MENÜ

Kaçış Planı 2

Kaçış Planı 2 ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kaçış Planı 2 haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 129 Kaçış Planı 2 haberi bulunmuştur.

Kaçış Planı 2 Haberleri

Ölüp dirilen kent Humus

Ölüp dirilen kent Humus

Humus’u gezmeye Halidiye ile Zehra arasında uzanan yoldan başladım. Rejime karşı isyanın neden kanlı bir yola girdiğinin yanıtı bu hatta. Humus Sünni, Alevi, Şii ve Hıristiyanların iç içe yaşadığı bir kent. Onları birbirinden ayıran tavla masasında birinin ezan okununca camiye, ötekinin çan çalınınca kiliseye gidiyor olması. Düşmanlık mezhepçi cinayetlerle körüklendi. Ama halk yeniden birbirinin yüzüne bakmaya başladı.

8.08.2015Dünya
CHPnin seçim bildirgesi

CHP'nin seçim bildirgesi

İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.

19.04.2015Gündem
Kozmik Oda soruşturmasına verilen takipsizlik kararında çarpıcı ifadeler

Kozmik Oda soruşturmasına verilen takipsizlik kararında çarpıcı ifadeler

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, kamuoyunda "Kozmik Oda" soruşturması olarak anılan ve bazı Seferberlik Tetkik Kurulu Personelinin adının karıştığı soruşturmaya ilişkin takipsizlik kararında, soruşturmanın Ankara Emniyet Müdürlüğüne gelen ihbar telefonu üzerine başlatıldığı, ihbarın Keçiören'deki bir telekom bayisinden yapıldığı, iş yerinde kamera bulunmadığı ve ihbarcının tespit edilemediği belirtildi. Kararda, 19 Aralık 2009'da yakalanan şüpheliler E.Y.B. ve İ.G'nin ifadelerinde, bölge başkanından aldıkları şifahi emirle Bülent Arınç'ı değil Albay B.K'yi yaklaşık bir yıldır takip ettiklerini söyledikleri ifade edildi.

12.03.2015Gündem
CHPli Koç: Gemiyi ilk Hakan Fidan terk etti

CHP'li Koç: 'Gemiyi ilk Hakan Fidan terk etti'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Şah Fırat Operasyonu'na ilişkin, "Uluslararası hukukta Türkiye Cumhuriyeti toprağı sayılan bir alanı kaçarak boşalttınız. 'Tereyağından kıl çeker gibi halletmişler bu kahramanlık olayını.' Tereyağından kıl çeker gibi teslim ettiniz vatan toprağını" dedi.

25.02.2015Gündem
Parisin göbeğinde 10 dakika taradılar: 12 ölü

Paris'in göbeğinde 10 dakika taradılar: 12 ölü

Fransa’nın başkenti Paris, dün basına yönelik en kanlı saldırılardan birine sahne oldu. Silahlı 3 militan haftalık hiciv dergisi Charlie Hebdo’nun merkez binasını bastı. Teröristler derginin içinde ve sokakta ellerindeki silahlarla yaklaşık 10 dakika boyunca insanları taradı, yerde yatan yaralı bir polisi de kafasına kurşun sıkarak öldürdü. Aralarında 2 polis, derginin genel yayın yönetmeni ve 3 karikatüristinin de bulunduğu 12 kişiyi öldüren saldırganlar olay yerinden kaçtı. 4’ü ağır, 11 kişi de yaralandı.

7.01.2015Dünya
Müzik tutkusu tek ‘suçları’

Müzik tutkusu tek ‘suçları’

Müzik tutkusu, İranlı üç kız kardeşin hayatlarını kâbusa dönüştürdü. Ülkelerinde ‘kırbaç’ cezasına çarptırılan üç genç kız, sonunda Türkiye’ye kaçtı. ‘Mülteci’lik başvurularını da BM reddedince, üç genç kızın Türkiye macerası, yaşam mücadelesine dönüştü.

4.10.2014Gündem
Banyo stiliniz hangisi

Banyo stiliniz hangisi?

Banyonuza şık bir dekorasyon için işe önce stilinizi belirlemekle başlamalısınız. Tarzınıza uygun, şık bir banyo dekorasyonu için testi çözün!

