MENÜ

Ekrem Aydıner

Ekrem Aydıner ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ekrem Aydıner haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ekrem Aydıner haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 112 Ekrem Aydıner haberi bulunmuştur.

Ekrem Aydıner Haberleri

Şarkıcı Sıla Gençoğlu müşteki olarak ifade verdi

Şarkıcı Sıla Gençoğlu "müşteki" olarak ifade verdi

Şarkıcı Sıla Gençoğlu, şiddet gördüğü iddiasıyla davalık olduğu oyuncu Ahmet Kural'ın avukatı Sibel Aydın'a yönelik şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında "müşteki" sıfatıyla ifade verdi.

13.02.2019Gündem
‘Terör’de deprem

‘Terör’de deprem

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda dün ‘deprem’ etkisi yaratan görev değişiklikleri yapıldı. ‘Paralel yapı’, IŞİD, PKK ve DHKP-C gibi soruşturmaları yürüten Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’ndan sorumlu Başsavcıvekili Orhan Kapıcı görevinden alındı. Hrant Dink cinayetinde kamu görevlilerinin ihmalini soruşturup iddianame hazırlayan savcı Gökalp Kökçü’nün de görev alanı değiştirildi.

11.01.2016Gündem
İstanbul Adalet Sarayı’nda ’Görülen lüzum üzerine’ savcıların görev yerleri değişti

İstanbul Adalet Sarayı’nda ’Görülen lüzum üzerine’ savcıların görev yerleri değişti

İSTANBUL Adalet Sarayı’nda görevli 173 Cumhuriyet Savcısından bazılarının görev yerleri değişti.

11.01.2016Gündem
Ulusal Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanına hakaretten hakim karşısına çıktı

Ulusal Parti Genel Başkanı 'Cumhurbaşkanı'na hakaret'ten hakim karşısına çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret iddiasıyla hakkında 6 yıl 8 aya kadar hapis istemiyle dava açılan Ulusal Parti Genel Başkanı Gökçe Fırat Çulhaoğlu, ilk kez hakim karşısına çıktı.

17.11.2015Gündem
Erdoğana hakaretten tutuklanan Gökçe Fırat Çulhaoğlu, tahliye edildi

Erdoğan'a hakaretten tutuklanan Gökçe Fırat Çulhaoğlu, tahliye edildi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hakaret iddiasıyla tutuklanan gazeteci Gökçe Fırat tahliye edildi. 18 gün tutuklu kalan Fırat, avukatlarının itirazı üzerine 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından serbest bırakıldı.

18.06.2015Gündem
Taksim Dayanışması’na beraat

Taksim Dayanışması’na beraat

GEZİ Parkı eylemlerine katıldıkları iddiasıyla yargılanan Taksim Dayanışması üyesi 26 kişi, beraat etti. Gerekçe ise üzerlerine atılı eylemlerin kanunda suç olarak tanımlanmamış olması.

29.04.2015Gündem
MİT’in sahte isimle dinlemesine yargılama izni vermemek hak ihlali

MİT’in sahte isimle dinlemesine yargılama izni vermemek hak ihlali

ANAYASA Mahkemesi (AYM) MİT’in talebi üzerine gazeteci-yazar Mehmet Altan’ın ‘Pastör’ kod adıyla telefonlarının dinlenilmesi olayının ortaya çıkmasının ardından MİT mensupları için Başbakan tarafından yargılama izni verilmemesini hak ihlali saydı.

17.01.2015Gündem
Orhan İnceden AYMye 17 Aralık başvurusu

Orhan İnce'den AYM'ye 17 Aralık başvurusu

17 Aralık Soruşturması'nın tek mağduru Orhan İnce, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın takipsizlik kararını Anayasa Mahkemesi'ne taşıdı.Anayasa Mahkemesi’ne sunulan 11 sayfalık dilekçede takipsizlik kararının ortadan kaldırılması, etkin soruşturma sürdürülerek şüpheliler hakkında iddianame hazırlanması için dosyanın savcılığa gönderilmesi istendi.

13.01.2015Gündem
Reza Zarrabtan takip ediliyorum şikayeti

Reza Zarrab'tan 'takip ediliyorum' şikayeti

17 Aralık soruşturmasında 53 kişi ile birlikte hakkında verilen takipsizlik kararı geçtiğimiz hafta kesinleşen işadamı Reza Zarrab'ın takip edildiği gerekçesiyle şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Avukatı ile birlikte dün adliyeye gelen Zarrab, kendisi hakkında takipsizlik kararı veren savcıya ifade verdi.

