MENÜ

Almanya Hükümet

Almanya Hükümet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Almanya Hükümet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.821 Almanya Hükümet haberi bulunmuştur.

Almanya Hükümet Haberleri

İran’dan nükleer ültimatom: Avrupa’ya 30 gün süre

İran’dan nükleer ültimatom: Avrupa’ya 30 gün süre

ABD’nin 2015 yılında imzalanan nükleer anlaşmadan çekilmesinin birinci yılında İran’dan karşı hamle geldi. Tahran yönetimi söz konusu anlaşmadan ‘kısmen’ çekildiğini duyurdu. Anlaşmanın yasakladığı bazı nükleer faaliyetlere geri dönme kararı alan İran, Avrupalı ortaklarına ABD tarafından bankacılık ve petrol sektörüne getirilen yaptırımların telafi edilmesi için 60 gün süre verdi. İran, aksi halde yeni adımlar atacağını duyurdu.

9.05.2019Dünya
Seibert açıkladı: ‘Ambargo 6 ay daha uzatıldı’

Seibert açıkladı: ‘Ambargo 6 ay daha uzatıldı’

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Suudi Arabistan’a silah satışlarının durdurulmasına ilişkin kararın 30 Eylül 2019’a kadar uzatıldığını, bu süre içinde yeni başvuruların da onaylanmayacağını açıkladı.

29.03.2019Avrupa
Almanyadan Golan Tepeleri açıklaması

Almanya'dan Golan Tepeleri açıklaması

Alman hükümeti, ABD Başkanı Donald Trump’ın, İsrail’in işgal altında tuttuğu Suriye’ye ait Golan Tepeleri’nde egemenlik iddiasını tanıma girişimine destek vermedi.

22.03.2019Dünya
Alman otomobilleri ABDnin güvenliğini tehdit ediyor tartışması

'Alman otomobilleri ABD'nin güvenliğini tehdit ediyor' tartışması

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Berlin'de düzenlediği basın toplantısında, ABD Ticaret Bakanlığının, Başkan Donald Trump'a otomobillerin ve otomobil parçalarının ithalatının ABD'nin ulusal güvenliğini tehdit edip etmediğine ilişkin bir rapor sunduğunu söyledi.

19.02.2019Dünya
Son dakika... Almanyadan Trumpın Suriye talebine yanıt

Son dakika... Almanya'dan Trump'ın Suriye talebine yanıt

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas'tan Suriye'deki 800 DEAŞ'lıyı geri alıp yargılaması için Fransa,İngiltere ve Almanya’ya çağrı yapan Trump'a yanıt geldi.

18.02.2019Dünya
Avrupa ülkeleri çok sayıda göçmeni günlerdir denizde tutuyor

Avrupa ülkeleri çok sayıda göçmeni günlerdir denizde tutuyor

Avrupa ülkelerinin liman açmayı reddetmesi nedeniyle günlerdir Akdeniz'de bekletilen 49 göçmen için Papa'dan Avrupalı liderlere çağrı geldi.

7.01.2019Dünya
NATO’dan bakana övgü

NATO’dan bakana övgü

Avrupa ülkelerinin güvenilir bir muhatap olarak gördüğü ABD Savunma Bakanı James Mattis’e NATO’dan övgü geldi.

22.12.2018Dünya
Son dakika... Merkel bırakıyor

Son dakika... Merkel bırakıyor

Önce parti kaynakları ardından bizzat kendisi duyurdu! Almanya'da bir dönem kapanıyor, Angela Merkel siyasete veda edeceğini açıkladı.

29.10.2018Dünya
Merkel’den Kral Selman’a Kaşıkçı çağrısı

Merkel’den Kral Selman’a Kaşıkçı çağrısı

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz, telefonda görüştü

25.10.2018Dünya
Almanya’dan AB ülkelerine Suudi Arabistan’a silah ihracatını durdurun çağrısı

Almanya’dan AB ülkelerine 'Suudi Arabistan’a silah ihracatını durdurun' çağrısı

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Altmaier, Suudi Arabistan'a silah ihracatı yapmama kararı aldıklarını hatırlatarak, öteki AB ülkelerinin de benzer kararı almasını istediklerini bildirdi.

22.10.2018Dünya
Kim ne dedi... Peş peşe dikkat çeken tepki ve çağrılar

Kim ne dedi... Peş peşe dikkat çeken tepki ve çağrılar

ABD'den Avrupa ülkelerine, Kanada'dan Pakistan'a birçok ülke ve uluslararası kuruluşlar Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili soruşturmada Suudi Arabistan'a şeffaflık ve iş birliği çağrısında bulunuyor.

