MENÜ

Gıda Hayvancılık Ve Tarım Bakanı

Gıda Hayvancılık Ve Tarım Bakanı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Gıda Hayvancılık Ve Tarım Bakanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Gıda Hayvancılık Ve Tarım Bakanı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.727 Gıda Hayvancılık Ve Tarım Bakanı haberi bulunmuştur.

Gıda Hayvancılık Ve Tarım Bakanı Haberleri

Bakan Kurumdan yeni yönetmelikle ilgili açıklama

Bakan Kurum'dan yeni yönetmelikle ilgili açıklama

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, otopark yönetmeliğinin 15 Eylül’de yürürlüğe gireceğini hatırlatarak, "Bundan sonra her daireye bir otopark yapacağız. Otoparkları sokak üzerinde değil, binaların altında her daireye bir otopark düşecek şekilde yapacağız. Bu yönetmelik park ve meydanların altına da otopark yapabilme imkanı getiriyor" dedi.

8.09.2018Ekonomi
Rusya et alınan 6. ülke olacak

Rusya et alınan 6. ülke olacak

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında BRICS Zirvesi’nde geçen diyalog, Rusya’dan et ithalatı konusunu tekrar gündeme taşıdı.

27.07.2018Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli kimdir Kaç yaşındadır İşte hayatı hakkında bilgiler

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli kimdir? Kaç yaşındadır? İşte hayatı hakkında bilgiler

Bekir Pakdemirli, yeni kabinede Tarım ve Orman Bakanı olarak görevlendirildi. TBMM'de Manisa milletvekili olarak 4 dönem görev alan Ekrem Pakdemirli'nin oğlu olan Bekir Pakdemirli, uluslararası bir gıda şirketinde üst düzey yönetici olarak görev almıştır. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin Gıda, Tarım ve Hayvancılık alanlarında serbest girişimleri bulunmuştur

10.07.2018Gündem
Berat Albayrakın hayatı ve biyografisi

Berat Albayrak'ın hayatı ve biyografisi

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak oldu. Bu gelişmenin ardından Berat Albayrak'ın hayatı ve biyografisi günün en çok merak edilenleri arasında yer aldı. Peki, Berat Albayrak kimdir?

10.07.2018Gündem
Yeni sistemin ilk Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli kimdir

Yeni sistemin ilk Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli kimdir?

Yeni kabine listesinde yer alan isimlerden biri de Bekir Pakdemirli oldu. Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunan Bekir Pakdemirli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Tarım ve Orman Bakanı olarak atandı. Peki, Bekir Pakdemirli kimdir? İşte ilk Tarım ve Orman Bakanı’nın hayatına ilişkin bilgiler!

10.07.2018Gündem
Fakıbaba, Bakanlık çalışanlarıyla vedalaştı

Fakıbaba, Bakanlık çalışanlarıyla vedalaştı

Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, son 15 yılda ortaya konan çalışmalar, hayata geçirilen projelerle tarımda önemli bir noktaya gelindiğini belirterek, "Yeni hükümet sistemiyle beraber, süregelen başarı grafiğinin güçlendirilerek sürdürüleceğine inanıyorum." ifadesini kullandı.

10.07.2018Ekonomi
Domates üreticisi Fatma teyzenin ihracat başarısı

Domates üreticisi "Fatma teyze"nin ihracat başarısı

Eşini ve oğlunu kaybettikten sonra aile mesleği seracılığı büyüterek ihracat yapmaya başlayan Antalyalı Fatma Konu, Anadolu kadınının ihracatta da ne kadar başarılı olabileceğini gösterdi.Fatma Konu: "Bu eşarbımla, bu kıyafetimle her yere girdim çıktım. Anadolu kadını her şeyi başarır."

