MENÜ

Çok Okuyan Çok Gezen

Çok Okuyan Çok Gezen ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çok Okuyan Çok Gezen haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 361 Çok Okuyan Çok Gezen haberi bulunmuştur.

Çok Okuyan Çok Gezen Haberleri

Çok Okuyan Çok Gezenin yolu Kampüse düştü

Çok Okuyan Çok Gezen'in yolu Kampüs'e düştü

Oldukça geniş bir takipçi kitlesine sahip olan “Çok Okuyan Çok Gezen” adlı bloğun kurucusu Sevil Mert’le şehirlere, kitaplara ve yaşamına dair güzel bir sohbet gerçekleştirdik.

4.03.2019Kampüs
Çocuklar enerjik ve genç tutuyor

Çocuklar enerjik ve genç tutuyor

1972’de Ortaköy’deki Otelcilik ve Turizm Meslek lisesi ile eğitim yolculuğuna başlayan Bilfen Okulları bugün 18 lise, 19 ilkokul, 18 ortaokul ve 33 anaokulu olmak üzere Türkiye’nin 8 büyük ilinde toplam 88 okulu ile büyük bir eğitim zincirine dönüştü. Bu büyümeye baştan itibaren katkısı olanlardan biri de Bilfen İlköğretim Kurumları Koordinatörü Nurşen Kayatürk.

13.10.2019Eğitim
Mardin’de atlı turizm dönemi

Mardin’de atlı turizm dönemi

Güneydoğu Bölgesi'nin önemli turizm merkezlerinden Mardin'de turistler sokaklarda atlarla dolaşma imkanına kavuştu.

26.08.2019Ekonomi
Güzel  günlere inanıyorum Suyun akışını değiştiremezsiniz; su çağdaşlığa doğru akar

Güzel  günlere inanıyorum! Suyun akışını değiştiremezsiniz; su çağdaşlığa doğru akar

İtiraf edeyim, hiçbir zaman  sıkı bir takipçisi olmadım.Söyleşi öncesi hayatımda ilk kez gittim konserine.

11.08.2019Hürriyet Pazar
Mine Özgüzel: Varoluşçu ya zarlar bana yalnız olmadığımı hissettirdi

Mine Özgüzel: Varoluşçu ya zarlar bana yalnız olmadığımı hissettirdi

Mine Özgüzel’in ‘Edebiyat Terapi’si, benzerine rastlamadığımız türden bir psikoloji kitabı. Okuması bir nevi terapi gibi. Kitapta kendi varoluş problemlerini tüm çıplaklığıyla anlatan Özgüzel, edebiyatın bunları aşarken kendisine nasıl iyi geldiğini ortaya koyuyor. Bunu yaparken de Virginia Woolf, Sartre, Kafka, Zweig, Dostoyevski, Camus ve Simone de Beauvoir gibi varoluşçu yazarların çocukluk travmalarına derinlemesine inerek onların yoksunluklarını nasıl varoluşa, yaratıcılığa dönüştürdüğünü anlatıyor, çözüm önerileri sunuyor. Kısa sürede üç baskı yapan ‘Edebiyat Terapi’yi Özgüzel’le konuştuk.

8.08.2019Kitap Sanat
İşte Tunceli’nin kaderini değiştiren 62 proje

İşte Tunceli’nin kaderini değiştiren 62 proje

Tunceli'nin kaderi kayyumla değişti. Kayyum öncesi 29 milyon lira borucu olan belediyenin borcu 16 milyon TL' ye düşürülürken, 18 ayda 625 milyon liralık yatırımla 62 proje hayata geçirildi. Kentin sorunları tek tek çözüldü. Çocuk, yaşlı, engelliler ve gençlere yönelik projeler ile Tunceli herkesin imrendiği bir şehir haline geldi, çehresi değişti.

6.04.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan S-400 açıklaması: Aklı selimle halledeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'S-400' açıklaması: Aklı selimle halledeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır'da TÜGVA programında konuştu. Rusya'dan alınan S-400 konusuna değinen Erdoğan "Türkiye'nin S-400'leri'nin hangi şartlarda aldığı ortadadır. Bunun NATO'yla, F-35'le, ABD'nin güvenliğiyle bir ilgisi yok." ifadelerini kullandı. "İnşallah S-400 meselesini de aklı selimle halledeceğiz." diyen Erdoğan, "Bugün bize S-400 alıyoruz diye yüklenenlerin dün ülkemiz topraklarına terörist bombaları yaydığı mevcut sistemleri nasıl topladığını unutmadık." dedi.

