MENÜ

Jens Stoltenberg

Jens Stoltenberg ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Jens Stoltenberg haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 360 Jens Stoltenberg haberi bulunmuştur.

Jens Stoltenberg Haberleri

NATOdan Türkiye açıklaması

NATO'dan 'Türkiye' açıklaması

Ankara'nın talebi üzerine acil olarak toplanan NATO, Türkiye ile dayanışma içinde olduğunu açıkladı.

24.11.2015Dünya
Düşürülen Rus uçağıyla ilgili NATOdan açıklama

Düşürülen Rus uçağıyla ilgili NATO'dan açıklama

Türk hava sahasını ihlal eden Rus uçağının Suriye sınırında düşürülmesinin ardından NATO'dan açıklama geldi.

24.11.2015Dünya
Paris saldırılarına dünyadan tepkiler

Paris saldırılarına dünyadan tepkiler

Fransa'nın başkenti Paris'teki terör saldırılarına dünyadan tepki yağıyor. Liderler sert dille kınadıkları saldırıların ardından, Fransa ile dayanışma mesajı verdi. Saldırıyı kınayanlardan biri olan Suriye lideri Beşar Esad aynı zamanda Fransa'ya eleştiri getirdi. Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis ise "yaşananların 3'üncü Dünya Savaşı'nın bir parçası olduğunu" söyledi.

13.11.2015Dünya
Rusya özür dilediği ihlâlin gerekçesini değiştirdi, Türkiye ihlâl hiç olmadı dedi

Rusya özür dilediği ihlâlin gerekçesini değiştirdi, Türkiye 'ihlâl hiç olmadı' dedi

Rusya Hava Kuvvetleri Komutanı Viktor Bondarev, geçen ay başında Türk hava sahasını ihlâl eden Rus savaş uçağının karadan havaya füze sisteminden kaçmak için manevra yaptığını, bu yüzden hava sahasına girmek zorunda kaldığını öne sürdü. Daha önce açıklanan 'olumsuz hava şartları' gerekçesini değiştiren Bondarev'in iddiasından birkaç saat sonra Anadolu Ajansı'na konuşan bir Türk güvenlik yetkilisi, "Rus uçağının Türk hava sahasını ihlâl etmediğini" belirtti. Fakat 3 ve 4 Ekim günlerinde yaşanan ihlâller nedeniyle Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Bakanlığa çağrılmış ve nota verilmişti. Rusya da ihlâllerden dolayı özür dilemişti.

5.11.2015Dünya
Faruk Özlü’ye NATO’da Önemli Görev

Faruk Özlü’ye NATO’da Önemli Görev

MİLLETVEKİLİ FARUK ÖZLÜ'YE NATO'DA ÖNEMLİ GÖREV.

13.10.2015Düzce
Stoltenberg: Türkiyenin terör saldırılarına karşılık verirken orantılı davranmasını bekliyorum

Stoltenberg: Türkiye'nin terör saldırılarına karşılık verirken orantılı davranmasını bekliyorum

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ortadoğu'daki güvenlik krizlerinden diğer NATO ülkelerinden daha yoğun etkilenmesine rağmen Türkiye'den "terör" saldırılarına "orantılı" karşılık vermesi çağrısında bulundu.

12.10.2015Dünya
Ankaradaki terör saldırısına dünyadan tepki yağdı

Ankara'daki terör saldırısına dünyadan tepki yağdı

Ankara’daki terör saldırısının ardından Türkiye’ye tüm dünyadan başsağlığı ve kınama mesajları yağdı. ABD Başkanı Barack Obama, dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak, Ankara’daki terör saldırısını şiddetle kınadığını belirtti. Öte yandan Suriye’nin savaş uçaklarının Türk hava sahasını ihlal etmesinden dolayı ilişkilerin gerildiği Rusya’nın Devlet Başkanı Putin, taziye mesajını ilk açıklayan lider oldu. Fransa, Azerbaycan cumhurbaşkanları, Suudi Kralı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı arayarak saldırıları kınadı. AB, Türkiye’ye ‘birlik’ çağrısı yaptı. NATO Genel Sekreteri, “NATO, terör belasıyla mücadelede birlik halindedir” dedi.

10.10.2015Dünya
NATO’dan Türkiye’ye yüzde 100 güvence

NATO’dan Türkiye’ye yüzde 100 güvence

Brüksel’de yapılan NATO toplantısında, Rusya’nın Suriye’deki askeri mevcudiyetini arttırması ve Rus savaş uçaklarının Türk hava sahasını ihlal etmesi de ele alındı. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, ittifakın Türkiye dahil tüm müttefiklerini korumaya hazır olduğunu belirterek, “Türkiye’nin güvenlik güvencesinin yüzde 100 olduğunu” söyledi.

