MENÜ

Jens Stoltenberg

Jens Stoltenberg ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Jens Stoltenberg haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 423 Jens Stoltenberg haberi bulunmuştur.

Jens Stoltenberg Haberleri

4 ülkeye çokuluslu asker: Putine NATO duvarı

4 ülkeye çokuluslu asker: Putin'e NATO duvarı

NATO üyesi 28 ülke ve ortak ülkelerin devlet ve hükümet başkanlarını bir araya getiren, Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlenen zirvede örgüt, Rusya tehdidi karşısında 3 Baltık ülkesi ve Polonya’daki askeri varlığını arttırma kararı aldı. Bu dört ülkeye 4 bin çokuluslu asker takviyesi yapılacak. Afganistan’da süren ‘Kararlı Destek Operasyonu’ için de ABD dışında NATO ülkeleri üç yılda toplam 1 milyar dolarlık maddi destek sağlama taahhüdünde bulundu.

9.7.2016Dünya
NATOdan Türkiyeyi yakından ilgilendiren AWACS kararı

NATO'dan Türkiye'yi yakından ilgilendiren 'AWACS' kararı

Polonya'nın başkenti Varşova'daki NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'nden beklenen 'AWACS' kararı çıktı. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, IŞİD ile mücadele kapsamında gönderilecek AWACS erken uyarı ve gözlem uçaklarının uluslararası ve Türkiye hava sahasında uçacağını ve böylelikle Suriye ve Irak'ın hava sahasını da izleyeceğini söyledi.

9.7.2016Dünya
Zirve güvenliğine Türkiye desteği

Zirve güvenliğine Türkiye desteği

Polonya’daki zirveye NATO üyesi 28 ülke ve ortak ülkelerin devlet ve hükümet başkanları katılıyor.

8.7.2016Dünya
Türk hava savunmasını güçlendirdik

Türk hava savunmasını güçlendirdik

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Polonya’nın başkenti Varşova’da dün başlayan NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’nde, “Yeni bir Soğuk Savaş istemiyoruz. Rusya ile yapıcı bir diyalog arayışı içindeyiz” mesajı verdi. Stoltenberg, ittifaka yönelen yeni tehditlerle ilgili de “NATO AWACS erken uyarı ve gözlem uçaklarıyla, füze sistemleriyle Türk hava savunmasını güçlendirdik” dedi.

8.7.2016Dünya
NATOdan Karadeniz açıklaması

NATO'dan Karadeniz açıklaması

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO'nun, Karadeniz'deki askeri varlığını artırıp artırmayacağını ekim ayında görüşeceğini söyledi.

8.7.2016Dünya
Son dakika haberi: İşte hain saldırıdaki yılanın başı Tek kol...

Son dakika haberi: İşte hain saldırıdaki yılanın başı! Tek kol...

Hain saldırı ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. İddialara göre Atatürk Havalimanı’nı kana bulayan eylemi planlayan ve ‘yılanın başı’ olarak değerlendirilen isim Çeçen terörist Ahmet Çatayev. Aynı teröristin Sultanahmet ve Taksim’deki saldırıların da organizatörü olduğu iddiası var. Çeçenistan uyruklu Ahmet Çatayev isimli teröristin, DAEŞ'in İstanbul sorumlusu olduğu belirtiliyor.

1.7.2016Gündem
Atatürk Havalimanı saldırısına dünya böyle tepki gösterdi

Atatürk Havalimanı saldırısına dünya böyle tepki gösterdi

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısına dünyadan tepki yağıyor. Rusya'dan ABD'ye, İsrail'den Mısır'a birçok ülke İstanbul'daki kanlı saldırıyı kınadı. ABD Dışişleri Bakanlığı, ABD’nin olayla ilgili yürütülen soruşturma süresince Türk makamlarıyla yakın temas halinde olacağını açıkladı.

29.6.2016Dünya
Allah belanızı versin: 36 ölü, 197 yaralı

Allah belanızı versin: 36 ölü, 197 yaralı

İstanbul Atatürk Havalimanı dün akşam hain bir terör saldırısının hedefi oldu. Otopark, dış hatlar giriş kapısı ve yolcu karşılama salonunun girişinde 3 canlı bombanın düzenlediği saldırıda 36 kişi hayatını kaybederken, 197 kişi de yaralandı.

