MENÜ

Jens Stoltenberg

Jens Stoltenberg ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Jens Stoltenberg haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 340 Jens Stoltenberg haberi bulunmuştur.

Jens Stoltenberg Haberleri

Breivikin 77 kişiyi öldürdüğü Ütoya Adasında katliamdan sonra ilk kamp

Breivik'in 77 kişiyi öldürdüğü Ütoya Adası'nda katliamdan sonra ilk kamp

Norveç’te Anders Behring Breivik’in 22 Temmuz 2011’de gerçekleştirdiği katliamdan sonra İşçi Partisi Gençlik Örgütü üyeleri ilk kez Ütoya Adası'nda kamp kurdular.

7.8.2015Dünya
Dolar, 2,77nin altında, Fed kararı bekleniyor

Dolar, 2,77'nin altında, Fed kararı bekleniyor

Geçen hafta Pazartesi günü işlem gördüğü 2.6550 seviyelerinden bu hafta 2.7770'e kadar yükselerek gelişmekte olan ülke para birimlerinden neredeyse her gün negatif ayrışan dolar/TL dün günü 2.76'ın hemen üzerinde tamamladı. Kur bu sabah 08.52 itibarıyla dünkü kapanışa yakın 2.7598/2.7610 seviyesinde işlem gördü. TL'deki geçen haftadan beri neredeyse ilk tek dün görülen iyimserlik sepet bazında daha belirgin hissedildi. Dün 2.9250'yi aşan sepet bazında TL bu sabah aynı saatte 2.9032/2.9064 seviyesinde işlem gördü.

29.7.2015Ekonomi
NATO’dan Türkiye’ye tam destek

NATO’dan Türkiye’ye tam destek

Türkiye’nin 4’üncü madde uyarınca toplantıya çağırdığı NATO’dan Ankara’nın IŞİD ve PKK ile mücadelesine destek mesajı çıktı. Toplantı sonrası “Terörizm hoş görülemez. Türkiye ile güçlü dayanışma içindeyiz” diye açıklama yayınlandı.

28.7.2015Dünya
NATO’dan Türkiye’ye tam destek

NATO’dan Türkiye’ye tam destek

Suriye’deIŞİD, Kuzey Irak’ta PKK hedeflerine yönelik operasyon yürütenTürkiye’nin Kuzey Atlantik Antlaşması’nın 4’üncü maddesinin aktiveedilmesini talep etmesi üzerine NATO üyesi ülkelerin daimitemsilcilerinden oluşan Kuzey Atlantik Konseyi (NAC), NATO GenelSekreteri Jens Stoltenberg başkanlığında toplandı. "Güvenli bölge"tartışmalarına değinen NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "NATO buçabaların bir parçası değil. İkili olarak Türkiye ve ABD arasındakigörüşmelerin konusu" dedi.

28.7.2015Haber
NATO Genel Sekreteri Stoltenbergden Türkiye açıklaması

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den 'Türkiye' açıklaması

Suriye’de IŞİD, Kuzey Irak’ta PKK hedeflerine yönelik operasyon yürüten Türkiye’nin Kuzey Atlantik Antlaşması’nın 4’üncü maddesinin aktive edilmesini talep etmesi üzerine NATO üyesi ülkelerin daimi temsilcilerinden oluşan Kuzey Atlantik Konseyi (NAC), NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg başkanlığında toplandı. "Güvenli bölge" tartışmalarına değinen NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "NATO bu çabaların bir parçası değil. İkili olarak Türkiye ve ABD arasındaki görüşmelerin konusu" dedi.

28.7.2015Dünya
Türkiye, NATO Konseyini toplantıya çağırdı

Türkiye, NATO Konseyi'ni toplantıya çağırdı

Türkiye, Kuzey Atlantik Antlaşması'nın 4. maddesi çerçevesinde NATO Konseyini toplantıya çağırdı.

27.7.2015Gündem
Stoltenberg: Türkiye NATOdan somut askeri yardım talebinde bulunmadı

Stoltenberg: Türkiye NATO'dan somut askeri yardım talebinde bulunmadı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin "IŞİD ve Kürt militanlara karşı mücadelesinde NATO’dan askeri destek istemediğini" söyledi.

27.7.2015Dünya
NATO Türkiye için toplanıyor

NATO Türkiye için toplanıyor

SURİYE’de IŞİD, Kuzey Irak’ta PKK hedeflerine yönelik operasyon yürüten Türkiye, NATO’yu acil toplantıya çağırdı.