9.03.2019Gündem
Binali Yıldırım PUBG oynadı... Torunlar oynuyor ama öğretmiyor dedi

Binali Yıldırım 'PUBG' oynadı... ''Torunlar oynuyor ama öğretmiyor'' dedi

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, "İstanbul'un büyüklüğüne, şehrin kültürel mirasına yakışacak bir kütüphaneyi şehrimize kazandıracağız. Rami Şehir Kütüphanesi milyonlarca esere, dijital yayına ev sahipliği yapacak." dedi. Yıldırım daha sonra E-Oyun Turnuva alanına geçerek burada takım halinde internet üzerinden oynanan "PUBG" adlı oyunu gençlerle oynadı. Yıldırım, "Torunlar oynuyor ama bize öğretmiyorlar. Sıkıntı orada." dedi.

9.03.2019Gündem
Bu müzeler eğitimin bir parçası

Bu müzeler eğitimin bir parçası

Türkiye, zengin tarihi geçmişi ve bugüne taşıdığı varlıklarla farklı temaları içeren birçok müzeye ev sahipliği yapıyor. Bu müzeler yetişkinler kadar öğrenciler için de gezilip görülecek ve eğitimin birer parçası olabilecek yerler. Sizler için derlediğimiz bu müzeleri, yarıyıl ve yaz tatillerinin yanı sıra hafta sonları da gezebilirsiniz.

19.02.2019Eğitim
Müzisyenlerin Rıfat Usta’sı anlatıyor

Müzisyenlerin Rıfat Usta’sı anlatıyor

Rıfat Türen… Beyoğlu’nun ara sokaklarına gizlenmiş bir müzik emekçisi. ‘Luthierlik’ olarak da adlandırılan telli enstrüman tamirciliğini yapıyor. Kazım Koyuncu’dan Özdemir Erdoğan’a, Şebnem Ferah’tan Okan Bayülgen’e, Kardeş Türküler’den Pentagram’a onlarca tanıdık isim geçmiş Türen’in mütevazı dükkânından. Bu sıra dışı dükkânın hikâyesini ‘Rıfat Usta’dan dinledik...

15.01.2019Kitap Sanat
Düğün Dernek 2 oyuncu kadrosunda kimler var İşte kadro ve karakterler

Düğün Dernek 2 oyuncu kadrosunda kimler var? İşte kadro ve karakterler

Yönetmenliğini ve senaristliğini Selçuk Aydemir'in üstlendiği Düğün Dernek 2, beyaz perdenin ardından televizyon izleyicisiyle buluşuyor. İlki 2013'te seyirciyle buluşan Düğün Dernek'in devam filminde aynı kadro bu kez sünnet düğününde bir araya geliyor. Peki, Düğün Dernek 2 oyuncu kadrosunda kimler var? İşte kadro ve karakterler

13.12.2018Televizyon
Ucuza seyahat etmenin püf noktaları

Ucuza seyahat etmenin püf noktaları

Günümüzde hemen hemen herkesin özellikle genç kesimin en büyük hayallerinden biri dünyayı gezmek. İş yoğunluğu ve maddiyat derken bu hayaller erteleniyor. Eğer siz de ‘’Hiç olmazsa bütçemin yettiği kadarını gezsem yeter"’ diyenlerdenseniz bu haber tam size göre. İşte az bütçeyle çok yer gezmenin tüyoları.

8.11.2018Seyahat
Genç Gezginler İçin Ucuza Seyahat Etme Tüyoları

Genç Gezginler İçin Ucuza Seyahat Etme Tüyoları

Günümüzde hemen hemen herkesin özellikle genç kesimin en büyük hayallerinden biri dünyayı gezmektir. Kimi zaman vakit sıkıntısı, kimi zaman iş yoğunluğu, kimi zamansa maalesef maliyet yüzünden ertelenir hep bu hayaller.Az bütçeyle mümkün olduğunca çok yer gezebilmesi için tüyolar hazırladı. Keyifli okumalar dileriz!