8.10.2015Dünya
NATO: Rusyanın ihlali kabul edilemez, Türkiye ile dayanışma içindeyiz

NATO: Rusya'nın ihlali kabul edilemez, Türkiye ile dayanışma içindeyiz

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'den Türkiye'yle ilgili üst üste iki çarpıcı açıklama geldi. NATO savunma bakanları toplantısı öncesinde "NATO'nun Türkiye'ye asker göndermeye hazır olduğunu" söyleyen Stoltenberg, görüşmenin ardından ise şunları söyledi: "Türk hava sahasının Rusya tarafından ihlali kabul edilemez. Türkiye ile güçlü dayanışma içindeyiz."

8.10.2015Dünya
NATO: Rusyanın ihlali kaza gibi görünmüyor

NATO: Rusya'nın ihlali kaza gibi görünmüyor

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rus uçağının Türk hava sahasını ihlal ettiği olayın, "kaza gibi görünmediğini" söyledi.

6.10.2015Dünya
Rusyadan NATOya ihlal yanıtı

Rusya'dan NATO'ya 'ihlal' yanıtı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rus uçaklarının Türk hava sahasını ihlal ettiği olayların, "kaza" olmadığını söyledi. Rusya'nın NATO Büyükelçisi Aleksandr Gruşko, NATO'nun, "yanlışlıkla yapılan ihlalleri", Rusya'nın Suriye'deki operasyonlarını çarptırmak için kullandığını öne sürdü.

6.10.2015Dünya
NATO acil toplantı kararı aldı

NATO acil toplantı kararı aldı

Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile Brüksel'de görüştü.

6.10.2015Avrupa
NATO acil toplantı kararı aldı

NATO acil toplantı kararı aldı

Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile Brüksel'de görüştü.

6.10.2015Avrupa
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’den Rusya’ya ‘ihlal’ tepkisi: Kabul edilemez

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’den Rusya’ya ‘ihlal’ tepkisi: Kabul edilemez

Rusya’ya ait bir savaş uçağının Türk hava sahasını ihlal etmesinin ardından; Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, Brüksel’de NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştü.

5.10.2015Dünya
NATOdan Rusyaya uyarı

NATO'dan Rusya'ya uyarı

NATO, Suriye sınırında Türk hava sahasını ihlal eden Rusya'yı uyardı.

5.10.2015Dünya
‘Rus askerleri savaşa katıldı’

‘Rus askerleri savaşa katıldı’

Moskova’nın Suriye’deki askeri varlığını artırdığına dair iddialar güçlenirken, İngiliz Reuters ajansına konuşan Lübnanlı kaynaklar, Rus askerlerinin henüz küçük çapta olmakla birlikte operasyonlara katıldığını iddia etti. Rus Dışişleri Bakanı Lavrov yardımı doğruladı, ancak askeri harekâtlarda Rus askerlerinin yer almadığını söyledi.

10.9.2015Dünya
Dünyadan PKK’ya kınama

Dünyadan PKK’ya kınama

Terör örgütü PKK'nın Türkiye yönelik saldırılarına dünyadan kınama geldi.

9.9.2015Dünya
6 ülkede NATO komuta merkezleri devreye girdi

6 ülkede NATO komuta merkezleri devreye girdi

6 Avrupa ülkesinde NATO komuta merkezleri devreye girdi.

1.9.2015Avrupa
Breivikin 77 kişiyi öldürdüğü Ütoya Adasında katliamdan sonra ilk kamp

Breivik'in 77 kişiyi öldürdüğü Ütoya Adası'nda katliamdan sonra ilk kamp

Norveç’te Anders Behring Breivik’in 22 Temmuz 2011’de gerçekleştirdiği katliamdan sonra İşçi Partisi Gençlik Örgütü üyeleri ilk kez Ütoya Adası'nda kamp kurdular.

