MENÜ

Asgari Ücret

Asgari Ücret ile ilgili tüm haberleri, son dakika Asgari Ücret haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Asgari Ücret haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 7.904 Asgari Ücret haberi bulunmuştur.

Asgari ücret veya minimum ücret, işçilere bir çalışma günü karşılığı olarak ödenen ve işçinin gıda, konut, giyim, sağlık, ulaşım, kültür vb. gereksinimlerini günün fiyatları üzerinden en az düzeyde karşılamaya yetecek ücret olarak tanımlanır.

Klasik liberal ve liberteryen eleştiri
Klasik liberal ve liberteryen ekonomistler, asgari ücretin işsizlik oluşturduğu görüşünü benimsemiştir. Asgari ücretler ne kadar yükselirse, bu ücretleri karşılayamayacak küçük işletme sahipleri o kadar artacaktır. Bunun sonucunda küçük işletmeler daha az işçi çalıştıracak ve bu durum işsizlik oluşturacaktır. Yandaki grafik bu durumu arz talep doğrularıyla göstermektedir.

Asgari ücret hem okuyup hem çalışabilecek lise öğrencilerini okuldan ettiği gibi, küçük işler yaparak en azından az bir maaşa çalışabilecek işçileri de pazar dışında bırakmaktadır. Kaçak işçi çalıştırılmasının bir sebebi de asgari ücrettir. Bu sistemle hem kaçak işçiler daha kötü şartlarda çalıştırılmaktadır, hem de devlet bu işçilerden ufak hesaplı (ama geniş hacimli) vergi kaybına uğramaktadır.

Asgari Ücret Haberleri

ABD tekstile döndü

ABD tekstile döndü

Dünya devlerinin yeniden üretime dönmeye başladığını belirten tekstil sektörü temsilcileri, desteklerin gözden geçirilmesini istiyor. Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası Başkanı Ahmet Hamdi Topbaş, yeni dönem için, “Karlar geriye düştü. Herkes normal karlara alışacak” derken, sendikanın 2. Başkanı Nevzat Seyok, “ABD ve Kanada Türkiye’den ikinci el tekstil makinelerini almaya başladı” diye konuştu.

27.01.2020Ekonomi
İspanyol hükümetinden asgari ücrete zam

İspanyol hükümetinden asgari ücrete zam

İspanya'da sol koalisyon hükümeti, asgari ücretin yüzde 5,5 oranında zam ile ayda 950 avroya çıkarılması için işçi sendikaları ve iş veren temsilcileriyle anlaştı.

23.01.2020Ekonomi
2020 İşsizlik maaşı ne kadar oldu İşsizlik ödeneğinden kimler yararlanabilir

2020 İşsizlik maaşı ne kadar oldu? İşsizlik ödeneğinden kimler yararlanabilir?

Asgari ücret zammının belli olmasıyla beraber, 2020 işsizlik maaşı ne kadar oldu sorusuna yönelik araştırmalar hız kazandı. 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanununda belirtilen şartları kapsayan kişilere ödenen işsizlik maaşı, asgari ücret zammına göre belirlendi. İşsizlik maaşı en düşüğü brüt asgari ücretin yüzde 40'ı, en yükseği ise yüzde 80’i oranında oldu. Peki, işsizlik ödeneğinden kimler yararlanabilir? En düşük işsizlik maaşı ne kadar oldu?

21.01.2020Ekonomi
Bulgaristan işçi arıyor

Bulgaristan işçi arıyor

Ülkeye mevsimlik işçi olarak Ermenistan, Gürcistan, Moldova ve Ukrayna'dan çalışmaya gelenlerin piyasa ihtiyaçlarını karşılamadığını bildirildi.