Ağlama Anne dizisinin oyuncuları kimler Ağlama Annenin oyuncu kadrosu ve konusu

Ağlama Anne dizisinin oyuncuları kimler? Ağlama Anne'nin oyuncu kadrosu ve konusu

Küçük yaşta yaptığı bir hata sonucu, evlat katili olmakla suçlanan Alev ile ailesinin duygu yüklü hikâyesini anlatan 'Ağlama Anne' dizisinin oyuncularının kim olduğu merak konusu oldu. Atv ekranlarında yayınlanacak dizinin oyuncularının yanı sıra konusu da diziseverler tarafından sorgulanıyor. Peki, Ağlama Anne dizisinin oyuncuları kimler? Ağlama Anne'nin konusu ne?

6.10.2018Televizyon
Heyecanlı ve mütevazi bir yıldız adayı: İrfan Özata

Heyecanlı ve mütevazi bir yıldız adayı: İrfan Özata

Türkiye’de ve dünya çapında önemli müzisyenlere saksafon ve yan flüt çalıp vokalistlik yaparak müzik kariyerine başlayan şarkıcı ve besteci İrfan Özata ile yaşamı ve müzik kariyeri ile ilgili oldukça keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

24.09.2018Kampüs
Sola ‘Dönüş’ yasak

Sola ‘Dönüş’ yasak!

Alberto Manguel’in Arjantin cuntasının insanlara, muhaliflere yaptığı fenalıkları anlattığı novellası ‘Dönüş’, küçük, etkileyici, soluk soluğa okunan bir roman. Soluk soluğa deyince ‘polisiye’ olduğunu düşünürseniz yanılmazsınız!

6.09.2018Kitap Sanat
Oral Özer kimdir Kaç yaşındadır

Oral Özer kimdir? Kaç yaşındadır?

Oral Özer kimdir sorusu birçok kişi tarafından araştırılmaya ve sorgulanmaya başladı. Kadıköy'de uğradığı darpın ardından sosyal medya üzerinden fotoğraflarını paylaşan oyuncunun kim olduğu merak edildi. Peki, Oral Özer kimdir? Kaç yaşındadır?

7.07.2018Gündem
Oral Özer kimdir, kaç yaşında

Oral Özer kimdir, kaç yaşında?

Oyuncu Oral Özer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla gündeme geldi. Darp edildiği fotoğrafları Twitter hesabından paylaşan Oral Özer’e pek çok kullanıcıdan destek mesajları geldi. Peki, Oral Özer kimdir, kaç yaşında?

6.07.2018Magazin
Belediye başkanına mektup yazdılar, İzmir’i gezdiler

Belediye başkanına mektup yazdılar, İzmir’i gezdiler

Batmanlı 15 lise öğrencisi, 'Türkiye’de en çok yaşamak istedikleri şehir' olan İzmir’i görebilmek için Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na mektup yazdı. Kocaoğlu da bu ricayı kırmayarak onları beş gün boyunca misafir etti. Kentin güzellikleri kadar İzmirlilerin konukseverliğinden de son derece etkilendiklerini söyleyen Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin asıl hedefi, üniversiteyi İzmir’de okumak.

5.07.2018Eğitim
Zeki, içten ve meraklı

Zeki, içten ve meraklı

Çok gezen, çok okuyan, çok düşünen, çok soru soran, çok seven ve sevgisini paylaşan, yaralarını da göstermekten utanmayan, yaratıcı, üretken ve küçük mutlulukların peşinde koşan tüm kadınların kendinden izler bulabileceği bir kitap, Hazal Yılmaz imzalı ‘Anlam Arama’...

5.07.2018Kitap Sanat
Üniversiteli gençler otostopla 28 il gezdi

Üniversiteli gençler otostopla 28 il gezdi

Kocaeli Üniversitesi'nde okuyan ve sosyal medya üzerinden tanışan iki arkadaş, boş zamanlarında otostopla Türkiye'yi geziyor. Bugüne kadar bu şekilde 28 ili dolaşan arkadaşlar, 1 Mayıs'ta Kocaeli'den çıktıkları yeni turları kapsamında Bartın'a ulaştı.