26.7.2015Dünya
Başbakan Ahmet Davutoğlu NATO Genel Sekreteri ile görüştü

Başbakan Ahmet Davutoğlu NATO Genel Sekreteri ile görüştü

Başbakan Ahmet Davutoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'le telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

25.7.2015Dünya
Norveç Başbakanı Solbergden Ütoya katliamının yıldönümünde Suruç mesajı

Norveç Başbakanı Solberg'den Ütoya katliamının yıldönümünde 'Suruç' mesajı

Norveç'te asrın canisi Anders Behring Breivik tarafından 22 Temmuz 2011’de gerçekleştirilen silahlı saldırıların dördüncü yılındaki anma törenlerinde konuşan Başbakan Erna Solberg, Suruç’ta yapılan terör saldırısına da değindi. Ütoya Adası'ndaki gençlik kampını basan Breivik, çoğu üniversite öğrencisi 69 kişiyi öldürmüştü.

22.7.2015Dünya
ABDden Rusyaya sert tepki: Ateşle oynuyor

ABD'den Rusya'ya sert tepki: Ateşle oynuyor

ABD Savunma Bakanı Yardımcısı Robert Work, Rusya'nın bölgesel anlaşmazlıklarda nükleer silah kullanma tehdidiyle "ateşle oynadığını" söyledi.

26.6.2015Dünya
NATO, Rusya tehdidini gördü

NATO, Rusya tehdidini gördü

RUSYA’yla silah yarışına girme ve yeni Soğuk Savaş niyeti olmadığını açıklayan NATO dün sona eren Savunma Bakanları Toplantısı’nda meydan okumalara uyum sağlamak amacıyla bazı önlemleri devreye sokma kararı aldı.

25.6.2015Dünya
Rus ordusuna 40 yeni füze

Rus ordusuna 40 yeni füze

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus ordusunun nükleer envanterine bu yıl 40 yeni kıtalararası ve balistik füzenin katılacağını söyledi.

17.6.2015Dünya
Rusya-ABD-NATO hattında kriz derinleşiyor

Rusya-ABD-NATO hattında kriz derinleşiyor

Rusya'nın bölgedeki hâkimiyetine karşı ABD’nin Litvanya, Letonya ve Estonya’nın da aralarında bulunduğu bazı NATO üyesi Doğu Avrupa ülkelerine orta menzilli füze yerleştirme ve askeri teçhizat göndermeye hazırlandığı yönündeki haberlere Moskova’dan çok sert tepki geldi. Putin, nükleer başlık taşıyan 40 kıtalararası füzenin envantere ekleneceğini açıkladı. NATO ise "nükleer" hamle karşısında Moskova ile irtibatı kesti.

17.6.2015Dünya
63üncü Bilderberg Toplantısı başladı

63'üncü Bilderberg Toplantısı başladı

Bu yıl 63'üncüsü gerçekleştirilen Bilderberg toplantısı, Avusturya'nın Tirol eyaletinde başladı.

11.6.2015Dünya
Norveç Başbakanı Solbergden destek

Norveç Başbakanı Solberg'den destek

Başbakan Solberg: 'Biz de bu stratejinin bir parçası olduğumuzu taahhüt etmeliyiz'

6.6.2015Avrupa
NATO Genel Sekreteri açıkladı

NATO Genel Sekreteri açıkladı

NATO, İsveç ve Finlandiya ile işbirliğini arttırıyor

16.5.2015Avrupa
Türkiye NATO’nun öncü gücüne liderlik edecek

Türkiye NATO’nun öncü gücüne liderlik edecek

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Antalya’da gerçekleştirilen NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na ilişkin değerlendirmelerde bulunduğu basın toplantısında, “Türkiye Acil Müdahale Gücü’nü oluşturan diğer 6 müttefikle birlikte önümüzdeki yıllarda kuvvetlerin liderliğini üstlenme kararı aldı” dedi.

14.5.2015Dünya
Türkiye, NATO Yüksek Hazırlıklı Acil Müdahale Gücünün liderliğini üstlenecek

Türkiye, NATO Yüksek Hazırlıklı Acil Müdahale Gücü'nün liderliğini üstlenecek

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Antalya’da gerçekleştirilen NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na ilişkin değerlendirmelerde bulunduğu basın toplantısında, "NATO olarak Acil Müdahale Gücü'nün yapısını genişletiyoruz ve bunun temel bir parçası olarak Yüksek Hazırlıklı Ortak Görev Gücü oluşturuyoruz. Bu vesileyle Türkiye'nin bugün gücün komutasını önümüzdeki yıllarda altı müttefik ülkeyle birlikte sırasıyla üstlenecek ülkelerden birisi olma kararı almasını memnuniyetle karşılıyoruz" dedi.

