MENÜ

Emlak Vergisi 2. Taksit Ne Zaman

Emlak Vergisi 2. Taksit Ne Zaman ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Emlak Vergisi 2. Taksit Ne Zaman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 71 Emlak Vergisi 2. Taksit Ne Zaman haberi bulunmuştur.

Emlak Vergisi 2. Taksit Ne Zaman Haberleri

Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri ne zaman

Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri ne zaman?

Pek çok konut sahibi vatandaş, emlak vergisi taksit ödemeleri hakkında araştırma yapıyor. Bu yıl ödeyecekleri emlak vergisinin 2. taksit ödemelerinin ne zaman olduğunu merak eden vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, emlak vergisi 2. taksit ödemeleri ne zaman?

8.11.2018Gündem
Emlak vergisi 2. taksit ödemesi ne zaman yapılır Son gün ne zaman

Emlak vergisi 2. taksit ödemesi ne zaman yapılır? Son gün ne zaman?

Konut ve iş yeri sahiplerinin yılda iki taksit olarak ödediği emlak vergisi 2. taksiti, Gelirler İdaresi Başkanlığı'nın belirlediği takvim üzerinden yatırılacak. Toplam 1 aylık bir süreç içerisinde yer gerçekleştirilen emlak vergisi 2. taksit ödemesi, belediyelere gerçekleştirilecek. Peki, emlak vergisi 2. taksit ödemesi ne zaman yapılacak? İşte, o detaylar

14.11.2018Ekonomi
Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri ne zaman

Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri ne zaman?

Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı konut sahibi olan vatandaşlar tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer alıyor. Paylı mülkiyet halinde malik olanlar, hisseleri oranında mükellef sayılıyorlar. Konut sahibi olanlar emlak vergisini yıl içinde iki taksit olarak ödeyebiliyor. Peki, emlak vergisi 2. taksit ödemeleri ne zaman?

3.11.2018Gündem
Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri ne zaman Kimler emlak vergisi ödemek zorunda değil

Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri ne zaman? Kimler emlak vergisi ödemek zorunda değil?

Emlak vergisinin mükellefi; bina, arsa ve arazinin maliki (sahibi), varsa intifa hakkı sahibi (kullananlar), her ikisi de yoksa bina, arsa ve araziye malik gibi tasarruf edenlerdir. Paylı mülkiyet halinde malik olanlar, hisseleri oranında mükellef sayılıyorlar. Konut sahibi olanlar emlak vergisini yıl içinde iki taksit olarak ödeyebiliyor. Emlak vergisi ilk taksit dönemi mayıs ayında gerçekleşmişti, şimdi ise gözler 2. taksit ödemelerinde. Peki, emlak vergisi 2. taksit ödemeleri ne zaman? Kimler emlak vergisi ödemek zorunda değil?

30.10.2018Ekonomi
Emlak vergisi ödeme ve sorgulama işlemi nasıl yapılır

Emlak vergisi ödeme ve sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Emlak vergisi ödeme işleminin nasıl yapılacağı yüzlerce kişi tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Ev sahibi olan vatandaşlar emlak vergisinin yeni yılda ne kadar olduğunu merak ediyorlar. Peki, emlak vergisi ödeme ve sorgulama işlemi nasıl yapılır?

6.06.2018Gündem
Emlak vergisi sorgulama işlemi nasıl yapılır

Emlak vergisi sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Emlak vergisi sorgulama işleminin nasıl yapılacağı birçok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer alıyor. Vatandaşlar emlak vergilerini T.C kimlik no bilgileri ile kolayca sorgulayabiliyorlar. İşte emlak vergisi sorgulama işleminin detaylar.

26.05.2018Gündem
2018 emlak vergisi ne kadar - Emlak vergisi nasıl ödenir

2018 emlak vergisi ne kadar? - Emlak vergisi nasıl ödenir

Ev sahibi olan vatandaşlar emlak vergisinin yeni yılda ne kadar olduğunu merak ediyorlar. Bu konu hakkında merak edilen bir diğer konu da emlak vergisinin nasıl ödenebileceği yönünde. İşte 2018 emlak vergisi ödemeleri hakkında tüm detaylar

13.01.2018Gündem
2018 Emlak vergisi ne kadar, emlak vergisi borcu nasıl sorgulanır

2018 Emlak vergisi ne kadar, emlak vergisi borcu nasıl sorgulanır?

2018 Emlak vergisi ödeme ve sorgulama işlemlerini bu haberimiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) İnternet Vergi Dairesi kapsamında online olarak borç sorgulama ve ödeme işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Vatandaşlar emlak vergilerini T.C kimlik no bilgileri ile kolayca öğrenebilirler. İşte konu ile ilgili detaylı açıklamalar. 2018 Emlak vergisi ödeme ve sorgulama|Emlak vergisi artışı ne kadar? Ne zaman ödenmeye başlayacak

