MENÜ

Asgari Ücret

Asgari Ücret ile ilgili tüm haberleri, son dakika Asgari Ücret haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Asgari Ücret haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 7.616 Asgari Ücret haberi bulunmuştur.

Asgari ücret veya minimum ücret, işçilere bir çalışma günü karşılığı olarak ödenen ve işçinin gıda, konut, giyim, sağlık, ulaşım, kültür vb. gereksinimlerini günün fiyatları üzerinden en az düzeyde karşılamaya yetecek ücret olarak tanımlanır.

Klasik liberal ve liberteryen eleştiri
Klasik liberal ve liberteryen ekonomistler, asgari ücretin işsizlik oluşturduğu görüşünü benimsemiştir. Asgari ücretler ne kadar yükselirse, bu ücretleri karşılayamayacak küçük işletme sahipleri o kadar artacaktır. Bunun sonucunda küçük işletmeler daha az işçi çalıştıracak ve bu durum işsizlik oluşturacaktır. Yandaki grafik bu durumu arz talep doğrularıyla göstermektedir.

Asgari ücret hem okuyup hem çalışabilecek lise öğrencilerini okuldan ettiği gibi, küçük işler yaparak en azından az bir maaşa çalışabilecek işçileri de pazar dışında bırakmaktadır. Kaçak işçi çalıştırılmasının bir sebebi de asgari ücrettir. Bu sistemle hem kaçak işçiler daha kötü şartlarda çalıştırılmaktadır, hem de devlet bu işçilerden ufak hesaplı (ama geniş hacimli) vergi kaybına uğramaktadır.

Asgari Ücret Haberleri

Bakan Varank: Tek bir gündemimiz var, ekonomimizi güçlendirmek, Türkiyeyi büyütmek

Bakan Varank: Tek bir gündemimiz var, ekonomimizi güçlendirmek, Türkiye'yi büyütmek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 4.5 yıl seçimsiz bir dönem olduğunu ve bu dönemde hedeflere odaklanılacağını söyledi.

12.04.2019Ekonomi
Bakan Selçuk açıkladı: Özel sektörde 300 bin kişi işe yerleştirildi

Bakan Selçuk açıkladı: Özel sektörde 300 bin kişi işe yerleştirildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ocak ayından bugüne yaklaşık 300 bin kişiyi İŞKUR aracılığıyla özel sektörde işe yerleştirdiklerini belirterek, "Bu sayının ne mutlu ki 3'te 1'i kadınlarımız, yine 3'te 1'i de gençlerimiz." dedi.

10.04.2019Ekonomi
Maaşlı istihdam teşviki için son ay

Maaşlı istihdam teşviki için son ay

İşe alınan çalışanların 3 aylık ücretlerinin işsizlik sigortası fonundan karşılanmasını öngören istihdam teşvikinde son aya girildi.

3.04.2019Ekonomi
AP için yarış başladı

AP için yarış başladı

Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine iki ay kala yarış başladı. CDU/CSU seçim kampanyasında SPD’nin sol politikasını hedef alacak. SPD ise yeni sosyal devlet ve vergi adaleti konularına ağırlık verecek. En başta ise AB’de asgari ücret talebini olacak.

25.03.2019Avrupa
‘Asgari ücret vergi dışı kalmalı’

‘Asgari ücret vergi dışı kalmalı’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Tez Koop İş Sendikası’nın 11. Olağan Genel Kurulu’na birlikte katıldı.

24.03.2019Gündem
Bakan Selçuk İŞKURla ilgili önemli rakamları açıkladı

Bakan Selçuk İŞKUR'la ilgili önemli rakamları açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "2002'de İŞKUR'un tüm Türkiye'de işe yerleştirdiği kişi sayısı 24 bindi. 2018'e baktığımızda ise sadece Samsun'da 26 bin 155 vatandaşımızı istihdamla buluşturduğumuzu görüyoruz. Ülke genelinde 1 milyon 250 bin kişi de İŞKUR aracılığıyla işe yerleştirildi." dedi.

22.03.2019Ekonomi
Bakan Selçuk teşvik paketinin detaylarını açıkladı

Bakan Selçuk teşvik paketinin detaylarını açıkladı

İstihdam Seferberliği 2019 Yılı Bilgilendirme Toplantısı yapıldı. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk teşviklere ilişkin bilgileri açıkladı.