8.05.2018Eğitim
Ders zili MÜNAZARA için çalıyor

Ders zili MÜNAZARA için çalıyor

Aslında bu bir oyun. Hem de oynayanı eğlendirmekle kalmayan; bilgisini, hitabet, iletişim ve karar alma becerilerini geliştiren türden... Münazara, 200 yıldır Harvard’dan Oxford’a bütün büyük üniversitelerde en popüler etkinliklerden biri. ‘Başkanların oyunu’ diye anılması boşuna değil. John F. Kennedy, Tony Blair, Obama, Mandela başta olmak üzere pek çok lider, eski münazaracı. Türkiye’deki üniversitelerde de kulüpleri bulunan bu ikna oyunu şimdi liselerde ders oluyor. Öğretmenlerin eğitimi başladı. Türkiye Münazara Projesi’nin yaratıcısı Yavuz Yiğit’le konuştuk.

Aziz Yıldırım temel attı

Aziz Yıldırım temel attı!

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, "Hedef 1 Milyon Üye" projesi kapsamında hayata geçirilen Kayseri Fenerbahçe Evi Sosyal Tesisleri'nin temel atma törenine katıldı.

1.04.2018Futbol
BÖRÜ dizisinin oyuncuları kimdir İşte BÖRÜ dizisinin oyuncu kadrosu ve genel konusu

BÖRÜ dizisinin oyuncuları kimdir? İşte BÖRÜ dizisinin oyuncu kadrosu ve genel konusu

BÖRÜ dizisi oyuncuları, yayınlanan ilk bölümün ardından izleyicilerin merakına neden oldu. Özel Harekat Kuvvetleri içerisinde yer alan bir timin yaşamını anlatan dizi, birbirinden yetenekli oyuncuları içerisinde barındırıyor. Mesut Akusta, Ahu Türkpençe gibi isimleri oyuncu kadrosu içerisinde barındıran BÖRÜ, oyuncuları dışında konusu ile de dikkat çekiyor. İşte, BÖRÜ oyuncuları ve dizinin genel konusu hakkında bazı bilgiler

14.03.2018Televizyon
BÖRÜ dizisinin oyuncuları kimdir BÖRÜ dizisi oyuncu kadrosu ve dizinin genel konusu

BÖRÜ dizisinin oyuncuları kimdir? BÖRÜ dizisi oyuncu kadrosu ve dizinin genel konusu

BÖRÜ oyuncuları dizinin ilk yayın günü itibariyle ilgi odağı oldu. Başrollerinde Mesut Akusta, Serkan Çayoğlu, Murat Arkın gibi önemli isimlerin yer aldığı BÖRÜ oyuncuları arasında birçok deneyimli karakter yer alıyor. Peki, vatan aşkıyla tutuşmuş yalnız kahramanların hikayesinin konu alındığı BÖRÜ oyuncuları arasında kimler yer almaktadır? İşte, dizinin konusu ve oyuncu kadrosu

28.02.2018Televizyon
Türkiyenin ilk gezgini: Barış Manço

Türkiye'nin ilk gezgini: Barış Manço

Türkiye’de olduğu gibi dünyada da iz bırakan ve çok sevilen Barış Manço, aynı zamanda bir gezgindi. Türkiye’nin ilk gezgini denmesinin sebebi ise ‘Dönence Dünya Turu’ programı ile döneminde dünyayı en fazla dolaşan Türk vatandaşı olmasıydı. İşte Barış Manço’nun gezgin yüzü...

2.02.2018Seyahat
Ödül gibi disiplin cezası

Ödül gibi disiplin cezası

Batman Mevlana Anadolu Lisesi’nde disiplin suçu işleyen öğrencilere, kitap okuma cezası veriliyor. Uygulama öğrencilerin kitap okuma oranını artırırken, okul içerisindeki olayları azaltıyor.

19.12.2017Eğitim
Tunceli’den 632 aday İstanbul ve İzmir’deki üniversiteleri gezdi

Tunceli’den 632 aday İstanbul ve İzmir’deki üniversiteleri gezdi

Üniversiteye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerinin streslerini azaltmak ve sınav motivasyonlarını artırmak amacıyla hazırlanan sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Tunceli'deki 632 öğrencinin İstanbul ve İzmir'deki önemli üniversiteleri ziyaret etmesi sağlandı.

