MENÜ

Fulda

Fulda ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fulda haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 140 Fulda haberi bulunmuştur.

Fulda Haberleri

Tehdit mektubunda korkunç ifadeler: Gerekirse mahalleyi yakarız

Tehdit mektubunda korkunç ifadeler: Gerekirse mahalleyi yakarız

Almanya’nın Frankfurt kentindeki 1 No’lu Polis Karakolunda ortaya çıkan neonazi ağıyla ilili soruşturma genişliyor. Neonazi polis ağının Hessen Eyaleti’ndeki Wiesbaden, Offenbach ve Fulda emniyet teşkilatlarında da bağları olduğu şüphesi ortaya çıktı.

19.12.2018Avrupa
Merkel: ‘Kin ve dışlama bize göre değil’

Merkel: ‘Kin ve dışlama bize göre değil’

Almanya Başbakanı Angela Merkel, kendisi için de ‘kader seçimi’ olarak görülen Hessen seçimlerinde CDU’nun başbakan adayı Volker Bouffier’ın kampanyasına destek turuna çıktı.

23.10.2018Avrupa
Almanya’da ayrımcılıkla mücadelede ‘Karagöz-Hacivat’lı çözüm

Almanya’da ayrımcılıkla mücadelede ‘Karagöz-Hacivat’lı çözüm

Almanya’nın Hessen Eyaletindeki bazı ilkokullarda hazırlanan bir proje kapsamında, ayrımcılıkla mücadele için Türk gölge oyunu ‘Karagöz-Hacivat’tan yararlanılıyor.

22.10.2018Avrupa
Ayrımcılıkla mücadelede Karagöz-Hacivat hamlesi

Ayrımcılıkla mücadelede 'Karagöz-Hacivat' hamlesi

Almanya'nın Hessen eyaletinde gerçekleştirilen bir proje kapsamında bazı ilkokullarda ayrımcılıkla mücadelede Karagöz-Hacivat Türk gölge oyunundan faydalanılıyor.

22.10.2018Dünya
‘Kilise inkar etti, görmezden geldi, örtbas etti; çoğu insan artık bize inanmıyor’

‘Kilise inkar etti, görmezden geldi, örtbas etti; çoğu insan artık bize inanmıyor’

Katolik Kilisesinin Almanya Piskoposlar Konferansı Başkanı Kardinal Reinhard Marx, cinsel istimara uğrayan mağdurlardan özür diledi.

26.09.2018Avrupa
Uyum Bakanlığı’ndan büyük ayıp

Uyum Bakanlığı’ndan büyük ayıp

Almanya’nın Hessen Eyaleti Sosyal İşler ve Uyum Bakanlığı, eğitim, öğretim, bilim ve ekonomi alanlarındaki katkılarından dolayı 20 göçmene verdiği ödül öncesinde, Eyalet Sosyal İşler ve Uyum Bakanı CDU’lu Stefan Grüttner’in talebiyle polis ve istihbarat tarafından bu kişilerin soruşturulduğu ortaya çıktı.

16.06.2018Avrupa
Kavgaya müdahale eden polis, Afgan genci öldürdü

Kavgaya müdahale eden polis, Afgan genci öldürdü

Almanya’nın Fulda kentinde çıkan kavgaya müdahale eden polis, bir kişiyi silahla vurarak ölümüne yol açtı. Ölen kişinin 19 yaşında sığınmacı Afgan olduğu açıklandı.

13.04.2018Avrupa
Almanya komiser Cihanı konuşuyor

Almanya komiser Cihan'ı konuşuyor!

Cihan Çorumlu 5 yaşında Almanya'ya geldi. Annesi temizlik işi yaparak, üç çocuğunu yetiştirdi. Cihan Çorumlu şimdi polisler için geliştirdiği cop, el feneri ve biber gazı spreyini bir alette toplayan icadıyla Almanya'nın gündemine oturdu. Komiser Cihan'ın icadı Amerika yolcusu.

19.01.2018Dünya
Komiser Cihan’ın buluşu, polisleri rahatlatacak

Komiser Cihan’ın buluşu, polisleri rahatlatacak

Almanya’nın Hessen Eyaleti’nde polis akademisini bitiren 28 yaşındaki Komiser Cihan Çorumlu’nun geliştirdiği alet, polislerin taşıdığı yükü azaltacak.

