MENÜ

Als Hastalığı

Als Hastalığı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Als Hastalığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Als Hastalığı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 261 Als Hastalığı haberi bulunmuştur.

Als Hastalığı Haberleri

Bakan Müezzinoğluna ALS sorusu

Bakan Müezzinoğlu'na ALS sorusu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na “Türkiye’de illere göre 25 Ağustos tarihi itibariyle ALS hastalarının sayısı nedir? Türkiye’de sağlık kuruluşlarının ALS hastalarına verdiği sağlık hizmeti uluslararası standartlarda mıdır?” diye sordu.

25.08.2014Gündem
Eminem ve Rihannadan ALS hastalarına destek

Eminem ve Rihanna'dan ALS hastalarına destek

Birlikte turneye çıkan Eminem ve Rihanna, konser sırasında ALS hastalığı farkındalığı için buz banyosu yaptı.

25.08.2014Eğlence
Barış için Işık sende

Barış için 'Işık sende'

Gazze’de yaşanan insanlık dramına dikkati çekmek amacıyla 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde düzenlenecek “Gazze’de Barış İçin Işık Sende” eylemi sosyal medya üzerinden organize ediliyor.

29.08.2014Gündem
Maalesef ALS zenginiyiz

Maalesef ALS zenginiyiz

ALS hastası Suna Kıraç ile eşinin kurduğu Suna ve İnan Kıraç Vakfı’nın desteğiyle faaliyetlerini sürdüren NDAL, Türkiye’nin ilk ve tek ALS hastalığını araştırma merkezi. NDAL direktörü Prof. Dr. Nazlı Başak, Türkiye’yi genetik çeşitliliği nedeniyle “define sandığı” olarak niteliyor.

31.08.2014Gündem
ALS için umut saçan Türk doktora destek

ALS için umut saçan Türk doktora destek

ALS hastalarındaki ölü beyin hücrelerinin ‘floresan’ yöntemiyle kolayca görülebilmesini sağlayan Dr. Hande Özdinler’in çalışmalarına, geçen yıl ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü’nün verdiği 2.5 milyon dolar’dan sonra, The Les Turner ALS Foundation’dan da 10 milyon dolar daha rekor destek geldi.

10.09.2014Sağlık
Buz kovasından Türk doktora destek

Buz kovasından Türk doktora destek

ABD’nin Chicago şehrindeki Northwestern Üniversitesi’nde Les Turner ALS Araştırma Laboratuvarı’nın kurucu başkanı olan Dr. Hande Özdinler beyindeki motor nöronları (sinir hücrelerini) ‘floresan yöntemiyle’ izole ederek görmeyi sağlayan çalışmayı gerçekleştirmişti.

10.09.2014Dünya
Çek gönder, tatlı bir selfieni

Çek gönder, tatlı bir selfie'ni

Arda Turan'dan Beren Saat'e, bakkal Hasan Amca'dan lise öğrencisi Büşra'ya kadar herkesin kafasından aşağı bir kova buzlu su dökmesine neden olan 'Ice-Bucket Challenge' fenomeni, kendini tüketir tüketmez yeni bir trende yol açtı: #WakeUpCall adlı bu pop eğlencesinde tek yapmanız gereken, sabahın köründe bir selfie çekmek!

12.10.2014Hayat
Yeni Trend #WakeUpCall Kampanyası

Yeni Trend #WakeUpCall Kampanyası

ALS hastalığına dikkat çekmek amacıyla başlatılan kafadan aşağı buzlu su dökme akımı yerini Suriyeli çocuklara yardım toplamak amacıyla ortaya çıkan #WakeUpCall akımına bıraktı.

15.10.2014Hayat
Googleda en çok ne aradık

Google'da en çok ne aradık?

Google verilerine göre en çok 'Youtube, Facebook ve Google kelimeleri arandı.

28.12.2014Avrupa
Google 2015e girerken yılın trendlerini doodlelaştırdı

Google 2015'e girerken yılın trendlerini doodle'laştırdı

Arama motoru Google 2014’ün son gününü animasyonlu özel bir animasyon Doodle ile uğurluyor.Google yeni yılın son Doodle'nı en çok aranan kelimelerinden yaptı. Bütün dünyada ve Türkiye'de, Doodle'da en çok aranan diziler,filmler,yemekler ve diğerleri neler?

31.12.2014Teknoloji
İlyas Tüfekçinin savaşı

İlyas Tüfekçi'nin savaşı!

Türk futbolunun önemli değerlerinden İlyas Tüfekçi, yakalandığı ALS hastalığıyla amansız bir savaş içinde.

18.01.2015Futbol
Kedi köpek dostlarımız için meydan okuyoruz

Kedi köpek dostlarımız için meydan okuyoruz

Sokak hayvanlarını kışın soğuğundan korumak için sosyal medyada başlayan kampanya hızla yayılıyor. Peki, açlıkla soğuğun bir arada iki kat daha öldürücü olduğu bugünlerde içimizi ısıtan bu kampanya sokakta yaşayan hayvan dostlarımız için iş görür mü? Kesinlikle evet...