25.12.2014Gündem
Reza Zarrabın parası faiziyle iade

Reza Zarrab'ın parası faiziyle iade

17 Aralık soruşturması kapsamında işadamı Reza Zarrab ile birlikte "Rüşvet almaya ve vermeye aracılık etmek" ve "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak" suçundan tutuklanan Abdullah Habbani'nin iş yerinde ele geçirilen paraları ve 2 kilogram külçe altını iade edilecek.Habbani'nin adli emanette bulunan parasına bir yıl içinde yaklaşık 55 bin lira faiz geldiği öğrenildi.

23.12.2014Gündem
Habbaniye paraları faiziyle geri verilecek

Habbani'ye paraları faiziyle geri verilecek

17 Aralık'ta 2013'te yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla düzenlenen operasyonda Rıza Sarraf'ın yardımcısı olduğu öne sürülen Abdullah Habbani'de bulunup el konulan 1 milyon tl, 800 bin euro ve 60 bin dolar ile 2 kg külçe altın yarın 55 bin tl'lik faiziyle birlikte iade edilecek.

22.12.2014Gündem
Paralar faiziyle iade

Paralar faiziyle iade

Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler ile eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın, 17 Aralık Operasyonu sırasında evlerinde bulunan ve adli emanetçi olarak bir devlet bankasında tutulan paraları, takipsizlik kararına yapılan itirazın reddi üzerine yasal faiziyle birlikte kendilerine iade edilecek.

18.12.2014Gündem
O isimden 17 Aralık soruşturması açıklaması

O isimden 17 Aralık soruşturması açıklaması

Meclis Araştırma Komisyonu’ndaki çalışmalarla ilgili olarak “Yayın Yasağı” başvurusunu bizzat yaptığını açıklayan Komisyon’un Başkanı Ak Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, 17 Aralık soruşturmasının yıl dönümde konuştu. Önemli açıklamalar yaptı.

17.12.2014Gündem
17 Aralıkla ilgili takipsizlik kararına itiraz reddedildi

17 Aralık'la ilgili takipsizlik kararına itiraz reddedildi

ARALARINDA Rıza Sarraf, Barış Güler ve Kaan Çağlayan’ın da bulunduğu "17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk" soruşturmasının takipsizlik kararına yapılan itiraz reddedildi. Dosyanın tek müştekisi olan eski Fatih Emniyet Müdür Yardımcısı Orhan İnce, 10 Kasım tarihinde Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcısı Ekrem Aydıner tarafından verilen takipsizlik kararına itiraz etmişti. İtirazın reddi ile birlikte takipsizlik kararı kesinleşti.

16.12.2014Gündem
17-25 Aralık savcılarına hakaretten yargılanıyor

17-25 Aralık savcılarına hakaretten yargılanıyor

HÂKİM, savcı ve avukatların tartışma ortamı olan ‘Adalet.org’ sitesinde 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmaları için “17 Aralık hırsızlık ve yolsuzluklarının üzerini örtmek için 14 tane savcı biraz az değil mi?” diye yazan Hâkim Sevgi Övüç, 25 Aralık soruşturmalarına takipsizlik kararı veren 3 savcı ile Terör ve Örgütlü Suçlardan Sorumlu Başsavcıvekili Orhan Kapısıcı’ya hakaret ettiği gerekçesi ile hâkim karşısına çıktı.

28.11.2014Gündem
17 Aralıkı eleştiren kadın hakimin davasının

17 Aralık'ı eleştiren kadın hakimin davasının

Hakim, savcı ve avukatların tartışma ortama olan 'Adalet.org' sitesinde 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmaları için “17 Aralık hırsızlık ve yolsuzluklarının üzerini örtmek için 14 tane savcı biraz az değil mi?” diye yazan hakim Sevgi Övüç, 25 Aralık soruşturmalarına takipsizlik kararı veren 3 savcı ile terör ve örgütlü suçlardan sorumlu başsavcı vekili Orhan Kapısıcı’ya hakaret ettiği gerekçesi ile hakim karşısına çıktı.

28.11.2014Gündem
O iddianameleri  hazırladıysan 17 Aralık’a nasıl takipsizlik verdin

O iddianameleri hazırladıysan 17 Aralık’a nasıl takipsizlik verdin?