16.10.2018Dünya
Yunanistan’ın ‘savaş tazminatı’ talebine ret

Yunanistan’ın ‘savaş tazminatı’ talebine ret

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Yunanistan’ın İkinci Dünya Savaşı’nda Nazilerin neden olduğu zarara karşılık talep ettiği tazminata ilişkin, bu konunun hem yasal hem de siyasi olarak nihai bir şekilde düzenlendiğini söyledi.

11.10.2018Avrupa
Türkiye önemli partnerdir

"Türkiye önemli partnerdir"

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Türkiye’nin Almanya ve Avrupa için önemli bir partner olduğunu söyledi.

26.09.2018Dünya
Almanyadan peş peşe Türkiye açıklamaları

Almanya'dan peş peşe Türkiye açıklamaları

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Alman hükümetinin her zaman Türkiye ile iyi ilişkilere ilgi duyduğunu söyledi.

20.08.2018Dünya
Avrupa’dan destek

Avrupa’dan destek

ABD Başkanı Trump’ın Türkiye’ye yaptırımlarının ardından Avrupa ülkelerinden destek mesajları geliyor. Almanya Başbakanı Angela Merkel, dün Berlin’deki basın toplantısında “Ekonomik refaha sahip bir Türkiye görmek istiyoruz. Bu da bizim çıkarımızadır” dedi. Alman bakanlardan da iki ülkenin ekonomik ilişkilerinin önemini vurgulayan açıklamalar yapıldı. İtalya’da ise Dışişleri Bakanı’nın ardından, Başbakanlık Müsteşarı Giorgetti Türkiye’ye desteğini açıklarken, kendilerinin de bu tür bir ekonomik saldırıyla karşılaşabileceğini söyledi.

13.08.2018Dünya
Türk ekonomisinin istikrarı, Almanya’nın çıkarına

Türk ekonomisinin istikrarı, Almanya’nın çıkarına

Türkiye’deki ekonomik gelişmeleri yakından takip ettiklerini açıklayan Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, “Türk ekonomisinin istikrarlı olması Almanya’nın çıkarınadır” dedi.

13.08.2018Avrupa
“Türk ekonomisinin istikrarı Almanya’nın yararına”

“Türk ekonomisinin istikrarı Almanya’nın yararına”

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Türk ekonomisinin istikrarının Almanya’nın yararına olacağını belirterek, Türkiye’deki durumu Berlin'in yakından izlediğini bildirdi.

13.08.2018Ekonomi
Dünyadan tebrik ve işbirliği mesajları yağdı

Dünyadan tebrik ve işbirliği mesajları yağdı

Dünya liderleri ve uluslararası kuruluşlar, seçimlerin ardından ipi ilk turda göğüsleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik etti. Erdoğan’ı ilk kutlayan liderler arasında Rusya Devlet Başkanı Putin yer alırken, AB’den temkinli mesajlar geldi.

25.06.2018Dünya
Son dakika... Seçim sonrası NATO ve Almanyadan flaş açıklama

Son dakika... Seçim sonrası NATO ve Almanya'dan flaş açıklama

24 Haziran seçimlerinden galibiyetle ayrılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, birçok ülke lideri tarafından seçim zaferi nedeniyle tebrik edildi. Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert ise federal hükümet ve gelecek Türk hükümeti arasındaki çalışma ortamının yapıcı ve verimli olacağına inandıklarını söyledi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ise Türkiye'nin NATO ittifakı için önemli bir ülke olduğunu ifade ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı seçim zaferi ve seçime yüksek katılım nedeniyle tebrik edeceğini açıkladı. İngiltere Başbakanı Theresa May'in sözcüsü seçimden sonra Türkiye ile yakın ilişkiye devam etmek istediklerini aktarırken, AB Komisyonu, Türkiye'nin ortaklık konusundaki bağlılığının sürmesini umduklarını açıkladı.

25.06.2018Dünya
ABDden şok karar Gece yarısı yürürlüğe girecek

ABD'den şok karar! Gece yarısı yürürlüğe girecek

ABD yönetimi AB, Kanada ve Meksika'dan ithal çelik ve alüminyuma gümrük vergisi getirdi. AB Komisyonu Başkanı Juncker ve Almanya'dan Trump'ın bu kararıyla ilgili jet hızıyla açıklamalar geldi.