19.03.2019Ekonomi
Bir Parti değil Türkiye sorunu

"Bir Parti değil Türkiye sorunu"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gıda ithalatını eleştirirken “Sorun bir parti sorunu değil, Türkiye sorunudur. Bunu üreterek çözeceğiz” dedi. Ankara’da Çanakkale Şehitlerimizi Anma Toplantısı’na katılan Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

19.03.2019Gündem
Üniversite öğrencilerine cep harçlığı geliyor

Üniversite öğrencilerine cep harçlığı geliyor

Üniversite öğrencilerine İŞKUR aracılığıyla TYP iş ilanlarına katılma ve cep harçlığı kazanma fırsatı önümüzdeki yaz başlıyor.

18.03.2019Kampüs
Caretta carettalar için 6 bekçi aranıyor

Caretta carettalar için 6 bekçi aranıyor

ANTALYA'nın Kemer ilçesindeki Çıralı Sahili'ne yumurtlayan caretta carettaların yuva sayısının azalması üzerine önlemler artırıldı. Caretta carettalar için 6 ay ücretli çalışacak 6 bekçi aranıyor.

18.03.2019Gündem
Macron’un Avrupa’da rönesans hayali

Macron’un Avrupa’da rönesans hayali

Fransa Devlet Başkanı Emmanuel Macron, 26 Eylül 2017’de Sorbonne Üniversitesi’nde ‘idealindeki Avrupa’ ile ilgili bir konuşma yaptı.

16.03.2019Avrupa
Bakan Selçuk: 2004 yılından bu yana iş verenlerimize 149 milyar TLlik destek sağladık

Bakan Selçuk: 2004 yılından bu yana iş verenlerimize 149 milyar TL'lik destek sağladık

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğinde başlatılan İstihdam Seferberliği kapsamında İstihdam Seferberliği 2019 İstanbul Buluşması düzenlendi. Etkinlikte konuşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, prim teşviklerinin hayata geçirildiği 2004 yılından bu yana iş verenlere 149 milyar TL'lik destek sağlandığını belirtirken, bu sene asgari ücret desteği 12 ay olarak uygulanacağını söyledi.

15.03.2019Ekonomi
Müjde verildi: 2020ye kadar devlet ödeyecek

Müjde verildi: 2020'ye kadar devlet ödeyecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Nevşehir’e geldi. Bakan Varank, “Aralık 2020’ye kadar her alınacak işçinin SGK primlerini biz ödeyeceğiz” açıklamasında bulundu.

15.03.2019Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Kimsenin işiyle uğraşmayız

Kılıçdaroğlu: Kimsenin işiyle uğraşmayız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Belediye işçilerine söylüyorum. Biz kimsenin işiyle, aşıyla uğraşmayız. A partisinden olur, B partisinden olur. O ayrı. Gider oyunu kullanır. Hiç kimsenin işine son verilmeyecek” dedi. İstanbul Eyüpsultan ve Gaziosmanpaşa’da STK temsilcileriyle buluşan Kemal Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

12.03.2019Gündem
‘Görevini hemen devretmeli’

‘Görevini hemen devretmeli’

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in zamanından önce koltuğunu devredeceği tartışmaları, büyük koalisyonda çok sert tartışmalara yol açtı. SPD, “Merkel’in görevini bırakması durumunda ortaklık bozulur”, “Hemen erken seçime gideriz” açıklamalarının üzerine alevlenen tartışmalar bitmeden, CDU’dan Merkel’e istifa talebi geldi.

11.03.2019Avrupa
Kemal Kılıçdaroğlu Eyüpsultanda konuştu... Adaylara seslendi

Kemal Kılıçdaroğlu Eyüpsultan'da konuştu... Adaylara seslendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin İstanbul Eyüpsultan’da düzenlenen toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, "Bütün adaylarımıza aynı şeyi söylüyorum kazandığınız andan itibaren siz bütün beldenin belediye başkanısınız. Burada bir ayrıcalık yapılması gerekiyor, yoksulların olduğu mahalleye daha fazla hizmet götürülmeli" dedi.

11.03.2019Gündem
Tüm çalışanları ilgilendiriyor Kıdem tazminatınızı böyle artırabilirsiniz

Tüm çalışanları ilgilendiriyor! Kıdem tazminatınızı böyle artırabilirsiniz

Kıdem tazminatını artırmak mümkün. Eğer yol, yemek, yakacak, prim gibi yardımlar düzenli olarak yapılıyorsa, bunlar kıdem tazminatı hesabına eklenir. ‘Ramazan kolisi’ yardımı bile kıdem tazminatını yükseltir.

