MENÜ

Deaş

Deaş ile ilgili tüm haberleri, son dakika Deaş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Deaş haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 12.719 Deaş haberi bulunmuştur.

Deaş Haberleri

Davutoğlundan önemli açıklamalar

Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a ait olduğu iddia edilen tatil fotoğrafları basına yansımıştı. Davutoğlu bugünkü konuşmasında, "Dava adamlarına tatil yoktur" dedi. Davutoğlu Demirtaş'ın "Suruç saldırısı Saray'daki gladyo tarafından planlandı" iddiasına da sert cevap verdi.

30.07.2015Gündem
Erdoğan Endonezyada konuştu

Erdoğan Endonezya'da konuştu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Uzakdoğu gezisinin ikinci ayağında Endonezya'nın başkenti Cakarta'da konuştu. Milli Güvenlik Akademisi'nde önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Bakıyorsunuz şu anda, Müslüman olduğunu söyleyen, fakat farklı mezhepten olduğu için, ülkemdeki terör mücadelesinde ateist olanları dahi savunanların olduğunu gördüğümüz bir dünya var” dedi.

31.07.2015Dünya
Operasyonlara verdiği adı açıkladı

Operasyonlara verdiği adı açıkladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TOBB Genel Merkezinde gerçekleştirilen "Teröre Karşı Sivil İnisiyatif" programında konuştu. Davutoğlu, terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonlara, "Huzur ve Demokrasi" adını verdiğini söyledi.

31.07.2015Gündem
Türkiye: Irak Hükümeti hayal kırıklığı yarattı

Türkiye: Irak Hükümeti hayal kırıklığı yarattı

Irak'ın, Tükiye'nin Kuzey Irak'taki PKK hedeflerine yönelik operasyonları için "toprak bütünlüğümüzü tehdit ediyor" açıklamasına Türkiye'den çok sert tepki geldi.

31.07.2015Dünya
Kandili tamamen imha edeceğiz

'Kandil'i tamamen imha edeceğiz'

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’nin bıçak kemiği anlayışıyla terör örgütlerine karşı operasyonlar yaptığını belirterek, "Bunların inlerini, Kandili' tamamen imha edeceğiz. PKK ve onun arkasındakiler silah bırakmadıkça, silahlarını gömmedikçe bu operasyonlar devam edecek" dedi.

1.08.2015Gündem
Davutoğlu: Evlatlarımızı da kendimizi de feda etmeye hazırız

Davutoğlu: Evlatlarımızı da kendimizi de feda etmeye hazırız

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, “Terör odaklarına karşı, eş zamanlı terör operasyonları başlattık. Ben bu operasyonun adına ‘Huzur ve demokrasi operasyonu’ diyorum. Bundan sonra da sınırımızda askerimize sıkılan bir kurşunun bedeli o kurşunu sıkanların tümünün tasfiyesiyle sonuçlanacaktır. Sizler ve bizler gerektiğinde bu vatan, bu vatanın birliği, bu milletin huzuru, gelecek nesillerin geleceğinin parlak olması için evlatlarımızı da kendimizi de feda etmeye hazırız” dedi.

1.08.2015Gündem
Başbakan Davutoğlu başkanlığında güvenlik toplantısı yapıldı

Başbakan Davutoğlu başkanlığında güvenlik toplantısı yapıldı

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında dün 30 ilden gelen mülki ve idari erkan ile güvenlik toplantısı yapıldı. Toplantıyla ilgili olarak Başbakanlık Koordinasyon Merkezinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

1.08.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlundan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu, sivil toplum kuruluşlarıyla terör buluşmasına önemli açıklamalarda bulundu. İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

2.08.2015Gündem
Dün de üç şehidi uğurladık

Dün de üç şehidi uğurladık

5 Temmuz'dan beri gün geçmesin ki Türkiye'ye şehit acısı düşmesin. Dün de Şırnak’ta PKK'lı teröristlerin döşediği mayının patlaması sonrası çıkan çatışmada şehit düşen Uzman Çavuş Mehmet Acar, şehit Er Abdulhalik Araz ve şehit Jandarma Er Abdülkadir Pektaşson yolculuklarına uğurlandı.