CHP İstanbul Milletvekili, Avukat Mahmut Tanal, ‘17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Soruşturması’ için takipsizlik kararı veren, İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Birimi Savcısı Ekrem Aydıner’in diğer davalarını araştırdı.

11.11.2014Gündem
17 Aralıkta önemli gelişme

17 Aralık'ta önemli gelişme

"17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Soruşturmasına takipsizlik" kararına yapılan itirazı Sulh Ceza Mahkemesi hakimi değerlendirecek.

10.11.2014Gündem
Bakan Bayraktarın oğlu ifade veriyor

Bakan Bayraktar'ın oğlu ifade veriyor

Eski Bakan Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar, TBMM "Yolsuzlukları İnceleme Komisyonu"na İstanbul Adliyesi'nde ifade verdi.

27.10.2014Gündem
İfade yok

İfade yok

Yolsuzluk iddialarını araştıran TBMM Komisyonu eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler ile Reza Zarrab’ı ifade için davet etti. Güler tanıklıktan çekilme hakkını kullanıp ifade vermedi. Zarrab da soruları yanıtsız bıraktı.

24.10.2014Gündem
Tanıklıktan çekildiler

Tanıklıktan çekildiler!

Reza Zarrab'ın CMK'nın 48. "Kendisi veya yakınları aleyhine tanıklıktan çekinme", Barış Güler'in ise CMK'nın 45. "Evlatlık bağı bulunması nedeniyle tanıklıktan çekilme" haklarını kullanarak tanıklıktan çekildikleri öğrenildi.

24.10.2014Gündem
17 Aralık’ta şüpheliymiş

17 Aralık’ta şüpheliymiş

17 ARALIK soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ekrem Aydıner’in verdiği 63 sayfalık takipsizlik kararının detayları ortaya çıktı.

19.10.2014Gündem
17 Aralık’a takipsizlik

17 Aralık’a takipsizlik

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Reza Zarrab (Rıza Sarraf) ile eski bakanlar Muammer Güler ile Zafer Çağlayan’ın oğulları Barış Güler ve Salih Kaan Çağlayan, eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın da aralarında bulunduğu 53 kişi için takipsizlik verdi. Aslan'ın evinde bulunan paraların valiliğe gönderilmesine karar verildi.

18.10.2014Ekonomi
Temizleme bürosu

Temizleme bürosu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 17 Aralık soruşturmasıyla ilgili verdiği takipsizlik kararına hukukçular tepki gösterdi.

18.10.2014Gündem
17 Aralık soruşturması hakkında takipsizlik kararı

17 Aralık soruşturması hakkında takipsizlik kararı

Terör ve Örgütlü Suçlar Birimi Savcısı Ekrem Aydıner, 17 Aralık "Rüşvet ve Yolsuzluk" soruşturmasına 305 gün sonra takipsizlik kararı verdi. 65 sayfalık takipsizlik kararında, işadamı Rıza Sarraf, eski Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan ile eski İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler ve eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Kaan Çağlayan'ın da aralarında bulunduğu 53 kişi hakkında "Usulüne uygun delil toplanmadığı, suçun unsurlarının oluşmadığı ve herhangi bir örgüte rastlanmadığı" belirtildi.

17.10.2014Gündem
Rıza Sarraf ifade verdi

Rıza Sarraf ifade verdi

17 Aralık Soruşturması şüphelisi Rıza Sarraf ek ifade verdi. 45 dakika ifade veren Sarraf, ardından avukatı ve koruması ile yangın merdivenlerine yöneldi.

21.05.2014Gündem
Rıza Sarrafın yurt dışına çıkış yasağı kaldırıldı

Rıza Sarraf'ın yurt dışına çıkış yasağı kaldırıldı

17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk operasyonu kapsamında tutuklanan ve 74 gün cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılan İranlı işadamı Rıza Sarraf'ın yurt dışına çıkış yasağı kaldırıldı.

16.05.2014Gündem
Dava yok

Dava yok

İşadamları Ali Ağaoğlu, Nazif Zorlu, Mehmet Ali Aydınlar, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar ve eski Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’ın da aralarında bulunduğu 60 kişi hakkında 20 ayrı suçtan yürütülen TOKİ soruşturması delil yetersizliği yüzünden kapatıldı.