19.01.2015Hayat
Sherron Mills hayatını kaybetti

Sherron Mills hayatını kaybetti!

Bir süredir ALS hastalığı ile mücadele eden eski Galatasaraylı basketbolcu Sherron Mills, 44 yaşında vefat etti.

18.01.2016Basketbol
Ranieriye İtalyada ödül

Ranieri'ye İtalya'da ödül

Leicester City'yi İngiltere Premier Lig şampiyonu yapan İtalyan teknik adam, ülkesinde layık görüldüğü "en iyi teknik direktör" ödülünü aldı

9.05.2016Futbol
Abdülkerim Taş, Başbakan Yıldırım’ın özel kalem müdürü oldu

Abdülkerim Taş, Başbakan Yıldırım’ın özel kalem müdürü oldu

Antalya'da yakalandığı ALS hastalığı nedeniyle Ocak 2008’te vefat eden Ak Parti eski İl Başkanı Hamza Taş’ın oğlu Abdülkerim Taş, Başbakan Binali Yıldırım’ın özel kalem müdürü oldu.

27.05.2016Gündem
Gülben Ergen bu hafta  ALS-MNH Derneği’ni ziyaret ederek ALS hastaları ve hasta yakınlarıyla buluştu

Gülben Ergen bu hafta ALS-MNH Derneği’ni ziyaret ederek ALS hastaları ve hasta yakınlarıyla buluştu

Gülben Ergen bu hafta Trabzonsporlu eski futbolcu, ALS hastası İsmail Gökçek’in kurduğu ALS-MNH Derneği’ni ziyaret ederek ALS hastaları ve hasta yakınlarıyla buluştu.

7.06.2016Magazin
Bir ALSlinin yıllık maliyeti 27 bin lira

Bir ALS'linin yıllık maliyeti 27 bin lira

ALS hastalığı tanı merkezi ile psikolojik destek ünitelerinin kurulması için ilk adım atıldı. Çok sayıda firma, sanatçı, futbolcu ALS/MNH Derneği’ne bağışta bulunarak bu hedefe katkı sağladı.

21.06.2016Sağlık
Haftada en az iki kere

Haftada en az iki kere

EGE Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan, Türkiye'nin yıllık sağlık harcamalarının 100 milyar liraya ulaştığını, ilaç ithalatının ise 5 milyar dolar seviyesinde olduğunu belirterek, sağlık harcamalarının azalması ve daha sağlıklı bir nesil için balık tüketiminin artmasının şart olduğunu söyledi.

11.07.2016Ege
Buz kovası kampanyası sayesinde yeni bir ALS geni keşfedildi

Buz kovası kampanyası sayesinde yeni bir ALS geni keşfedildi

Bir süre önce dünya çapında birçok ünlü ismin desteği ve katılıyla geniş kitlelerde yankı bulan buz kovası kampanyası sayesinde toplanan yardımların bilimsel çalışmalara aktarılması sayesinde önemli keşifler gerçekleşti.

16.08.2016Kampüs
ALS Hastalığı Nedir, Belirtileri Nelerdir

ALS Hastalığı Nedir, Belirtileri Nelerdir?

İşte ALS hastalığına dair bilinmesi gereken önemli noktalar...

’Antalyalı Hawking’ Ersin

’Antalyalı Hawking’ Ersin

Antalya'da kas hastası olan ve 6 yıldır yatağa bağımlı yaşayan 23 yaşındaki Muammer Ersin Çelik, ALS hastası fizik profesörü Stephen Hawking’i kendisine örnek aldı. Sadece ilkokul birinci sınıfa giden Çelik, güçlükle hareket ettirebildiği parmak uçlarıyla 3 boyutlu bilgisayar oyunları için program yazıyor. Ana dili gibi İngilizce konuşabilen Çelik, aynı zamanda Almanca, Rusça ve Fransızca da yazabiliyor.

16.01.2017Gündem
İnan Kıraç, yapımı yılan hikayesine dönen ‘Suna Kıraç Kültür Merkezi’yle ilgili konuştu

İnan Kıraç, yapımı yılan hikayesine dönen ‘Suna Kıraç Kültür Merkezi’yle ilgili konuştu

Yapımı yılan hikayesine dönen Suna Kıraç Kültür Merkezi’yle ilgili olarak konuşan Suna-İnan Kıraç Vakfı Başkan Yardımcısı İnan Kıraç, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş projeye destek vermesine rağmen sonuç alamadık. Karşımıza hep engeller çıktı. O dönemde bize karşı çıkarılan engelleri düşününce FETÖ’den kuşkulanıyorum” dedi.

17.01.2017Ekonomi
Konuşamayan ALS hastalarına teknolojik çözüm

Konuşamayan ALS hastalarına teknolojik çözüm

Bilim insanları, ALS hastalığı konuşamayacak kadar ilerleyen hastalarla, sınırlı da olsa bir iletişim yöntemi geliştirdi.

6.02.2017Teknoloji
Windows 10a çok özel bir yetenek daha geliyor

Windows 10'a çok özel bir yetenek daha geliyor

Microsoft, ilerleyen zamanlarda yayınlayacağı güncelleme ile, Windows 10'a çok özel bir yetenek daha kazandıracak!