7.8.2015Dünya
Dolar, 2,77nin altında, Fed kararı bekleniyor

Dolar, 2,77'nin altında, Fed kararı bekleniyor

Geçen hafta Pazartesi günü işlem gördüğü 2.6550 seviyelerinden bu hafta 2.7770'e kadar yükselerek gelişmekte olan ülke para birimlerinden neredeyse her gün negatif ayrışan dolar/TL dün günü 2.76'ın hemen üzerinde tamamladı. Kur bu sabah 08.52 itibarıyla dünkü kapanışa yakın 2.7598/2.7610 seviyesinde işlem gördü. TL'deki geçen haftadan beri neredeyse ilk tek dün görülen iyimserlik sepet bazında daha belirgin hissedildi. Dün 2.9250'yi aşan sepet bazında TL bu sabah aynı saatte 2.9032/2.9064 seviyesinde işlem gördü.

29.7.2015 Ekonomi
NATO’dan Türkiye’ye tam destek

NATO’dan Türkiye’ye tam destek

Türkiye’nin 4’üncü madde uyarınca toplantıya çağırdığı NATO’dan Ankara’nın IŞİD ve PKK ile mücadelesine destek mesajı çıktı. Toplantı sonrası “Terörizm hoş görülemez. Türkiye ile güçlü dayanışma içindeyiz” diye açıklama yayınlandı.

28.7.2015Dünya
NATO’dan Türkiye’ye tam destek

NATO’dan Türkiye’ye tam destek

Suriye’deIŞİD, Kuzey Irak’ta PKK hedeflerine yönelik operasyon yürütenTürkiye’nin Kuzey Atlantik Antlaşması’nın 4’üncü maddesinin aktiveedilmesini talep etmesi üzerine NATO üyesi ülkelerin daimitemsilcilerinden oluşan Kuzey Atlantik Konseyi (NAC), NATO GenelSekreteri Jens Stoltenberg başkanlığında toplandı. "Güvenli bölge"tartışmalarına değinen NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "NATO buçabaların bir parçası değil. İkili olarak Türkiye ve ABD arasındakigörüşmelerin konusu" dedi.

28.7.2015Haber
NATO Genel Sekreteri Stoltenbergden Türkiye açıklaması

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den 'Türkiye' açıklaması

Suriye’de IŞİD, Kuzey Irak’ta PKK hedeflerine yönelik operasyon yürüten Türkiye’nin Kuzey Atlantik Antlaşması’nın 4’üncü maddesinin aktive edilmesini talep etmesi üzerine NATO üyesi ülkelerin daimi temsilcilerinden oluşan Kuzey Atlantik Konseyi (NAC), NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg başkanlığında toplandı. "Güvenli bölge" tartışmalarına değinen NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "NATO bu çabaların bir parçası değil. İkili olarak Türkiye ve ABD arasındaki görüşmelerin konusu" dedi.

28.7.2015Dünya
Türkiye, NATO Konseyini toplantıya çağırdı

Türkiye, NATO Konseyi'ni toplantıya çağırdı

Türkiye, Kuzey Atlantik Antlaşması'nın 4. maddesi çerçevesinde NATO Konseyini toplantıya çağırdı.

27.7.2015Gündem
Stoltenberg: Türkiye NATOdan somut askeri yardım talebinde bulunmadı

Stoltenberg: Türkiye NATO'dan somut askeri yardım talebinde bulunmadı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin "IŞİD ve Kürt militanlara karşı mücadelesinde NATO’dan askeri destek istemediğini" söyledi.

27.7.2015Dünya
NATO Türkiye için toplanıyor

NATO Türkiye için toplanıyor

SURİYE’de IŞİD, Kuzey Irak’ta PKK hedeflerine yönelik operasyon yürüten Türkiye, NATO’yu acil toplantıya çağırdı.

26.7.2015Dünya
Norveç Başbakanı Solbergden Ütoya katliamının yıldönümünde Suruç mesajı

Norveç Başbakanı Solberg'den Ütoya katliamının yıldönümünde 'Suruç' mesajı

Norveç'te asrın canisi Anders Behring Breivik tarafından 22 Temmuz 2011’de gerçekleştirilen silahlı saldırıların dördüncü yılındaki anma törenlerinde konuşan Başbakan Erna Solberg, Suruç’ta yapılan terör saldırısına da değindi. Ütoya Adası'ndaki gençlik kampını basan Breivik, çoğu üniversite öğrencisi 69 kişiyi öldürmüştü.

22.7.2015Dünya
ABDden Rusyaya sert tepki: Ateşle oynuyor

ABD'den Rusya'ya sert tepki: Ateşle oynuyor

ABD Savunma Bakanı Yardımcısı Robert Work, Rusya'nın bölgesel anlaşmazlıklarda nükleer silah kullanma tehdidiyle "ateşle oynadığını" söyledi.