13.08.2014Stil
Banyo Stiliniz Hangisi

Banyo Stiliniz Hangisi?

Banyonuza şık bir dekorasyon için işe önce stilinizi belirlemekle başlamalısınız. Tarzınıza uygun, şık bir banyo dekorasyonu için testi çözün!

13.08.2014Ev Dekorasyon
Sürpriz aşk

Sürpriz aşk

Magnum reklamındaki rol arkadaşı Kıvanç Tatlıtuğ ile ilişkisi sadece birkaç ay süren Fransız model Florence Eugene, kalbini yine bir Türk’e, basketbolcu Semih Erden’e açtı.

8.05.2014Gündem
Bu hafta 7 film vizyona girecek

Bu hafta 7 film vizyona girecek

Sinemaseverler bu hafta 3'ü yerli 7 yeni filmle buluşacak.

12.01.2014Gündem
Başkentteki saldırıda polisin dikkati teröristleri yakaladı

Başkentteki saldırıda polisin dikkati teröristleri yakaladı

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğünün Dikmen'deki binalarına yönelik saldırıya ilişkin detaylı bir rapor hazırlayarak İçişleri Bakanlığına sundu.Saldırganları tespit eden polis, operasyon için teröristlerin uygun bir alana gelmelerini sağlayarak çevredekilerin zarar görmesinin önüne geçti.Polisin takibine havadan termal kamera ve aydınlatma özeliği olan 2 helikopter de destek oldu.

26.09.2013Gündem
Tek hatası yakalattı

Tek hatası yakalattı

PTT soyguncusunu kiraladığı otomobil ele verdi.

9.07.2013Ege
Hepsinin hesabı soracağım

"Hepsinin hesabı soracağım"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş'ta son 8 sene içerisinde 85 futbolcu transfer edildiğini ödenen meblağların ortada olduğunu belirterek, “Bunların hepsi kamuoyu önünde oldu. Olurken kimse sesini çıkarmadı. Şimdi benden bunların hepsinin hesabını sormam isteniyor. Sorabileceğim her hesabı soracağım” dedi.

19.10.2012Futbol
Applea büyük suçlama

Apple'a büyük suçlama

Dev gazetenin Apple hakkında ortaya attığı iddialar, yenilir yutulur cinsten değil.

2.05.2012Teknoloji
Her sabah bir başka limanda renkli rüyalara uyanmak

Her sabah bir başka limanda renkli rüyalara uyanmak

Her yıl boyutları büyüyen, hizmette yarışan kruvaziyer gemileriyle dünya denizlerinde tura çıkanların sayısı geçen yıl 18 milyon kişiye ulaştı. Türkiye yolcu sayısı en hızlı artan ülkelerden.

27.02.2012Seyahat
12 dakikalık ihmal 30 can aldı

"12 dakikalık ihmal 30 can aldı"

ZONGULDAK’ta, 17 Mayıs 2010’da meydana gelen 30 madencinin öldüğü grizu faciasıyla ilgili ikinci bilirkişi raporu tamamlandı.

23.08.2011Gündem
Tuncelide PKKnın 6 eylemi fark edilerek engellendi

Tunceli'de PKK'nın 6 eylemi fark edilerek engellendi

TUNCELİ’de güvenlik güçlerinin aldığı etkin önlemler sayesinde, son 1 hafta içinde PKK’lıların 6 eylemi önceden farkedilerek engelledi.

16.08.2011Gündem
Lübnan’daki iç savaştan kaçtı trajedi ‘güzel resim’ çıkardı

Lübnan’daki iç savaştan kaçtı trajedi ‘güzel resim’ çıkardı

Lübnan’daki iç savaştan 18 yaşında ailesini geride bırakarak tek başına kaçan, Akram N. Bikhazi bugün Yıldız Holding’de Ülker’in global markalaşma stratejilerini belirliyor. Bikhazi, “Eğer iç savaş olmasaydı bütün hayatım Lübnan’da geçerdi. Bir trajedi benim hayatımı şekillendirdi ve onu ilginç kıldı. Noktaları birleştirince oluşan resim güzel” dedi.

