MENÜ

Bir Düşün Sen

Bir Düşün Sen ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bir Düşün Sen haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.014 Bir Düşün Sen haberi bulunmuştur.

Bir Düşün Sen Haberleri

İnce: Cumhurbaşkanı olduğumda o zaman ismini vereceğim

İnce: Cumhurbaşkanı olduğumda o zaman ismini vereceğim

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Çanakkale Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara seslendi. İnce 'Pensilvanya' iddiasını yineleyerek "Allah'ın izni, milletin isteğiyle 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı olduğumda o arkadaş da rahata ereceği için, onun da başına bir şey gelmeyeceği için o zaman ismini vereceğim. Yani çok merak ediyorsan, kiminle beraber gittiğini bir düşün. Şimdi onlardan kiminle aran bozuk onu bir düşün. Sen zaten çıkarırsın kimin söylediğini" ifadelerini kullandı.

28.05.2018Gündem
Öğrencilerin ‘milli ulaşım’ tasarımları ödüllendirildi

Öğrencilerin ‘milli ulaşım’ tasarımları ödüllendirildi

Milli Eğitim Bakanlığınca, ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen ve aralarında milli otomobilin de bulunduğu milli ulaşım teknolojilerine yönelik tasarımların yer aldığı ‘Bir Düşün Sen’ yarışmasının ödül töreni yapıldı Törende konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Yeni otomobilin tasarımı nasıl olacak? Çok uzağa gitmeye gerek yok. Öğrenciler geldi. Milli otomobili yaptınız mı? Yaptılar" dedi.

15.05.2018Eğitim
Öğrencilerin ‘milli otomobil’ tasarımları görücüye çıktı

Öğrencilerin ‘milli otomobil’ tasarımları görücüye çıktı

MEB tarafından, ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen ‘Bir Düşün Sen’ adlı yarışmada dereceye giren ve aralarında milli otomobilin de bulunduğu milli ulaşım teknolojilerine yönelik tasarımların yer aldığı sergi açıldı.

14.05.2018Eğitim
MEB’den ‘milli otomobil’ tasarım yarışması

MEB’den ‘milli otomobil’ tasarım yarışması

MEB, ortaokul öğrencileri arasında ‘Bir Düşün Sen’ adlı milli ulaşım teknolojilerine yönelik tasarım yarışması düzenliyor.

26.03.2018Eğitim
Vur vur inlesin Erdoğan dinlesin

Vur vur inlesin Erdoğan dinlesin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Van, Hakkâri ve Bitlis’te yurttaşlara hitap etti. Kılıçdaroğlu, “CHP Sivas’ın ötesine geçemiyor” nitelemesinin Diyarbakır’la birlikte sembol illerinden biri olan Hakkâri’ye “Vur vur inlesin Erdoğan dinlesin” sloganlarıyla girdi.

23.05.2011Gündem
Hakkari’de özerklik çıkışı

Hakkari’de özerklik çıkışı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan’ı Kemal Kılıçdaroğlu Van’da düzenlenen mitinginin ardından Hakkari’ye geçti.

23.05.2011Gündem
Vasatistanda mükemmeli arıyorum

Vasatistan'da mükemmeli arıyorum

Gastronomi dünyasının ‘rockstar’ıydı, sosyal medyayı kullanmaya başladıktan sonra fenomene dönüştü. Yeme-içme yazarı olarak kaleme aldığı restoran eleştirileri de, sosyoloji hocası olarak yaptığı Türkiye analizleri de büyük ilgi görüyor. Uzun yıllardır hayatımızda ama hakkında çok az şey biliyoruz. Yazarımız Vedat Milor’la buluştuk. Mutsuz çocukluğunu, etkileyici eğitim geçmişini, yemek merakının kökenini, “Hayat ona güzel” diyenler hakkındaki düşüncelerini, ellerinin titremesine yol açan hastalığını, sosyal medyayla birlikte keşfettiklerini sorduk.

10.11.2018Hürriyet Pazar
Eyüp Aygün Tayşirin son romanı Tuhaflıklar Fabrikasından tadımlık

Eyüp Aygün Tayşir'in son romanı 'Tuhaflıklar Fabrikası'ndan tadımlık

İlk kitabı '4 Hane 1 Teslim'le dikkat çeken Eyüp Aygün Tayşir'in ikinci romanı 'Tuhaflıklar Fabrikası' yayına hazır. Kitap çıkmadan önce 'Tuhaflıklar Fabrikası'ndan tatımlık bir bölüm yayımlıyoruz...