4.08.2017Teknoloji
‘Ice Bucket Challenge’ kampanyasını başlatan hasta hayatını kaybetti

‘Ice Bucket Challenge’ kampanyasını başlatan hasta hayatını kaybetti

ALS hastalığına dikkat çekmek amacıyla yapılan ve dünya çapında büyük yankı uyandıran 'Ice Bucket Challenge' kampanyasının ilham kaynağı olan 46 yaşındaki Anthony Senerchia, hayatını kaybetti.

30.11.2017Dünya
Berlinli dostları, İlyas’ı ziyaret etti

Berlinli dostları, İlyas’ı ziyaret etti

Berlinli dostları, arkadaşları, ALS hastası eski milli futbolcu İlyas Tüfekçi’yi, İstanbul’a gidip, tedavi gördüğü hastanede ziyaret edip moral verdi.

12.12.2017Spor Arena
Robinho, Josefe meydan okudu

Robinho, Josef'e meydan okudu!

ALS hastalığına dikkat çekmek için başlatılan 'Acı Biber' kampanyasına Demir Grup Sivasspor'un Brezilyalı futbolcusu Robinho da destek verdi.

15.02.2018Futbol
Robinho Josef de Souzaya meydan okudu

Robinho Josef de Souza'ya meydan okudu!

ALS hastalığına dikkat çekmek için başlatılan 'Acı Biber' kampanyasına Demir Grup Sivasspor'un Brezilyalı futbolcusu Robinho da destek verdi. ALS (Amyatrofik Lateral Skleroz) hastalığına dikkat çekmek için üç yıl önce başlatılan “Ice Bucket Challenge’ (Bir kova buz) kampanyasından sonra bu kez de ‘ALSPepperChallenge’(Acı Biber) kampanyası başladı.Kampanyaya bir destek de Demir Grup Sivasspor'un dünyaca ünlü Brezilyalı oyuncusu Robinho'dan geldi. Robinho çektiği videoda ALS hastalığı meydan okumasına katıldığı için mutlu olduğu ifade ederek Fenerbahçeli Josef de Souza'ya meydan okudu.

15.02.2018Videolar
ALS hastalığı nedir ALS hakkında bilinmeyenler

ALS hastalığı nedir? ALS hakkında bilinmeyenler

Yıllardır ALS hastalığıyla mücadele eden ünlü profesör Stephen Hawking’in hayatını kaybetmesi ardından ALS (Amyotrofik lateral skleroz) yeniden gündeme geldi. Peki ALS hastalığı nedir? İşte tüm sinir sistemini etkileyen ve yaşamı zorlaştıran ALS hastalığı hakkında merak edilenler!

14.03.2018Gündem
Evrenin gizemini çözmeye adanmış bir yaşam: Hawking

Evrenin gizemini çözmeye adanmış bir yaşam: Hawking

Dünyanın en önemli kozmologlarından biri kabul edilen ve ALS hastalığı nedeniyle tüm iletişim yetilerini kaybetmesine rağmen bilgisayar desteğiyle bilimsel çalışmalarını devam ettiren Stefhan Hawking, 76 yaşında hayatını kaybetti.

14.03.2018Teknoloji
Mucize öldü

Mucize öldü

Albert Einstein’dan sonraki en ünlü bilim insanı olarak kabul edilen Prof. Dr. Stephen W. Hawking, 76 yaşında yaşamını yitirdi. Ardında evrenin oluşumu, zaman ve kara delikler konusunda muazzam bir bilimsel miras bıraktı.

14.03.2018Dünya
Stephen Hawking için Cambridgede cenaze töreni

Stephen Hawking için Cambridge'de cenaze töreni

14 Mart’ta 76 yaşında hayatını kaybeden bilim insanı Stephen Hawking için  İngiltere'nin Cambridge kentine ailesinin ve dostlarının katıldığı bir cenaze töreni düzenlendi.

31.03.2018Avrupa

Yazar Sonuçları

“Ekikiki ay dondum”

Babasını ALS’den kaybeden Başak Toraman, önceki gün Facebook post’unda şunu diyordu:

25.08.2014

ALS hastalarının ağız sağlığı

ALS hastalığı, son zamanlarda sosyal medyanın farkındalık projesi çerçevesinde buz kovası eylemi ile gündem oluşturmuştur.

20.09.2014

Dünyayı dolaştık ama bu hastalığın çaresi yok

Gülben Ergen bu hafta Trabzonsporlu eski futbolcu, ALS hastası İsmail Gökçek’in kurduğu ALS-MNH Derneği’ni ziyaret ederek ALS hastaları ve hasta yakınlarıyla buluştu.

7.06.2016

ALS farkındalığı için tüm dünya seferber oldu... #acıyıhisset

Hani bir kampanya vardı, “Buz Kovası Kampanyası.”

27.02.2018

En kolay söylediğimiz ulusal marş hangisidir

BAŞTA Tansu olmak üzere çevremde epey insanı kızdıracağımı biliyorum...

15.03.2018