MENÜ

Dolar Yükselir

Dolar Yükselir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dolar Yükselir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 629 Dolar Yükselir haberi bulunmuştur.

Dolar Yükselir Haberleri

Kılıçdaroğlu: Adayda uzlaşırsak cumhurbaşkanlığı seçiminde muhalefetin işbirliği olabilir

Kılıçdaroğlu: Adayda uzlaşırsak cumhurbaşkanlığı seçiminde muhalefetin işbirliği olabilir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu The Wall Street Journal Türkiye'ye konuştu ve Ağustos ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhalefetin tek bir adayı desteklemesine yeşil ışıl yaktığını ifade etti.

2.04.2014Dünya
Doları sadece IMF ile düşer

Doları sadece IMF ile düşer

Ata Yatırım Portföy Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Gerz, sadece IMF anlaşmasının gerçekleşmesi halinde doların düşeceğini söyledi.

23.02.2010Ekonomi
Dolar yükselir diyenlere özel fon

Dolar yükselir diyenlere özel fon

TSKB, doların yurtdışında değer kazanacağını öngörenler için yeni bir fon çıkardı.

23.02.2010Ekonomi
Sanayici dolarda taban fiyat istiyor

Sanayici dolarda taban fiyat istiyor

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, ihracat siparişlerinde zorluk yaşandığını belirterek, “Doların tabanı Türkiye'de belli olmalı. Zaten son 2 yıldan beri ihracatçı hep darbe yedi” dedi.

22.11.2008Ekonomi
Unakıtan: Doların yükselmesi sıkıntı yaratmaz

Unakıtan: Dolar'ın yükselmesi sıkıntı yaratmaz

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, dolardaki yükselmenin ekonomiyi sıkıntıya sokmadığını söyledi. Bakan Unakıtan, sürdürülebilir ve kalıcı büyümeyi sağlayarak Türkiye’nin mali disipline uymasının önemli olduğunu kaydetti.

9.05.2004Ekonomi
Unakıtan: Doların yükselmesinden korkmayın

Unakıtan: Doların yükselmesinden korkmayın

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, dolardaki yükselmelerin, ekonomiyi sıkıntıya sokan etkiler olmadığını belirterek, ''Asıl olan, sürdürülebilir kalıcı büyümeyi sağlamak ve Türkiye'nin mali disipline uymasıdır'' dedi.

9.05.2004Ekonomi
Ecevit, ‘liraya itibar’ kampanyasına sarıldı

Ecevit, ‘liraya itibar’ kampanyasına sarıldı

Başbakan Bülent Ecevit umudunu, Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) başlattığı ‘‘Türk Lirası'na itibar’’ kampanyasına bağladı. Ecevit, ‘‘Bu kampanya çok sevindirici. Bir devletin parası, o devletin onurudur’’ dedi.

25.08.2001Ekonomi
Ecevit, ‘liraya itibar’ kampanyasına sarıldı

Ecevit, ‘liraya itibar’ kampanyasına sarıldı

Başbakan Bülent Ecevit umudunu, Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) başlattığı ‘‘Türk Lirası'na itibar’’ kampanyasına bağladı.

25.08.2001Gündem
Diyanetten TL hutbesi

Diyanet'ten TL hutbesi

Bazı meslek örgütleri ve çevrelerince Türk Lirası'na değer kazandırmak amacıyla başlatılan ve Başbakan Bülent Ecevit'in de destek verdiği kampanyaya bir destek de Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan geldi. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz, Türk Lirası'na sahip çıkılması için hutbe hazırladıklarını bildirdi.

25.08.2001Gündem
Emtia yatırımcısı 2018de kakao ile kazandı

Emtia yatırımcısı 2018'de kakao ile kazandı

Emtia piyasasında geçen yıl yatırımcısına en fazla kazandıran ürün yüzde 27,6 ile kakao oldu. Doların değer kazanması ve ticaret savaşı endişeleriyle birçok ürünün değer kaybettiği emtia piyasasında kakaonun yanı sıra mısır, paladyum ve buğday 2018'de kazandırırken, şeker, kahve, platin, altın, pamuk, soya fasulyesi, çinko, bakır, gümüş, alüminyum, kurşun, nikel, Brent petrol ve doğal gaz yatırımcısını üzdü.

4.01.2019Ekonomi
Ergin Ataman: Hedeflerimden biri de NBA’de takım çalıştırmak

Ergin Ataman: "Hedeflerimden biri de NBA’de takım çalıştırmak"

Koç Ergin Ataman, yarın oynayacakları Zalgiris maçı öncesi Anadolu Efes’in son durumu, 5 yabancı kuralı ve hedefleri hakkında Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

16.10.2018Basketbol
Katma değeri yüksek ürünler ihraç etmeliyiz

'Katma değeri yüksek ürünler ihraç etmeliyiz'

Ankara Ticaret Odasının (ATO) düzenlediği “Yerli Üretimde Kooperatif Modeli ve Devlet Destekleri” toplantısında konuşan ATO Başkanı Gürsel Baran, “Finansman sıkıntısının arttığı bu dönemde kooperatifleşme yoluyla katma değeri yüksek ürünler üretip ihracat yapmalıyız” dedi.

