çıkmadan dönmeyin. İşte Balıkesir doğa turunda işinize yarayacak bilgiler...

31.01.2018Seyahat
Bu mevsimde Kaz Dağları’na gitmek için 5 neden

Bu mevsimde Kaz Dağları’na gitmek için 5 neden

Tanrıların kutsadığı, 850 yaşındaki anıt ağaçların, acıklı aşk hikâyelerinin, göl ve biririnden güzel şelalelerin bulunduğu bir cennet Kaz Dağları. Özellikle Adatepe ve Yeşilyurt köyleri huzura açılan birer pencere gibi...

2.09.2016 Seyahat
Dünyanın akciğerinde sonbahar renkleri

'Dünyanın akciğeri'nde sonbahar renkleri

Alplerden sonra dünyanın en fazla oksijen oranına sahip olduğu belirtilen Kazdağları, adeta bir renk cümbüşünün yaşandığı sonbahar ve kış aylarında da doğa tutkunlarının akınına uğruyor.

14.12.2012Seyahat
Doğayla buluşulacak en iyi 10 adres

Doğayla buluşulacak en iyi 10 adres

Bahar nihayet geldi. Bu aylar, evlerimizden çıkıp doğayla kucaklaşma zamanı. Uzun yürüyüş ve piknik planları yapılmaya başlandı bile. Takın çantanızı sırtınıza, yollara düşün. İsterseniz çimenlerin üzerinde piknik yapın, isterseniz kır lokantalarında mola verin. İşte doğayla buluşabileceğiniz 10 rota

23.03.2012Seyahat
Kazdağları’nın kış manzaraları Erhan’ın unutulmaz lezzetleri

Kazdağları’nın kış manzaraları Erhan’ın unutulmaz lezzetleri

Edremit Körfezi’nin kuzeyinde, Çanakkale’den Balıkesir’e uzanan Kazdağları uçsuz bucaksız zeytinlikleri, dereleri, geleneklerini yaşatan Türkmen köyleri, antikçağ efsaneleriyle farklı bir dünya. Yaz aylarında sahillerden taşan kalabalıkla canlanan dağlar, köyler kışın yalnızlığa bürünüyor.

5.02.2012Seyahat
Kazdağları’nın kış manzaraları Erhan’ın unutulmaz lezzetleri

Kazdağları’nın kış manzaraları Erhan’ın unutulmaz lezzetleri

Edremit Körfezi’nin kuzeyinde, Çanakkale’den Balıkesir’e uzanan Kazdağları uçsuz bucaksız zeytinlikleri, dereleri, geleneklerini yaşatan Türkmen köyleri, antikçağ efsaneleriyle farklı bir dünya. Yaz aylarında sahillerden taşan kalabalıkla canlanan dağlar, köyler kışın yalnızlığa bürünüyor. Doyumsuz Ege manzarası, yöre lezzetlerini sunan butik oteller, termal tesisler damak tadına düşkün doğaseverlere kalıyor. Erhan Şeker’in yeni yayımlanan kitabı “Kaz Dağları’ndan Bir Lezzet Öyküsü” vesilesiyle Edremit’e yolum düştü. Uykuya çekilen doğanın bağrında, kış lezzetlerini tattım.

4.02.2012Seyahat
Kazdağları’ndaki yangında sabotaj sorusu

Kazdağları’ndaki yangında sabotaj sorusu

Balıkesir ile İzmir ve Adana’da dün yine orman yangınları vardı.

27.08.2009Gündem
Kazdağları’nda yangın kabusu

Kazdağları’nda yangın kabusu

Kazdağları Milli Parkı yakınlarında üç ayrı noktada başlayan orman yangını, rüzgarın da etkisiyle büyüdü. Karadan, havadan helikopter ve uçakların müdahale ettiği yangınlarda 150 hektar yandı.

27.08.2009Ege
Kazdağlarında korkutan yangın

Kazdağları'nda korkutan yangın

Balıkesir'in Edremit ilçesi Mehmetalan köyü yakınlarında çıkan yangında, 1 hektar ormanlık alan zarar gördü.

7.08.2008Gündem
Artık Kazdağları gözde

Artık Kazdağları gözde

Balıkesir’in Edremit İlçesi’nde eko turizm, deniz turizminin önüne geçmeye başladı. Turizm işletmecileri ve yerel yönetimlerin dağ turizmine de önem vermesi sonucu Kazdağları Milli Parkı ziyaretçilerinin sürekli artması, bu konuda umutları çoğalttı.

