MENÜ

Hızlı Pasaport Geçiş Sistemi

Hızlı Pasaport Geçiş Sistemi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hızlı Pasaport Geçiş Sistemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 31 Hızlı Pasaport Geçiş Sistemi haberi bulunmuştur.

Hızlı Pasaport Geçiş Sistemi Haberleri

İstanbul Havalimanında Hızlı Pasaport Geçiş Sistemi başladı

İstanbul Havalimanı'nda "Hızlı Pasaport Geçiş Sistemi" başladı

Yolcuların yüz tanıma ve parmak izi kontrollerinin ardından 18-20 saniye içinde pasaporttan geçebilmesini sağlayacak sistemin test çalışmaları, İstanbul Havalimanı'nda başlatıldı. Türkiye Cumhuriyeti pasaportu taşıyan ve 18 yaş üstündekilerin yararlanabildiği hizmet, havalimanındaki 30 hızlı pasaport geçiş bankosundan sunuluyor.

18.06.2019Haber
İstanbul Havalimanına giden onunla karşılaştı Test çalışmaları başladı

İstanbul Havalimanı'na giden onunla karşılaştı! Test çalışmaları başladı

Yolcuların yüz tanıma ve parmak izi kontrollerinin ardından 18-20 saniye içinde pasaporttan geçebilmesini sağlayacak sistemin test çalışmaları, İstanbul Havalimanı'nda başlatıldı. Türkiye Cumhuriyeti pasaportu taşıyan ve 18 yaş üstündekilerin yararlanabildiği hizmet, havalimanındaki 30 hızlı pasaport geçiş bankosundan sunuluyor.

18.06.2019Ekonomi
Sınırda büyük kolaylık Devreye girdi...

Sınırda büyük kolaylık! Devreye girdi...

Avrupa ülkelerinde yaşayan ve yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek isteyen Türk vatandaşlarının sılaya yolculuğu devam ediyor. Hollanda'dan gelen Hasan Çavgal, "Kapıkule'de beklemeden, hızlı şekilde geçiş yaptık. Kapıkule'de kesinlikle problem yaşamadık. Çok süper olmuş her şey. Hızlı şekilde geçtik, gayet memnunuz" açıklamasında bulunurken Fransa'dan gelen Ali Arslan, "Kapıkule'de beklemeden, kontrollerin ardından hızlı geçtik" dedi.

20.07.2019Ekonomi
Türkiyede ilk kez uygulanıyor Hizmete başladı...

Türkiye'de ilk kez uygulanıyor! Hizmete başladı...

DÜNYA’da birçok havalimanında kullanılan parmak izi ve yüz tanıma ile pasaport kontrolünden geçmeyi sağlayan Biyometrik Otomatik Geçiş Sistemi deneme amaçlı olarak Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda hizmete girdi.

9.05.2019Ekonomi
Türkiyede bir ilk Pasaporttan yüz tanıma sistemi ile geçiş Sabiha Gökçen’de başladı

Türkiye'de bir ilk! Pasaporttan yüz tanıma sistemi ile geçiş Sabiha Gökçen’de başladı

Dünya’da birçok havalimanında kullanılan parmak izi ve yüz tanıma ile pasaport kontrolünden geçmeyi sağlayan Biyometrik Otomatik Geçiş Sistemi deneme amaçlı olarak Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda hizmete girecek.

8.05.2019Ekonomi
Teknolojisi de uçuruyor

Teknolojisi de uçuruyor

Yaklaşık iki hafta sonra tam kapasiteyle hizmet vermeye başlayacak olan İstanbul Havalimanı, teknolojik özellikleriyle de öne çıkıyor. Kimseyle konuşmadan uçağın kapısına kadar gidebilmenizi sağlayan bu teknolojileri İGA CIO’su Ersin İnankul ile deneyimledik.