6.08.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Demirtaşın PKK ellerini tetikten çeksin çağrısı doğru bir çağrı

Başbakan Ahmet Davutoğlu: Demirtaş'ın 'PKK ellerini tetikten çeksin çağrısı' doğru bir çağrı

Başbakan Davutoğlu, Demirtaş'ın 'PKK elleri tetikten çeksin' çağrısına ilişkin, "Geç oldu ama şimdilik doğru bir çağrı" dedi.

8.08.2015Gündem
OHAL yönetmeliği jet hızıyla işlemde

OHAL yönetmeliği jet hızıyla işlemde

Kamuoyunda ‘OHAL (Olağanüstü Hal) Yönetmeliği’ olarak adlandırılan Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun uygulanmasına ilişkin 5 Ağustos tarihli yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlandığı gün Kilis’te uygulandı. Kilis Valiliği’nin ‘olur’uyla Kilis 7 Aralık Üniversitesi çevresinde 30 gün boyunca tanıtım ve imza standı açmak, basın açıklaması yapmak ve yürüyüş düzenlenmek yasaklandı.

8.08.2015Gündem
Davutoğlundan siyasi parti liderlerine çağrı

Davutoğlu'ndan siyasi parti liderlerine çağrı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Şimdi tüm siyasi liderleri kamu düzeni, demokrasiyi sahiplenme, silahların bırakılması konularında ortak tavır almaya çağırıyorum" dedi.

9.08.2015Gündem
Adana’da IŞİD üyesi 3 Rus yakalandı

Adana’da IŞİD üyesi 3 Rus yakalandı

GENELKURMAY Başkanlığı, Adana’da IŞİD terör örgütü üyesi yabancı uyruklu 3 kişinin yakalandığını bildirdi. Şüphelilerin Rusya vatandaşı oldukları öğrenildi.

10.08.2015Gündem
Dışişleri Bakanlığından açıklama

Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama

Dışişleri Bakanlığı Türkiye ve ABD'nin güvenli bölge konusunda anlaştıklarına yönelik haberlerle ilgili açıklama yaptı.

11.08.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: İntihar edecek hali yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 'İntihar edecek hali yok'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 7 Haziran seçimlerinden sonra ilk kez Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan koalisyon çalışmalarıyla ilgili olarak, AK Parti ve Başbakan Davutoğlu'nu kast ederek "Kendi ilkeleriyle de karşı düşüncenin örtüşmesi lazım. Herhalde örtüşmüyorsa, intihar edecek hali yoktur" dedi.

12.08.2015Gündem
Başbakan Davutoğlu açıklama yaptı

Başbakan Davutoğlu açıklama yaptı

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti genel merkezinde açıklama yapıyor. Davutoğlu CHP ile koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlandığını açıkladı. Davutoğlu CHP’ye kısa süreli reform hükümeti teklif ettiklerini ancak bu teklifin kabul edilmediğini ve tek ihtimalin erken seçim olduğunu söyledi. Davutoğlu, "Seçim aşı olmak gibidir. Aşı olduğunuzda bazen sızı hissedebilirsiniz, ama aşı bünyeyi sıhhate kavuşturur" dedi.

13.08.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu: PKKya yürüttüğümüz operasyonlar Kürtlere yönelik değildir

Başbakan Ahmet Davutoğlu: PKK'ya yürüttüğümüz operasyonlar Kürtlere yönelik değildir

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bugünlerde PKK'ya yönelik olarak yürüttüğümüz operasyonlar dolayısıyla hakkımızda tahrifat yapanlara sizin üzerinizden, bütün sınır ötesindeki Kürt kardeşlerime sesleniyorum. Bazıları bunun Kürt gruplarla savaş diye yansıtıyorlar. PKK'ya karşı yürüttüğümüz operasyonlar Kürtlere yönelik değildir. Sınır ötesindeki Kürt kardeşlerimiz sınır ötesindeki Türkmen kardeşlerimiz gibi bizim için tarihin emanetidir" dedi.