11.03.2019Ekonomi
Bakan Varank: 16 yılda 1 milyar liralık yatırıma teşvik verdik

Bakan Varank: 16 yılda 1 milyar liralık yatırıma teşvik verdik

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Son 16 yılda 1 milyar liralık yatırıma teşvik verdik, 6 binin üzerinde vatandaşımıza yeni iş imkanları sunduk. 16 yılda toplumun tüm kesimleriyle irtibat kurduk. Önümüzdeki günlerde 33 milyon liralık ajans kaynağını, turizm yatırımları ve gençlere odaklanan projeleri desteklemek için kullanacağız" açıklamasında bulundu.

10.03.2019Ekonomi
Kılıçdaroğlu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Toplantısına katıldı

Kılıçdaroğlu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Toplantısı'na katıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet'in aslında bir kadın devrimi olduğunu söyledi.

8.03.2019Gündem
İSO, İstihdam Seferberliği için zincir seminerlere başladı

İSO, "İstihdam Seferberliği" için zincir seminerlere başladı

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, "İstihdam temelinde işverenlere verilen sekiz başlıktaki destek, biz sanayicilere her şeyden önce moral ve motivasyon açısından katkı yapacak." dedi.

7.03.2019Ekonomi
Bakan Albayraktan çarpıcı sözler: Ortada bir numara var

Bakan Albayrak'tan çarpıcı sözler: Ortada bir numara var

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kocaeli'de önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, "Serada binde 8'lik fırtınadan etkilenen kapasite var, patlıcan 3 kat, domates 3 kat artmış. Ortada bir numara var. Tanzim satış devreye giriyor, fiyatlar yarı yarıya iniyor." dedi.

6.03.2019Ekonomi
Macron AB’de Rönesans istiyor

Macron AB’de Rönesans istiyor

FRANSA Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Avrupa Birliği tarihinin en önemlisi olarak nitelendirilen 23-26 Mayıs seçimlerine üç aydan az süre kala 28 üye ülkenin medyalarında yayımlanmak üzere bir makale kaleme aldı.

5.03.2019Dünya
Kılıçdaroğlu: İhaleler saydam olacak

Kılıçdaroğlu: İhaleler saydam olacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “İhale mi yaptın, saydam olacak. Bir mahallede düzenleme yapacaksan muhtarın görüşünü alacaksın. İstanbul’un kaderini değiştirmemiz lazım” dedi. İstanbul Sancaktepe’de STK’lar, iş dünyası ve meslek odaları temsilcileriyle bir araya gelen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

5.03.2019Gündem
Bakan Varank duyurdu: Bugünden itibaren başlıyoruz…

Bakan Varank duyurdu: Bugünden itibaren başlıyoruz…

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Bugünden itibaren akıllı dijital teknolojileri desteklemeye başlıyoruz. Bu teknolojileri yerli olarak geliştiren KOBİ'lere uygulama ve ticarileşme desteği vereceğiz ayrıca üretim süreçlerini dijitalleştirmek isteyen KOBİ'leri de teşvik edeceğiz. Buna seracılık yatırımları da dahil. Bu manada dijitalleşmeden seracılık yatırımları da faydalanabilecek. Çağrımızın üst limiti 1 milyon lira ve daha da önemlisi bunun 300 bin lirası hibe şeklinde" dedi.

4.03.2019Ekonomi
Kılıçdaroğlundan Sancaktepede önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan Sancaktepe'de önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Sancaktepe’de STK Temsilcileri, Meslek Odaları ve İş İnsanları Buluşması’nda konuştu.

4.03.2019Gündem
Yeni işe girenin BES’i devletten

Yeni işe girenin BES’i devletten

İstihdam teşviki ile nisan sonuna kadar yeni işe girenin maaşını üç ay devlet ödeyecek. İşe girenler otomatik BES’e dahil olacağından çalışanların bireysel emeklilik kesintileri de devletin ödediği maaşlardan yapılacak. Üzerine devlet yüzde 25 katkı daha yapacak. Çalışan iki ay sistemden çıkmazsa devlet 1.000 lira daha katkı sağlayacak.

4.03.2019Ekonomi
Adaylara 3 kural

Adaylara 3 kural

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Başkan adaylarımıza şunu söyledim: Sözünü tutmayacağınız vaatlerde bulunmayın. Yerine getirmeyecekseniz vaat etmeyin. Ayrıca vatandaşları ayırmayın. Üçüncü kural: Harcadığınız her kuruşun hesabını vereceksiniz” dedi.

4.03.2019Gündem
Kılıçdaroğlu başkan adaylarına ne dediğini açıkladı

Kılıçdaroğlu başkan adaylarına ne dediğini açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bütün başkan adaylarıma sözünü tutmayacağınız vaatlerde bulunmayın" dediğini açıkladı.