26.6.2015Dünya
NATO, Rusya tehdidini gördü

NATO, Rusya tehdidini gördü

RUSYA’yla silah yarışına girme ve yeni Soğuk Savaş niyeti olmadığını açıklayan NATO dün sona eren Savunma Bakanları Toplantısı’nda meydan okumalara uyum sağlamak amacıyla bazı önlemleri devreye sokma kararı aldı.

25.6.2015Dünya
Rus ordusuna 40 yeni füze

Rus ordusuna 40 yeni füze

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus ordusunun nükleer envanterine bu yıl 40 yeni kıtalararası ve balistik füzenin katılacağını söyledi.

17.6.2015Dünya
Rusya-ABD-NATO hattında kriz derinleşiyor

Rusya-ABD-NATO hattında kriz derinleşiyor

Rusya'nın bölgedeki hâkimiyetine karşı ABD’nin Litvanya, Letonya ve Estonya’nın da aralarında bulunduğu bazı NATO üyesi Doğu Avrupa ülkelerine orta menzilli füze yerleştirme ve askeri teçhizat göndermeye hazırlandığı yönündeki haberlere Moskova’dan çok sert tepki geldi. Putin, nükleer başlık taşıyan 40 kıtalararası füzenin envantere ekleneceğini açıkladı. NATO ise "nükleer" hamle karşısında Moskova ile irtibatı kesti.

17.6.2015Dünya
63üncü Bilderberg Toplantısı başladı

63'üncü Bilderberg Toplantısı başladı

Bu yıl 63'üncüsü gerçekleştirilen Bilderberg toplantısı, Avusturya'nın Tirol eyaletinde başladı.

11.6.2015Dünya
Norveç Başbakanı Solbergden destek

Norveç Başbakanı Solberg'den destek

Başbakan Solberg: 'Biz de bu stratejinin bir parçası olduğumuzu taahhüt etmeliyiz'

6.6.2015Avrupa
Türkiye NATO’nun öncü gücüne liderlik edecek

Türkiye NATO’nun öncü gücüne liderlik edecek

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Antalya’da gerçekleştirilen NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na ilişkin değerlendirmelerde bulunduğu basın toplantısında, “Türkiye Acil Müdahale Gücü’nü oluşturan diğer 6 müttefikle birlikte önümüzdeki yıllarda kuvvetlerin liderliğini üstlenme kararı aldı” dedi.

14.5.2015Dünya
Antalyadaki NATO toplantısında kol kola girip We Are the Worldü söylediler

Antalya'daki NATO toplantısında kol kola girip "We Are the World"ü söylediler

NATO dışişleri bakanlarının yemeğine kol kola söylenen barış şarkısı damgasını vurdu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı Nikos Kocias ile "We Are the World" şarkısını söyledi.

14.5.2015Dünya

NATO toplantısı Antalya'da başladı

Dünyanın gözü Antalya’daki NATO Dışişleri Bakanları Zirvesi’nde… Antalya’nın Belek beldesinde gerçekleştirilen toplantılar iki gün sürecek. Antalya'daki ABD heyetinde, Washington'da yaptığı açıklamalarla Türkiye'de gündem yaratan Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf de bulunuyor. Son olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le yaşadığı 'sarışın' polemiğiyle gündeme gelen Harf, şu ana kadar basına herhangi bir açıklama yapmadı. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ise Afganistan'daki NATO Kararlı Destek Misyonu'nun sona ermesinden sonra da bu ülkede NATO varlığı bulundurmak konusunda Afganistan ile anlaştıklarını açıkladı

13.5.2015Dünya
Rusya’dan Soğuk Savaş’a devam kararı

Rusya’dan Soğuk Savaş’a devam kararı

Rusya, SSCB ile Batı arasındaki Soğuk Savaş’ı sonlandıran sembol niteliğindeki Avrupa Konvansiyonel Kuvvetler Anlaşması’ndan (AKKA) çekildiğini açıkladı. Moskova, NATO ile sınırına istediği kadar silah konuşlandırabilecek.

11.3.2015Dünya
Fatih Birolu ABD Enerji Bakanı ve Dışişleri Sözcüsü tebrik etti

Fatih Birol'u ABD Enerji Bakanı ve Dışişleri Sözcüsü tebrik etti

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başekonomisti Fatih Birol, geçen hafta ajansın icra direktörlüğüne seçilmesinin ardından çok olumlu tepkiler aldığını belirterek, "Bundan sonraki çalışmalarımızda enerji güvenliği konusu en önemli gündem maddesi olacak" dedi.