16.02.2019Ekonomi
HGS bakiye sorgulama ekranı nasıl kullanılır HGS borç sorgulama

HGS bakiye sorgulama ekranı nasıl kullanılır? HGS borç sorgulama

Araç sahibi olan vatandaşların ücretli yollarda kullandığı HGS sistemi ile ilgili bir takım soruları oluyor. HGS sisteminde en çok sorulan sorular arasında gelen borç sorgulama ve bakiye de kaç paranın kaldığını öğrenme ekranları en çok aranan kelimeler arasında. İşte HGS hakkında merak edilen her şey

23.03.2018Gündem
HGS bakiye sorgulama nasıl yapılır HGS işlemleri

HGS bakiye sorgulama nasıl yapılır? HGS işlemleri

HGS bakiye sorgulamak için; e-devlet, PTT, telefon ve bankalar aracılık eder. Bunların hiçbirine gerek kalmadan bankalara verilecek otomatik ödeme talimatı ile de bakiyenin yetersiz kalması durumunun önüne geçilebilir. HGS kullanan sürücüler, kartlarında yeterli bakiye bulundurmak zorundadırlar. Bakiye olmadan yapılan geçişlerde ihlali meydana gelir ve cezalı geçiş ücreti uygulanır. Sürücüler, kartlarında ne kadar para kaldığını ve cezalarını e-devlet sistemi, telefon, PTT şubeleri ve bankalar aracılığıyla sorgulayıp öğrenebilirler. Banka şubelerine verilecek otomatik ödeme talimatlarıyla birlikte bu işlem daha kolay hale getirilebilir.

8.01.2018Gündem
HGS cezası nasıl sorgulanır HGS bakiye ve borç sorgulama ekranı

HGS cezası nasıl sorgulanır? HGS bakiye ve borç sorgulama ekranı

HGS cezası nasıl sorgulanıyor sorusunun yanıtını merak eden yüz binlerce sürücü adayı konuyla ilgili araştırma yapmaya devam ediyorlar. HGS bakiyesi olmadan, ihlalli geçiş yapan sürücülere ceza kesilir. Kesilen cezalar E-Devlet sisteminden ve PTT resmi internet sitesinden sorgulanabilir.

22.11.2017Gündem
HGS sorgulama 2017 - HGS cezası nasıl ödenir

HGS sorgulama 2017 - HGS cezası nasıl ödenir?

HGS bakiye sorgulama ve HGS cezasının nasıl ödeneceğini merak eden yüz binlerce araç sahibi vatandaş konuyla alakalı araştırmalarını ve sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. E-Devlet üzerinden HGS işlemlerini halletmek artık çok kolay. İşte, HGS bakiye sorgulama ve ceza ödeme işleminin ayrıntıları.

17.11.2017Gündem
HGS bakiye sorgulama işlemi nasıl yapılır HGS cezası nasıl ödenir

HGS bakiye sorgulama işlemi nasıl yapılır? HGS cezası nasıl ödenir?

HGS bakiye sorgulama işleminin nasıl yapılacağı yüz binlerce araç sahibi vatandaş tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. HGS bakiye sorgulama işlemi e-Devlet üzerinden artık çok kolay. Ceza yiyip yemediklerini merak eden ve köprü geçişlerinde bakiye sıkıntısı yaşamak istemeyen vatandaşlar için HGS bakiye sorgulama işleminin ayrıntıları.

8.11.2017Gündem
HGS bakiye sorgulama işlemi nasıl yapılır

HGS bakiye sorgulama işlemi nasıl yapılır?

HGS bakiye sorgulama işlemi milyonlarca araç sahibi vatandaş tarafından büyük bir sıklıkla araştırılan konular arasında yer alıyor. Köprüler ve bağlantı yollarında yer alan HGS geçişleri için ceza yememek isteyen vatandaşlar, hesaplarında ne kadar bakiye kaldığını araştırıyorlar. Peki, HGS bakiye sorgulama işlemi nasıl yapılır?