3.03.2019Gündem
Garsonlar, komiler, yamaklar ve şefler anlatıyor: Dışarıda döner, köfte, lahmacun yemeyin

Garsonlar, komiler, yamaklar ve şefler anlatıyor: Dışarıda döner, köfte, lahmacun yemeyin!

Çalışanların haklarına riayet edilmiyor,hijyen kurallarına uyulmuyor, kötü malzeme kullanılıyor...

3.03.2019Hürriyet Pazar
Bakan Varank: Yerlilik ruhunu üretimin her alanına hakim kılacağız

Bakan Varank: Yerlilik ruhunu üretimin her alanına hakim kılacağız

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Yerlilik ruhunu üretimin her alanına hakim kılacağız. Milli teknoloji, güçlü sanayi anlayışı Türkiye'nin en önemli gündem maddelerinden biri olacak" dedi.

2.03.2019Ekonomi
Bakan Selçuk: Yardım bütçemiz 43 milyar liraya çıktı

Bakan Selçuk: Yardım bütçemiz 43 milyar liraya çıktı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "17 yılda sosyal yardım bütçemizi 21 kat artırarak 43 milyar liraya çıkardık. Bugüne kadar toplam 289 milyar lira vatandaşlarımıza sosyal yardım ulaştı" dedi.

2.03.2019Ekonomi
Hizmet yarışına sonuna kadar varız

Hizmet yarışına sonuna kadar varız

- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın alanlarda ve sosyal medyada kullandığı ‘Zillet ittifakı’ söylemini eleştirerek, “Biz diğer siyasi partiler gibi ‘Şu zillettir, bu millettir’ diye bir ayrım yapmıyoruz. Öyle bir kavga üslubunun da doğru olmadığına inanıyoruz. Bunlar karın doyurmuyor. Bağırıp çağırmakla, karalamakla bu işler olmuyor” dedi. Kılıçdaroğlu Uşak’ta ve Eşme ilçesinde iki miting yaptı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle buluştuğu toplantılarda seçmene çağrı yaptı.

2.03.2019Gündem
Kılıçdaroğlundan Uşakta önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan Uşak'ta önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uşak'taki konuşmasında, "Bu iş, bir parti olma olayını çoktan aştı. Bu iş, bir Türkiye meselesidir. Demokrasinin en temel noktası, aklı kullanarak, sandığa gitmektir. Türkiye, kendine marttan sonra baharı getirebilir" dedi.

1.03.2019Gündem
Sorun varsa çözüm arayışı da bir şekilde sürecektir

"Sorun varsa çözüm arayışı da bir şekilde sürecektir"

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, Kıbrıs müzakerelerine dair, "Sorun varsa çözüm arayışı da bir şekilde sürecektir. Biz haklarımızın bilinci ve onları koruma kararlılığı içerisinde, istikrarlı ve tutarlı duruşumuzu sürdürmek durumundayız." dedi.

28.02.2019Dünya
Yeni Askerlik Sistemiyle ilgili gündemden gelen son haberler

Yeni Askerlik Sistemiyle ilgili gündemden gelen son haberler

Yeni Askerlik Sistemi ne zaman yürürlüğe girecek sorusunun yanıtı, askerlik çağına gelmiş binlerce genç tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel bir televizyon kanalında, Yeni Askerlik Sistemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. İşte gündemden gelen son haberler.

26.02.2019Gündem
ATO Başkanı Barandan istihdam çağrısı

ATO Başkanı Baran'dan istihdam çağrısı

ATO Başkanı Gürsel Baran, "İstihdama yönelik devlet destekleri işletmelerimiz için bir fırsattır. Bütün üyelerimizi bu fırsattan yararlanmaya davet ediyorum” dedi.

26.02.2019Ekonomi
Bakan Varank, tarımsal üretim teşviğinde reformu duyurdu

Bakan Varank, tarımsal üretim teşviğinde reformu duyurdu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Sera yatırımı yapmak isteyenler için minimum arazi kapasitesini 40 dekardan 20 dekara indiriyoruz" dedi.

26.02.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuktan işverene güzel haber

Son dakika... Bakan Selçuk'tan işverene güzel haber

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "İşverenlerimizin nisan ayı sonuna kadar sağlayacağı her ilave istihdam için 3 ay boyunca prim ve vergilerin yanı sıra ücreti de devlet olarak biz karşılayacağız. İzleyen 9 ayda da prim ve vergileri ödemeye devam edeceğiz. Bugün burada bir müjde daha vermek isterim. 100 Günlük Eylem Planı'nda olan, 'teşvikten kazancım ne kadar' uygulamasıyla da işverenlerimiz sunduğumuz teşvik ve desteklerden ne kadar fayda sağlayacaklarının bilgisine ulaşacaklar" açıklamasında bulundu.