11.12.2017Ekonomi
Emlak vergisinde son gün ne zaman Dikkat..Ödememeniz gereken bir parayı ödemeyin

Emlak vergisinde son gün ne zaman? Dikkat..Ödememeniz gereken bir parayı ödemeyin

Emlak vergisinin ikinci taksit ödemeleri 1 Kasım’da başladı. Yılda iki dönem olarak taksitlendirilen emlak vergisinin 2017 yılına ilişkin ikinci taksit ödeme süresi 30 Kasım’da (bugün) sona eriyor. Peki emlak vergisi nasıl hesaplanıyor, nereye ödeniyor? Merak edilen tüm soruların cevapları haberimizde…

30.11.2017Ekonomi
Emlak vergisi nereye ödenir Emlak vergisi nasıl hesaplanır

Emlak vergisi nereye ödenir? Emlak vergisi nasıl hesaplanır?

Emlak vergisi nereye ödenir sorusunu merak eden yüz binlerce mülk sahibi vatandaş konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. Her yıl mülk sahibi olan vatandaşların düzenli olarak ödediği emlak vergisi için ayrıntılar haberimizde.

28.11.2017Gündem
Sorularla Emlak Vergisi ve itiraz hakkı

Sorularla Emlak Vergisi ve itiraz hakkı

ŞAHISLAR olsun, şirketler olsun ödeyecekleri Gelir veya Kurumlar Vergisi’ni kendileri beyan ediyorlar. Vergi ödenmeden önce, verginin hesaplanmasını kendileri yapıyor… Vatandaşın vergi ödenmeden önce bu vergilerde söz hakkı var yani. Emlak Vergisi ise farklı… 4 yılda bir söz hakkı- itiraz hakkı var. Eğer bu itiraz hakkı kullanılmazsa vatandaşın mülkü için ne kadar vergi uygun görülmüşse o tutar ödenmek zorunda.

25.07.2017Ekonomi
Vergi borcu yapılandırmasında son gün

Vergi borcu yapılandırmasında son gün

Vergi borcu yapılandırılmasına imkan tanıyan düzenlemeye başvuru tarihi bugün son buluyor. Peki vergi borcu yapılandırma nasıl yapılır? İşte bilmeniz gereken her şey...

25.11.2016Ekonomi
Emlak Vergisi ödemelerinde son gün bugün

Emlak Vergisi ödemelerinde son gün bugün!

Emlak Vergisi ödemelerinde son gün yaklaşıyor. Her sene iki taksit halinde ödenen Emlak Vergisi'nin ilk taksit ödemeleri mart ayında başlamıştı. 1986 yılından beri belediyeler tarafından alınan verginin son ödeme tarihi 31 Mayıs olarak belirlendi.

30.05.2016Ekonomi
‘Ataköy stresi’ golf şampiyonu yaptı

‘Ataköy stresi’ golf şampiyonu yaptı

Müteahhit Ahmet Özyazıcı, Ataköy’de 2010’da başladığı Yalı Ataköy projesinin, ruhsat iptalleri, davalar ve mühürlemeler nedeniyle zora girdiği günlerde strese bağlı olarak sağlığı bozulunca, psikolog önerisiyle ‘golf’e başladı. Engelli bir vatandaş olarak, Milli Takıma yükseldi. Avrupa şampiyonu da oldu.

28.05.2016Ekonomi
Emlak yatırımı nasıl yapılır Kazandıran emlak yatırımı yolları nelerdir

Emlak yatırımı nasıl yapılır? Kazandıran emlak yatırımı yolları nelerdir?

Eğer doğru bir şekilde yatırım yapmak ve paranızı katlayarak cebinizde tutmak istiyorsanız, doğru bir şekilde emlak yatırımı yapmak çok önemli. Kafanızda emlak ile ilgili bir yatırım varsa haberimize göz atabilirsiniz.

31.07.2015Gündem
11 soruda rant vergisi

11 soruda rant vergisi

Oturduğunuz evin önünden ‘yol geçti’ diye yeni bir vergi gelmiyor. Belediyeye başvurup arsanız için imar değişikliği isterseniz, önceki değerle yeni değer arasındaki farkın tamamını vergi olarak vermek zorunda kalabilirsiniz. İşte rant vergisinde en çok sorulan soruların cevabı.