18.01.2020Ekonomi
CHP’li belediyelerde asgari ücret 2500 TL

'CHP’li belediyelerde asgari ücret 2500 TL'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “CHP gibi vatandaşı vaat yağmuruna tutup bunları unutanlardan da olmadık. Biz ahdine sadık bir kadroyuz” sözlerine yanıt verirken “Şimdi bütün belediyelerde asgari ücret net 2 bin 500 lira olacak. Sözünün arkasında duran biziz, sen değilsin” dedi. Kılıçdaroğlu, dün Parti Meclisi’nin açılışında özetle şunları söyledi:

18.01.2020Gündem
Kılıçdaroğlu: Türkiyenin dış politikasını Putin yönlendiriyor

Kılıçdaroğlu: Türkiye'nin dış politikasını Putin yönlendiriyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "'Suriye ile görüşün dedik' dinlemediler. 'Esad teröristtir' dediler ama Rusya aldı, Suriye ile Türkiye'yi aynı masaya oturttu. Putin'i dinlediler. Türkiye'nin dış politikasını kim yönlendiriyor? Putin" dedi.

17.01.2020Gündem
Asgari ücret ve 2020 ve AGİ zammı ne kadar İşte brüt ve net asgari ücret rakamı

Asgari ücret ve 2020 ve AGİ zammı ne kadar? İşte brüt ve net asgari ücret rakamı

Asgari ücret ne kadar oldu sorusu, yeni yılın ilk maaşını alacak olan çalışanların yanıtını araştırdığı konulardan oldu. Evli ve çocuklu olma durumuna göre değişen 2020 AGİ'nin ne kadar olduğu da gündemde yer alan diğer konular arasında. 2020 asgari ücret zam oranı ve Asgari Geçim İndirimi (AGİ) geçtiğimiz haftalarda Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirlendi. Peki, asgari ücret ve 2020 ve AGİ zammı ne kadar? İşte, brüt ve net asgari ücret rakamıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

16.01.2020Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Akıncı açıklaması

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Akıncı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda "Ekonomimize kurulan tuzakları bozarak, hedeflerimize yöneldik. Yeni bir şahlanış döneminin kapılarını açıyoruz" açıklamasında bulunurken, projelere de değindi ve Kanal İstanbul projesine çok yakında başlanacağının altını çizdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan savunma sanayi alanına ilişkin olarak "Şimdi Akıncı geliyor. Donanımlarıyla çok güçlü. Dünyada bu sınıfta en iyi aracı üreten 3 ülkeden biri olduk." dedi.

16.01.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu. Erdoğan, Selahattin Demirtaş'ın yazdığı tiyatro oyunu ile ilgili "Enteresan olan bir şey var; bir bakıyorsunuz ki ana muhalefetin başı ve heyeti, o parti ile birlikte bir teröristin yazmış olduğu kitabın sahnelendiği tiyatroda tiyatro izliyorlar. İnanıyorum ki benim aziz milletim vakti geldiğinde bunlara da gereken dersi verecektir." ifadelerini kullandı. "Libya'daki meşru hükümetin ayakta kalması için bu ülkeye askerimizi gönderiyoruz." diyen Erdoğan, "Türkiye'nin güvenliğinin sınırları dışında başladığının bilinciyle siyasi, ticari, insanı, diplomatik ve askeri tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

16.01.2020Gündem
Asgari ücret ve AGİ 2020de ne kadar oldu

Asgari ücret ve AGİ 2020'de ne kadar oldu?

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2020'de geçerli olacak asgari ücreti haftalar önce belirledi. Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücretin, 2020 miktarı ilgili vatandaşlarca araştırılıyor. Öte yandan AGİ'nin ne kadar olduğu da araştırılıyor. Peki, asgari ücret ve AGİ 2020'de ne kadar oldu?