16.08.2006Kelebek
Kaz Dağı’nda kamera çekimi 725 YTL

Kaz Dağı’nda kamera çekimi 725 YTL

Balıkesir'in Edremit İlçesi sınırları içinde kalan Kazdağları Milli Parkı’nda, yerli ve yabancı turistler, artık para ödeyerek fotoğraf ve kamera çekimi yapabilecek. Uygulama, Milli Parklar Genel Müdürlüğü genelgesi doğrultusunda yapılıyor.

23.07.2005Gündem
Ağaç katliamı ikinci kez durduruldu

Ağaç katliamı ikinci kez durduruldu

Balıkesir’in Edremit İlçesi Altınoluk Beldesi’nde, İzmir- Çanakkale Karayolu’nu genişletme çalışması yapan müteahhit firma elemanlarının, Antandros Antik Kenti’nde izinsiz ağaç kesmesi tepkiyle karşılandı.

21.09.2004Gündem
Türkiye ve Belarusta mantar türü araştırması yapılacak

Türkiye ve Belarus'ta mantar türü araştırması yapılacak

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Faruk Selçuk'un hazırladığı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunca (TÜBİTAK) destekli proje ile Türkiye ve Belarus'taki doğal koruma alanlarında ağaç ve çalılarda gelişim gösteren mantarlar araştırılacak.

21.06.2019Teknoloji
Milli parklarımıza 5 yıldız

Milli parklarımıza 5 yıldız

BAĞIMSIZ Uluslararası Seyahat Sitesi TripAdvisor web sitesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü’ne bağlı 22 Milli Park’a 4.5-5 yıldız arasında puan verdi.

30.09.2016Gündem
Gizli şelaleye ziyaretçi akını

Gizli şelaleye ziyaretçi akını

Çanakkale'nin Bayramiç İlçesi sınırlarındaki Kazdağları'nda, bir orman işçisi tarafından tesadüfen bulunan ve gizli bir cennet bahçesini andıran şelale ziyaretçi akınına uğruyor. Temiz havanın keyfini sürenler, doğa harikasını izleyip yorgunluk atıyor. Kazdağları'nın Bayramiç İlçesi'ne bakan kuzey yamaçlarındaki Sazak Gözetleme Kulesi'nde 10 yıl gözetleme işçisi olarak çalıştıktan sonra bölgede odun kesim işi yapan 53 yaşındaki Mehmet Özenç, yaklaşık 6 ay önce, zirveye yakın Uzunluk Mevkii'nde bugüne kadar bilinmeyen bir şelale buldu. Basında yer alan haberlerin ardından şelale, vatandaşların yoğun olarak geldiği yerler arasına katıldı. Ayazma başta olmak üzere mesire yerlerini gezerek milli parkı dolaşan ziyaretçiler bin 300 metre yükseklikteki Uzunluk mevkiinde gizli cenneti de görmeyi ihmal etmedi. Bir pınarın oluşturduğu ve 50 metre yükseklikteki sarp kayalıklardan dökülen şelaleyi görebilmek için 1,5 saat yürüyerek bögleye gelen ziyaretçiler, yorgunluk attı. Fatih DALDAL-DHA

19.05.2014Haber
Helikopterden İstanbul

Helikopterden İstanbul

Bemet Tur turistlere yönelik başlattığı helikopter turlarını İstanbullulara açtı.

20.04.2014Seyahat
Marka kent

Marka kent

ÇANAKKALE Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Zengin tarihi ve kültürel mirasıyla Çanakkale, ulusal ve uluslararası tanınmışlığa sahip ayrıcalıklı bir kenttir. Çanakkale tüm bu sayılan özellikleriyle de zaten marka kenttir. Aslolan bu markaları sürdürülebilir, görünür, tercih edilebilir kılmaktır” dedi.

18.03.2014Ekonomi
Zirvede Başbakan’a çağrı

Zirvede Başbakan’a çağrı

Çanakkale Valiliği’nce düzenlenen ‘2012 Turizm Zirvesi’ne Kazdağları bölgesinde altın arama konusu damgasını vurdu.

27.07.2012Ege
Zirvede Başbakan’a çağrı

Zirvede Başbakan’a çağrı

Çanakkale Valiliği’nce düzenlenen ‘2012 Turizm Zirvesi’ne Kazdağları bölgesinde altın arama konusu damgasını vurdu.