18.2.2015Ekonomi
51. Münih Güvenlik Konferansı başlıyor

51. Münih Güvenlik Konferansı başlıyor

Dünyanın farklı ülkelerinden 400'e yakın siyasetçi ve uzman bugün başlayacak 51'inci Münih Güvenlik Konferansı’nda bir araya geliyor.

6.2.2015Avrupa
Ukraynada barış için yeni diplomatik atak

Ukrayna'da barış için yeni diplomatik atak

Batı, Rusya yanlısı ayrılıkçılarla ordu arasındaki çatışmaların yeniden alevlendiği Ukrayna'da barış için yeni bir diplomatik girişim başlattı.

6.2.2015Dünya
Türkiye’ye ‘öncü güç’ talebi

Türkiye’ye ‘öncü güç’ talebi

Sınırlarının doğusunda Rusya nedeniyle oluşan tehdit, güneyinde ise Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) kaynaklı meydan okuma NATO’yu Soğuk Savaş dönemini andıran önlemler almaya itti.

5.2.2015Dünya
Moskova, NATOnun Ukraynaya vermeyi planladığı desteğe tepki gösterdi

Moskova, NATO'nun Ukrayna'ya vermeyi planladığı desteğe tepki gösterdi

NATO, Rusya yanlısı ayrılıkçılarla mücadelesinde Kiev yönetimine "5 bin askerlik çevik güç" desteğini masaya yatırıyor. Moskova, Brüksel'deki toplantıyı "Savaşa hazırlık" olarak değerlendirdi.

5.2.2015Dünya
Feci kaza: Ölü sayısı 10’a yükseldi

Feci kaza: Ölü sayısı 10’a yükseldi

İspanya'nın güneydoğusundaki Los Llanos (Albacete) Askeri Üssü'nde F-16 tipi Yunan askeri uçağının düşmesi sonucu hayatını kaybeden 10 kişinin kimlikleri belirlendi.

27.1.2015Avrupa
İspanya’daki F-16 faciası Yunanistan ve Fransayı yasa boğdu

İspanya’daki F-16 faciası Yunanistan ve Fransa'yı yasa boğdu

NATO çalışmaları kapsamında İspanya'da bulunan bir Yunan F-16 savaş uçağının düşmesi sonucu ölenlerin sayısı 11’e yükselirken, bu kişilerin hangi ülkelere ait olduğu da açıklandı.

27.1.2015Dünya
AGİT’ten barış gücü önerisi

AGİT’ten barış gücü önerisi

Ukrayna’nın Mariupol kentinde önceki gün ikisi çocuk en az 30 sivilin hayatını kaybettiği saldırının ardından Avrupa Güvenlik ve İşbirliği teşkilatı (AGİT) ilk defa Ukrayna’nın doğusuna barış gücü gönderilmesi gerektiği fikrini ortaya attı.

25.1.2015Dünya
Nato Genel Sekreteri Kosovayı ziyaret ediyor

Nato Genel Sekreteri Kosova'yı ziyaret ediyor

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, bugün Kosova’ya resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.

23.1.2015Avrupa
Paris’te el ele

Paris’te el ele

Hiciv dergisi Charlie Hebdo’ya terör saldırısında ölen 12 kişiyi anmak ve dayanışma gösterisinde bulunmak amacıyla Paris, bugün sokağa iniyor.

10.1.2015Dünya
Parisin göbeğinde 10 dakika taradılar: 12 ölü

Paris'in göbeğinde 10 dakika taradılar: 12 ölü

Fransa’nın başkenti Paris, dün basına yönelik en kanlı saldırılardan birine sahne oldu. Silahlı 3 militan haftalık hiciv dergisi Charlie Hebdo’nun merkez binasını bastı. Teröristler derginin içinde ve sokakta ellerindeki silahlarla yaklaşık 10 dakika boyunca insanları taradı, yerde yatan yaralı bir polisi de kafasına kurşun sıkarak öldürdü. Aralarında 2 polis, derginin genel yayın yönetmeni ve 3 karikatüristinin de bulunduğu 12 kişiyi öldüren saldırganlar olay yerinden kaçtı. 4’ü ağır, 11 kişi de yaralandı.

7.1.2015Dünya

Yazar Sonuçları

Destek ama nereye kadar?

Türkiye'nin mevcut askeri operasyonlarına uluslararası alanda verilen desteğin açık çek niteliğinde olmadığını ve doğru adımlar atılmaması halinde rüzgarın her an tersine dönme riskinin bulunduğunu gözden kaçırmamakta fayda var.

29.7.2015