10.10.2018Ekonomi
Kılıçdaroğlu Çanakkalede konuştu

Kılıçdaroğlu Çanakkale'de konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Belediye başkanlarından iki temel şey istiyorum. Nerede olursa olsun, ister Erzurum'un Çat belediye başkanı, isterse İzmir'in Anakent Belediye Başkanı olsun. Bir, seçildiğiniz andan itibaren hiçbir ayrım yapmadan, hangi partiden olursa olsun ayrım yapmadan herkese hizmet götüreceksiniz" dedi.

3.10.2018Gündem
Hazal ve Çağatay da  birbirlerine bayılmazdı...

'Hazal ve Çağatay da  birbirlerine bayılmazdı...'

Fatih Aksoy bu sezon aynı anda ekrana 8 dizi yaparak kırılması güç bir rekora imza attı. O her ne kadar 6 dizi dese de (diğer ikisi ortak), bir sezonda en çok dizi yapan yapımcı unvanını ele geçirdi. 20 yıldır tanıdığım Aksoy, “Geçen sezon ‘Mehmed Bir Cihan Fatihi’ çekilene kadar Türk televizyonculuğunun en büyük başarısızlığı bendeydi” diyecek kadar açık sözlü... Yapımcı, bizdeki oyunculukların çok üst düzey olduğuna inanıyor. “Hollywood’dan teklif gelmemesi bizim oyuncuların kötü olduğu anlamına gelmez... O Hollywood’un meselesi, biz onlardan iyiyiz” diyor.

29.09.2018Magazin
Yumurta kanatlandı

Yumurta kanatlandı

Turist sayısının artması, maliyetlerin yükselmesi, geçmişte zarar eden üreticinin hayvanlarını yenilememesi ve yaşlı hayvanlarla yola devam etmesi, bazı üreticilerin piyasadan çekilmesi ile yumurta fiyatlarında yükseliş yaşandı. Ocak 2018’de bir adet yumurtanın fiyatı 25.5 kuruşken, ağustos başında 40 kuruşa çıktı.

6.08.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

12 bin kilometreden gelen tweet

Şu yandaki fotoğraf Golan Tepeleri’nden. Oraya tabelalar koymuşlar. Koydukları tabelalardan birise de Washington’ı gösteriyor. Golan Tepeleri’ne Washington tabelasını kim koyduysa işte bu onun yazısıdır.

23.03.2019

Kimse ABD’nin gücünü test etmemeliymiş hahahaha!

NE zaman Türkiye’nin başına bir iş gelse...

16.08.2018

Günah benim, suç benim, doları ben yükselttim!

Geçen, kanallardan birinde bir iktisatçı amca vardı. 4 yıl değil bak, helalinden 5 yıl okudum Boğaziçi’nde. Ama böyle ekonomist görmedim. Kendi teorisini üretmiş. Aşağıda, hem ondan ilham alarak yazdığım teorimi, hem de son günlerde doların gerçek yükseliş sebebini okuyacaksınız!

4.12.2016

Petrol euro’yu kurtaramıyor

Bir süre petrol fiyatlarındaki yükseliş, Euro’nun da güçlenmesine neden oluyordu ancak son günlerde Avrupa’dan gelen verilerin olumsuzluğu temel nedenlere bağlı olduğundan ekonomide yapısal bozukluklara neden olabilecek bir takım gelişmeler belirmeye başladı.

8.05.2008

Bir yabancı fon Merkez’e tek başına 1.5 milyar dolar sattı

EKONOMİST Dergisi’nin "Yılın İş İnsanları" ödül töreni...

21.02.2006

Mersin’e Güneydoğu teşviki verilmeli

TÜRKİYE’nin 500 büyük şirket listesinde Mersin’den 9 şirket var. Ama ilde işsizlik oranı yüzde 30.

17.04.2004

Temizel'in gözünü kan mı bürümüştü?

TASARRUF Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulup, tarihe karışan bankanın eski yöneticisi, karşısındaki bürokrata sitem ediyor:

28.01.2002

Çözümsüzlük, hepimize zarar verir

Lefkoşa

Bugünkü toplantı, Kıbrıs sorununda bir Milat olabilir. Her iki tarafın kabul edeceği bir çözüm herkesi rahatlatacak, çözümsüzlük ise hem Kıbrıs’ta, hem de Ege’de yeni bir gerilimli dönem başlatacaktır.

3.12.2001