18.01.2018Dünya
Avrupa için tehlike bu kez Avusturya’dan

Avrupa için tehlike bu kez Avusturya’dan

Avusturya’da erken genel seçimlere beş gün kala, Avrupa’yı karanlık bir neonazi geçmişe sahip aşırı sağcı FPÖ lideri Strache’nin kazanacağı korkusu sardı. FPÖ ikinci parti bile çıksa, kesin koalisyon ortağı olacağı tahmin ediliyor.

11.10.2017Dünya
Hezarfen Ensemble Fulda’da çalacak

Hezarfen Ensemble Fulda’da çalacak

Adını tarihin ilk uçan insanları arasında yer alan Hezarfen Ahmet Çelebi’den alan İstanbul merkezli müzik topluluğu ‘Hezarfen Ensemble’, Almanya’nın Fulda kentinde konser verecek. Konserde Hezarfen Ensemble’ye, Almanya ve diğer ülkelerden müzisyenler de eşlik edecek.

12.07.2017Dünya
İbni Sina bu yaz da Fulda’da sahneleniyor

İbni Sina bu yaz da Fulda’da sahneleniyor

Ünlü yazar Noah Gordon’un yarattığı roman kahramanı, günümüzden 1000 yıl önce ‘Hekimlerin Hekimi’ İbni Sina’ya öğrenci olup, tıp mesleğini öğrenen İngiliz gencinin öyküsü, müzikaller şehri Fulda’da bu yaz da sahneleniyor.

8.07.2017Dünya
Belediyenin yasağına mitingli çözüm

Belediyenin yasağına mitingli çözüm

Grup Yorum’un Almanya’nın Fulda kentinde düzenlemek istediği ‘Irkçılığa Karşı Konser’ adlı konseri, Belediye’nin yasağına takıldı. Grup Yorum taraftarları ise yasağı, kentin muhtelif yerlerinde ondan fazla miting başvurusu yaparak aştı.

18.06.2017Dünya
‘Yunus Emre Oratoryosu’ Berlin’de sahnelendi

‘Yunus Emre Oratoryosu’ Berlin’de sahnelendi

Ahmed Adnan Saygun’un ‘Yunus Emre Oratoryosu’ Almanya’nın başkenti Berlin’de sanatseverlerle buluştu.

27.05.2017Dünya
Medya dünyasıyla Hürriyet’te tanıştılar

Medya dünyasıyla Hürriyet’te tanıştılar

Almanya’nın Fulda kentinde doğup büyüyen Türk öğrenciler, Frankfurt’taki Hürriyet tesislerini ziyaret ederek, medya dünyası ile tanıştı ve bir dizi bilinmezi yerinde görerek, bir gazetenin baskı ve dağıtıma dek geçirdiği aşamalar hakkında gözlem topladı.

24.03.2017Dünya
Siyasetin yapamadığını sanatçılar başardı

Siyasetin yapamadığını sanatçılar başardı

Almanya’nın Fulda kenti iddialı bir konsere hazırlanıyor. Fulda Şehir Korosu, 5 Mart akşamı Beethoven’in Egmond Uvertürü ile Neşeye Ağıt adlı eserlerini seslendirecek. Eserler ‘İslam ve Hıristiyanlık hümanizminin metinleri’ olarak tanımlanırken, konser aracılığıyla birlikte yaşamın, karşılıklı saygı ve işbirliğinin önemi vurgulanmış olacak. SPD’nin başbakan adayı Martin Schulz da, konserin ‘halklar arasındaki anlayış açısından önemli bir mesaj’ olduğunu söyledi.

18.02.2017Magazin
Türkiye’deki yakınlarımız, ‘Gelmeyin burası karışık’ dedi

Türkiye’deki yakınlarımız, ‘Gelmeyin burası karışık’ dedi

Türkiye’de cuma gecesi yaşanan askeri darbe girişimi, Sıla Yolu’na çıkan ve çıkmaya hazırlanan izincileri de olumsuz etkiledi.

17.07.2016Avrupa
Almanyadaki Ölüm trenindeki Türkler korkunç kazayı anlattı

Almanya'daki 'Ölüm treni'ndeki Türkler korkunç kazayı anlattı

Almanya'nın Rosenheim kentinde dün sabah meydana gelen ve 10 kişinin ölümüne, 80 kişinin de yaralanmasına yol açan tren kazasını yaşayan Türk kökenli yolcular, hâlâ olayın şokunu atlatamadı.