14.08.2015Gündem
Almanyadan sonra ABD de Patriotları çekiyor

Almanya'dan sonra ABD de 'Patriot'ları çekiyor

Türkiye ve ABD tarafından yapılan ortak açıklamada, Washington'ın, görev süresi Ekim ayında sona erecek Patriot hava ve füze savunma birliklerini Gaziantep'ten çekeceği belirtildi. ABD'nin bu kararı, Almanya'nın Kahramanmaraş'taki Patriot'larını ve birliklerini çekeceğini açıklamasının ardından geldi.

17.08.2015Dünya
Genelkurmay: Sınırda 22 IŞİDli yakalandı

Genelkurmay: Sınırda 22 IŞİD'li yakalandı

Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'den Türkiye'ye geçmeye çalışan ve IŞİD üyesi olduğu değerlendirilen 22 kişinin yakalandığını açıkladı.

20.08.2015Gündem
Sınır ötesi operasyon tezkeresi Meclis Başkanlığına sevk edildi

Sınır ötesi operasyon tezkeresi Meclis Başkanlığı'na sevk edildi

Sınır ötesi operasyon tezkeresi Bakanlar Kurulu'nda imzalandı. Suriye ve Irak'ı kapsayan sınır ötesi operasyon tezkeresi Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun imzasıyla Meclis Başkanlığı'na sevk edildi.

22.08.2015Gündem
Davutoğlu: Ne tuzak kurarsanız kurun Türk, Kürt kardeşliği ebediyen sürecek

Davutoğlu: Ne tuzak kurarsanız kurun Türk, Kürt kardeşliği ebediyen sürecek

Başbakan Davutoğlu, ''Ne tuzak kurarsanız kurun, dışarıdaki ağababalarınız neyi söylerse söylesin bu topraklardaki Türk, Kürt, Zaza kardeşliği, Sünni, Alevi kardeşliği ebediyen sürecek'' dedi.

24.08.2015Gündem
IŞİD, Palmirada yıktığı tapınağın görüntülerini yayınladı

IŞİD, Palmira'da yıktığı tapınağın görüntülerini yayınladı

Terör örgütü IŞİD'in Suriye'de ele geçirdiği Palmira antik kentindeki tarihi Baalşamin Tapınağı'nı havaya uçurduğu anın görüntüleri ortaya çıktı.

25.08.2015Dünya
Başbakan Davutoğlu: Yeni kabineyi bugün takdim edeceğim

Başbakan Davutoğlu: 'Yeni kabineyi bugün takdim edeceğim'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ''Geçici seçim hükümeti kabinesini öğleden sonra takdim edeceğim'' dedi. Ankara'da partililere hitap eden Davutoğlu, ''AK Parti'den önce... Cılız bir beyin ve zayıf bir kas, onu besleyemeyen mide. Ama her an bölüneceğiz korkusuyla tekleyen bir kalp vardı'' dedi. 7 Haziran seçimlerinde halkın 'kurucu ilkelerinize geri dönün' mesajı verdiğini belirten Davutoğlu, ''Bizim kurucu değerlerimizde lüks şatafat yoktur. Eşini, dostunu, akrabasını oralara dolduranların bizim aramızda yeri olmadı olmayacak'' ifadelerini kullandı. MHP lideri Bahçeli'yi de eleştiren Başbakan Davutoğlu, sözlerine şöyle devam etti: ''E ne istiyorsun mübarek? Ne istiyorsun Allah aşkına. Mehmetçik dağda bayırda mücadele verirken, sen Ankara’da hayır hayır hayır diyorsun.''

