MENÜ

Ev Ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri Ve İhracatçıları Derneği

Ev Ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri Ve İhracatçıları Derneği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ev Ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri Ve İhracatçıları Derneği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 37 Ev Ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri Ve İhracatçıları Derneği haberi bulunmuştur.

Ev Ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri Ve İhracatçıları Derneği Haberleri

50 ülkeden yabancı alıcılar Türk mutfak sektörü için İstanbulda buluştu

50 ülkeden yabancı alıcılar Türk mutfak sektörü için İstanbul'da buluştu

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) tarafından düzenlenen ve 50 ülkeden 81 alıcı firmayı Türk mutfak sektörü ile buluşturan Invitation Only İstanbul başladı.

21.11.2019Ekonomi
Akülü araçla ABD’ye açılacak

Akülü araçla ABD’ye açılacak

4 yıl önce kurulan ve bugün Türkiye’de 8 havalimanında yer alan Air Clinic, seyahat eden yaşlı, hasta ve engelli yolculara hizmet veriyor. Seyahatteki engelleri kaldırmak için yola çıkan firma, yolcuların uçak içinden alınmasından otoparka kadar olan tüm süreçle ilgileniyor. Tecrübesini yurtdışına taşımayı planlayan firma, ABD’den kendi tasarımı olan akülü araçlar için teklif aldı.

19.11.2019Ekonomi
Mutfak sektöründe 3 milyar dolarlık ihracat

Mutfak sektöründe 3 milyar dolarlık ihracat

Ev ve mutfak eşyaları sektörüne ilişkin markaların yer aldığı Üçüncü Uluslararası Züccaciye, Ev Eşyaları, Aksesuar, Üretici& Markalar Fuarı Home Concept 95 ülkeden 20 bin ziyaretçi hedefi ile 17 Kasıma kadar İstanbul Fuar Merkezinde ziyaret edilebilecek.

16.11.2019Ekonomi
51 ülkeden 81 alıcı Türk mutfak sektörü için İstanbula gelecek

51 ülkeden 81 alıcı Türk mutfak sektörü için İstanbul'a gelecek

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) tarafından düzenlenen Invitation Only etkinliği, bu yıl 20-23 Kasım tarihlerinde İstanbul Hilton Convention Center’da gerçekleşecek.

14.11.2019Ekonomi
51 ülkenin ev ve mutfak eşyaları sektörü İstanbul’da buluşacak

51 ülkenin ev ve mutfak eşyaları sektörü İstanbul’da buluşacak

EVSİD Başkanı Burak Önder “20-23 Kasım’da ev ve mutfak eşyaları sektörü için önemli bir etkinlik olan Invitation Only etkinliğine ev sahipliği yapacağız. Bir B2B etkinliği olan Invitation Only, tüm dünyadan alıcılarla Türk mutfak sektörünü İstanbul'da buluşturacak” dedi.

7.11.2019Ekonomi
Hong Konglu fuar devi Türkler için geldi

Hong Konglu fuar devi Türkler için geldi

Uzakdoğu’nun en büyük fuar serilerini gerçekleştiren Mega Show’un yöneticileri Türk ev ve mutfak sanayicileri ile buluşmak için Türkiye’ye geldi.

12.09.2019Ekonomi
60 ülkenin mutfak sektör temsilcileri İstanbulda buluşacak

60 ülkenin mutfak sektör temsilcileri İstanbul'da buluşacak

EVSİD, bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Invitation Only etkinliğinde 60 üretici firmaya ev sahipliği yapmayı planlıyor.

15.08.2019Ekonomi
Türk mutfak sektörü Latin Amerika yolcusu

Türk mutfak sektörü Latin Amerika yolcusu

EVSİD, 30 firma ile Kolombiya’ya çıkarma yaparak Latin Amerika pazarındaki ağırlığını artırmayı hedefliyor.

13.05.2019Ekonomi
Düğünlere mola, hazırlıklara devam

Düğünlere mola, hazırlıklara devam

Ramazan ayının gelmesiyle düğünlere mola verilirken, hazırlık süreci için çalışmalar devam ediyor. Bir evin beyaz eşyadan mobilyaya, züccaciyeden ev tekstiline kadar döşenmesi ortalama 20 bin lirayı geçiyor.

11.05.2019Ekonomi
100 milyonluk maden suyu

100 milyonluk maden suyu

Türk içecek markaları yeni ürünler ve Ar-Ge yatırımları ile yurtdışında hızlı bir büyüme yakaladı. 2015 yılında Afyonkarahisar’da kurulan Avşar Maden Suyu da bu markalar arasında. Amerika’dan Hollanda’ya kadar 20 ülkeye ihracat yapan Avşar Maden Suyu, 2019 yılında 100 milyon lira ciro hedefliyor.