2.05.2014Gündem
17 Aralıkın ilk iddianamesi kabul edildi

17 Aralık'ın ilk iddianamesi kabul edildi

TÜRKİYE’yi sarsan 17 Aralık’taki yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili 21 kişi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianame İstanbul 20’inci Ağır Ceza Mahkemesince oy birliği ile kabul edildi.

24.04.2014Gündem
Salihoğlu: 25 Aralık dosyası bizde

Salihoğlu: 25 Aralık dosyası bizde

İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, gazetecilerle sohbet toplantısı düzenledi. 17 Aralık, 25 Aralık ve Selam Terör Örgütü soruşturmalarının devam ettiğini belirten Başsavcı Salihoğlu, hem bu dosyalara hem de gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

15.04.2014Gündem
17 Aralık iddianamesi yeniden mahkemede

17 Aralık iddianamesi yeniden mahkemede

17 Aralık operasyonunun Fatih Belediyesi ayağına ilişkin iddianame, eksikliklerin tamamlanmasının ardından yeniden İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

11.04.2014Gündem
17 Aralık ilk iddianamesi iade edildi

17 Aralık ilk iddianamesi iade edildi

TÜRKİYE’yi sarsan 17 Aralık’taki ‘Büyük Rüşvet Operasyonu’nun Fatih Belediyesi ayağıyla ilgili 31 kişi hakkında hazırlanan ilk iddianame İstanbul 20’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından usul yönünden eksiklikler bulunduğu gerekçesiyle savcılığa iade edildi.

25.03.2014Ekonomi
17 Aralık iddianamesinde savcının itirazı reddedildi

17 Aralık iddianamesinde savcının itirazı reddedildi

TÜRKİYE’yi sarsan 17 Aralık’taki yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili 31 kişi hakkında hazırlanan ilk iddianame mahkeme tarafından usul yönünden eksiklikler bulunduğu gerekçesiyle iade edilmesine savcılık tarafından yapılan itiraz reddedildi.

25.03.2014Gündem
17 Aralıkta flaş gelişme

17 Aralık'ta flaş gelişme

17 Aralık 'Rüşvet' ve 'Yolsuzluk' soruşturması kapsamında Fatih Belediyesi çalışanlarının da bulunduğu şüpheliler hakkında yürütülen soruşturma kapsamında Cumhuriyet Savcısı Ekrem Aydıner tarafından hazırlanan iddianame, mahkeme tarafından usül yönünden eksikler olduğu gerekçesiyle savcılığa iade edildi.

24.03.2014Gündem
17 Aralık’ta ilk iddianame

17 Aralık’ta ilk iddianame

TÜRKİYE’yi sarsan 17 Aralık’taki ‘Büyük Rüşvet Operasyonu’yla ilgili ilk iddianame hazırlandı. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ekrem Aydıner’in operasyonun Fatih Belediyesi ayağıyla ilgili hazırladığı, 31 kişinin şüpheli olduğu iddianame Başsavcı Vekili Orhan Kapıcı’nın onayının ardından İstanbul 20’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

15.03.2014Gündem
17 Aralık iddianamesi savcılığa gönderildi

17 Aralık iddianamesi savcılığa gönderildi

TÜRKİYE’yi sarsan 17 Aralık’taki yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili ilk iddianame hazırlandı.

14.03.2014Gündem
28 Şubat tahliyeleri

28 Şubat tahliyeleri

Türkiye’yi sarsan ‘Büyük Rüşvet Operasyonu’nda tutuklu kalmadı. 3. Sulh Ceza Mahkemesi’ne itiraz üzerine 17 Aralık’ta gözaltına alınan işadamı Reza Zarrab, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Kaan Çağlayan ile Özgür Özdemir ve Hikmet Tuner, dün tahliye edildiler. 74 gün sonra serbest kalan sanıklardan Reza Zarrab, Barış Güler ve Kaan Çağlayan için yurtdışına çıkış yasağı konuldu.

28.02.2014Gündem
Tahliye kararı veren mahkeme ile ilgili çarpıcı ayrıntı

Tahliye kararı veren mahkeme ile ilgili çarpıcı ayrıntı

17 Aralık soruşturması kapsamında tutuklanan isimlerden 5’i daha bugün tahliye edildi. Son tahliye kararı ile birlikte tutuklu sanık kalmadı. Hurriyet.com.tr tahliye kararı veren mahkeme ile ilgili önemli bir ayrıntıya ulaştı. Kararı veren mahkemenin esas hakiminin yıllık izinde olduğu ortaya çıktı.