5.12.2017Eğitim
Teknoloji ile sanatı demokratikleştiriyoruz

Teknoloji ile sanatı demokratikleştiriyoruz!

Sanat platformu kurmak üzere kurumsal işlerini bırakmış 4 genç profesyonel... Kendilerinin bile beklemediği kadar hızlı bir başlangıç yapmışlar ve bu ara dünyaya açılmak için yatırımcılarla görüşüyorlar. Yeni sanat platformları ile hem kendi hayallerini gerçekleştiriyorlar hem de sanatçı ve sanatseverlerin hayallerini. Girişim hikayelerini diğer cesaret edip de yapamayanlar için anlattılar!

14.11.2017Keyif

Yazar Sonuçları

Beyaz Yakalıdan Dünyayı Gezme Tüyoları | Yılda 14 İş Günü İzin Kullanarak Dünya Nasıl Gezilir?

Milli Piyangoda büyük ikramiye kazanırsan ne yaparsın sorusuna en çok verilen cevap ne biliyor musunuz? “Dünyayı gezerim”.

17.07.2017

Bir başkan olarak en büyük sorunum torpil

Porsuk Nehri üzerinde bir Venedik gondolundayız...

30.06.2019

Dünyanın ortasına yolculuk

Dünyanın ortasına gitmenin çok da zor olmadığını, hem de Türkiye’de olduğunu biliyor muydunuz? Hafta sonu Konya’ya yaptığımız gezimizde rotamızı dünyanın ortası Akşehir’e çevirelim dedik. Yolda giderken tepesi karlarla kaplı Sultan Dağları’nın manzaraları kendimizi zaman zaman İsviçre’de hissetmemize neden olacak kadar güzeldi. Hep derler ya ‘’Çok gezen mi bilir, çok okuyan mı?’’ diye, ben kesinlikle çok gezen bilir diyorum. Yoksa gözlerimizle gördüğümüz bu manzaraların ne kadar güzel olduğunu hangi kitap anlatabilir, hangi yazı tasvir edebilir ki?

17.04.2019

Pelin Çift'in maaşını niye biz ödüyoruz?

TRT'deki şu programda olanları izlemediyseniz bir bakın önce:

13.03.2018

Ucuza uçmak mümkün mü?

Hesabını Bilen Gezgin, dünyayı dolaşmak isteyenlere cep yakmayan öneriler sunacak. Ucuz uçak bileti ile başlayan tüyolar; ekonomik konaklama, beslenme, rota hazırlama gibi konu başlıklarında devam edecek. Tüm hazırlıkları tamamladığımızda dünya şehirlerini sokak sokak gezmeye başlayacağız.

27.02.2018

Bizler mühendisiz diğerleri taşeron

Hafta başında “Sezen’imin Şarkıları” adlı albümünü çıkaran Türk müziğinin efsane ismi Muazzez Abacı, 20 yıldır Amerika ile Türkiye arasında mekik dokuyor. Hasan Heybetli’yle evliliğinden Müzeyyen Senar’dan yediği tokada, günümüz popçularından Sezen’in albüm için arayıp aramadığına, medyadaki “Derin Muazzez” yıllarına merak ettiğim her şeyi sordum sanatçıya. O kadar tatlı bir sohbetti ki, bitmesin dediğim röportajlardan biri oldu...

10.02.2018

Başrol oyuncuları o parayı alıp da rahat uyuyor mu?

“Ben oyuncu olmak istiyorum” diyerek annesini ikna, babasını ise şoke eden bir çocuktu. Konservatuvar sevdası uğruna ailesini peşine takıp İstanbul’dan Ankara’ya göçtü. Çocukluğu boyunca çarşaflardan perde yapıp oyunlar oynayan Melek “imkansız”ı başardı, sadece bir hafta hazırlandığı sınavı kazandı ve... Yıllardır Melek Baykal olarak ekranlarda, tiyatro sahnelerinde alkış ve takdir almaya devam ediyor. İşte usta oyuncunun ilginç ve eğlenceli hikayesi...

13.11.2017