27.01.2012Ege
Yatırımda Orman ve Su Bakanlığı lider

Yatırımda Orman ve Su Bakanlığı lider

ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bakanlığına ait yatırımları incelemek için Çanakkale’ye geldi. Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna’yı makamından ziyaret eden ve bakanlığının Çanakkale’ye yaptığı yatırımları anlatan Bakan Eroğlu, kenti özel bir il olarak değerlendirdiklerini anlatan Eroğlu, diğer bakanlıklar içinde en büyük yatırımları kendilerinin yaptığını söyledi.

10.09.2011Ege
Kılıçdaroğlundan Ergenekon suçlamasına dava

Kılıçdaroğlu'ndan Ergenekon suçlamasına dava

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisini Ergenekon’la ilişkilendiren, kendisine ’Yürüyen yalancı’, ’Uçan yalancı’ diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında dava açacaklarını söyledi.

20.05.2011Gündem
96 yıl önce bugün...

96 yıl önce bugün...

Gelibolu Milli Parkı, Gelibolu yarımadasında Çanakkale’nin Eceabat ilçesi sınırları içinde kalıyor. Toplam 33 bin hektarlık bir alanı kaplayan mili parkın içinde, Çanakkale Savaşları’na ait, gezilecek tam 40 nokta bulunuyor. Çanakkale Savaşları’nın geçtiği yerlerde yaşamını kaybeden her ulustan askerin anısına yapılan anıtlar, şehitlikler her yıl dünyanın her köşesinden gelen insanlar tarafından ziyaret ediliyor. Bu yazımda bölgeyi kısa da olsa tanıtmaya çalışacağım.

16.03.2011Gündem
Televizyonu, bilgisayarı, trafiği cep telefonunu arkanızda bırakın

Televizyonu, bilgisayarı, trafiği cep telefonunu arkanızda bırakın

Evet, ekim ayında artık yakıcı güneş, ferahlatıcı deniz, sıcacık kumlar yok ama hala kısa dinlenme fırsatları yaratmak mümkün. Küçük kaçamağınıza bir de geçerli bahane arıyorsanız, yoga kamplarına katılmanızı önerebiliriz. Bahaneleriniz ise şunlar: Vücudu disipline sokmak, meditasyon yapmak, sigara ve alkolü azaltmak... Rotalar da muhtelif; yazdan kalma günler arayanlar Fethiye, Datça ve Antalya’yı, yeşil meraklıları Bolu ve İstanbul Polonezköy’ü tercih edebilir.

8.10.2010Seyahat
Bahar sevinci hıdrellezle yaşanır

Bahar sevinci hıdrellezle yaşanır

Türkiye’nin en yaygın kutlanan, ritüeller, eğlenceler açısından en zengin bahar bayramı hıdrellez bu hafta başlıyor. Edirne’den Elbistan’a farklı etnik gruplar, ölmüşlerin ruhuna pilavlar pişirip dağıtacak, mutlu ve sağlıklı bir yaz için dileklerde bulunacak, panayırlarda eğlenerek yazı karşılayacak. Aslında Hıdrellez şölenleri 5-6 Mayıs’ta düzenleniyor. Ancak birçok ilde, katılımın artması amacıyla şölenler hafta sonuna kaydırılıyor. Hatta hıdrellez geleneğinin güçlü olduğu bölgelerde, köyler, mayısın beş hafta sonunda sırayla şenlikler düzenliyor. İşte bu coşkuyu yaşamak isteyenler için 10 şehirden 15 şölen adresi.

2.05.2010Seyahat
Kazdağlarındaki yabani inekler av hayvanı oldu

Kazdağları'ndaki yabani inekler av hayvanı oldu

ÇANAKKALE'nin Yenice İlçesi'ne bağlı Kalkım Beldesi'ndeki ormanlık alanlarda sayıları 500'ü bulan yabani ineklerin koruma altına alınması istendi.