14.5.2015Dünya
Antalyadaki NATO toplantısında kol kola girip We Are the Worldü söylediler

Antalya'daki NATO toplantısında kol kola girip "We Are the World"ü söylediler

NATO dışişleri bakanlarının yemeğine kol kola söylenen barış şarkısı damgasını vurdu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı Nikos Kocias ile "We Are the World" şarkısını söyledi.

14.5.2015Dünya
NATO toplantısı Antalyada başladı

NATO toplantısı Antalya'da başladı

Dünyanın gözü Antalya’daki NATO Dışişleri Bakanları Zirvesi’nde… Antalya’nın Belek beldesinde gerçekleştirilen toplantılar iki gün sürecek. Antalya'daki ABD heyetinde, Washington'da yaptığı açıklamalarla Türkiye'de gündem yaratan Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf de bulunuyor. Son olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le yaşadığı 'sarışın' polemiğiyle gündeme gelen Harf, şu ana kadar basına herhangi bir açıklama yapmadı. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ise Afganistan'daki NATO Kararlı Destek Misyonu'nun sona ermesinden sonra da bu ülkede NATO varlığı bulundurmak konusunda Afganistan ile anlaştıklarını açıkladı

13.5.2015Dünya
Rusya’dan Soğuk Savaş’a devam kararı

Rusya’dan Soğuk Savaş’a devam kararı

Rusya, SSCB ile Batı arasındaki Soğuk Savaş’ı sonlandıran sembol niteliğindeki Avrupa Konvansiyonel Kuvvetler Anlaşması’ndan (AKKA) çekildiğini açıkladı. Moskova, NATO ile sınırına istediği kadar silah konuşlandırabilecek.

11.3.2015Dünya
Fatih Birolu ABD Enerji Bakanı ve Dışişleri Sözcüsü tebrik etti

Fatih Birol'u ABD Enerji Bakanı ve Dışişleri Sözcüsü tebrik etti

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başekonomisti Fatih Birol, geçen hafta ajansın icra direktörlüğüne seçilmesinin ardından çok olumlu tepkiler aldığını belirterek, "Bundan sonraki çalışmalarımızda enerji güvenliği konusu en önemli gündem maddesi olacak" dedi.

18.2.2015Ekonomi
51. Münih Güvenlik Konferansı başlıyor

51. Münih Güvenlik Konferansı başlıyor

Dünyanın farklı ülkelerinden 400'e yakın siyasetçi ve uzman bugün başlayacak 51'inci Münih Güvenlik Konferansı’nda bir araya geliyor.

6.2.2015Avrupa
Ukraynada barış için yeni diplomatik atak

Ukrayna'da barış için yeni diplomatik atak

Batı, Rusya yanlısı ayrılıkçılarla ordu arasındaki çatışmaların yeniden alevlendiği Ukrayna'da barış için yeni bir diplomatik girişim başlattı.

6.2.2015Dünya
Türkiye’ye ‘öncü güç’ talebi

Türkiye’ye ‘öncü güç’ talebi

Sınırlarının doğusunda Rusya nedeniyle oluşan tehdit, güneyinde ise Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) kaynaklı meydan okuma NATO’yu Soğuk Savaş dönemini andıran önlemler almaya itti.

5.2.2015Dünya
Moskova, NATOnun Ukraynaya vermeyi planladığı desteğe tepki gösterdi

Moskova, NATO'nun Ukrayna'ya vermeyi planladığı desteğe tepki gösterdi

NATO, Rusya yanlısı ayrılıkçılarla mücadelesinde Kiev yönetimine "5 bin askerlik çevik güç" desteğini masaya yatırıyor. Moskova, Brüksel'deki toplantıyı "Savaşa hazırlık" olarak değerlendirdi.

5.2.2015Dünya
Feci kaza: Ölü sayısı 10’a yükseldi

Feci kaza: Ölü sayısı 10’a yükseldi

İspanya'nın güneydoğusundaki Los Llanos (Albacete) Askeri Üssü'nde F-16 tipi Yunan askeri uçağının düşmesi sonucu hayatını kaybeden 10 kişinin kimlikleri belirlendi.

