MENÜ

Ceyda Gıda

Ceyda Gıda ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ceyda Gıda haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 77 Ceyda Gıda haberi bulunmuştur.

Ceyda Gıda Haberleri

Börek ve simide Almanya vizesi

Börek ve simide Almanya vizesi

Hikayesi olan, geleneksel Türk ürünlerinin peşine düşen Alman firmaları İstanbul’da gıda sektörüyle buluştu. Alman yetkililer simit, börek gibi hem Almanya’daki Türkler hem de Almanlar tarafından bilinen ve sevilen Türk ürünlerini Almanya’da üretmek istiyor.

21.08.2019Avrupa
Anadolu yıldızları

Anadolu yıldızları

CAPITAL ve Ekonomist dergileri tarafından Fibabanka ve Vodafone ana sponsorluğunda düzenlenen Anadolu Markaları Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. ‘Büyük İşletmeler’de kendi kategorilerinde Makro, Ulusoy ve Yataş ‘Küçük İşletmeler’de ise Bilge Çiftliği birincilik ödülü kazandı.

1.11.2016Ekonomi
Anadolu’da çakan ‘19 hızlı balık’ ödüllendirildi

Anadolu’da çakan ‘19 hızlı balık’ ödüllendirildi

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Anadolu Markaları Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Türkiye’nin yükselişine öncülük eden markalar, Capital ve Ekonomist dergileri tarafından Fibabanka ve Vodafone ana sponsorluğunda düzenlenen yarışma ile belirlendi. Anadolu’nun yükselen yıldızları bu yıl büyük ve küçük işletmeler ile dijital dönüşüm başlıkları altında toplam 5 ayrı kategoride yarıştı. Yarışmada 19 firma ödüle hak kazandı.

1.11.2016Ekonomi
CNR Bond

CNR Bond!

CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, 11 milyon dolar yatırım yaptıkları ‘Global Pazar İstihbarat Sistemi’ ile fuarlara yabancı alıcı katılımını arttırdıklarını açıkladı. Eylül ve kasımdaki fuarlara katılan yabancı alıcı sayısı yüzde 106 arttı.

26.11.2018Ekonomi
2018in bilim kadınları belli oldu

2018'in bilim kadınları belli oldu

L'Oréal’in Türkiye’de 16 yıldır UNESCO iş birliği ile devam ettirdiği ‘Bilim Kadınları İçin’ programında 2018’in bilim kadınları belirlendi.

25.09.2018Kampüs
Halka arz sonrası ilk genel kurulunu yaptı

Halka arz sonrası ilk genel kurulunu yaptı

ŞOK Marketler’in ana hissedarlarından Yıldız Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, “Halka arzı başarıyla gerçekleştirdik. Perakendeye inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde marketlerin büyümesine desteklerimiz sürecek” dedi.

19.07.2018Ekonomi
Estetik kriteri bile Adnan Hoca belirlemiş

Estetik kriteri bile 'Adnan Hoca' belirlemiş

Adnan Oktar ve grubuna yönelik operasyonda gözaltı sayısı 190’a ulaştı. ‘Kedicikler’ olarak bilinen kadınların birbirlerine benzemelerini nedeni de ortaya çıktı. Kadınlara estetik Oktar’ın beğeni kriterlerine göre yapılmış. Polisin yaptığı çalışmada örgütün ‘Turnike’ sistemi adı altında bir tecavüz çarkı kurduğu öne sürüldü. Turnike sisteminden sonra örgüte dahil olan kadınların karşı çıkması halinde kaş kazıtma, saç kestirme ve dayak cezası verilip yeniden turnike sistemine sokulduğu öne sürüldü. Günlük hayattan bilgileri dahi olmayan bazı kadınların 5 yıl önce yaşananlardan dahi haberdar olmadıkları belirtiliyor.

12.07.2018Gündem
Bu yaz en çok özleyeceğimiz kadınlar

Bu yaz en çok özleyeceğimiz kadınlar

Şaka maka yaz geldi ve bütün bir yıl söylenerek veya bayılarak izlediğimiz ama her halükârda bıkmadan konuştuğumuz dizilerin dördü birden bu hafta sezon finali yapıyor. Her hafta izlediğimiz birçok kadın bir anda hayatımızdan çıkıp gidecek. İnsan bir tuhaf oluyor.

Dünyanın en büyük  gıda fuarı olacak

Dünyanın en büyük gıda fuarı olacak

TÜRK gıda sektörünü uluslararası arenaya taşıyacak ‘CNR Food İstanbul Fuarı’ için geri sayım başladı.