10.10.2010Ekonomi
Şilili 33 madenciye binden fazla iş teklifi geldi

Şilili 33 madenciye binden fazla iş teklifi geldi

Şili'de yerin 700 metre altında 40 gündür mahsur bulunan 33 madenciye, kurtulduktan sonra güvenli bir işte çalışmaları için iş teklifi yağıyor.

15.09.2010Dünya
Eksiği olan maden anında kapatılacak

Eksiği olan maden anında kapatılacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın, Zonguldak’ta 30 madencinin ölümü sonrasında yaptığı “Bundan sonra daha sert önlemler alacağız” açıklamasının ayrıntıları su yüzüne çıkmaya başladı.

23.05.2010Ekonomi
Banyo stiliniz hangisi

Banyo stiliniz hangisi?

Evinizde şık bir banyo yaratmak için işe önce stilinizi belirlemekle başlamalısınız. Sonra da tarzınıza uygun, şık bir banyo dekorasyonu için ilk adımı atabilirsiniz.

21.10.2009Ev Dekorasyon
Uyutup kaçtılar

Uyutup kaçtılar

ABD’de polisten kaçan bir katil zanlısının rehin aldığı yeni evli çift, saldırganı uyutup kaçmayı başardı.

13.09.2009Dünya
Türkiye’nin riskli bahsi

Türkiye’nin riskli bahsi

Türkiye bariz bir yenilgiyi geçici bir zafere dönüştürmeyi başardı.

28.08.2009Gündem
Türk ve Kürtleri birbirine düşürmeye çalışmış

Türk ve Kürtler'i birbirine düşürmeye çalışmış

Dünyanın en çok aranan savaş suçlusu, binlerce Müslümanın katili Bosna Kasabı Radovan Karaciç, Avusturya'nın başkenti Viyana'da 1 yıl kalmış. Bu bir yıl boyunca da Viyana'da Türk ve Kürtler'in yoğun olduğu bölgelerde yaşayıp, onlar arasında bir Türk-Kürt çatışması çıkarmaya uğraşmış.

26.07.2008Gündem
Tuncelide 3 terörist öldürüldü

Tunceli'de 3 terörist öldürüldü

TUNCELİ'de PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için Pülümür İlçesi Kızılmecit Köyü yakınlarında düzenlenen nokta operasyonunda 3 terörist ölü ele geçirildi. Öldürülen teröristlerinden birinin terör örgütünün sözde Pülümür Bölge Sorumlusu olduğu belirtilirken, üzerinden ABD yapımı M-16 otomatik tüfek çıktı. Teröristlerle birlikte ‘hayalet silah' olarak bilenen Glock marka 1 tabanca ve eylem yapılacak karakolların krokileri çıktı.

18.06.2008Gündem
Herkülün yerine deniz kahramanları geldi

Herkül'ün yerine deniz kahramanları geldi

Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki sahil bandından kaldırılan 2.5 metre uzunluğundaki Herkül heykelinin yerine, tarihi Alemdar Gemisi'nin mürettebatının tasvir edileceği anıt dikilecek.

5.05.2008Gündem
Polisli gasp çetesi adliyeye sevkedildi

Polisli gasp çetesi adliyeye sevkedildi

Eskişehir’de sattığı evin parasıyla tapu dairesinden çıkan 57 yaşındaki yüksek makine mühendisi Ferruh Tanyel'in sokakta önünü keserek bıçaklayıp parasını gasp eden, aralarında bir polis memurunun da bulunduğu 5 kişi adliyeye sevk edildi. Olayda yere saçılan paralardan 10 bin YTL’yi alan yaşları küçük 3 kişi de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Gasp olayını Bursa Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memurunun planladığı öne sürüldü.

28.04.2008Gündem
Fener maçı durdu Mehmetçik vurdu

Fener maçı durdu Mehmetçik vurdu

Mehmetçik’ten, Chelsea -Fenerbahçe maçını izleyen teröristlere baskın... Maçı izlemek için telsizle randevulaşan PKK’lıların konuşmaları saptanınca, Tunceli’de Zağge Mevkii’ne 1000 komando indirildi. Maçın devre arasında Mehmetçiği karşısında gören PKK’lılar gafil avlandı. 11 terörist öldürüldü, 1 kadın terörist yakalandı. Diyarbakır’da ise 2 terörist öldü.