14.01.2020Gündem
Asgari ücret 2020de ne kadar oldu İşte yeni yıl AGİ fiyatı

Asgari ücret 2020'de ne kadar oldu? İşte yeni yıl AGİ fiyatı

2020 yılı asgari ücret miktarının belli olmasıyla çalışanın medeni hali ve çocuk sayısına göre değişen AGİ ücretleri ve asgari ücret zammı milyonlarca çalışan tarafından en fazla merak edilen konulardan oldu. Vatandaşlar Asgari Geçim İndirimi (AGİ) ve bu seneki asgari ücret miktarını sorguluyor. Peki, asgari ücret ve AGİ 2020'de ne kadar oldu? İşte, 2020 asgari ücret ve AGİ ücreti hakkında ayrıntılar...

13.01.2020Ekonomi
Meslek liselerinden 2019da ekonomiye 392 milyon lira katkı

Meslek liselerinden 2019'da ekonomiye 392 milyon lira katkı

MEB verilerine göre, 2019'da, mesleki ve teknik Anadolu liseleri ile mesleki eğitim merkezlerinde yapılan üretimden 392 milyon lira gelir elde edildi. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, "2018'in geliriyle karşılaştırıldığında 2019'da yüzde 40'lık artış gerçekleşti. İl bazında en fazla gelir Ankara, Antalya ve Hatay'da elde edilirken, okullar düzeyinde Hatay Dörtyol Recep Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilk sırada yer aldı" dedi.

11.01.2020Eğitim
Emeklilik sisteminde reforma ihtiyaç var

Emeklilik sisteminde reforma ihtiyaç var

Türkiye’de emeklilik sisteminin bütüncül bir şekilde değerlendirilerek reforme edilmesine ihtiyaç olduğunu ifade eden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Aktüeryal dengeyi de gözeterek bu konuda adımlar atılmalı. ‘Hem çalışırken daha az tasarruf yapayım, hem de emekli olduğumda yüksek standartlarda yaşayalım’ gibi bir yaklaşım var. Tasarruflarımızı arttırmalıyız” diye konuştu.

10.01.2020Ekonomi
Patrondan özel asgari ücret talebi

Patrondan özel asgari ücret talebi

Türkiye’de 2 bin 324 TL olarak belirlenen asgari ücrete özel güvenlik şirketi Securitas Türkiye’nin başkanı Murat Kösereisoğlu’ndan itiraz geldi. Kösereisoğlu “Asgari ücret, özel güvenliklerin yaptığı işle kıyaslanınca yetersiz kalıyor. Sadece kendi şirketimiz maaş zammı yaparsa rekabet konusunda sorun olabilir. Bu yüzden ücretin ve diğer çalışan haklarının iyileşmesi için çalışma yaparak bakanlığa başvuracağız” dedi.

9.01.2020Ekonomi
SPK, gayrimenkul değerleme hizmetlerine ilişkin tarifeyi belirledi

SPK, gayrimenkul değerleme hizmetlerine ilişkin tarifeyi belirledi

Sermaye Piyasası Kurulunca (SPK) belirlenen gayrimenkul değerleme hizmetlerine ilişkin tarife kapsamında, brüt metrekaresi 250'yi aşmayan konut, ofis veya bürolar için değerleme ücreti 659 lira olacak.

7.01.2020Ekonomi
Günlük borçlanma 44.14 TL’ye çıktı

Günlük borçlanma 44.14 TL’ye çıktı

Türkiye’de her yıl olduğu gibi bu yıl da asgari ücretin artmasıyla birlikte yurtdışı borçlanma miktarı da zamlanmış oldu. Ancak bu, son altı ay içinde yapılan ikinci zam oldu. Bilindiği gibi, günlük borçlanma miktarı, yeni kanunun yürürlüğe girdiği 01.08.2019 tarihinden itibaren günlük borçlanma miktarı 27.28 TL’den 38.38 TL’ye yükseltilmişti. Şimdi de Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2019 yılının son günlerinde yaptığı toplantıda, 2020 yılı için geçerli olacak asgari ücreti tespit etti.

4.01.2020Avrupa
2020de asgari ücret ne kadar oldu

2020'de asgari ücret ne kadar oldu?