2.12.2017Ekonomi
Öksürüğü Geçirmenin 10 Etkili Yolu

Öksürüğü Geçirmenin 10 Etkili Yolu!

Öksürük şiddetlendiğinde öncelikle bol bitki çayları ve sıvı alımının önem taşıdığını belirten Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ceyda Erel Kırışoğlu Demir, öksürüğü geçirmenin 10 etkili yolunu anlattı.

11.10.2017İyi Yaşam
Fuara yabancı alıcılardan yoğun ilgi

Fuara yabancı alıcılardan yoğun ilgi

CNR Food İstanbul, 45 ülkeden gelen 4 milyar dolarlık ithalat hacmine sahip alıcılarıyla kapılarını açtı. Açılış konuşmasını yapan T.C Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci “CNR Food İstanbul’a yabancı alıcıların ilgisinin yoğun olduğunu görüyoruz. İstikrarımızı, güvenilirliğimizi ve kalitemizi koruduğumuz sürece dünya markası olmamamız için bir neden yok. Paris, Dubai, Münih neyse İstanbul’da odur” dedi.

20.09.2017Ekonomi
TEOG mazeret sınavına bacağı alçıda geldi

TEOG mazeret sınavına bacağı alçıda geldi

Sonuçları liseye girişte kullanılacak olan ve nisan ayında düzenlenen TEOG ortak sınavlarına katılamayanlar için yapılan mazeret sınavlarının ilk günkü oturumları tamamlandı. Sınava bacağı alçıda gelen öğrenci de vardı, yetiştirme yurdunda ders çalışarak hazırlanan da vardı.

14.05.2016Eğitim
50 milyarlık pazar, tüketici ile buluştu

50 milyarlık 'pazar', tüketici ile buluştu

Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneğive CNR Holding, Türkiye’de 50 milyar liraya ulaşan “Ev Dışı Tüketim Pazarı”nın profesyonellerini 3. kez EDT EXPO’da bir araya getirdi.

25.03.2015Ekonomi
Erdem Başçı: 2015te enflasyon 45 yılın en düşüğü olabilir

Erdem Başçı: 2015'te enflasyon 45 yılın en düşüğü olabilir

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, yılın ilk enflasyon raporunu sunmak için düzenlediği basın toplantısında, enflasyonun 2015 yılı sonunda, orta noktası yüzde 5.5 olmak üzere, yüzde 4.1 ile yüzde 6.9 aralığında, 2016 yılı sonunda, orta noktası yüzde 5.0 olmak üzere, yüzde 3.2 ile yüzde 6.8 aralığında ve orta vadede ise yüzde 5.0 düzeyinde gerçekleşeceğinin öngörüldüğünü söyledi. Başçı bu sene enflasyonun son 45 yılın en düşük enflasyonu olabileceğini de ifade etti. Başçı ayrıca Başbakan'ın kendisine zaman zaman cumhurbaşkanına brifing vermesin faydalı olabileceğini söylediğini belirtti. Başçı,"Sayın Başbakan zaman zaman sayın Cumhurbaşkanı’na da brifing vermenin faydalı olabileceğini söyledi" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Merkez Bankası'nı faizlerden dolayı eleştiriyordu.

27.01.2015Ekonomi
İşte Galatasarayın yeni yönetim kurulu

İşte Galatasaray'ın yeni yönetim kurulu

Galatasaray'ın yeni başkanı Duygun Yarsuvat ve yönetim kurulu, ekonomik olarak zor günlerden geçen sarı kırmızılı camianın dümenine geçti. Önemli bir hukuk adamı olan Yarsuvat'ın yönetim kurulu ise milyarlara yön veren iş adamlarından oluşuyor.

26.10.2014Futbol
Doğrudan satış yaparak evde para kazanın

Doğrudan satış yaparak evde para kazanın

Türkiye genelinde 850 binden fazla doğrudan satışçı bulunuyor. Büyük bir kısmı ev kadını. Doğrudan satışçılar, evlerde toplanıp kozmetik, giyim, kişisel bakım, zinde yaşam ve beslenme destek ürünleri içeren çeşitli kataloglar vasıtasıyla satış yapıyor. Altın günlerini andıran bu etkinliklerde kadınlar hem birlikte vakit geçiriyor hem de para kazanıyor.