28.08.2015Gündem
Türkiye DEAŞ’ı vurdu

Türkiye DEAŞ’ı vurdu

Dışişleri Bakanlığı, Türk savaş uçaklarının koalisyona ait savaşuçaklarıyla birlikte DEAŞ hedeflerine karşı dün akşamdan itibaren ortakhava harekatı gerçekleştirmeye başladığını açıkladı. DışişleriBakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “ Türkiye ve ABD arasında DEAŞ’lamücadele konusundaki mevcut işbirliğinin daha da derinleştirilmesiyönünde alınan kararlar hakkında kamuoyuna bilgi sunulmuştu. Türk HavaKuvvetleri’nin uluslararası koalisyonun DEAŞ’a karşı yürütülen ÖzgünKararlılık Harekatı çerçevesinde devam eden hava operasyonlarınakatılımına ilişkin teknik nitelikteki belge de ABD ile 24 Ağustos 2015tarihinde imzalanmıştı.

29.08.2015Haber
Türk Dışişleri Bakanlığı: Türk jetleri Koalisyonla IŞİDi vuruyor

Türk Dışişleri Bakanlığı: Türk jetleri Koalisyon'la IŞİD'i vuruyor

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ''Savaş uçaklarımız, Koalisyon'a ait savaş uçaklarıyla birlikte, DEAŞ hedeflerine karşı dün akşamdan itibaren ortak hava harekatı gerçekleştirmeye başlamıştır'' denildi. Bu arada bugün de koalisyona ait savaş uçaklarıyla birlikte havalanan 2 Türk savaş uçağı, Halep'in kuzeyinde belirlenen DEAŞ'a ait 4 hedefi vurdu.

29.08.2015Gündem
IŞİDe karşı ikinci ortak operasyon

IŞİD'e karşı ikinci ortak operasyon

Türk Savaş uçakları IŞİD''e karşı ortak operasyon kapsamında 20:30 ila 22:15 saatlerinde Suriye sınırındaki Azez ve Cerablus arasında kalan 3 IŞİD hefefini bombaladı.

29.08.2015Gündem
Koalisyonla ilk operasyon

Koalisyonla ilk operasyon

Dışişleri Bakanlığı, dün yaptığı açıklamada Türk savaş uçaklarının ABD öncülüğündeki koalisyon güçleriyle birlikte Suriye’deki IŞİD hedeflerini önceki günden itibaren vurduğunu belirtti. İncirlik Üssü’nden kalkan Türk uçakları iki kez operasyona katıldı. Toplam 4 uçakla 7 hedef vuruldu.

29.08.2015Dünya
3 Eylülde hem bakanlar yemin edecek hem de tezkere görüşülecek

3 Eylül'de hem bakanlar yemin edecek hem de tezkere görüşülecek

AKP, hem yeni bakanların yemini hem de süresi dolan Irak ve Suriye tezkerelerinin görüşülmesi için 3 Eylül Perşembe günü saat 13.00'te açılmak üzere Meclisi toplantıya çağıracak.

31.08.2015Gündem
Gözaltına alınan İngiliz gazeteciler tutuklandı

Gözaltına alınan İngiliz gazeteciler tutuklandı

Çatışma bölgelerinden yaptığı haber ve videolarla tüm dünyada bilinen ABD merkezli yayın kuruluşu Vice News'in 3 çalışanı Diyarbakır'da tutuklandı.‘IŞİD adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak’ suçundan mahkemeye sevk edilen İngiliz gazeteciler Mohammed İsmael Rasool, Jake Hanrahan ve Philip John Pendlebury akşam saatlerinde tutuklandı.

1.09.2015Gündem
Türkiye sınırına ateş açıldı: 1 asker şehit, 1 asker kayıp

Türkiye sınırına ateş açıldı: 1 asker şehit, 1 asker kayıp

Kilis’te Şehit Mehmet Hudut Karakolu’nda görev yapan bir asker Suriye tarafında IŞİD’in kontrolü altındaki bölgeden açılan ateş sonucu Şanlıurfa Akçakaleli Yusuf Beylem şehit oldu. Aynı karakolda görevli bir asker de kayıp. Sosyal medyada IŞİD yanlısı çevreler Türk askerini, örgütün kaçırdığını ileri sürdüler. Türk yetkililer arama çalışmalarının bu iddialar da dikkate alınarak yürütüldüğünü açıkladı.