18.10.2018Kitap Sanat
Sular durulmuyor: Çok sert sözler

Sular durulmuyor: Çok sert sözler

İtalya'nın gelecek seneki bütçe planı, Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini ile Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker arasında sert atışmalara neden oldu.

12.10.2018Dünya
Bursa’ya şehitlik anıtı

Bursa’ya şehitlik anıtı

20.09.2018Osmangazi
Sevgi ve hoşgörünün olduğu bir Türkiye resmi çizilmeli

Sevgi ve hoşgörünün olduğu bir Türkiye resmi çizilmeli

7 yıl aradan sonra 21 Eylül’de BKM’nin organize ettiği Denizbank Açıkhava Konserleri’nde sahneye çıkmaya hazırlanan Edip Akbayram’la Bodrum’da buluştuk... 6 ay önce dede olan Akbayram “torunum” diyor, başka bir şey demiyor. Gün boyu torunu Lavin’le oynayan usta müzisyenle 50 yıllık sanat yolculuğunda müziği ve Türkiye’nin geldiği noktayı konuştuk. Usta sanatçı, “TC kimliği taşıyan herkes benim için bu ülkenin vatandaşıdır. Bizi kimse ayıramaz. Sevgi ve hoşgörünün olduğu bir Türkiye’nin resmi çizilmeli” dedi.

18.08.2018Magazin
Barış benimle Şeyma

'Barış benimle Şeyma!'

Sahnelerin en sivri dilli ismi Arto, yıllar geçse de hâlâ formunda, hâlâ zehir zemberek... Miami dönüşünde buluştuk, sektörü geçmişinden bugüne mercek altına aldık. Onun deyimiyle “sanatçı geçinenleri” ve “gerçek sanatçıları” da konuştuk, cimriliğini de, kavgalarını ve davalarını da... Yine sözünü sakınmadı, birçok ünlünün bam teline bastı, Şeyma Subaşı’na zeytin dalı uzattı, Serdar Ortaç’a “Nerede o paralar?” diye sordu.

13.08.2018Magazin
Kılıçdaroğlu, Fox TVde canlı yayında soruları yanıtladı

Kılıçdaroğlu, Fox TV'de canlı yayında soruları yanıtladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz asla ve asla inandığımız yoldan geri dönmeyeceğiz. İnandığımız yoldan geri dönersek bu ülkenin insanına katkı veremeyiz, cesaretlendiremeyiz. Biz davamızda haklıysak, söylediklerimizde haklıysak, söylediklerimizin tamamı belgeliyse sonuna kadar gideceğiz." dedi.

13.06.2018Gündem
‘Jurassic Park’ filmlerinin tamamı insanların aptallığı üstüne kurulu

‘Jurassic Park’ filmlerinin tamamı insanların aptallığı üstüne kurulu

‘Jurassic World: Yıkılmış Krallık’ filminin başrol oyuncularından Bryce Dallas Howard ve Chris Pratt’la Londra’da bir araya geldik.

10.06.2018Hürriyet Pazar

Yazar Sonuçları

Hüseyin Bey yazılara dikkat

HÜSEYİN Çelik, AKP’nin Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı.

8.03.2010

Köpek aşkına!

Ailece aşık olduk! Tıpkı aşk gibi. Gerçek aşk gibi.

18.09.2008

Benimle zorunluluk yüzünden evlenmiş

Ablacığım; henüz 1,5 yıl oldu evleneli. 6 yıl da nişanlı kaldık. Ben hep örnek bir çift olarak görürdüm kendimizi.

8.05.2007

O terbiyesiz adama en güzel cevabı kim verdi

HEPİMİZİN ödediği vergilerle, hepimizi temsil etmesi gereken koltukta oturan bir Diyanet İşleri Başkanı 9 Kasım günü kalkmış bu ülkenin en terbiyesiz (daha uygun sıfatı siz bulun) tiplerinden birinin evine ziyarete gitmiş, 10 Kasım’da da bu ziyaretin fotoğrafını paylaşmış...

14.11.2018

Sevgilimin eşi beni öğrendi

18 yaşındayım ve benden 15 yaş büyük, evli bir adamla beraberim. Sonunda eşi de benden haberdar oldu. Şimdi beni, ailemi aramakla tehdit ediyor, buna rağmen sevdiğim adamdan vazgeçemiyorum.