10.02.2016Dünya
Taksim Trio Offenbacha geliyor

Taksim Trio Offenbach'a geliyor

Multhiphonics Köln Derneği’nin 23 Eylül – 4 Kasım 2015 tarihleri arasında farklı kentlerde düzenlediği müzik festivalinin açılışını Taksim Trio yapacak.

15.09.2015Avrupa
Sosyal medyayı karıştıran fotoğraf: Şov gibi yardım yapılır mı

Sosyal medyayı karıştıran fotoğraf: Şov gibi yardım yapılır mı!

ELAZIĞ Belediye Başkanı Ak Partili Mücahit Yanılmaz’ın, Ramazan ayı nedeniyle ekonomik durumu iyi olmayanlara verilen ve 100 liralık harcama limiti olan sosyal kartların dağıtıldığı fotoğrafların internet sitelerinde paylaşılması, kentte ve sosyal medyada tepkiye yol açtı.

14.07.2015Gündem
Almanyada feci kaza

Almanya'da feci kaza

Almanya'nın Fulda kentinde otomobil yarışı yapan 32 yaşındaki Kürşad D. yaşmını yitirdi.

19.06.2015Avrupa
Ölü bebek altı ay bebek arabasında bırakılmış

Ölü bebek altı ay bebek arabasında bırakılmış

Almanya'da, 6 ay önce yaşamını yitiren ve bu süre zarfında bebek arabasında kaldığı için mumyalaşan bir bebek cesedi bulundu. Anne, "Uyurken altımda kaldı derken", 6 aylık bebeğin kesin ölüm nedeni ceset mumyalaştığı için saptanamadı.

17.06.2015Avrupa
Özgecan ve Tuğçe

Özgecan ve Tuğçe

Özgecan Aslan henüz 19 yaşındaydı.Mersin’in Tarsus ilçesinde yaşıyordu.

25.02.2015Avrupa
Gençlerbirliği Rhein Main şampiyonu

Gençlerbirliği Rhein Main şampiyonu

16 takımın katıldığı 11. Türk Rhein Main Futbol Turnuvası’nın şampiyonu, finalde Frankfurt Türkgücü’nü mağlup eden Bischofsheim Gençler Birliği oldu.

31.12.2014Avrupa
İslam dersi Almanyada ikinci yılında

İslam dersi Almanya'da ikinci yılında

Almanya'nın Hessen Eyaleti’nde DİTİB’in eyalet hükümeti tarafından dini cemaat olarak kabul edilmesinin ardından başlatılan İslam Din Dersi, ikinci sınıflarda da okutulmaya başlandı.

4.10.2014Avrupa
Almanyayı Zeynep vurdu

Almanya'yı 'Zeynep' vurdu

Almanya’nın birçok eyaletinde etkili olan ‘Zeynep’ adı verilen alçak basınç sistemi fırtına ve şiddetli yağış zarara yol açtı.

24.05.2014Gündem
Almanyada Zeynep kaosu

Almanya'da 'Zeynep' kaosu

Almanya'da 'Zeynep' adlı alçak basınçla birlikte ülkenin batı ve doğusunda meydana gelen şiddetli yağışlar Cuma günü doğuya ulaştı.

23.05.2014Gündem
Mayıs ayı dolu dolu geçecek

Mayıs ayı dolu dolu geçecek

İZMİR Büyükşehir Belediyesi, mayıs ayında, klasik müzik ve cazdan Roman ve Latin müziklerine, müzikallerden şarkı ve türkülere, oyuncak-kostüm ve heykel sergilerinden dans gösterilerine kadar her türlü sanat dalının yer alacağı etkinlikleri, Zuhal Olcay, Zülfü Livaneli, Gülsin Onay, Kerem Görsev, İlhan Şeşen ve Aydan Şener gibi ünlü sanatçıları İzmirliler ile buluşturacak.

4.05.2014Ege
Altınorduda defansa takviye

Altınordu'da defansa takviye

Altınordu, geçen sezon Orduspor formasını giyen stoper Yasin Kocatepe'yi renklerine bağladı.