27.1.2015Avrupa
İspanya’daki F-16 faciası Yunanistan ve Fransayı yasa boğdu

İspanya’daki F-16 faciası Yunanistan ve Fransa'yı yasa boğdu

NATO çalışmaları kapsamında İspanya'da bulunan bir Yunan F-16 savaş uçağının düşmesi sonucu ölenlerin sayısı 11’e yükselirken, bu kişilerin hangi ülkelere ait olduğu da açıklandı.

27.1.2015Dünya
AGİT’ten barış gücü önerisi

AGİT’ten barış gücü önerisi

Ukrayna’nın Mariupol kentinde önceki gün ikisi çocuk en az 30 sivilin hayatını kaybettiği saldırının ardından Avrupa Güvenlik ve İşbirliği teşkilatı (AGİT) ilk defa Ukrayna’nın doğusuna barış gücü gönderilmesi gerektiği fikrini ortaya attı.

25.1.2015Dünya
Nato Genel Sekreteri Kosovayı ziyaret ediyor

Nato Genel Sekreteri Kosova'yı ziyaret ediyor

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, bugün Kosova’ya resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.

23.1.2015Avrupa
Paris’te el ele

Paris’te el ele

Hiciv dergisi Charlie Hebdo’ya terör saldırısında ölen 12 kişiyi anmak ve dayanışma gösterisinde bulunmak amacıyla Paris, bugün sokağa iniyor.

10.1.2015Dünya
Parisin göbeğinde 10 dakika taradılar: 12 ölü

Paris'in göbeğinde 10 dakika taradılar: 12 ölü

Fransa’nın başkenti Paris, dün basına yönelik en kanlı saldırılardan birine sahne oldu. Silahlı 3 militan haftalık hiciv dergisi Charlie Hebdo’nun merkez binasını bastı. Teröristler derginin içinde ve sokakta ellerindeki silahlarla yaklaşık 10 dakika boyunca insanları taradı, yerde yatan yaralı bir polisi de kafasına kurşun sıkarak öldürdü. Aralarında 2 polis, derginin genel yayın yönetmeni ve 3 karikatüristinin de bulunduğu 12 kişiyi öldüren saldırganlar olay yerinden kaçtı. 4’ü ağır, 11 kişi de yaralandı.

7.1.2015Dünya
Merkel: Saldırı, ifade ve basın özgürlüğüne yapılmıştır

Merkel: Saldırı, ifade ve basın özgürlüğüne yapılmıştır

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Fransa’daki terör eyleminin sadece Fransa vatandaşlarını değil, genel olarak ifade ve basın özgürlüğünü hedef aldığını söyledi.

7.1.2015Avrupa
Charlie Hebdo, Paris saldırısından önce Bağdadi karikatürü paylaşmıştı

Charlie Hebdo, Paris saldırısından önce Bağdadi karikatürü paylaşmıştı

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Fransa'nın başkenti Paris'teki merkezine silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıdan sadece bir saat önce ise derginin Twitter hesabından ise IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi'yi konu alan bir tweet atıldığı ortaya çıktı.

7.1.2015Dünya
NATO’dan “ara güç” formülü

NATO’dan “ara güç” formülü

Doğu ve güney sınırlarındaki tehdit algısının yüksek olmayı sürdürmesi NATO’nun askeri planlamada değişikliğe gitmesine neden oldu.

1.12.2014Dünya
NATO’dan Türk elçiye kritik görev

NATO’dan Türk elçiye kritik görev

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin Afganistan Büyükelçisi İsmail Aramaz’ı (54) NATO’nun Afganistan’daki Kıdemli Sivil Temsilcisi (SCR) olarak atadı.

18.11.2014Avrupa
NATO’dan Türk Büyükelçiye önemli görev

NATO’dan Türk Büyükelçi'ye önemli görev

Türkiye'nin Kabil Büyükelçisi İsmail Aramaz, NATO'nun Afganistan'daki en üst düzey sivil temsilcisi olarak atandı. Aramaz, bu önemli görevi 2003 yılında üstlenen Hikmet Çetin'den sonra ikinci Türk oldu.

17.11.2014Dünya
Stoltenberg: Her müttefiki koruyacağız

Stoltenberg: Her müttefiki koruyacağız

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Galler Zirvesi’nde kabul edilen Hazırlık Eylem Planı ve Öncü Güç’ün doğudaki meydan okumalar kadar güneydekiler için de geçerli olduğunu belirterek, “Her müttefiki herhangi bir tehdide karşı koruyacağız. Bu Türkiye’yi de kapsıyor” dedi.