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, bu yılın asgari ücret miktarını geçtiğimiz haftalarda yaptığı toplantıların ardından netleştirmişti. Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren asgari ücretin 2020'de ne kadar olacağı araştırılıyor. Peki, 2020'de asgari ücret ne kadar oldu?

3.01.2020Gündem
Avukatlık ücret tarifesi değişti

Avukatlık ücret tarifesi değişti

Avukatlara sözlü danışmanlıkta ilk bir saate kadar 450, takip eden her saat için 270 lira ödenecek.

2.01.2020Ekonomi
VGM burs başvuru sonuçları açıklandı Burs miktarı değişti

VGM burs başvuru sonuçları açıklandı! Burs miktarı değişti!

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvuru sonuçları, yeni yılın ilk günü erişime açıldı. Aylık 300 liralık burs alacak olan öğrenciler, TC Kimlik Numarası ve kimlik bilgileri ile sonuçları öğrenebilecek. Peki, VGM burs başvuru sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

2.01.2020Gündem
Çoğu kişi bilmiyor... Sigorta priminde buna dikkat İşte asgari ücretle değişenler...

Çoğu kişi bilmiyor... Sigorta priminde buna dikkat! İşte asgari ücretle değişenler...

Asgari ücret yüzde 15.03’lük artışla brüt, 2. 943 lira oldu. Yeni yılda bekar bir kişinin eline 2.324.7 lira geçecek. Asgari ücretle birlikte işsizlik maaşından sağlık primlerine, doğum borçlanmasından 65 yaş aylığına kadar sosyal güvenlik alanında birçok şey de değişti.

2.01.2020Ekonomi
Ocakta gündem yoğun

Ocakta gündem yoğun

Yeni yılla birlikte ekonomiyi yoğun bir gündem bekliyor. Ocak ayı bitmeden önce TBMM’ye ekonomiyle ilgili yeni bir torba teklifin sunulması bekleniyor. Bir süredir kurumlar konuyla ilgili çalışmalarını sürdürürken, gelecek düzenlemeler arasında asgari ücret konusunda işverene her ay destek verilmesi düzenlemesinin de bulunmasına kesin gözüyle bakılıyor. Asgari ücret görüşmelerinde, gelecek yıl için tüm işverenlere her asgari ücretli için aylık 75 TL’lik destek verilmesi konusunda işveren temsilcileri ve hükümet arasında uzlaşma sağlanmıştı.

1.01.2020Ekonomi
Arabuluculukta 2020 yılı ücret tarifesi belirlendi

Arabuluculukta 2020 yılı ücret tarifesi belirlendi

Özel hukuk uyuşmazlıklarının çözümündeki arabuluculuk faaliyetleri için 2020'de yapılacak ödemeye ilişkin ücret tarifesi belli oldu.

31.12.2019Ekonomi
Altay’da Adamu parlıyor

Altay’da Adamu parlıyor

TFF 1’inci Lig ekiplerinden Altay’ın sezon başında ucuz bir maliyetle kadrosuna dahil ettiği Nijeryalı genç ön libero İbrahim Alhassan Adamu, son haftalarda formayı kaparak değerini katlamaya başladı.

31.12.2019Futbol
2019-2020 AGİ (Asgari Geçim İndirimi) ne kadar oldu AGİ ne demek

2019-2020 AGİ (Asgari Geçim İndirimi) ne kadar oldu? AGİ ne demek?

Yapışan görüşmelerin ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2020 asgari ücret ve AGİ ücreti geçtiğimiz günlerde duyurdu. Asgari ücret oranının belli olmasının ardından milyonlarca çalışanın gözü 2020 AGİ miktarına çevrildi. 2019 2020 AGİ hesaplaması da merak edilen diğer hususlardan oldu. Peki, AGİ (Asgari Geçim İndirimi) ne kadar oldu? AGİ ne demek? İşte, detaylar.