27.07.2013Futbol
11 BİN TONLUK KÖPRÜ BİRKAÇ SANİYEDE YIKILDI

11 BİN TONLUK KÖPRÜ BİRKAÇ SANİYEDE YIKILDI

Almanya'da, Fulda - Würzburg arasındaki otoyolda, 300 metre uzunluğunda ve 11 bin ton ağırlığındaki eski Sinntal Köprüsü aylar süren çalışma ardından birkaç saniye içerisinde dinamitle havaya uçuruldu. A7 otobanı üzerindeki eski köprünün yıkılması için Bavaria Wuerzburg Kuzey Otoyolu görevlileri harekete geçti. Uzun süren çalışmaların ardından köprünün ayaklarındaki hassas noktalar tek tek belirlenerek matkaplarla delinirken, içlerine dinamit lokumları yerleştirildi ve silikonla bunlar kapatıldı. Uzmanların gözetiminde sürdürülen çalışmada köprünün havaya uçurulacağı gün ve saat belirlenirken bölgeye çok geniş bir güvenlik şeridi çekildi. Güvenlik şeridinin dışında meraklıların bu tarihi anı izleyebilecekleri belirtildi. Sabah erken saatlerden itibaren yörede oturanlar bölgeye akın ederek heyecanla patlama anını beklemeye koyuldu. Yerleştirilen dinamitler uzaktan kumanda ile ateşlenirken köprü birkaç saniye içerisinde yerle bir oldu. İhsan DÖRTKARDEŞ (DHA)

25.06.2013Haber
Prematüre mucize

Prematüre mucize

Dünyanın en prematüre bebeği hayatta kaldı. 7 Kasım’da Berlin’deki Fulda Çocuk Kliniği’nde 21 hafta ve beş günlük iken dünyaya gelen Frida isimli bebek, beş ay tedavi gördükten sonra geçen çarşamba günü taburcu oldu.

23.04.2011Kelebek
ALMANYADA BÜYÜK SKANDAL: 8 ÖLÜ

ALMANYA'DA BÜYÜK SKANDAL: 8 ÖLÜ

Almanya’nın Hessen Eyaleti’ndeki Fulda kentinde, 2 ayrı olayda 8 kişinin temizlik kurallarına uymadığı gerekçesiyle yaşamını yitirdiği klinikte defalarca küflü malzemelerle ameliyat yapıldığı belirlendi.Alman medyası, 2007 yılında temizlenmeyen hava filtrelerinde üreyerek yayılan Salmonel bakterisi skandalından 8 kişinin öldüğü, yaklaşık 250 kişinin zehirlendiği Fulda’daki klinikte 2008’de mutfakta hijyen kurallarına uyulmadığını hatırlattı. Denetimler sırasında ameliyat aletlerinin temizlendiği birimde pas ve mikrop tespit edilirken, defalarca küflenmiş aletlerle cerrahi müdahale yapıldığı saptandı. Skandalın ortaya çıkması üzerine ameliyat aletlerinin temizlendiği bölüm tamamen yenilenmek üzere kapatıldı.(Haber:İhsan DÖRTKARDEŞ / DHA)

18.01.2011Haber
Wikileakse hiç bu kadar bağış gelmemişti

Wikileaks'e hiç bu kadar bağış gelmemişti

Ödeme kanalları kapanmış olsa da Wikileaks’e bağışlar akmaya devam ediyor.

13.12.2010Gündem
Gizli belgeleri sızdıran sistemin gizli sistemi

Gizli belgeleri sızdıran sistemin 'gizli sistemi'

Şeffaflık iddiasıyla sınıflandırılmış ve gizli tutulan belgeleri kamuoyuna sızdıran tartışmalı Wikileaks sitesi, faaliyetlerinden rahatsız olan çevrelerden baskı görmeye devam ediyor. Örgüt son olarak, mali kaynaklarını korumak için gizli bir küresel finansal ağı kurduğu iddiasıyla eleştiriliyor. Wikileaks'in kurucusu Julian Assange, bu iddiları kendi ağzından cevapladı.

24.08.2010Gündem
Gizli belgeleri sızdıran sistemin gizli sistemi

Gizli belgeleri sızdıran sistemin 'gizli sistemi'

Şeffaflık iddiasıyla sınıflandırılmış ve gizli tutulan belgeleri kamuoyuna sızdıran tartışmalı Wikileaks sitesi, faaliyetlerinden rahatsız olan çevrelerden baskı görmeye devam ediyor. Örgüt son olarak, mali kaynaklarını korumak için gizli bir küresel finansal ağı kurduğu iddiasıyla eleştiriliyor. Wikileaks'in kurucusu Julian Assange, bu iddiları kendi ağzından cevapladı.