6.11.2017Gündem
HGS bakiye ve geçiş ihlali sorgulama işlemi nasıl yapılır e-Devlet bakiye sorgulama sayfası

HGS bakiye ve geçiş ihlali sorgulama işlemi nasıl yapılır? e-Devlet bakiye sorgulama sayfası

HGS bakiye ve geçiş ihlali sorgulama işleminin nasıl yapılacağı yüz binlerce araç sahibi vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. HGS bakiye sorgulamak için; e-devlet, PTT, telefon ve bankalar HGS sorgulama işlemlerinize aracılık eder. Bunların hiçbirine gerek kalmadan bankalara verilecek otomatik ödeme talimatı ile de bakiyenin yetersiz kalması durumunun önüne geçilebilir. Peki, HGS bakiye ve geçiş ihlali sorgulama işlemi nasıl yapılır?

17.10.2017Gündem
Jet lagı bitirdik

Jet lag'ı bitirdik

Türkiye pazarına 2013 yılında giren Air Canada’nın Türkiye Genel Müdürü Nedime Konuksever, “Havacılık sektörü daralmasına rağmen Türkiye’ye yatırıma devam edeceğiz” mesajı verdi. Sahip oldukları uçaklarla fark yarattıklarını dile getiren Konuksever, “Bol oksijenli, kabin basıncı daha düşük Dreamliner uçaklarla jet lag olmak mümkün değil” dedi.

27.01.2017Ekonomi
Yatırım Bayramı

Yatırım Bayramı

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, ülke genelinde, her sektörde yatırımları canlandıracak ‘Ekonomik Müjdeler Paketi’ni açıkladı. Yıldırım, paketin yatırım yapana, işe başlayacaklara, tarım sektörüne, esnafa, turizmciye, işçiye, emekliye ve gençlere yönelik yeni uygulamalar içerdiğini söyledi. Paketle sağlanacak avantajların ‘mali disiplini’ bozmayacağını vurgulayan Yıldırım, açıkladığı yeni uygulamaların birçoğu için yasal düzenleme taslaklarının hazır olduğunu, bazılarının da Bakanlar Kurulu veya bakanların inisiyatifiyle uygulanacağını dile getirdi.

4.07.2016Ekonomi
E-devlet ile hangi uygulamalardan yararlanılır | E- devlet giriş

E-devlet ile hangi uygulamalardan yararlanılır? | E- devlet giriş

E -Devlet sayesinde, gerekli kuruma giderek yaptığımız işlemler dönemi geride kaldı. Artık devletin sağladığı hizmetlerden yararlanmak için elektronik sistem ile kendinize ait sayfada tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. E- devlet şifresi nedir? E- devlet şifresi nasıl alınır? E- devlet ile hangi hizmetlerden yararlanılır? Detaylar haberimizde..

15.04.2016Gündem
E-Devlet giriş ve sorgulama işlemleri

E-Devlet giriş ve sorgulama işlemleri

E-devlet ile istediğiniz sorgulama işlemini yapabilirsiniz. E-devlet ile yapacağınız bütün sorgulama işlemleri haberimizde yer almaktadır. E-devlet üzerinden sorgulama nasıl yapılır?

1.12.2015Bilgi
E-Devlet giriş nasıl yapılır

E-Devlet giriş nasıl yapılır?

E-Devlet 198 kamu kuruluşunun 1307 hizmetini vatandaşlarla internet üzerinde buluşturan bir sistemdir. Peki E-Devlet sistemine nasıl giriş yapılır?

17.11.2015Bilgi
E-Devlet şifresi nasıl alınır | E-Devlete ilk kez giriş yapma

E-Devlet şifresi nasıl alınır? | E-Devlet'e ilk kez giriş yapma

E-Devlet 198 kamu kuruluşunun 1307 hizmetini vatandaşlarla internet üzerinde buluşturan bir sistemdir. Peki E-Devlet sistemine nasıl giriş yapılır?

19.10.2015Gündem
E-Devlet nedir E-Devlet üzerinden hangi sorgulamalar yapılır

E-Devlet nedir? E-Devlet üzerinden hangi sorgulamalar yapılır?

E-Devlet, kamu kurumlarının sunduğu hizmetlere tek noktadan hızlı bir şekilde ulaşmanın adresidir. Peki E-Devlet'te hangi E-Hizmetler verilmektedir?

