MENÜ

Atatüre

Atatüre ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Atatüre haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 15 Atatüre haberi bulunmuştur.

Atatüre Haberleri

Cambridge’li fizik profesörü Atatüre’den öğrencilere: Saçma sorular sorun

Cambridge’li fizik profesörü Atatüre’den öğrencilere: Saçma sorular sorun

Mete Atatüre, adını 35 yıldır denenen ancak bir türlü sonuç alınamayan bir çalışmayı tamamlayarak duyurdu. Cambridge Üniversitesi profesörü Atatüre, ABD’de öğrencilerine akademik danışmanlık ve rehberlik de yapıyor. Öğrencileriyle ‘saçma sorular’ seansının olduğunu belirten profesör, Türkiye’de gençlerin yalnız olduğunu söylüyor.

13.12.2018Eğitim
Gençlik nasıl kurtulur

Gençlik nasıl kurtulur?

Farklı alanlardan akademisyenlere, eğitimcilere, biliminsanlarına, danışmanlara Türkiye’de gençlik için acilen atılması gereken adımları sorduk. Kimi sistemde yapılması gereken değişiklikleri sıraladı, kimi doğrudan gençlere öğüt verdi...

19.05.2018Hürriyet Pazar
Mucize öldü

Mucize öldü

Albert Einstein’dan sonraki en ünlü bilim insanı olarak kabul edilen Prof. Dr. Stephen W. Hawking, 76 yaşında yaşamını yitirdi. Ardında evrenin oluşumu, zaman ve kara delikler konusunda muazzam bir bilimsel miras bıraktı.

14.03.2018Dünya
Prof. Dr. Mete Atatüre Bilim Akademisi’nde

Prof. Dr. Mete Atatüre Bilim Akademisi’nde

Bilim Akademisi Popüler Bilim Konferansları Güz programına Prof. Dr. Mete Atatüre konuk olacak. Atatüre, 21 Ekim’de ‘Işık ve Elmas ile Kuantum Oyunlar’ adlı bir konuşma yapacak.

17.10.2017Eğitim
Sınır tanımayan bilim insanları’ zirvede buluştu

'Sınır tanımayan bilim insanları’ zirvede buluştu

Dünyanın en iyi üniversitelerinde gerçekleştirdikleri çalışmalarla çok sayıda ödüle layık görülen Türk bilim insanları tecrübelerini, öğrencilerin kurduğu TAF Network tarafından organize edilen 5’inci Yurt Dışı Farkındalık Zirvesi’nde paylaştı. TAF Network’un bu yıl ikincisini verdiği ‘Sınır Tanımayan Başarı Ödülü’ne ise Drexel Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği ve Sağlık Sistemleri Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Banu Onaral layık görüldü.

9.05.2017Eğitim
Ödüllü bilim insanları zirvede buluşuyor

Ödüllü bilim insanları zirvede buluşuyor

Dünyanın önde gelen üniversitelerinde yaptıkları çalışmalarla çok sayıda ödüle layık görülen Türk bilim insanları, tecrübelerini paylaşmak üzere İstanbul’a geliyor. Kanseri erken teşhis eden cihaz, erkek kısırlığına mikroçipli çözüm, kanserin teşhisinde cep telefonu ile uyumlu test gibi dünyanın dikkatini çeken pek çok önemli çalışmaya imza atan Türk bilim insanları 6-7 Mayıs’ta Yurt Dışı Farkındalık Zirvesi’nde öğrencilerle buluşuyor.

19.04.2017Eğitim
Beyin göçü değil beyin gücü

Beyin göçü değil beyin gücü

Cumhuriyet’in kuruluşundan beri yüksek lisans/doktora eğitimi için değişik kanun ve yönetmeliklerle Türkiye’nin ihtiyaçları doğrultusunda yurtdışına farklı sayıda öğrenci gönderildi. Ancak gidenlerin birçoğu geri dönmedi. Birinci soru: Ülke olarak acaba nerede yanlış yapıyoruz da gidenler geri dönmüyor? İkinci soru: Gidenlerin hepsi geri dönmeli mi?

30.10.2016Eğitim
Sıradışı fikirleri keşfetme fırsatı

Sıradışı fikirleri keşfetme fırsatı!

TEDxReset 7. Yılında hayallerinizi gerçekleştirmek için her zaman “Bir Yolu Var” diyor

11.04.2016Gündem
611 akademisyenden ifade özgürlüğü bildirisi

611 akademisyenden ifade özgürlüğü bildirisi

Türkiye’de yaşanan son tartışmaların ardından, farklı üniversitelerden 611 profesör, doçent ve yardımcı doçent bir bildiri yayınladı. Aralarında Prof. Dr. Daron Acemoğlu ve Prof. Dr. Dani Rodrik dahil dünyaca ünlü akademisyenlerin de bulunduğu grup, fikir ve ifade özgürlüğü vurgusu yaptı.

18.01.2016Gündem
GQ Men of the Year ödülleri sahiplerini buldu

GQ 'Men of the Year' ödülleri sahiplerini buldu

GQ Türkiye, 2015’te başarıları ve tarzlarıyla dikkat çeken erkekleri ve yılın kadınını seçti. GQ tarafından dünya çapında 20 yıldır sürdürülen ve Türkiye’de Akmerkez ana sponsorluğunda bu yıl dördüncü kez düzenlenen GQ “Men of the Year” ödül töreni 3 Aralık Perşembe akşamı gerçekleşti.

4.12.2015Magazin
GQ Türkiye yılın öne çıkan isimlerini seçti

GQ Türkiye yılın öne çıkan isimlerini seçti

GQ Türkiye, 2015’te başarıları ve tarzlarıyla dikkat çeken erkekleri ve yılın kadınını seçti.

17.11.2015Magazin
Ölçülemez denileni ölçtü

Ölçülemez denileni ölçtü

İNGLİTERE’nin dünyaca ünlü Cambridge Üniversitesi’nde kuantum fiziği üzerine çalışan Doç. Dr. Mete Atatüre, ölçülmesi imkânsız olarak kabul edilen ‘ışık seviyesinin gürültü ölçümü’nü başarıyla yaparak tarihi bir başarı gerçekleştirdi.

8.09.2015Dünya

Yazar Sonuçları

Yapay zekan en fazla insan kadar kötü olabilir

CAMBRİDGE Üniversitesi’nde kuantum fiziği üzerine çalışan ve birkaç yıl önce ‘Işık seviyesinin gürültü ölçümünü’ yaparak fizik dünyasında önemli bir ilerleme gerçekleştiren Prof. Mete Atatüre ile dünyanın en önemli fizik merkezlerinden Cavendish Laboratuvarları’nda buluştuk. Nobel Fizik Ödülü’nü alan birçok çalışmanın yapıldığı yerde, Prof. Atatüre de ekibiyle çalışıyor.

24.03.2018