23.08.2010Gündem
Almanya ötanaziyi tartışıyor

Almanya ötanaziyi tartışıyor

Alman Yargıtay'ı (Bundesgerichtshof) ötanaziyle ilgili tarihi bir karara imza attı. Almanya'da ötanazi suç sayılıyor ancak yüksek mahkeme "ölüme yardım eden" avukat hakkında beraat kararı verdi.

25.06.2010Dünya
Renaultdan kış servisi kampanyası

Renault'dan kış servisi kampanyası

Renault, müşterilerinin otomobillerini kış aylarına hazırlamak, araçlarını güvenli bir şekilde kullanmalarını sağlamak, indirim ve diğer avantajlardan faydalandırmak amacıyla 23 Kasım-26 Aralık 2009 tarihleri arasında “Renault Kış Servis Kampanyası” düzenlediğini bildirdi.

21.11.2009Ekonomi
Trenin çarptığı Türk çocuk hayatını kaybetti

Trenin çarptığı Türk çocuk hayatını kaybetti

Almanya'nın Fulda kentinde trenin çarptığı 14 yaşındaki Sait Çakal adlı Türk çocuğu hayatını kaybetti.

22.03.2009Dünya
Gizli aşk dayanışması

Gizli aşk dayanışması

Konu aşk olunca Fransa’da yine akan sular durdu. Sağ ve sol, kaçamak aşk yaşayan IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn’a destek olmak için orta yolda buluştu. Sarkozy’nin partisi sağcı UMP de, Sosyalistler de, sevgilisine torpil yapmakla suçlanan Strauss-Kahn’a komplo kurulduğu görüşünde.

20.10.2008Dünya
Bir kasa biraya karısını sattı

Bir kasa biraya karısını sattı

Alkolik adam karısını hergün bir kasa bira karşılığında komşusuyla cinsel ilişkiye zorladı.

14.09.2008Dünya
Continental Koç’tan Oltaş’ı alıp distribütör kendisi oluyor

Continental Koç’tan Oltaş’ı alıp distribütör kendisi oluyor

Koç Holding, bünyesindeki Oltaş’ı Almanya’nın en büyük lastik üreticisi Continental AG’ye satıyor.

23.06.2008Ekonomi
İşte PKKya yardım toplayan dernekler

İşte PKK'ya yardım toplayan dernekler

Geçen hafta Ankarayı ziyaret eden Alman İçişleri Bakanının koltuğunun altındaki gizli dosyayı ilk kez Hurriyet.com.tr duyurmuştu. PKKya yardım eden sivil toplum kuruluşlarının listesinin bulunduğu dosyanın ayrıntılarını yine Hurriyet.com.tr yayınlıyor. İşte Almanyaya PKKya yardım toplayan dernek, vakıf, enstitütü görünümündeki örgütler...

11.02.2008Gündem
Masa Tenisi’nde F.Bahçe finalde

Masa Tenisi’nde F.Bahçe finalde

F.BAHÇE Erkek Masa Tenisi Takımı, Avrupa Masa Tenisi Birliği (ETTU) Kupası yarı finalinde Ukrayna’nın Nord Donetsk takımını eleyerek, finale yükseldi.

9.02.2008Spor
Fenerbahçe finalde

Fenerbahçe finalde

Fenerbahçe Erkek Masa Tenisi Takımı, Avrupa Masa Tenisi Birliği (ETTU) Kupası yarı finalinde Ukrayna'nın Nord Donetsk takımını eleyerek, finale yükseldi.

9.02.2008Spor Arena
Almanyada terör örgütü PKK kınandı

Almanya'da terör örgütü PKK kınandı

Almanya'nın Kassel ve Fulda kentlerinde düzenlenen gösterilerde terör ve bölücü terör örgütü PKK kınandı.

3.11.2007Dünya
Aşk mektubundaki hata Sarkozyyi batırdı

Aşk mektubundaki hata Sarkozy'yi batırdı

Fransa liderinin taşıdığı aşk mektubunun eşi Cecilia'ya yazılmadığı ortaya çıktı.

30.09.2007Dünya

Yazar Sonuçları

O yüzde 50 nasıl geldi

Aska Otelleri’nin sahibi Ramazan Arslan ile öğle yemeği yedik. Sohbetin ana konusu doğal olarak turizmdi.

29.10.2016