2.09.2015Gündem
Kiliste 5 IŞİD üyesi yakalandı

Kilis'te 5 IŞİD üyesi yakalandı

KİLİS'in Elbeyli İlçesi'nde, Suriye'den yasa dışı yollarla Türkiye'ye geçmeye çalışan IŞİD üyesi 5 terörist, güvenlik güçlerince gözaltına alındı.

2.09.2015Gündem
5,5 saatlik MGK toplantısı

5,5 saatlik MGK toplantısı

Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. Toplantı 5,5 saat sürdü. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplanan olağan toplantıya Orgeneral Hulusi Akar, ilk kez Genelkurmay Başkanı sıfatıyla katıldı.

2.09.2015Gündem
13 yıl sonra MGKda ilk MHPli

13 yıl sonra MGK'da ilk MHP'li

Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. Toplantı 5,5 saat sürdü. MGK'nın dünkü toplantısında, pek çok isim yeniydi. Ancak seçim hükümetiyle birlikte, ilk kez MGK toplantısına katılan siyasiler içinde biri öne çıktı; Tuğrul Türkeş, 13 yıl sonra MGK'ya katılan ilk MHP'li oldu.

2.09.2015Gündem
Irakta kaçırılan Türk işçilerle ilgili Dışişlerinden açıklama

Irak'ta kaçırılan Türk işçilerle ilgili Dışişleri'nden açıklama

Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, Irak'ın başkenti Bağdat'ta kaçırılan Türk işçilerinin sağlık durumlarının iyi olduğunu değerlendirdiklerini belirterek, "Neyin olmadığını biliyoruz, bilinen terör örgütlerinden birinin olmadığını değerlendiriyoruz, DEAŞ veya PKK değil. Adi bir vaka olduğu düşünülüyor" dedi.

3.09.2015Dünya
Fidye için olabilir

Fidye için olabilir

Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, Irak’ta kaçırılan Türk işçilerin sağlık durumlarının iyi olduğunu değerlendirdiklerini belirtti. Sinirlioğlu, “Bilinen terör örgütlerinden birinin olmadığını değerlendiriyoruz, DEAŞ (IŞİD) veya PKK değil. Adi bir vaka olduğu düşünülüyor” dedi.

3.09.2015Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan YÖK heyeti ve rektörleri kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan YÖK heyeti ve rektörleri kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bölücü terör örgütünün ve diğer terör örgütlerinin saldırılarını 'ama, fakat' gibi kaçma yolları kullanmadan açıkça, mertçe, samimiyetle kınamayan herkesin bu ülkeyle ve bu milletle olan bağında sorun vardır. Milletimiz dimdik ayaktayken, güvenlik güçlerimiz fedakarlıkla mücadelelerini yürütürken moral bozmaya, kafaları bulandırmaya, gönülleri karartmaya yönelik her söz, her tavır sadece terörün amacına hizmet eder" dedi.

8.09.2015Gündem
Davutoğlu Dağlıca haberinin geldiği anları anlattı

Davutoğlu Dağlıca haberinin geldiği anları anlattı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Davutoğlu Dağlıca'dan şehit haberlerinin geldiği anlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

10.09.2015Gündem
Berlinde sığınmacı tartışması alevleniyor

Berlin'de sığınmacı tartışması alevleniyor

Almanya'da hükümetin küçük ortağı Hristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU) Genel Başkanı Horst Seehofer, Başbakan Angela Merkel'in sığınmacı politikasını eleştirdi.

12.09.2015Avrupa
Üç dönem kuralında flaş karar

Üç dönem kuralında flaş karar

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu merakla beklenen kongre konuşmasını yaptı. Davutoğlu konuşmasında, "3 dönem kuralına bazı istisnalar getiriyoruz" dedi.

12.09.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Gözden kaçanlar

Bir kısım insanlar PeKaKa diyor.

2.08.2015