29.6.2016Gündem
NATO Genel Sekreteri : Şimdi NATO her zamankinden daha önemli

NATO Genel Sekreteri : Şimdi NATO her zamankinden daha önemli

NATO Genel Sekreteri : Şimdi NATO her zamankinden daha önemli

24.6.2016İstanbul
Avrupa ülkeleri alarma geçti

Avrupa ülkeleri alarma geçti

İngiltere'de dün gerçekleştirilen ve bugün sabah itibariyle sonuçları açıklanan referandum AB'den ayrılık yanlılarının zaferine işaret ederken, Hollanda ve Fransa'da da aşırı sağcı liderler referandum çağrıları yaptı. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve Almanya Başbakanı Angela Merkel konu ile ilgili bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

24.6.2016Dünya
Türkiye dahil tüm dünya Orlando saldırısını kınadı

Türkiye dahil tüm dünya Orlando saldırısını kınadı

Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Orlando kentinde eşcinsellerin gittiği gece kulübünde meydana gelen ve en az 50 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı kınadı. NATO ve AB de saldırıyı kınarken Rusya Devlet Başkanı Putin Obama'ya taziye mesajı gönderdi.

13.6.2016Dünya
Gürcistan AB’ye vizesiz seyahat için kriterleri yerine getirdi

Gürcistan AB’ye vizesiz seyahat için kriterleri yerine getirdi

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz, Gürcistan'ın, vatandaşlarının AB ülkelerine vizesiz seyahat için gerekli kriterleri yerine getirdiğini söyledi.

7.6.2016Dünya
Dostluğa soykırım

Dostluğa soykırım

Almanya Parlamentosu tek bir belge ortaya koymadan ve hiçbir yetkisi olmadan, 1915 Ermeni tehcirini, “soykırım” diye kabul etti. Oylamaya Başbakan Merkel ve birçok bakan katılmadı. Bazı Ermeniler, “Başbakan ve bakanların gelmemesi, tasarının yarı kalple kabul edildiği anlamına geliyor” yorumları yaptı. İftira kampanyasının başını Yeşiller Partisi’nin Eşbaşkanı Cem Özdemir çekti. Parlamentodaki en az 7 Türkiye kökenli milletvekili iftira tasarısına “kabul” oyu verdi.

2.6.2016Dünya
Merkelden Ermeni Soykırımı kararına ilişkin ilk açıklama

Merkel'den 'Ermeni Soykırımı' kararına ilişkin ilk açıklama

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Federal Meclis'in (Bundestag) 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarını tanıyan kararının ardından herhangi bir konuda farklı görüşlerde olunsa da Türkiye ile dostane ve stratejik ilişkilerin yelpazesinin çok geniş olduğunu söyledi.

2.6.2016Dünya

NATO'nun yeni üyesi o ülke oldu

Balkan ülkesi olan Karadağ, NATO'nun 29. üyesi olarak kabul edildi.

19.5.2016Dünya
Füze kalkanına kurdeleli açılış

Füze kalkanına kurdeleli açılış

ABD’nin Doğu Avrupa merkezli kurmak istediği füze kalkanının Romanya ayağı dün kurdela kesilen bir açılışla aktif hale getirildi. Moskova rahatsız.

12.5.2016Dünya
ABD, Romanyadaki füze savunma kalkanını aktif hale getiriyor

ABD, Romanya'daki füze savunma kalkanını aktif hale getiriyor

Romanya'nın güneyi Deveselu'daki eski Romanya hava üssünde Perşembe günü düzenlenecek törene üst düzey ABD'li yetkililerin yanı sıra NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in de katılması bekleniyor.

12.5.2016Dünya
Dışişleri’nden Çipras’a yanıt: Temelsiz ve haksız

Dışişleri’nden Çipras’a yanıt: Temelsiz ve haksız

YUNANİSTAN Başbakanı Aleksis Çipras’ın, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüşmesinde, “Türkiye’nin tek taraflı taleplerle NATO’nun Ege Denizi’nde sığınmacı avını ve yasadışı insan ticaretini engellemeye yönelik çalışmalarını baltaladığını” ve “Türk savaş uçaklarının Yunan hava sahasını ihlallerinin arttığını” iddiasına Dışişleri Bakanlığı’ndan yanıt geldi.