28.02.2014Gündem
Tanrıkulundan Başbakana Savcı Ekrem Aydıner sorusu

Tanrıkulu'ndan Başbakan'a "Savcı Ekrem Aydıner" sorusu

CHP'li Sezgin Tanrıkulu, 17 Aralık Soruşturmasına atanan savcı Ekrem Aydıner hakkındaki iddiaları Meclis gündemine taşıdı.

15.02.2014Gündem
17 Aralık soruşturmasında 3 isim tutuklu kaldı

17 Aralık soruşturmasında 3 isim tutuklu kaldı

17 Aralık soruşturması kapsamında tutuklanan 14 kişiden 3’ü daha önce serbest bırakıldı. Bugün ise aralarında Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın da olduğu 8 kişi tahliye edildi.

14.02.2014Ekonomi
Zorlu ve Kalyoncu 1 saat ifade verdi

Zorlu ve Kalyoncu 1 saat ifade verdi

YOLSUZLUK ve rüşvet operasyonu kapsamında önceki gün Cengiz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’in ardından dün de Ahmet Nafiz Zorlu ve Cemal Kalyoncu ifade verdi.

12.02.2014Ekonomi
Zorludan sonra Kalyoncu da ifade verdi

Zorlu'dan sonra Kalyoncu da ifade verdi

Bugün "25 Aralık" soruşturması kapsamında işadamı Cemal Kalyoncu ve 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun TOKİ soruşturması ayağında ise işadamı Nazif Zorlu ifade verdi.

12.02.2014Ekonomi
Zorlu şüpheli sıfatıyla ifade verdi

Zorlu şüpheli sıfatıyla ifade verdi

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ekrem Aydıner tarafından yürütülen 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında işadamı Nazif Zorlu şüpheli sıfatıyla ifade verdi.

12.02.2014Ekonomi
17 Aralıkta tanıklar dinlenmeye devam ediyor

17 Aralık'ta tanıklar dinlenmeye devam ediyor

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında savcı, Halk Bankası’nın eski Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın evinde ayakkabı kutusunda çıkan parayla ilgili Osmancık Belediye Başkanı, Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı, okul müdür yardımcısı ve okul projesinde görev alan kişileri tanık olarak dinledi.

11.02.2014Gündem
Süleyman Aslan, tanığını dinletti

Süleyman Aslan, tanığını dinletti

17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Soruşturması kapsamında Halkbank Dış İşlemler Daire Başkanı Hakan Aydoğan tanık olarak dinlendi. Aydoğan, tutuklu genel müdür Süleyman Aslan'ın talebi üzerine tanıklık yaptı.

10.02.2014Ekonomi
Tedbir kararı kaldırılmadı

Tedbir kararı kaldırılmadı

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda aralarında bakan çocukları ve işadamlarının da bulunduğu şüphelilerin mal varlıklarına konulan tedbir kararı ile adli kontrol kararlarının kaldırıldığı iddiası, soruşturmayı yürüten savcı tarafından yalanladı. Savcılık kaynakları, sadece TOKİ soruşturmasında sanıklar hakkındaki adli kontrol kararının daha önceden kaldırılmış olduğunu söyledi. Öte yandan savı Ekrem Aydıner, Halk Bankası çalışanlarından Hakan Aydoğan’ı tanık olarak dinledi.

10.02.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Zarrab davasının hukuki meşruiyeti

ZARRAB davasının üzerindeki cila döküldükçe, altındaki FETÖ bağlantısı daha fazla ortaya çıkıyor.

12.12.2017

Şehidimiz de Zarrab davasına alındı

HER salı günü olduğu gibi Meclis’teydim. Önce AK Parti grubunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, ardından CHP grubuna geçip Kemal Kılıçdaroğlu’nu dinledim.

28.11.2017

Komisyon 5 Ocak’ta ne karar verecek?

BİLİYORSUNUZ Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde tarihe ‘17 Aralık soruşturması’ diye geçen ve artık kapanmış olan meşhur soruşturma bağlamında 4 bakan hakkında kurulmuş bir soruşturma komisyonu var.

23.12.2014

Savcı ve yargıçların Cemaatçi olduğunu ispat etsinler

Haftanın konuğu, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı.

11.11.2014