29.10.2014Dünya
NATO Genel Sekreteri Gaziantepte

NATO Genel Sekreteri Gaziantep'te

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Gaziantep’te 5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda konuşlu ABD’li askerlerin görev yaptığı Patriot Hava Savunma Sistemleri’ni inceledi. ABD’li askerlerden bilgi alan Stoltenberg, "Müttefik ülke Türkiye’nin her zaman yanında olacağız" dedi.

10.10.2014Gündem
Stoltenbergin ziyaretinden çıkan 2 kritik mesaj

Stoltenberg'in ziyaretinden çıkan 2 kritik mesaj

NATO'nun yeni Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in Türkiye'ye yaptığı ilk ziyaretten iki kritik mesaj çıktı;

9.10.2014Gündem
Stoltenbergin ziyaretinden çıkan 2 kritik mesaj

Stoltenberg'in ziyaretinden çıkan 2 kritik mesaj

NATO'nun yeni Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in Türkiye'ye yaptığı ilk ziyaretten iki kritik mesaj çıktı

9.10.2014Haber
NATO Genel Sekreteri Ankarada

NATO Genel Sekreteri Ankara'da

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ankara'da ortak basın toplantısı düzenledi.

9.10.2014Gündem
Hava saldırıları bu kez sert vurdu

Hava saldırıları bu kez sert vurdu

Amerikan Merkez Komutanlığı, dün ve önceki gün 16 Eylül’den bu yana saldırı altında olan Kobani çevresindeki IŞİD mevzilerine 6 saldırı düzenlendiğini bildirdi. Bölgedeki Kürt kaynaklara göre cephedeki bazı ağır silahları tahrip edilen IŞİD, birçok mevzisini terk etti. Ancak kent içindeki çatışmalar dün de sürdü.

8.10.2014Dünya
Üsler için kritik ziyaret

Üsler için kritik ziyaret

Ankara bugün NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile ABD liderliğinde oluşturulan IŞİD’le mücadele koalisyonunun koordinatörü emekli Orgeneral John Allen ve yardımcısı Brett McGurk’u ağırlayacak.

8.10.2014Dünya
NATO Genel Sekreteri yarın Türkiyede

NATO Genel Sekreteri yarın Türkiye'de

Dışişleri Bakanlığı tarafından NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in Türkiye'ye yarın yapacağı ziyaret ile ilgili yazılı bir açıklama yapıldı.

8.10.2014Dünya
Amanpour: Davutoğlu Türkiyenin şartlı olarak asker gönderebileceğini söyledi

Amanpour: Davutoğlu Türkiye'nin şartlı olarak asker gönderebileceğini söyledi

ABD'li ünlü televizyoncu Christiane Amanpour, Başbakan Davutoğlu'nun kendisine, ABD stratejisi Esad yönetimini hedef alırsa Türkiye'nin de kara birliklerini yönlendirebileceğini söyledi.

6.10.2014Dünya
Yeni NATO Genel Sekreterinden Türkiye açıklaması

Yeni NATO Genel Sekreteri'nden Türkiye açıklaması

NATO'nun Genel Sekreteri Jens Stoltenberg görevine başlar başlamaz Türkiye'yle ilgili açıklama yaptı. Stoltenberg, "Türkiye'ye saldırı olması halinde NATO 5'inci maddeyi kullanır, ortak yanıt verir" dedi.

1.10.2014Dünya
NATOnun yeni genel sekreteri göreve başladı

NATO'nun yeni genel sekreteri göreve başladı

Norveç’in eski Başbakanı Jens Stoltenberg, NATO Genel Sekreterliği görevine bugün başladı. Brüksel’deki NATO karargahına gelen Stoltenberg, personelle tanıştıktan sonra büyükelçiler düzeyinde toplanan Kuzey Atlantik Konseyi’ne başkanlık etti.

1.10.2014Dünya

Yazar Sonuçları

Destek ama nereye kadar?

Türkiye'nin mevcut askeri operasyonlarına uluslararası alanda verilen desteğin açık çek niteliğinde olmadığını ve doğru adımlar atılmaması halinde rüzgarın her an tersine dönme riskinin bulunduğunu gözden kaçırmamakta fayda var.

29.7.2015