24.4.2016Dünya
Türkiye’den Yunanistan Başbakanı Çipras’a yanıt: Temelsiz ve haksız

Türkiye’den Yunanistan Başbakanı Çipras’a yanıt: Temelsiz ve haksız

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ın, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüşmesinde, “Türkiye’nin tek taraflı taleplerle NATO’nun Ege Denizi’nde sığınmacı avını ve yasadışı insan ticaretini engellemeye yönelik çalışmalarını baltaladığı” ve “Türk savaş uçaklarının Yunan hava sahasını ihlallerinin arttığı” iddiasına Dışişleri Bakanlığı’ndan yanıt geldi. Dışişleri Sözcüsü Tanju Bilgiç, “Ege Denizi’ndeki NATO faaliyetinin icrasında Türkiye’nin engel çıkardığı yönündeki iddialar temelsiz ve haksızdır” dedi.

24.4.2016Dünya
Yunanistan Başbakanı Çiprastan Türkiyeye suçlama

Yunanistan Başbakanı Çipras'tan Türkiye'ye suçlama

Ege kıyılarından Yunanistan'a geçen mültecilerin sayısında ciddi bir azalma olmasına rağmen Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras Türkiye'ye yüklendi. Çipras, Türkiye'nin taleplerinin Ege denizinde Avrupa'ya göçmen ve mülteci taşıyan kaçakçıları önleme görevinde olan NATO gemileri için engel yarattığını iddia etti.

22.4.2016Dünya
NATO desteği artacak

NATO desteği artacak

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile görüşmeler yaptığı Ankara ziyaretinde sadece Hürriyet’e röportaj verdi. Stoltenberg, Türkiye’deki muhataplarının Türkiye sınırında Suriye üzerinde bir uçuşa yasak bölge ilan edilmesi talebini gündeme getirdiğine dikkat çekti ve “NATO doğrudan meselenin içinde değil” dedi. Stoltenberg, Kilis başta olmak üzere sınır bölgesinde yaşanan gerilim için Türkiye’ye desteği artıracaklarını anlattı.

21.4.2016Dünya
Azerbaycan: Ateşkes ihlal edildi

Azerbaycan: Ateşkes ihlal edildi

Uluslararası topluluğun ateşkes için yoğun çaba sarf ettiği Dağlık Karabağ’da taraflar dün ateşkes ilan etti.  Ancak Azerbaycan, ateşkesin Ermenistan tarafından bozulduğunu açıkladı.

6.4.2016Dünya
Başbakan NATO Genel Sekreteri ile görüştü

Başbakan NATO Genel Sekreteri ile görüştü

Başbakan Ahmet Davutoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefonla görüştü.

3.4.2016Dünya
Saldırıların ardından Avrupa alarma geçti

Saldırıların ardından Avrupa alarma geçti

Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Zaventem Uluslararası Havalimanı ve metro istasyonunda gerçekleştirilen saldırılarının ardından, Avrupa’da güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkarıldı.

22.3.2016Dünya
NATOdan İstiklal Caddesindeki saldırıya ilişkin kritik açıklama

NATO'dan İstiklal Caddesi'ndeki saldırıya ilişkin kritik açıklama

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısını güçlü şekilde kınadı.

19.3.2016Dünya
Dünyadan Türkiyeye büyük destek

Dünyadan Türkiye'ye büyük destek

Ankara'da 37 kişinin hayatını kaybettiği saldırı sonrası dünyadan Türkiye'ye geniş kapsamlı destek... Suriye sınırında düşürülen Rus uçağı nedeniyle ilişkilerin kopma noktasına geldiği Rusya da taziye ve destek mesajı yayınlayan ülkeler arasında yer aldı. Saldırıdan yaklaşık dört saat sonra Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Devlet Başkanı Vladimir Putin'in mesajını okudu.

13.3.2016Dünya
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg: Daha fazlası gelecek

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg: Daha fazlası gelecek

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, sığınmacı kriziyle mücadelede Ege Denizi'nde görev yapan ittifak gemilerinin sayısının gelecek günlerde artırılacağını belirtti. 

10.3.2016Dünya
‘Sınırımızda NATO varlığı görmek isteriz’

‘Sınırımızda NATO varlığı görmek isteriz’

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Brüksel’deki temasları kapsamında NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir araya geldi.

7.3.2016Dünya
Murat Yetkin: Suriyede zinciri kıracak zayıf halka

Murat Yetkin: Suriye'de zinciri kıracak zayıf halka

Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin, bugün Radikal'deki yazısında ''Suriye zincirinin zayıf halkası, aslında durumu en sağlammış gibi görünen PYD-YPG’dir'' ifadelerine yer verdi.

