"Uğur Yüksel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Uğur Yüksel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Uğur Yüksel

Ethan Hunt’a veda vakti

Televizyon dünyasından beyazperdeye taşındığı 1996’dan beri gişenin en güçlü canavarlarından birine dönüşen “Görevimiz Tehlike” serisinin 6. filmi “Yansımalar”da, ikonik ajanımız Ethan Hunt’a veda ediyoruz.

Oyuncuların performansıyla öne çıkan Richard Linklater bağımsızı “Sıkı Dostlar”, Fransız komedisi “Madame” ve çizgi roman uyarlaması “Dev Avcısı”, haftanın diğer seçenekleri...

Mission: Impossible – Yansımalar
(Mission: Impossible - Fallout)
Yönetmen: Christopher McQuarrie
Oyuncular: Tom Cruise, Henry Cavill, Ving Rhames ile Simon Peg

2018- ABD-1474’/AKSİYON, MACERA

Ethan Hunt’ın 1996’da başlayan beyazperde yolculuğu sona eriyor. Hunt’ın birlikte çalıştığı IMF ekibi ve tanıdık birkaç dostu için oldukça sıkıntılı zamanlara tanık oluyoruz bu kez. Berlin’deki görevin ters gitmesi sonucunda Hunt, CIA ile ters düşüyor ve denetimsizliği sebebiyle kara listeye giriyor. Sona doğru yaklaşan hikâyesinde Hunt ve ekibi, bir yandan CIA ile kedi fare oyunu oynarken bir yandan da CIA’in bile başa çıkamadığı bir kötülüğe karşı mücadele ediyorlar. En son 2015’te izlediğimiz “Mission: Impossible - Rogue Nation” ile yönetmen koltuğuna yerleşen Christopher McQuarrie’nin yazıp yönettiği ve Tom Cruise’u Hunt rolünde son kez izleyeceğimiz film, serinin hayranları kadar aksiyon tutkunlarını da mutlu edecek görünüyor.

Ethan Hunt’a  veda vakti
BU DOSTLUK BİTMEZ

Sıkı Dostlar
(Last Flag Flying)
Yönetmen: Richard Linklater
Oyuncular: Steve Carell, Bryan Cranston, Laurence Fishburne
2017-ABD-125’/DRAM, KOMEDİ

Before serisinin ve Oscar’a uzandığı “Boyhood”un yönetmeni Richard Linklater’ın son filmi, Vietnam veteranı üç eski askerin melankolik ve komik yolculuklarını anlatıyor. Doc, eski bir askerdir ve kendi gibi asker olan oğlunun ölüm haberini alır. Oğluna karşı son görevini yerine getirmek için 30 yıldır görmediği eski asker arkadaşları Sal ve Richard’ın kapısını çalar ve çektiği bu büyük acıda yanında olmalarını ister. Üçü de geçmişe göre çok değişmişlerdir ama yine de hiçbir şey onların yan yana durmalarını engelleyemez. Doc, Sal ve Richard çıktıkları bu yolculukta hayatı tekrar birlikte deneyimleyeceklerdir. Steve Carell, Bryan Cranston ve Laurence Fishburne’ün muhteşem birlikteliğiyle öne çıkan film, yılın en iyi bağımsızlarından.

Ethan Hunt’a  veda vakti
DEVLERİN KORKULU RÜYASI!

Dev Avcısı
(I Kill Giants)
Yönetmen: Anders Walter
Oyuncular: Zoe Saldana, Madison Wolfe, Imogen Poots
2018-BELÇİKA, İNGİLTERE, ABD-106’/FANTASTİK, MACERA
Joe Kelly’nin dünyada pek çok hayrana sahip, hem gerçek dünyadaki hem de hayal dünyasındaki canavarların korkulu rüyası Barbara Thorson’ın nefes kesici ve eğlenceli hikâyesini anlattığı çizgi romanından uyarlanan “Dev Avcısı”, çocuk izleyicilerden öte yetişkinlere seslenen bir fantastik.
Türün ve serinin takipçileri kaçırmasın.

14’ÜN UĞURU

Madame
Yönetmen: Haifaa Al Mansour
Oyuncular: Toni Collette, Harvey Keitel, Rossy de Palma
2017-FRANSA-91’/KOMEDİ, MÜZİKAL, AŞK
Amerikalı çift Bob ve Anne romantik şehir Paris’te bir malikaneye taşınır. Çift, yüksek sosyeteden dostları için özel bir akşam yemeği düzenleyecektir. Son dakikada eklenen bir konuk nedeniyle davetli sayısının 13’e çıkması, uğursuzluk getirecek diye ev sahibesini rahatsız eder. O da çözümü hizmetçisi Maria’nın 14. kişi olarak yemeğe katılmasında bulur. Maria, yemekte sanat uzmanı David ile yakınlaşınca olaylar beklenmedik bir şekilde gelişir. Toni Collette ve Harvey Keitel’ın yanı sıra, Pedro Almodovar’ın ikonik oyuncularından Rossy de Palma’nın başrolünde olduğu film, beklentinizi yüksek tutmadan izleyebileceğiniz bir Fransız komedisi.

 YILDIZ TABLOSU
Ahlat Ağacı *****
Ant-Man ve Wasp **
Avengers: Sonsuzluk Savaşı (Avengers: Infinity War) **
Dehşet Yolu (Downrange) *
Deniz Kıyısındaki Ev (The House by the Sea) **
Doğmamış (Still / Born) *
Fakir: Bir Hint Fakirinin Olağanüstü Yolculuğu (Extraordinary Journey of the Fakir) **
Gökdelen (Skyscraper) *
Hayat Okulu (The School of Life) **
Jurassic World: Yıkılmış Krallık (Jurassic World: Fallen Kingdom) **
Kaçış Planı 2: Hades (Escape Plan 2: Hades) *
Karanlık Sır (Marrowbone) **
Karavan (The Leisure Seeker) **
Kasırgada Vurgun (The Hurricane Heist) *
Kısmet, Sevgilim: İlk Şarkı (Mektoub, My Love: Canto Uno) **
Korkuluk (Scarecrows) *
Mamma Mia! Yeniden Başlıyoruz (Mamma Mia! Here We Go Again) **
Mary Shelley **
Ocean’s 8 **
Otel Transilvanya 3: Yaz Tatili (Hotel Transylvania 3: Summer Vacation) **
Pablo Escobar’ı Sevmek (Loving Pablo) **
Saplantı (The Lullaby) *
Sibirya (Siberia) *
Sicario: Day of the Soldado **
Şeytan Kulesi (The Forlorned) *
Terminal *
Yakalandın (Tag) **
Zama *****

X