7 Bakanlıkta kritik atamalar

7 Bakanlık'ta kritik atamalar

Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Ekonomi Bakanlığına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

10.05.2014Gündem
‘Hal’de başlayan dostluktan doğan sebze-meyve ortaklığı 67 milyon lirayı yakaladı

‘Hal’de başlayan dostluktan doğan sebze-meyve ortaklığı 67 milyon lirayı yakaladı

Tuncelili Ayhan Karak ile Çorumlu Mehmet Yayla küçük yaşta Kadıköy Hali’nde çalışmaya başladı. Zamanla iyi arkadaş olan ikili organize perakendeye meyve-sebze tedariki için 2000 yılında Mango Gıda’yı kurdu. 10 yılda 67 milyon lira cirolu, yılda 100 bin ton meyve sebze ticareti yapabilir hale gelen şirket, Avrupa’ya, Rusya ve çevresine ihracatını da hızla büyütüyor.

10.10.2011Ekonomi
Yeni kabineyi iş dünyası böyle yorumladı

Yeni kabineyi iş dünyası böyle yorumladı

İş dünyası, Başbakan Erdoğan'ın bugün açıkladığı Kabine'yi değerlendirdi.

6.07.2011Ekonomi
Lezzet ustaları yemekte ‘mineralli su’lara yöneldi yarış ‘doğal’a kaydı

Lezzet ustaları yemekte ‘mineralli su’lara yöneldi yarış ‘doğal’a kaydı

Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü’nün (ITQI) düzenlediği lezzet ve kalite ödüllerinde, Türk firmaları ‘Üstün Lezzet Ödülü’ alarak, 3 yıldıza layık görüldü. Saka Su, içecek kategorisinde bu ödülü alan ilk Türk firma oldu.

29.05.2011Ekonomi
104 yıl önce helvayla başladı 4’üncü kuşak 1800 ürünle 100 milyon lirayı yakaladı

104 yıl önce helvayla başladı 4’üncü kuşak 1800 ürünle 100 milyon lirayı yakaladı

Denizli’de Hacı Emin Bey’in 104 yıl önce açtığı şekerleme ve helva dükkânıyla yola çıkan, sonra Laleli’de ulusal marka olan Koska 4’üncü kuşakla ‘küresel marka’ planları yapıyor. Diyabetik reçeller, çölyak hastaları için glutensiz ürünler geliştiren firma organik helva ve lokum için TÜBİTAK’la çalışıyor.

31.01.2011Ekonomi
Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası kapsamında Pakistan'daki sel felaketi için yardım gönderenlerin isim listesi aşağıdadır.

24.08.2010Gündem
Bodruma yıldız yağdı

Bodrum'a yıldız yağdı

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Göltürkbükü Beldesi'nde Akbank tarafından düzenlenen ilk yaz partisine yıldız yağdı

4.07.2008Kelebek

Yazar Sonuçları

Gözyaşlarımı tutamadığım ödül töreni

Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Tıp Ödülleri 1959 yılından beri iki yılda bir veriliyor.

12.10.2019

800 dolarlık filmaşini civata yapıp 3 bin 800 dolara ihraç ediyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanvekili, Diler Holding Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Pektaş, Çelik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Çetin Civata Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tecdelioğlu’na takıldı:

8.09.2018

Mezopotamyalı kadınlar dünyanın kaderini değiştirecek

Mardin ülkemizde en etkilendiğim toprakların başında geliyor... Ve o şahane toprakların bize hediyesi Ebru Baybara Demir..... Memleket ve başarı sevdalısı bu girişimci kadını tanıdıkça daha da saygı duyuyorum... Yaptıkları yapacaklarının habercisi. Titiz, akıllı, özenli bir anne, dünyalı bir şef, gurur duyulası bir eş ve evlat...

31.07.2018

Jobs’u 2 kez reddettim

58 milyar dolar değerindeki Salesforce.com’un hissedarı ve Silikon Vadisi’nin en ünlü simalarından biri olan Magdalena Yeşil, Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un iş teklifini iki kez reddetmiş. Yeşil, 1980’li yılların başında üniversitedeki hocasının ‘Çalışacağın şirketin ismi bir meyve olmamalı” dediği için reddetiği Jobs’un 1990’lı yılların sonunda başkan yardımcılığı teklifini ise “İki çocuğum var. Senin tempona uygun çalışırsam onlara vakit ayıramam” diyerek geri çevirmiş.

9.04.2017

Cerrahpaşa’daki o hastalık Jacob çıktı

‘CERRAHPAŞA’daki o hastalık nedir?’ yazımız Türkiye çapında büyük yankı uyandırdı.

26.09.2013

Kanlıca’nın gözleri Frankie üzerinde

Malum, Nişantaşı Sofa Otel’in tepesindeki Frankie’nin müzik direktörlüğünü Sezen Aksu üstlendi.

3.08.2012

Artık köpekler kostümlü baloya katılabilir

Ayakkabısından şapkasına, en basit tişörtten 250 liralık smokine, köpeğinize her tür kılık kıyafet alabilirsiniz.

19.09.2008