30.12.2019Ekonomi
Asgari ücret 2020 yılında ne kadar oldu Net ve AGİ dahil asgari ücret ne kadar

Asgari ücret 2020 yılında ne kadar oldu? Net ve AGİ dahil asgari ücret ne kadar?

Şubat ayı itibariyle maaşlara yansıyacak olan 2020 asgari ücret zam oranları, milyonlarca vatandaşın araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Asgari ücrette AGİ dahil ve net ücret rakamlarını araştıran vatandaşlar, komisyonda belirlenen ve bakanlığın belirlediği asgari ücret tutarını araştırıyor. Peki, asgari ücret 2020 yılında ne kadar oldu? İşte, net ve AGİ dahil 2020 asgari ücret rakamları hakkında detaylı bilgiler

30.12.2019Ekonomi
‘İşçi ve işveren anlaşıp gelecek’

‘İşçi ve işveren anlaşıp gelecek’

Asgari ücretin devletin anlaştığı bir rakam olmadığını, işveren ve işçinin anlaştığı rakam olduğunu belirten Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Biz de kolaylaştırıcı olarak masada bulunuyoruz” dedi. Selçuk, ancak işçi ve işverenin söz verdiğini, gelecek yıl iki tarafın anlaşarak geleceğini ve anlaşılan rakam üzerinden konuşulacağını dile getirdi.

29.12.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuktan asgari ücret açıklaması

Son dakika... Bakan Selçuk'tan asgari ücret açıklaması

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, "(Asgari ücret) Söz verdiler, gelecek yıl her iki tarafın anlaştığı rakamlar üzerinden konuşacağız. Asgari ücret aslında devletin değil işveren ve işçinin anlaştığı, bizim kolaylaştırıcı olarak masada bulunduğumuz bir ücret seviyesi" açıklamasında bulundu.

28.12.2019Ekonomi
Yeni işsizlik maaşı ne kadar oldu İşte asgari ücret zammı ardından yeni işsizlik maaşı tutarı ve oranları

Yeni işsizlik maaşı ne kadar oldu? İşte asgari ücret zammı ardından yeni işsizlik maaşı tutarı ve oranları

2020 asgari ücret zammının perşembe günü açıklanmasının ardından gözler işsiz maaşı tutarına çevrildi. Asgari ücrette tutar, ağır statüdeki işlerde 2 bin 331 lira, orta statüdeki işlerde 2 bin 86 lira 80 kuruş, hafif statüdeki işlerde bin 940 lira 70 kuruş olarak açıklandı. Peki, asgari ücret ardından yeni işsizlik maaşı ne kadar oldu? İşte asgari ücret zammı ardından yeni işsizlik maaşı tutarı ve oranları.

27.12.2019Ekonomi
2020de asgari ücret miktarı ne kadar oldu Asgari ücret brüt 2 bin 943 lira oldu işte net rakam

2020'de asgari ücret miktarı ne kadar oldu? Asgari ücret brüt 2 bin 943 lira oldu işte net rakam

1 Ocak 2020'den itibaren geçerli olacak asgari ücret, brüt 2 bin 943 lira, net 2 bin 324 lira 70 kuruş olarak belirlendi. Bu gelişmenin ardından asgari ücretli milyonlarca çalışan net olarak ellerine geçecek net tutarı merak ediyor. Peki, 2020'de asgari ücret miktarı ne kadar oldu?

27.12.2019Ekonomi
Kolombiyada asgari ücrete yüzde 6 zam yapıldı

Kolombiya'da asgari ücrete yüzde 6 zam yapıldı

Asgari ücretin 877 bin 802 pesoya (1580 TL) yükseltildiği ülkede, çalışanlara ayrıca 102 bin 853 peso (yaklaşık 185 TL) yol yardımı yapılacak. Ülkede 21 Kasım'dan bu yana 4 genel grev ilan eden Kolombiya Birleşik İşçi Merkezi Genel Sekreteri Mojica işçileri protestolara davet etti.