2.05.2010Gündem
Abant için Bolu Valiliği hakkında suç duyurusu

Abant için Bolu Valiliği hakkında suç duyurusu

ORMAN Mühendisleri Odası eski Genel Başkanı, Kazdağları ve Madra Dağı Çevre Platformu Sözcüsü Salih Sönmezışık, Bolu'daki Abant Tabiat Parkı'nda yapılan çalışmalar nedeniyle Milli Parklar Yasası, Kıyı Kanunu, Sulak Alanlar Sözleşmesi, Avrupa Peyzaj Sözleşmesi, Biyolojik Çeşitlilik Sözleşmesi, Mera ve Çevre Yasası ile Yaban Hayatının ve Yaşam Ortamlarını Koruma Sözleşmesi'ne aykırı davranıldığı iddiasıyla Bolu Valiliği hakkında suç duyurusunda bulundu.

8.04.2010Gündem
Şehitliklere 8 bin kişi

Şehitliklere 8 bin kişi

Çanakkale Belediyesi "İlimizi Tanıyalım" sloganıyla başlattığı kültür hizmeti çerçevesinde vatandaşlara kentin tarihi ve turistik bölgelerini ücretsiz gezme imkanı sunuyor.

23.07.2008Ege

Yazar Sonuçları

Kazdağlarının bacası: Şahin Deresi Kanyonu

Kazdağları'nın bacası: Şahin Deresi Kanyonu

Kazdağları Milli Parkı içinde bulunan Şahin Deresi Kanyonu, temiz havasıyla bölgenin ‘oksijen evi’ olarak nitelendiriliyor. Edremit ilçesinin Altınoluk Mahallesi'nden çıkılabilen kanyon, Kazdağları'ndan çektiği temiz bol oksijen içeren havayı, çam ve kekik kokusuyla Edremit Körfezi'ne dağıtırken, denizden aldığı iyotlu yosun kokulu havayı da dağa çıkartarak adeta bir baca görevi görüyor. İşte size Şahin Deresi Kanyonu gezi rehberi…

26.09.2017

Kazdağları için 60 bin imza

ÇANAKKALE’nin Karabiga ilçesine yapılmak istenilen ithal kömürlü termik santral projesi, Kirazlıdere Termik Santralı’nın (KTS) durumu bugün Ankara’da gerçekleştirilecek toplantıda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından değerlendirilecek.

25.04.2017

Sıcak suların sağlıkla buluştuğu rotalar

Sonbaharın son demlerini yaşadığımız, yavaş yavaş kışı hissetmeye başladığımız bu günlerde artık rotamızı sıcak sulara çevirme vakti geldi. Yazın soğuk denizle buluşmanın keyfi nasılsa, kışın da sıcacık termal sularla buluşmanın tadı bir başka. Türkiye’de SPA otelleri sunduğu konfor ve bol mineralli termal sularıyla hem şifa dağıtıyor hem de tüm yorgunluğunuzu alıyor. Romatizma, deri, kan dolaşımı, kalp, solunum yolu, sindirim sistemi, safrakesesi, böbrek ve idrar yolları hastalıklarına iyi geldiği bilinen termal sularla hafta sonu yapacağınız kısacık bir tatil tüm stresinizi alıp götürecek, yerini huzura bırakacak.

5.11.2018

4 bahar rotası, 1 festival

“Hafta sonu ne yapsak? Nereye gitsek?” diyenler... Anneler Günü derdine düşenler... İflah olmaz son dakikacılar!

6.05.2016

Akaydın, 2. kez başkan adaylığına hazır gibi...

ANTALYA Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, CHP’li belediyeler içinde aday adaylığı için ‘sahneye’ ilk çıkan oldu. 5. sınıfa geçmenin sevinci yani yeniden aday olma umudu taşıdığı anlaşılan Akaydın, ‘Hizmette 4. yıl’ çıkışını ulusal ve yerel gazeteciler önünde yaptı. İki yıl öncesine göre rahattı, Deniz Baykal karşıtı İl Başkanı Devrim Kök göreve gelmişti, Muratpaşa ve Konyaaltı belediye başkanları Süleyman Evcilmen ve Muhittin Böcek’le ‘bir ölçüde’ yaşadıkları ‘çekişme’ler durulmuştu. Konuşması ve tavrı, partideki birlik ve beraberliği sırtlamış gibiydi, daha tecrübeli bir siyasetçi olmuştu.

16.04.2013

Gösterilen o kafatasları Nazi ırkçılığına karşı bilimsel zafer kazanmıştı

BAŞBAKAN Erdoğan’ın kafatası resimleri olan kitabı eline kanıt diye alıp göstermesi sessiz üniversiteler ve dilsiz aydınların ülkesinde unutulup gitmesin istedim.

28.02.2013