16.04.2019Ekonomi
Mutfakçılar Afrika pazarına Fildişinden girecek

Mutfakçılar Afrika pazarına Fildişi'nden girecek

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği Başkanı Burak Önder, "Fildişi'nde Türk ürünlerine yaklaşım çok iyi. Biz burada fiyat ve kalite avantajımızla öne çıkacağız. Türk ürünlerine yaklaşım çok iyi. Biz burada fiyat ve kalite avantajımızla öne çıkacağız". Afrika'nın ucuz ve çorak olduğu, açlık ve susuzluk yaşandığı düşünülür. Evet bir kısmı fakir ama bir kısmı da ciddi zengin ve buralarda önemli pazarlar var" açıklamasında bulundu.

15.04.2019Ekonomi
Mutfak sektöründe en büyük rakip Çin

Mutfak sektöründe en büyük rakip Çin

Türk ev ve mutfak eşyaları sektörü, sektörün en önemli ithalatçılarından biri olan İngiltere'ye 21 firma ile çıkarma yaptı. İngiltere'nin toplam ithalatından Türkiye'nin aldığı payın yüzde 6 olduğunu belirten Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) Başkanı Burak Önder, Ticaret Bakanlığı desteğiyle yaptıkları UR-GE faaliyeti sayesinde 60'a yakın İngiliz firma ile temasa geçtiklerini ve Türkiye'yi daha iyi bir şekilde anlattıklarını söyledi. Önder, "İngiltere'de ihtiyacımız olan şey kendimizi ifade etmek. Birçok ürünü Çin’den çok daha uyguna verebiliyoruz. Şu anda en büyük rakibimiz Çin" dedi.

3.04.2019Ekonomi
Ev ve mutfak eşyalarında yeni hedef İngiltere

Ev ve mutfak eşyalarında yeni hedef İngiltere

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) gözünü 4 milyar dolarlık ev ve mutfak eşyaları ithalatı ile dünyanın en büyük dördüncü pazarı olan İngiltere'ye dikti. İngiltere'nin kendileri için çok önemli olduğunu belirten EVSİD Başkanı Burak Önder, şimdiye kadar yeterince değerlendirilemeyen bu pazara 22 firma ile çıkarma yapacaklarını söyledi.

16.02.2019Ekonomi
Mutfak sektöründen cari açığın çözümüne çifte katkı

Mutfak sektöründen cari açığın çözümüne çifte katkı

İstanbul Demir ve Demir dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Tahsin Öztiryaki, mutfak ürünleri sektöründe ihracatın geçen yıl 4,55 milyar dolara ulaştığını belirterek, "Geçen yıl sektörümüz ülkemize 3,5 milyar dolar dış ticaret fazlası sağladı. Mutfak sektörü bir yandan ihracatını artırırken diğer taraftan ithal ürünleri Türkiye'de üreterek cari açık probleminin çözümüne çifte katkı sağlıyor." açıklamasını yaptı.

13.02.2019Ekonomi
170 ülkenin gıdasını Türk kapları saklıyor

170 ülkenin gıdasını Türk kapları saklıyor

G yılı 2 milyar 531 milyon dolar ihracatla tamamlayan Türk ev ve mutfak eşyaları sektörü 2019 için ihracat hedefini yüzde 15 yükseltti.

8.01.2019Ekonomi
Dünya devleri ev ve mutfak ürünleri için Türkiyede

Dünya devleri ev ve mutfak ürünleri için Türkiye'de

Binlerce mağazaları ile perakende sektöründe kendi ülkelerinde ve dünya çapında lider olan firmalar ev ve mutfak sanayi ürünlerini satın almak için Türkiye'ye geldi.

15.11.2018Ekonomi
Çin pazarını Hong Kong’dan fethedecek

Çin pazarını Hong Kong’dan fethedecek

Türkiye’nin ev ve mutfak eşyaları sektöründe rotayı Uzakdoğu’ya çevirdiğini belirten EVSİD Başkanı Burak Önder, “ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşı bizim için fırsat. Hong Kong’u da büyük Çin pazarına girişte en önemli kapı olarak görüyoruz” dedi.

27.10.2018Ekonomi
55 ülkeden alıcılar geliyor

55 ülkeden alıcılar geliyor

TÜRK ev ve mutfak eşyaları sektöründeki üreticilerin farklı pazarlardan satın almacılar ile buluşabilmesi amacıyla Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) tarafından hayata geçirilen Turkish Housewares by Invitation Only etkinliğine bu yıl 55 ülkeden 70 firma katılacak. İlki 2016 yılında düzenlenen bu etkinliğe Türkiye’den 37 üretici firmanın katıldığı bilgisini veren EVSİD Yurtiçi Projeler Komitesi Başkanı Oğuzhan Durmuş, bir o kadar da yurtdışından alıcı geldiğini söyledi.