27.12.2019Ekonomi
Asgari ücret net 2 bin 324 TL oldu

Asgari ücret net 2 bin 324 TL oldu

Asgari Ücret Tespit Komisyonu dün son kez toplandı ve çalışanın eline geçecek net ücretin 2 bin 324 TL olduğu açıklandı. Asgari ücretin genel sağlık sigortasından yaşlı aylığına kadar birçok alanı etkilediğini söyleyen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bu sene asgari ücret desteğinin tüm işletmeler için 75 lira olarak süreceğini ifade etti.

27.12.2019Ekonomi
2020 AGİ ücreti ne kadar oldu İşte AGİ (Asgari Geçim İndirimi) hesaplama tablosu

2020 AGİ ücreti ne kadar oldu? İşte AGİ (Asgari Geçim İndirimi) hesaplama tablosu

İşçinin medeni hali ve çocuk sayısına göre değişiklik gösteren AGİ 2020 ücretleri, aralık ayı boyunca süren pazarlıkları süren ve milyonlarca çalışanın merakla beklediği 2020 asgari ücret rakamı pazarlıklarının ardından belirlendi. Bu gelişmenin ardından 2020'den itibaren geçerli olacak Asgari Geçim İndirimi'nin (AGİ) miktarı merak konusu oldu. Peki, 2020'de AGİ ne kadar oldu? AGİ nasıl hesaplanır? İşte, 2020 AGİ hesaplama tablosu...

26.12.2019Ekonomi
2020 yılı asgari ücreti 2 bin 324 lira

2020 yılı asgari ücreti 2 bin 324 lira

Asgari Ücret Tespit Komisyonuyla toplantısından önce işçi ve işveren heyetleriyle makamında bir araya gelen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, milyonlarca işçinin beklediği 2020 asgari ücret rakamını açıkladı. Asgari ücret brüt 2943 lira, net 2 bin 324,70 lira olarak belirlenmiştir.

26.12.2019Ekonomi
Son dakika haberi: Asgari ücret belli oldu İşte 2020 asgari ücret rakamı

Son dakika haberi: Asgari ücret belli oldu! İşte 2020 asgari ücret rakamı

Asgari Ücret Tespit Komisyonuyla toplantısından önce işçi ve işveren heyetleriyle makamında bir araya gelen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, milyonlarca işçinin beklediği 2020 asgari ücret rakamını açıkladı.

26.12.2019Ekonomi
Borsa İstanbul rekor tazeledi

Borsa İstanbul rekor tazeledi

Borsa İstanbul güne 113 bin seviyesinden başlarken, ilerleyen saatlerde 114 bin puanı aşarak 20 ayın rekorunu kırdı. Endeks şu dakikalarda 114 bin seviyesinin üzerindeki seyrini sürdürüyor.

26.12.2019Ekonomi
Borsa, güne yükselişle başladı

Borsa, güne yükselişle başladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, açılışta yüzde 0,16 artışla 113.514,17 seviyesine yükseldi.

26.12.2019Ekonomi
Dolar/TL, 5,9390 seviyesinden alıcı buluyor

Dolar/TL, 5,9390 seviyesinden alıcı buluyor

Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 5,9390'dan işlem görüyor.

26.12.2019Ekonomi
VİOPta endeks kontratı güne yükselişle başladı

VİOP'ta endeks kontratı güne yükselişle başladı

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda (VİOP) aralık vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, açılışta yaklaşık yüzde 0,1 yükselişle 137.900 seviyesinden işlem görüyor.

26.12.2019Ekonomi
Yurt içi piyasalar pozitif seyrini sürdürüyor

Yurt içi piyasalar pozitif seyrini sürdürüyor

Analistler, bugün yurt içinde reel kesim güven endeksi ve kapasite kullanım oranı verileri ile Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun son toplantısından gelecek açıklamaların takip edileceğini bildirdi.