1.3.2016Gündem
NATO gemileri göreve başladı

NATO gemileri göreve başladı

MÜLTECİLERİN Ege’deki umut yolculuklarında ölümleri en aza indirmek ve sınırları kontrol etmek amacı ile devreye giren NATO’ya ait savaş ve kurtarma gemilerinin, Ege’deki uluslararası sularda göreve başladığı bildirildi.

28.2.2016Ege
NATO’da Türk-Yunan anlaşmazlığı aşıldı: Herkes kendi tarafında kalacak

NATO’da Türk-Yunan anlaşmazlığı aşıldı: Herkes kendi tarafında kalacak

NATO’nun Ege Denizi’nde göçmen ve mülteci akınının frenlenmesine katkı sağlamak için üstleneceği operasyon konusunda Türkiye ve Yunanistan arasında yaşanan sorun aşıldı. 

25.2.2016Dünya
NATO Genel Sekreteri Stoltenbergden Türkiye açıklaması

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den Türkiye açıklaması

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'nin terör saldırılarına hedef olduğunu belirterek, hiçbir şeyin Ankara'daki gibi terör saldırısını meşru kılamayacağını bildirdi. Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi'nde konuşan Stoltenberg, Türkiye'nin 2,5 milyondan fazla sığınmacıyı ağırladığını belirterek, "Türkiye aynı zamanda alt yapı desteği ve hava üssü gibi bir çok açıdan DAEŞ karşıtı koalisyona katkı sağlıyor" dedi.

24.2.2016Dünya
Yunanistan Türkiyeyi NATOya şikayet etti

Yunanistan Türkiye'yi NATO'ya şikayet etti

NATO’nun mülteci sorunu ile ilgili Ege’de gözetimi için operasyon planlarının hazırlanmasında kriz çıktı.

24.2.2016Dünya
NATOdan taziye telefonu

NATO'dan taziye telefonu

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu telefonla arayarak Ankara saldırısı nedeniyle taziyelerini iletti.

19.2.2016Gündem
Lüksemburgdan NATO her halükârda Türkiyeyi desteklemez iddiası

Lüksemburg'dan 'NATO her halükârda Türkiye'yi desteklemez' iddiası

Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn, Türkiye'yi "Rusya'yı askeri bir gerginliğe kışkırtması halinde NATO'nun desteğine güvenmemesi gerektiği" konusunda uyardı.

19.2.2016Dünya
Ankara saldırısına dünyadan tepki yağdı

Ankara saldırısına dünyadan tepki yağdı

Dün akşam saatlerinde Ankara'yı kana bulayan ve 28 kişinin hayatını kaybettiği, 61 kişinin ise yaralandığı saldırıya tepki yağarken, Türkiye'ye dayanışma mesajları iletildi.

18.2.2016Dünya
Ege’ye Alman komutası

Ege’ye Alman komutası

Avrupa’ya mülteci göçünden en çok mustarip olan ülkelerin başında gelen Almanya’nın Türkiye ile NATO’ya yaptığı talep kabul edildi. NATO gemileri, Ege’de caydırıcılık çerçevesinde devriye gezecek. Görev gücünün ilk rotasyonunun komutası Almanya’da olacak.

11.2.2016Dünya
Egedeki insan kaçakçılığına NATO müdahale etti

Ege'deki insan kaçakçılığına NATO müdahale etti

Türkiye, Almanya ve Yunanistan'ın talebine olumlu yanıt veren NATO, mültecilerin geçişini durdurmak ve insan kaçakçılığını engellemek için Ege Denizi'nde göreve başlayacağını duyurdu.

11.2.2016Dünya
52. Münih Güvenlik Konferansı: 50 ülkeden 600 konuk

52. Münih Güvenlik Konferansı: 50 ülkeden 600 konuk

Almanya'nın Münih kentinde, 12-14 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek dünyanın en önemli güvenlik forumlarından Münih Güvenlik Konferansı’na bu yıl 50 ülkeden yaklaşık 600 üst düzey katılacak. Münih Güvenlik Konferansı sözcüsü Oliver Rolofs yaptığı açıklamada, bu yıl konferansta tartışılacak temel konuların, Suriye’deki iç savaş ve sığınmacı krizi olacağını söyledi.

10.2.2016Dünya
Avrupa ‘mülteci’ ABD ‘IŞİD’ diyor

Avrupa ‘mülteci’ ABD ‘IŞİD’ diyor

IŞİD’e karşı küresel mücade koalisyonuna üye ülkeler ve NATO savunma bakanları yarın Brüksel’de bir araya gelecek. ABD, gündemi mülteci kriziyle yüklü Avrupa’dan daha fazla destek isteyecek. ABD, Rakka ve Musul’un IŞİD’den alınması stratejisini paylaşacak.