25.09.2018Ekonomi
55 ülke mutfak sektörü için İstanbul’a geliyor

55 ülke mutfak sektörü için İstanbul’a geliyor

Türk ev ve mutfak eşyaları sektöründeki üreticilerin farklı pazarlardan satın almacılar ile buluşabilmesi amacıyla EVSİD tarafından hayata geçirilen Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen Turkish Housewares by Invitation Only etkinliğine bu yıl 55 ülkeden 70 firma katılacak. Yüzde 80'ini Türkiye ile ticaret yapmamış alıcıların oluşturduğu etkinlik, üreticiler ile potansiyel alıcıları nokta atışı buluşturmasıyla her yıl giderek büyüyor.

25.09.2018Ekonomi
Mutfağın rotası Latin Amerika

Mutfağın rotası Latin Amerika

LATİN Amerika pazarını domine etmek isteyen ev ve mutfak eşyaları sektörü, Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle 13 farklı Latin Amerika ülkesinin satın almacıları ile 2 günde toplamda 678 ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi.

30.07.2018Ekonomi
Hedef Latin  Amerika pazarı

Hedef Latin Amerika pazarı

EV ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) tarafından yapılan genel kurulda Burak Önder yerinden Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

28.04.2018Ekonomi
Mutfakçı en fazla tencere ve tava ihraç etti

Mutfakçı en fazla tencere ve tava ihraç etti

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri Latin Amerika ve Uzak Doğu pazarını radarına aldı. Dernek Başkanı Burak Önder, sektör olarak en fazla ihraç ettikleri ürünlerin çelik tence ve tava olduğunu belirtti.

21.01.2018Ekonomi
İhracatçı birlikleri ile ilgili çok önemli üyelik kararı

İhracatçı birlikleri ile ilgili çok önemli üyelik kararı

Ekonomi Bakanlığı, ihracatçı birlikleri seçimleri ile ilgili olarak önemli bir düzenlemeye gitti. Buna göre Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde olduğu gibi artık ihracatçı birliklerinde de Genel Kurul'da oy kullanmak isteyen ihracatçı şirketler en az iki yıllık üye olmak ve minimum 5 bin dolar ihracat yapmak zorunda. Ayrıca Bakanlık, birlik başkanlarının görev süresini de 8 yılla sınırlandırdı.

31.12.2017Ekonomi
Ekvator’a porselen, Uruguay’a “tencere tava”

Ekvator’a porselen, Uruguay’a “tencere tava”

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) tarafından bu sene ikincisi düzenlenen Turkish Housewares by Invitation Only etkinliğine katılan 42 Türk firması, Ekonomi Bakanlığı’nın destekleriyle Türkiye’ye gelen 28 ülkeden 50 firma ile bir araya gelerek ev ve mutfak eşyalarını pazarlıyor.

17.11.2017Ekonomi
Mutfak eşyaları sektörü bu etkinliği bekliyor

Mutfak eşyaları sektörü bu etkinliği bekliyor

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) tarafından ilki geçen yıl düzenlenen Turkish Housewares by Invitation Only etkinliğinin ikincisi 16-18 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenecek.

15.11.2017Ekonomi
Mutfakta hedef, Almanyanın tahtına oturmak

'Mutfak'ta hedef, Almanya'nın tahtına oturmak

64 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan dünya ev ve mutfak eşyaları sektöründe Türkiye'deki ihracatçılar ilk olarak uluslararası arenada ilk 5'e girmeyi, ardından Almanya’nın tahtına oturmayı hedefliyor.

4.06.2016Ekonomi
Hong Konglu fuar devi Türk firmaları için İstanbula geldi

Hong Konglu fuar devi Türk firmaları için İstanbul'a geldi

Uzak Doğu'nun en büyük fuar serilerini gerçekleştiren Mega Show Fuarı'nın yöneticileri, İstanbul'da bir araya geldiği Türk mutfak sektörü temsilcilerini 20-23 Ekim'de Hong Kong'da düzenlenecek fuara davet etti.

11.09.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Parası 6-7 ay sonra gelecek ürüne nasıl fiyat belirleyeceğim

EV ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) Başkan Yardımcısı Oğuzhan Durmuş, Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Titiz Plastik’in bazı ürünleri için Türkiye’nin önde gelen zincir marketlerinden birine haziran ayı başında teklif gönderdi.

19.08.2018

Kolombiya’da 208 görüşme ile 630 milyon dolarlık açık kapanır mı

İSTANBUL Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Başkanı Murat Akyüz ile Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) Başkanı Burak Önder liderliğinde gerçekleşen “uzak pazarlar ihracat turu”nun ikinci durağı Kolombiya’nın başkenti Bogota’da konakladığımız otelin büyük salonlarından biri...

24.07.2015

İhracatçı, Panama’da ticaret merkezi açmak için ilk adımları attı

İSTANBUL Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Başkanı Murat Akyüz, Panama City’den Colon Serbest Bölgesi’ne giden tren hareket ettikten sonra Panama Kanalı’nı işaret etti:

20.07.2015