13.11.2018

İmaj-Rabıta-İstikamet

Hakikatimize olan özlemimizi farkedip onunla yüzleştiğimizde, aynı zamanda hakikatimize olan mesafemizi de farketmişizdir ki bu da bizi Hakk’a ve hakikate bir yol arayışına getirir. Genellikle bu arayışın sebebi çekilen varoluşsal sıkıntılar, acılar, kolay dindirilemeyen tatminsizlik ve huzursuzluk hisleri olmaktadır. Dolayısıyla aslında yaşanan sözkonusu krizler aynı zamanda fırsatlardır da.. Yeter ki bizi doğru yola ulaştırsınlar…

4.11.2018

Evlenmeli mi, evlenmemeli mi?

İlk albümüm ‘nildünyası’ çıktığında, 26 yaşındaydım.

14.10.2018

Hayvan hakları haftası

Yarın, 4 Ekim Hayvan Hakları Günü.

2.10.2018

Cümleten geçmiş olsun sahillerimize!

YAZ öyle yordu, öyle hırpaladaki sahil kasabalarını, bir tekme tokat dövmediği kaldı.

26.09.2018

Bu deli emek mutlaka görülmeli!

PAZAR günü başlayan Ahmet Güneştekin röportajı bugün de devam ediyor. “Ölümsüzlük Odası” onun yeni, dev eseri. “Contemporary İstanbul 2018” kapsamında 20-23 Eylül tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nin açık alanında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

17.09.2018

Yaşlı olup olmadığımıza devlet karar veremez

Osman Müftüoğlu ile geçen yaz yaptığımız sohbet Türkiye’de günün konusu olmuştu

8.09.2018

Arılar için konuşan ve koşan Yonca Tokbaş: Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun Arı Sevgisi Elçisi olmak istiyorum

BUGÜN yine o gün... Yürünmemiş yollarda yürüyen kadınların günü. Yaratıcı, meraklı, önyargısız, algıları ultra açık kadınların günü. Ve tutturuk. İşte Yonca Tokbaş onlardan biri.Kafayı arılara takmış vaziyette. Yonca, bir hayata 4 ömür sığdırabilen arkadaşım. Arı gibi çalışkan, hızlı, üretken ve çok yönlü. Kendisinden başka canlıları koruma, canına can katma bilinci çok gelişmiş biri.

7.09.2018

Herkes başkasının hayatı daha güzel sanıyormuş

Alanya yakınlarında bir beldede yaşayan yerel bir muhabir aradı: Şöyle şöyle bir hikaye var bizim burada. Programınızda işlemek üzere, ilginizi çeker mi acaba?

6.09.2018

Vegan olduktan sonra sağlığıma kavuştum

Gülben Ergen, Bodrum’da vegan restoranı açan ünlü şarkıcı Zeynep Casalini ile buluştu. Casalini, veganlıktan restoran açmaya uzanan hikayesinin ayrıntılarını anlattı.

28.08.2018

Kıymetli olan ölünceye kadar alkış almak...

Oya Başar ve oğlu Umut Kırca’ya bu yaz tatil yok. Oya abla, “Meleklerin Aşkı” dizisi için setlerde, Umut ise ikinci uzun metrajlı filmi “Bücür”ü İstanbul’da çekiyor... Oya abla, Levent Kırca’dan olan oğlu Umut’un kamera arkasında olmasından, kızı Ayşe’nin oyunculuğu seçmesinden çok mutlu. O ve Umut Kırca ile birlikte “Olacak O Kadar”ın eskimeyen skeçlerinden rahmetli Levent Kırca’nın muhalifliğine, eski bayram tatillerinden bugüne dek pek çok şeyi konuştuk. Laf bir gecede yıldız olan genç oyunculara gelince de usta oyuncu, “Kıymetli olan ölünceye kadar alkış almak” dedi.

25.08.2018

Paranın içinde doğdum ama 'sonradan görme' dediler

Zayıflık takıntısı yüzünden geçen yıl ölümden dönen İrem Derici, zor günleri arkasında bıraktı, hayatında yeni bir sayfa açtı. Ünlü şarkıcı, Bodrum’da Ömür Gedik’in sorularını yanıtladı, ilginç itiraflarda bulundu.

23.08.2018

Plajlarda çıkanlar 'sanatçıyım' diye geçinmesin

Sahnelerin en sivri dilli ismi Arto, yıllar geçse de hâlâ formunda, hâlâ zehir zemberek... Miami dönüşünde buluştuk, sektörü geçmişinden bugüne mercek altına aldık. Onun deyimiyle “sanatçı geçinenleri” ve “gerçek sanatçıları” da konuştuk, cimriliğini de, kavgalarını ve davalarını da... Yine sözünü sakınmadı, birçok ünlünün bam teline bastı, Şeyma Subaşı’na zeytin dalı uzattı, Serdar Ortaç’a “Nerede o paralar?” diye sordu.