10.07.2018Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: Sürpriz oldu, şaşırdım

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: Sürpriz oldu, şaşırdım

İZMİR'de 24 Haziran seçimlerinde AK Parti'den aday adayı olan ancak aday listesine giremeyen Bekir Pakdemirli, AK Parti'nin yeni kabinesinde Tarım ve Orman Bakanı olarak görevlendirildi. Pakdemirli, bu görevin kendisi için de sürpriz olduğunu belirtti. Pakdemirli, "Biraz şaşırdım. Reisi Cumhur'umuza bu görevi bana verdiği için teşekkür ediyorum" dedi.

10.07.2018Gündem
Ekonomide yeni dönem: Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonominin dümenine Albayrak geçti

Ekonomide yeni dönem: Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonominin dümenine Albayrak geçti

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk ekonomi yönetimi belli oldu. Listeye göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak getirildi. Albayrak, böylece ekonominin dümenine geçti. Ticaret Bakanlığı’na ise iş insanı Ruhsar Pekcan gelirken, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum da artık bakan. Yeni kabine üyelerinin açıklanmasının ardından, hem kamu kurumlarında deneyim kazanan bürokratların hem de özel sektörde yeniliklere imza atan ve öncülük yapan isimlerin bakanlıklara getirildiği yorumları yapıldı. Bakanların ilk icraatları ve alanlarına yönelik uygulamaları merakla bekleniyor.

9.07.2018Ekonomi
Bakan Fakıbaba’dan tarıma dayalı sanayi açıklaması

Bakan Fakıbaba’dan tarıma dayalı sanayi açıklaması

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgelesi (TDİOSB)  sayısının artırılması ve ülke geneline yaygınlaştırılması amacıyla çalışmaların yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü belirterek, “Yeni yatırımcılara da üretim yerleri sağlanmasıyla beraber hayvan varlığımızın TDİOSB’ler eliyle daha da artırılmasını amaçlıyoruz” dedi.

6.07.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile ilgili ilk KHK yayımlandı

Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile ilgili ilk KHK yayımlandı

Resmi Gazete'de yayımlanan 74 maddelik 477 sayılı KHK ile bazı kanunlarda değişiklik yapılarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne yönelik düzenlemeler yer aldı. Yeni KHK ile bazı kanunlarda yer alan Bakanlar Kurulu'nun yetkileri Cumhurbaşkanı'na devredildi. Yeni KHK, Cumhurbaşkanı'nın ant içerek göreve başladığı gün yürürlüğe girecek.

4.07.2018Gündem
92. Gazi Koşusunun sonucu belli oldu Ahmet Çelik tarihe geçti...

92. Gazi Koşusu'nun sonucu belli oldu! Ahmet Çelik tarihe geçti...

At yarışlarında 92. Gazi Koşusu'nu Veysel Kahraman'ın sahibi olduğu, Ahmet Çelik'in jokeyliğini yaptığı "Hep Beraber" adlı safkan, 2.29.67'lik derecesiyle kazandı.  Ahmet Çelik, üst üste 4. kez Gazi Koşusu'nda zafere ulaştı.

1.07.2018Spor Arena
Ankara Valisinden kayıp Eylül ile ilgili son dakika açıklaması

Ankara Valisi'nden kayıp Eylül ile ilgili son dakika açıklaması

Ankara Valisi Ercan Topaca, Polatlı'da kaybolan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara ile ilgili olarak, "Bir araçta bulunan kan örnekleriyle çocuğumuzun kan örnekleri DNA testinde eşleşti. Ama çocuğumuzla ilgili kesin bir sonuca ulaşmış değiliz. Arama çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

28.06.2018Gündem
Tarih belli oldu: TMO nohut alımı yapacak

Tarih belli oldu: TMO nohut alımı yapacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, üretimdeki artıştan kaynaklı piyasa fiyatlarındaki düşüşün üreticileri mağdur etmemesi için Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) nohut alımı yapmasına karar verdiklerini belirterek, "TMO 2 Temmuz Pazartesi'den itibaren nohut alımına başlayacak. 2018 yılı için nohut alım fiyatını ton başına 3 bin 250 lira olarak belirledik." ifadesini kullandı.