11.04.2008Gündem
Arslan Danıştay saldırısını anlattı: Kafalarına nişan aldım

Arslan Danıştay saldırısını anlattı: Kafalarına nişan aldım

Danıştay saldırısı gerçekleştiren avukat Alparslan Arslan, saldırıya, Danıştay'ın anaokulu öğretmenine sokakta da türbanı sakıncalı gören kararı nedeniyle karar verdiğini söyledi. Arslan, Danıştay 2.Dairesi'ndeki baskında "Hedeflerin kafa ve göğüs bölgelerine ateş ettim' dedi

7.07.2006Gündem
Galatasaray Adası 2 milyon dolara ’Su Ada’ oluyor

Galatasaray Adası 2 milyon dolara ’Su Ada’ oluyor

Reina’nın sahibi Mehmet Koçarslan’ın 5 yıllığına işletmesini aldığı Galatasaray Adası, kapılarını "Su Ada" olarak açıyor. Bu durum adanın daha önceki işletmecilerinin kullandığı isme atıfta bulunarak "Buz eridi Su oldu" esprilerine neden olsa da, Koçarslan’ın bu konuda asıl sıkıntısı Su adını tesislerinde kullanan Alarkocuları kırmamak.

1.07.2006Ekonomi
Göçmenlerin aşkı

Göçmenlerin aşkı

20. yüzyılın önemli Amerikalı yazarlarından John Fante'nin Toza Sor (Ask the Dust) adlı romanına dayanan Aşka Sor, 1930'ların Los Angeles'ında nefretle başlayan bir aşk öyküsü anlatıyor ve göçmenlerin o yıllarda yaşadıklarını perdeye yansıtıyor. Ünlü bir romancı olmayı ve güzel bir sarışınla evlenmeyi hayal eden İtalyan göçmeni Arturo Bandini rolünde Colin Farrell var. Bir Amerikalı ile evlenip sınıf atlamayı düşleyen Meksikalı Camilla rolünde ise Salma Hayek'i izliyoruz. Cüretkar sevişme sahneleriyle konuşulan filmde iki ünlü yıldızın kendilerini çırılçıplak halde okyanusun sularına bıraktıkları bölümler de hayli yankı uyandıracağa benziyor.

14.04.2006Gündem
Gözgöregörezedeler

Gözgöregörezedeler

Biliyorum Serdar, ‘Ben daha önce yazmıştım, ben bunu şu tarihte söylemiştim’ diyen köşe yazarlarına tilt olursun sen, biliyorum. Zaten ben bir kere çenemi tutamamış, bu konuda ‘Ben fi tarihinde yazmıştım’ diye tepende havan dövmüştüm, illallah deyip aynı yazımı bir kere yayımlattırmıştım sana. Ama inan, olup bitenleri gördükçe... ay orta yerimden çatlıyacağım ayol!

24.02.2005Gündem
Fizikçiler büyük yok oluştan 7 adımda kaçış planı hazırladı

Fizikçiler büyük yok oluştan 7 adımda kaçış planı hazırladı!

Evren artık kontrolden çıktı. Sorun yalnızca genişlemesi değil, aynı zamanda genişlemenin kendisinin de hızlanması. Böyle bir genişlemenin tek bir olası sonucu olabilir: sonsuz bir sessizlik ve karanlık, mutlak sıfıra vuran sıcaklık ve yaşamın hiçbir şekilde var olamayacağı şartlar.

18.02.2005Spor

Yazar Sonuçları

Exit'ip gidebilmek

Charles Aznavour’un bir şarkısı vardır, ‘Size, yaşı 20’nin altında olanların bilemeyeceği bir çağdan söz ediyorum’ diye başlar. (1)

4.04.2015

Oyunculuk savaştan kaçış yolumdu

Alma Terzic, Angelina Jolie’nin yönettiği Bosna iç savaşını anlatan “Kan ve Aşk” (In the Land of Blood and Honey) filmiyle adını duyurmuştu.