26.12.2019Ekonomi
Asgari Ücret Komisyonu 2020 zammını belirliyor - Asgari ücret için teklif ne kadardı

Asgari Ücret Komisyonu 2020 zammını belirliyor - Asgari ücret için teklif ne kadardı?

Daha önce üç kez bir araya gelen Asgari Ücret Komisyonu, bugün son kez toplanacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığındaki toplantıda, işveren heyetine TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, işçi heyetine Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat başkanlık edecek. Doğrudan 7 milyona yakın çalışanı ilgilendiren asgari ücret 2020 zammı kısa bir süre sonra belli olacak. Peki, asgari ücret için teklif ne kadardı?

26.12.2019Ekonomi
ASO Başkanından asgari ücret önerisi

ASO Başkanı'ndan asgari ücret önerisi

ASO Başkanı Nurettin Özdebir "Asgari ücretle ilgili önerim şu: Sanayi siciline kayıtlı imalat sanayi işletmelerinde çalışanların asgari ücret seviyesindeki gelir vergisi, SGK primi çalışan payı ve işsizlik sigortası çalışan payını devlet almasın, bu fark doğrudan çalışana ödensin" dedi.

25.12.2019Ekonomi
Yeni asgari ücret için tarih belli oldu - Asgari Ücret Tespit Komisyonu 4. toplantısı ne zaman

Yeni asgari ücret için tarih belli oldu - Asgari Ücret Tespit Komisyonu 4. toplantısı ne zaman?

Yeni asgari ücret için tarih bilgisi 25 Aralık'ta geldi. Toplantıda, 2020 yılında geçerli olacak asgari ücret rakamının Bakan Selçuk tarafından açıklanması bekleniyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, Asgari Ücret Tespit Komisyonunun dördüncü toplantısının bugün saat 14.00'te yapılacağını bildirdi.

25.12.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Çalışan anneye 2.943 lira destek

Asgari ücretle birlikte doğum sonrası çalışan annelere ödenen yarım çalışma desteği de arttı. 2020’de ilk kez doğum yapacak olanlara, analık izni sonrası 2.943 lira ödenecek. Yarım çalışma ödeneği alınan günler için sağlık sigortası primlerini de devlet karşılayacak. Çocuğu engelli doğan anneler ise 180 gün boyunca destekten yararlanabilecek.

23.01.2020

Malulen emekli olabilirsiniz

Soru: 7200 gün primim var, akciğerden 3 defa ameliyat oldum. Beden gücüyle çalışamıyorum. Nasıl emekli olurum? Aytekin Acar

22.01.2020

İstanbul’un nüfusu daha da artacak

KANAL İstanbul (Kİ) Çalıştayı ile ilgili konuşmalardan özet başlıklar çıkarmaya devam ediyoruz.

15.01.2020

Akşener ve Kılıçdaroğlu ne düşünüyor acaba?

KASIM Süleymani’nin öldürülmesiyle ABD ile İran arasında patlak veren krizde Türkiye, adeta bölgenin itfaiyesi gibi hareket etti.

10.01.2020

Yeni asgari ücret kimi, nasıl etkileyecek

Asgari ücret yüzde 15.03’lük artışla brüt, 2.943 lira oldu. Yeni yılda bekâr bir kişinin eline 2.324.7 lira geçecek. Asgari ücretle birlikte işsizlik maaşından sağlık primlerine, doğum borçlanmasından 65 yaş aylığına kadar sosyal güvenlik alanında birçok şey de değişti.

2.01.2020

Asgari ücretlinin ve CEO’nun bordrosunda neler değişiyor?

2020’nin asgari ücreti Resmi Gazete’de de yayımlandı. Günlük brüt: 98 lira. Aylık brüt: 2 bin 943 lira. Aylık net: 2 bin 324 lira.

30.12.2019

Ne kanalmış kardeşim

İLK kez “çılgın proje” olarak 2011’de gündeme sürpriz bir şekilde giriş yaptı Kanal İstanbul.

26.12.2019