12.10.2015Gündem
15 saniyede PARMAKPAS

15 saniyede PARMAKPAS

Parmak izi ile 15 saniyede pasaport kontrolünün yapıldığı biyometrik geçiş sistemi, deneme amacıyla Türkiye’de ilk defa Atatürk Havalimanı’nda kullanıldı.

22.01.2015Gündem
Parmak iziyle geçiş Atatürk Havalimanında başladı

Parmak iziyle geçiş Atatürk Havalimanı'nda başladı

DÜNYADA birçok ülke tarafından kullanılan parmak izi ile 15 saniyede pasaport kontrolünün yapıldığı Biyometrik Otomatik Geçiş Sistemi deneme amaçlı olarak Atatürk Havalimanı’nda bugün başladı. Madrid’e gitmek için parmak izini okutarak pasaporttan geçen ilk yolcu Ahmet Fayez’e TAV Havalimanları yetkilileri tarafından, çiçek verildi. Fayez’in adresine daha sonra ilk yolcu olması dolayısıyla sertifika gönderilecek.

22.01.2015Teknoloji
Parmak izi ile pasaporttan geçiş bugün başlıyor

Parmak izi ile pasaporttan geçiş bugün başlıyor

Dünyada birçok ülke tarafından kullanılan parmak izi ile 15 saniyede pasaport kontrolünün yapıldığı Biyometrik Otomatik Geçiş sistemi deneme amaçlı olarak Atatürk Havalimanı’nda bugün başlıyor.

22.01.2015Gündem
Biri gümrükçüyü gözetliyor

Biri gümrükçüyü gözetliyor!

Gümrük sahalarındaki tüm mekanlar kamerayla izlenecek. Araç X-ray’lerinin sayısı da 39’den 60’a çıkartılacak. Gümrük Bakanı Canikli, “Fabrika işçisi izleniyor, gümrükçü neden izlenmesin” diyor. Sendika tepkili: Özel hayata müdahale!

11.11.2014Ekonomi
Pasaport kuyrukları artık olmayacak

Pasaport kuyrukları artık olmayacak

Atatürk Havalimanı başta olmak üzere Türkiye’deki bütün hudut kapıları artık Elektronik Pasaport Geçiş Sistemi’ne geçiyor. Bu sistemle yolcular hem pasaport kuyruğunda uzun süre beklemeyecek hem de sahte pasaport kullanımının önüne geçilecek.

18.05.2013Ekonomi
Yerli uçak için çok önemli adım

Yerli uçak için çok önemli adım

TÜRK Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş (TAI), İsveçli Saab’la teknik destek anlaşması imzaladı. Anlaşmanın maddeleri arasında, TAI’nin ilerleyen dönemde Saab’ın uçak tasarlama ekipmanlarını satın alabileceğini de içeren bir madde yer alıyor.

19.03.2013Ekonomi
YGS pazar günü yapılacak

YGS pazar günü yapılacak

Üniversiteye girişte uygulanan birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), 1 Nisan Pazar günü yapılacak. Sınava, 1 milyon 837 bin aday girecek.YGS, Türkiye'de tüm il ve bazı ilçe merkezleri ile KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da, 160 sınav merkezinde gerçekleştirilecek.

30.03.2012Gündem
Akbil tarih oluyor

Akbil tarih oluyor

İstanbul toplu taşımacılığına yeni boyut getirecek temassız akıllı kart "istanbulkart" yürürlüğe giricek ve akbil tarih olacak.

13.03.2009Gündem

Yazar Sonuçları

Turistin sabrı sınanır mı birader?

TÜRKİYE, 397 mavi bayraklı plajı ile dünyada 3’ncü sırada yer alıyor. Antalya ise 197 bayrakla dünya birincisi... Ne âlâ!

24.06.2014

'Anonim' türkülerin telifi nereye gidiyor

TÜRK Halk Müziğimizin anonim eserleri, yani türkü ve oyun havalarımız, yasa boşluğu yüzünden plak ve kaset firmalarınca kimseye beş kuruş ödenmeden en az 40-50 yıldan beri kullanılmaktadır.

2.06.2006