16.01.2015Ekonomi
İnşatta Yılbaşına Özel Fırsatlar

İnşatta Yılbaşına Özel Fırsatlar

Yeni yıla yeni evde girmek için son fırsatlar

5.12.2011Advertorial
Borçlular için ‘büyük barış’ yola çıktı, vergide ‘kredi kartına taksit’ pakete girdi

Borçlular için ‘büyük barış’ yola çıktı, vergide ‘kredi kartına taksit’ pakete girdi

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Bayram öncesi açıklayın” talimatı üzerine Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Çalışma Bakanı Ömer Dinçer’le birlikte, “Devletin vatandaşla büyük barışı” diye yorumlanan “borçların yeniden yapılandırılması” tasarısını açıkladı. SGK priminden su parasına kadar birçok borcu kapsayan paket, vergi borcunun taksitlerini kredi kartıyla ödemeyi de içeriyor.

15.11.2010Ekonomi
Konutta bahar fırsatları

Konutta bahar fırsatları

Krize, 100 bin konut stoğuyla yakalanan gayrimenkul kuruluşlarının, sıfır faizden sıfır peşinata, uzun vadeden toplu indirime, taksit ertelemeden kuru sabitlemeye kadar bir çok farklı kampanyayı devreye sokması, bir anda piyasanın canlanmasını sağladı.

11.05.2009Ekonomi
Konutta BAHAR fırsatları

Konutta BAHAR fırsatları

Krize, 100 bin konut stokuyla yakalanan gayrimenkul kuruluşlarının birçok farklı kampanyayı devreye sokması, bir anda piyasanın canlanmasını sağladı. Satışları canlandırmak için gayrimenkul kuruluşlarının fiyatlarını 50 bin TL’nin altına, taksitlerini de aylık 500 TL’ye kadar çekmesi, peşin alımlarda yüzde 40’a varan oranda indirime gitmesi, bir anda konut sahibi olmak isteyenler için kaçırılmayacak fırsatlar yarattı. Hükümetin 150 metrekarenin üzerindeki evlerin KDV’sini yüzde 18’den yüzde 8’e indirmesi lüks konutlar da da önemli fiyat düşüşlerine yol açtı.

6.05.2009Ekonomi
Şener: Hesap yapmasını bilmeyen kredi kullanamayacak

Şener: Hesap yapmasını bilmeyen kredi kullanamayacak

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Tutsat'ın (Mortgage) insanlara bedava ev dağıtma sistemi olmadığını, bir kredilendirme sistemi olduğunu söyledi. Şener, “hesap yapmasını bilmeyenin mortgage kredisi kullanması söz konusu olmayacaktır. Mortgage kredisi alanların hepsi hesabını iyi yapanlar olacaktır.” dedi.

22.02.2007Ekonomi
Vergi barışından 3.6 katrilyon geldi

Vergi barışından 3.6 katrilyon geldi

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Vergi Barışı düzenlemesiyle son taksit hariç 3.6 katrilyon lira tahsilat yapıldığını bildirdi. Unakıtan, İstanbul'da incelemeler sonucunda 80 ben yeni emlak vergisi mükellefiyeti tesis edildiğini açıkladı.

1.07.2004Ekonomi
Unakıtan: Bütçe 146.9 katrilyon lira

Unakıtan: Bütçe 146.9 katrilyon lira

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 2003 yılı konsolide bütçe büyüklüğünü, 146.9 katrilyon lira olarak açıkladı. 2003 yılında büyüme oranı yüzde 5, yıl sonu TEFE yüzde 17.4, TÜFE ise yüzde 20 olarak öngörüldü.

3.03.2003Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sorularla Emlak Vergisi ve itiraz hakkı

ŞAHISLAR olsun, şirketler olsun ödeyecekleri Gelir veya Kurumlar Vergisi’ni kendileri beyan ediyorlar. Vergi ödenmeden önce, verginin hesaplanmasını kendileri yapıyor... Vatandaşın vergi ödenmeden önce bu vergilerde söz hakkı var yani. 

25.07.2017

Yurtdışındaki Türklerin gayrimenkul vergileri

YURT dışında çalışma ya da oturma izni olan vatandaşlarımızın, Türkiye'deki gayrimenkulleri nedeniyle çok sayıda vergi mükellefiyetleri var.

27.08.2003

Gayrimenkul vergilerinde son durum ne?

Şdiyeceksiniz ki,''Gayrimenkulleri ilgilendiren çok sayıda vergi var. Hangisi?'' Haklısınız. En iyisi, güncel olanından başlayıp, hepsini kısaca özetleyelim.

13.08.2003

Emlak Vergisi ve arabacı hikayesi

ARABACI hikayesini çoğunuz duymuşsunuzdur ama önce hikayeye konu olayı özetleyelim. 2002 yılında, emlak vergisi yönünden, başta vatandaş ve belediyeler olmak üzere herkes perişan oldu.

16.11.2002

Emlak Vergisi taksitinin uzatılması gerekiyor

EMLAK Vergisi denilince, artık herhalde tüyleriniz diken diken oluyor.

7.11.2002