13.08.2018

Hamileliğimden sonra eşim çok değişti

Hamileliğimin ilk başlarında bana karşı çok ilgili ve sevecen olan eşim, zamanla uzaklaştı. Artık bana zaman ayırmıyor, dışarı çıkarmıyor. Evde hayalet gibi yaşıyorum.

1.08.2018

Onu benden kopardılar başkasıyla nişanlandı

Sevdiğim genç, ailemin bu ilişkiye gösterdiği tepkiye kırılıp beni terk etti. Şimdi bir başkasıyla nişanlı ama hâlâ beni unutamadığını söylüyor.

25.07.2018

Ben 187 yaşında bir kız çocuğuyum!

Nil Karaibrahimgil en başından beri kendi dünyasını yansıttı bize. Şimdi de o dünyadan kopup gelen yeni bir şarkı ve onun videosu var elimizde: “İyi ki”. Nil’le önce bu yeni şarkıdan başladık konuşmaya. Sonra açıldıkça açıldık, uçsuz bucaksız vadilerde dolanıp “hayatı” sorguladık. Valla onunla konuşmak çok zevkli. Çünkü bilge bir kadın. Ve dediği gibi gerçekten 187 yaşında!

21.07.2018

Para kazanılıyor da sevgi bulunmuyormuş

Sevgilim benimle evlenmek istedi, ben ise önce kendi ayaklarımın üzerinde durmak istedim. Bunun üzerine benden ayrıldı. Şu an istediğim noktadayım ama aşksız kaldım.

18.07.2018

Beni öpmesine izin vermeyince ayrıldık

İlk görüşte onun evleneceğim genç olduğunu anlamıştım. İlk kez ona “sevgilim” demiştim. Ama 2 ay sonra beni öpmeye kalkınca onu tersledim. Sonrasında sorunlarımız başladı ve ayrıldık.

11.07.2018

Bir çadır bir hamakla yaşar mısın?

İZMİR’in ‘Fener Bekçisi’ gibiyim.

11.07.2018

Eşim beni aldattı

Eşimle evliliğimiz ben doğum yapana kadar çok güzel gidiyordu. Daha sonra bana çok büyük acılar yaşattı, beni birçok kez aldattığını öğrendim.

28.06.2018

Sıraya dizdin bizi zaman

Sen de "Ortaokul 3." Ben diyeyim, "Lise 1'deyim."

13.06.2018

Yalnızlığı keyfe çeviren bir kadınIn hikayesi

Gülben Ergen, “Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim” kitabının yazarı, paylaşımlarıyla sosyal medyada beğeni toplayan Nilgün Bodur’la bir araya geldi. Ayrılıklardan yemek tariflerine, maskelerd en yeni ilişkilere kadar her şeyi konuştu.

12.06.2018

“Kim ve ne olduğunuza güvenin; evren sizi mucizevi yollarla destekleyecektir.”

Bugün Ay İkizler burcunda hareket ediyor. Yaşadığımız duygu yoğunluğuna bir ara verip daha gerçek şeylerin peşinde gidecek ve merakımızı cezbeden her ne varsa bilip öğrenmek isteyeceğiz. Bugün en fazla yapmak isteyeceğimiz şey her türlü bilgiyi alma ve bulduğumuz bilgileri sentezleme olacaktır. İkizler burcu yapısı gereği her şeye oldukça meraklı ve her konuyu bilmek isteyen bir yapıya sahiptir. Bizler de bugün dolayısıyla  ikizler burcu karakteri taşıyarak her türlü bilgiye alma ve yayma konusunda istekli davranacağız. Ancak  bunu yaparken tutkularımızın kurbanı olmamaya özen göstermeliyiz.

11.06.2018

Kuran-ı Kerim ve Kadir Gecesi ‘AF’fın müjdesi

Allah Resulü (s.a.v.) inanarak ve mükâfatını Allah’tan bekleyerek Kadir Gecesi’ni ihya edenlerin geçmiş günahlarının affedileceğini müjdelemiştir. Ramazanın son on gününe girildiğinde Hz. Peygamber dünyevi işlerden uzaklaşıp itikâfa çekilir, geceleri daha çok ibadet ve tefekkürle geçirdiği gibi ailesini de uyanık tutardı. Hz. Peygamber’in Kadir Gecesi’nde yapılmasını tavsiye ettiği dua şöyledir: “Allahım! Sen affedicisin, affı seversin, beni/bizi de affet!”

9.06.2018