27.06.2018Ekonomi
TBMMnin ekonomi vitrini şekillendi

TBMM'nin ekonomi vitrini şekillendi

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile siyasette yeni bir dönem başlarken, iktisatçı birçok siyasetçi de milletvekili seçildi.

25.06.2018Ekonomi
Kurmaylar Meclis’te

Kurmaylar Meclis’te

PARTİLERİN ekonomi kurmayları vekil seçildi.

24.06.2018Ekonomi
Seçim sonuçlarında son durum.. İşte il il seçim sonuçları ve açılan sandıklar

Seçim sonuçlarında son durum.. İşte il il seçim sonuçları ve açılan sandıklar

Seçim sonuçları kesin olmamakla birlikte büyük ölçüde açıklandı. YSK Başkanı Sadi Güven seçim sonuçları hakkında merak edilenleri açıkladı ve oy oranlarındaki son durumu da vatandaşlarla paylaştı. Peki seçim sonuçlarında son durum nasıl? İşte il il seçim sonuçları ve detaylar

24.06.2018Gündem
Bakan Fakıbabadan patates açıklaması

Bakan Fakıbaba'dan "patates" açıklaması

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, patates fiyatlarındaki artışa ilişkin, "Biz evelallah her şeyi hallederiz. Bakın göreceksiniz hemen fiyatlar düşecek, soğanda da patateste de, nohutta da... Tedbirlerimizi aldık." dedi.

22.06.2018Haber
Bakan Fakıbabadan patates açıklaması

Bakan Fakıbaba'dan "patates" açıklaması

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, patates fiyatlarındaki artışa ilişkin, "Biz evelallah her şeyi hallederiz. Bakın göreceksiniz hemen fiyatlar düşecek, soğanda da patateste de, nohutta da... Tedbirlerimizi aldık." dedi.

22.06.2018Ekonomi
Bakan Fakıbaba: Göl ve göletlere 5 milyon yavru balık bırakacağız

Bakan Fakıbaba: "Göl ve göletlere 5 milyon yavru balık bırakacağız"

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:"Bakanlığa bağlı Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü Kepez Üretim Tesisleri’nde 5 milyon adet yavru sazan balığı üretildi. Bu balıkları bugün itibariyle başta Eber, Beyşehir, İznik ve Uluabat gölleri olmak üzere 685 göl ve gölete bırakacağız"

21.06.2018Ekonomi
TMO nohut için devreye girecek

TMO nohut için devreye girecek

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, nohut üretiminde bolluk yaşandığını, çiftçilerin zarar görmemesi için Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) bir iki gün içinde nohut alımına başlayacağını söyledi.

20.06.2018Ekonomi
Zeybekci açıkladı: Mutabık kaldık

Zeybekci açıkladı: Mutabık kaldık

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, nohut üretiminde bolluk yaşandığını, çiftçilerin zarar görmemesi için Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) 1-2 gün içinde nohut alımına başlayacağını bildirdi.

19.06.2018Ekonomi
50 bin baş kapasiteli bir besi, 25 bin baş kapasiteli süt ineği ahırları yapılacak

"50 bin baş kapasiteli bir besi, 25 bin baş kapasiteli süt ineği ahırları yapılacak"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Adana’nın Ceyhan ilçesinde 1874 dekar alana Tarıma Dayalı İhtisas Besi Süt Organize Sanayi Bölgesi kurulacağını bildirdi.

18.06.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yerelde ittifak modelleri

24 Haziran seçimlerinin üzerinden henüz bir hafta geçmişken Türkiye yeni bir seçim gündemiyle karşı karşıya.

3.07.2018

İlk göreviniz sandığa gitmek

YARIN büyük gün. Yaklaşık 59 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı hem Türkiye Büyük Millet Meclisi üyelerini, hem de yeni cumhurbaşkanını seçmek üzere sandığa gidecek.

22.06.2018