6.12.2014

AİHM’nin yeni kararı Öcalan için ne diyor

AİHM, 18 Mart 2014 tarihli kararı ile ‘terörist başı’nın vatana ihanet suçundan aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile ilgili olarak, şartlı salıverme olanağı ihtimalinin de açık tutulması gerektiği yönünde bir yorumda bulunmuştu.

14.10.2014

İllüstrasyonun gücü

İllüstrasyon grafik tasarımın çok önemli bir unsurudur. Basın reklamcılığı açısından bakıldığında illüstrasyonun önemi ilanın anlatım gücünü arttırarak daha iyi anlaşılmasını ve akılda kalmasını sağlamasından gelir.

28.01.2014

Kaçış yoksa ‘ceza’ var

İŞYERLERİNE arka arkaya yeni yükümlülükler ve cezalar gelmeye devam ediyor.

19.08.2013

Bizi bizden daha fazla seven Hollandalı

HOLLANDALI Wilco Van Herpen, NTV ve İz TV’deki Türkçe programlarıyla beğeni topluyor.

13.08.2011

Cem Yılmaz sordu: Vergi alkışla ödenir mi

MEHMET Koç’un yönetimindeki İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı, vergi haftası etkinlikleri çerçevesinde 10 bin dolayındaki çalışanı arasında “En’ler” anketi yaptırmış.

6.03.2011

Libya elçisine Ankara’da o soruyu sordurtan neydi?

LİBYA’nın Ankara Büyükelçisi önceki gün Türk Dışişleri Bakanlığı’na gidip soruyor:

- Libya’daki yönetime karşı tutumunuzda bizim bilmediğimiz bir değişiklik mi oldu?

27.02.2011

Kız kıza gece çıkmak

Dün Onur Baştürk, okurları aracılığıyla soruyor: İki kelam eşittir yatak rezervasyonu mu?

23.02.2011

Apo’nun avukatına aşkın ilahi adaleti

BERLİN ’de tanınmış bir avukat... Kuvvetli bir hukuk bürosunda çalışıyor.

Dünyadaki bütün marjinal davalar o büronun çekim alanında. Aykırı ideolojilerin avukatı. Kaçtığı ülkeye göre teröristlerin, geldiği ülkeye göre direnişçilerin avukatları.

8.11.2009

2008-2009 beyaz kışı nasıl geçecek?

Meteorolojik olarak kışa gireli üç hafta oldu. Astronomik olarak kışa resmen dün girdik. Bu nedenle "2008-2009 yılı kışı nasıl geçecek?" diye soran çok. Daha önce burada verdiğim kış tahminlerini yenileyeceğim ama "kara kış" şeklinde yanlış bir başlık atmayacağım. Kışın neresi kara? Şiddetli bir kış demek her yerin kar ve buzla kaplı olması demekse kış "beyaz" olmalı!

21.12.2008

Saka, 10 yılda İngiliz su pazarının yüzde 5’ini alacak

2004’te suda yabancı ortağından ayrılan Sabancı yeni markası ’Saka’ ile ’Türk su markası’ olarak dünya raflarında yer almaya başladı.

15.10.2006

Özgürleşin! Bu bir emirdir

Birlikte yaşadığınız adamların da baktığı, en sevdiğiniz kadın dergisinin kapağında muhteşem, incecik kadın bedenleri görüyorsunuz.

21.09.2006

Yüreklerinin götürdüğü yere gidiyorlar

Günlük yaşam temposundan yorulup kendilerini yollara, denizlere, uzaklara atanların sayısı bizde de artıyor. Kimi uzun uzun planlayarak, kimi birdenbire her şeyi geride bırakıp dünyaya açılıyor.

25.11.2005

Papadopulos’un imzalamak istemediği 2 mektubun sırrı

KIBRIS Rum Yönetimi lideri Tassos Papadopulos, geçen hafta yaptığı ve Rumları Annan Planı’na hayır demeye davet ettiği konuşmasına bakılırsa, kendisinin en çok canını yakan bölümün Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ile ilgili olduğu görülebilir.

12.04.2004