25.02.2019Ekonomi
Askerlik sistemi için son durum bilgileri...Yeni askerlik sistemi o tarihte meclise geliyor

Askerlik sistemi için son durum bilgileri...Yeni askerlik sistemi o tarihte meclise geliyor

Yeni askerlik sistemi hakkında detaylar, vatani hizmetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı son detayların ardından genel hatlarıyla netlik kazanan yeni askerlik sistemi, yedek astsubaylık gibi detayları içerisinde barındıracak. Peki, bedelli askerlik konusunun da belirli sınırlar içerisine gireceği askerlik sistemi nasıl şekillendi? İşte, o detaylar

25.02.2019Gündem
Bakan Varank: Yerlileşme alanında yapısal reformlar olacak

Bakan Varank: Yerlileşme alanında yapısal reformlar olacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kayseri'de önemli açıklamalarda bulundu.

24.02.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Tekstil mühendisliğini seçen öğrenciye maaş bağlanacak

2017 yılı ekim ayı Adana... Dönemin İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle’nin başkanlığı, Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) Başkanı Zeki Kıvanç’ın ev sahipliğinde buluşan sektör temsilcileri eğitimle ilgili olumsuz gidişe dikkat çekti:

22.04.2019

İmamoğlu, Kılıçdaroğlu ve de Kaftancıoğlu

İSTANBUL’UN KAZANILMASINDA SOYADLARI ‘OĞLU’ İLE BİTEN ÜÇ İSİM ÖNPLANDA: EKREM İMAMOĞLU, KEMAL KILIÇDAROĞLU VE CANAN KAFTANCIOĞLU... AMA BU ÜÇ İSMİN BAŞARIDAKİ PAYLARI EŞİT DEĞİL TABİİ Kİ... İŞTE BAŞARIDAKİ PAYLARINA GÖRE SOYADLARI ‘OĞLU’ İLE BİTEN O ÜÇ İSİM:

19.04.2019

Asgari ücretin altında kalan emeklileri de görün

Dün açıklanan yeni ekonomik programda mevcut 12 milyon emekliye ilişkin sorunlar yine yer almadı. Günlerdir beklenen program emekliyi yine unuttu.

11.04.2019

Emeklilikte yüksek maaş almanın yolları

Uzun yıllar çalışmak, prim gün sayısının fazla olması emeklilikte yüksek maaş almak için yeterli değil. Bugün asgari ücret ve biraz üzeri maaş alanlar istedikleri kadar uzun çalışsınlar emekli maaşları düşer. Önemli olan prime esas kazancın yüksek gösterilmesi. Ayrıca emekli maaşını arttırmanın bazı yolları da var.

10.04.2019

Evde bakıma 15 bin lira

65 yaşını doldurmuş geliri olmayandan engellilere, engelli yakını olanlardan evde bakıma kadar hem ihtiyacı hem de yeterli geliri olmayan birçok kişiye destek veriliyor. 2019’daki değişikliklerle birlikte yardımlar, kişi başına yıllık 15 bin liranın üzerine kadar çıkıyor. İşte merak edilen devlet yardımları ve bu desteklerden yararlanma şartları.

3.04.2019

Teşvikler netleşti

SGK yayımladığı genelgeyle, hem maaş ve prim teşvikini hem de asgari ücret desteğini netleştirdi. 1 Şubat-30 Nisan arasında işe alınacak her bir işçinin 3 ay boyunca maaşını, primlerini devlet karşılayacak. 500 kişinin altında olan işyerleri günlük 5 lira, 500 ve üzerinde işçi çalıştıran işyerleri 3.36 lira asgari ücret desteği alacak. Teşviklerden borcu olan işyerleri de faydalanacak.

27.03.2019

Asgari ücret vergi dışı kalsın

2 bin 28 liraya ulaşan açlık sınırı net 2 bin 20 lira olan asgari ücreti solladı.

28.02.2019

İstihdam yaratana süper teşvik

Nisan sonuna kadar çalışanın üç ay boyunca maaşı, vergi ve sigorta primlerini devlet üstlenecek, izleyen 9 ayda da prim ve vergilerini ödeyecek. Yeni teşvikle istihdam edilecek her bir kişinin bir yıl içindeki 19 bin 419 liralık işverene maliyetini devlet karşılamış olacak. Böylece mevsimlik çalışanlar erken işe alınabilecek.

27.02.2019