9.2.2016Dünya
NATOdan Türkiye ve Almanyanın teklifiyle ilgili açıklama

NATO'dan Türkiye ve Almanya'nın teklifiyle ilgili açıklama

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ittifakın sığınmacı krizi konusunda devreye girmesiyle ilgili olarak Türkiye ve Almanya'nın teklifini çok ciddi bir şekilde ele alacaklarını söyledi.

9.2.2016Dünya
Rusya Türk sınırını yine ihlal etti

Rusya Türk sınırını yine ihlal etti

30 Eylül’den beri Suriye’de Esad rejimi muhaliflerine karşı hava saldırıları düzenleyen Rus uçakları önceki gün Türk havasını yeniden ihlal etti.

30.1.2016Gündem
NATO’dan Rusya’ya “Sorumlu davran”

NATO’dan Rusya’ya “Sorumlu davran”

Türk hava sahasının bir Rus savaş uçağı tarafından tekrar ihlal edilmesine NATO da tepki göstererek Moskova’ya sorumlu davranma çağrısı yaptı. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg yaptığı yazılı açıklamada, daha önceki olayların bu tür bir davranışın ne kadar tehlikeli olduğunu gösterdiğini belirterek, “Rusya’ya sorumlu davranma ve NATO hava sahasına tam saygı gösterme çağrısında bulunuyorum” dedi.

30.1.2016Dünya
Sizinleyiz: Dünyadan destek geldi

Sizinleyiz: Dünyadan destek geldi

Sultanahmet’teki terör saldırısı dünya basınında geniş yer aldı. Uluslararası ajanslar haberi ‘son dakika’ olarak duyurdu.

12.1.2016Dünya
Dünyadan Türkiyeye Sultanahmet desteği

Dünyadan Türkiye'ye 'Sultanahmet' desteği

Sultanahmet’teki terör saldırısının ardından, Avrupa Birliği ve NATO’nun yanı sıra birçok ülke Türkiye’yle dayanışma mesajı verdi. Türkiye'nin son dönemde gerginlik yaşadığı ülkelerden Irak ve Mısır da taziyelerini iletti. Gecikmeli de olsa bir açıklama yayımlayan Rusya ise İstanbul ve Bağdat'taki saldırılarda hayatını kaybedenlerin akraba ve yakınlarına başsağlığı diledi.

12.1.2016Dünya
ABden Sultanahmetteki terör saldırısının ardından ilk açıklama

AB'den Sultanahmet'teki terör saldırısının ardından ilk açıklama

Avrupa Birliği, Sultanahmet Meydanı’nda meydana gelen terör saldırısı bağlamında Türkiye’yle dayanışma mesajı yayımladı.

12.1.2016Dünya
Sultanahmetteki canlı bomba saldırısı Türkiyeyi şoke etti

Sultanahmet'teki canlı bomba saldırısı Türkiye'yi şoke etti

Sultanahmet Meydanı'nda saat 10.20'de meydana gelen şiddetli patlama ve sonrasında ortaya çıkan dehşet tablosu, Türkiye'yi şoke etti. Canlı bomba saldırısı olduğu açıklanan olayda, saldırıyı gerçekleştiren terörist dahil 11 kişi öldü, 15 kişi de yaralandı. İşte patlamanın meydana geldiği ilk andan itibaren dakika dakika yaşananlar...

12.1.2016Gündem
NATO Genel Sekreterinden Rusya eleştirisi

NATO Genel Sekreteri'nden 'Rusya' eleştirisi

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya’nın Suriye’deki çatışmalara dahil olmasının, bölgedeki istikrarsızlığı artırarak IŞİD’e karşı verilen mücadeleyi olumsuz yönde etkilediğini söyledi.

24.12.2015Dünya
Dış politikada yenilenme ihtiyacı

Dış politikada yenilenme ihtiyacı

2011 sonbaharında Esad'ın iktidarına "en fazla 6 ay" biçenlerin, sonra bu sorulunca "Ama ABD yan çizdi" gerekçesi ardına çekilenlerin çıkıp millete bir şey söylemesi gerekmiyor mu artık?

21.12.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Rusya ile gerilim “pilot hatası” mı?

Dün tam bir söz düellosu yaşandı Ankara ile Moskova arasında.

31.5.2016