31.05.2018Dünya
Alman Bakana iftar sonrası Türk kahvesi

Alman Bakana iftar sonrası Türk kahvesi

Almanya Göç, Mülteci ve Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Annette Widmann-Mauz, Almanya Uyum Vakfı Genel Müdürü Gonca Türkeli Dehnert’in evinde verdiği iftar davetine katıldı. İftarda, Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, vakıftan burs alan öğrenciler, öğrencilerle ilgilenen rehberler ve uyum konusunda çalışmalar yapanlar da yer aldı.

29.05.2018Avrupa
Merkel Netanyahu ile görüştü bu açıklamayı yaptı

Merkel Netanyahu ile görüştü bu açıklamayı yaptı!

Başbakanı Angela Merkel, telefonda İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Kudüs'te yaşanan gelişmeleri konuştu.

16.05.2018Dünya
ABD veto ediyor, AB kınamıyor

ABD veto ediyor, AB kınamıyor

İsrail’in Gazze sınırındaki Filistinli protestocuları katletmesi sonrası gözler BM Güvenlik Konseyi’ne çevrildi. Ancak ABD, konseye getirilen ve olayların soruşturulmasını talep eden tasarıyı veto etti. Avrupa Birliği’nden ise ortak bir kınama gelmedi.

15.05.2018Dünya
Merkelin ziyareti Avrupaya nefes aldırdı

Merkel'in ziyareti Avrupa'ya nefes aldırdı

ABD’nin Almanya’yı en çok etkileyecek olan AB ülkelerinden ithal çelik ve aliminyuma ek gümrük vergisini bir ay daha ertelemesi AB’ye nefes aldırdı.

1.05.2018Avrupa
Almanyadan Puigdemont açıklaması

Almanya'dan Puigdemont açıklaması

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Alman hükümetinin, Katalonya ihtilafının İspanya hukuku ve anayasası içinde çözülmesi yönündeki kanaatinin devam ettiğini söyledi.

26.03.2018Dünya
Son dakika... Merkel yeniden başbakan

Son dakika... Merkel yeniden başbakan

Angela Merkel genel seçimden yaklaşık 6 ay sonra ve tüm krizlere rağmen Meclis tarafından 4'üncü kez Şansölye seçildi. 709 üyeli Alman Parlamentosu'nda Merkel'in Başbakan seçilebilmesi için mutlak çoğunluk olarak 355 oy alması gerekiyordu. Merkel, 399 toplam sandalye sayısına sahip olan koalisyon ortağı Hıristiyan Birlik ve Sosyal Demokratlardan 364 oyla Şansölye seçildi. Merkel'e 315 hayır oyu, 9 çekimser oy çıktı.

14.03.2018Dünya
Alman Dışişlerine saldırı: Brexit belgeleri çalındı

Alman Dışişleri'ne saldırı: Brexit belgeleri çalındı

Almanya Dışişleri Bakanlığı'nı hedef alan hacker saldırısında altı Brexit belgesi ve AB'nin Ukrayna ve Beyaz Rusya'yla görüşme kayıtlarının çalındığı belirlendi. Diğer bir saldırıda da yolcu bilgileri çalındı.

10.03.2018Dünya
Alman Dışişleri’ne saldırı: Brexit belgeleri çalındı

Alman Dışişleri’ne saldırı: Brexit belgeleri çalındı

Almanya Dışişleri Bakanlığı’nı hedef alan hacker saldırısında altı Brexit belgesi ile AB’nin Ukrayna ve Beyaz Rusya’yla görüşme kayıtlarının çalındığı belirlendi. Diğer bir saldırıda da yolcu bilgileri çalındı.

10.03.2018Avrupa
Almanya duyurdu Rusya diğer AB ülkelerine saldırmış olabilir

Almanya duyurdu! "Rusya diğer AB ülkelerine saldırmış olabilir"

Almanya, hükümet ve güvenlik birimlerine yapılan siber saldırıda ne kadar bilgi çalındığını araştırıyor. Saldırının şüphelisi olan Rus hacker grubunun diğer AB ülkelerini de hedef almış olabileceği değerlendiriliyor.

1.03.2018Dünya
Son dakika İran: Doğu Gutada savaş devam edecek

Son dakika! İran: Doğu Guta'da savaş devam edecek

İran, Birleşmiş Milletler Genel Konseyi'nın (BMGK) Suriye'de bir ay boyunca ateşkes ilan edilmesine yönelik kararına karşın Doğu Guta'da savaşın devam edeceğini söyledi. Rusya Devlet Başkanı Putin ise Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefonda görüştü. Liderlerin Suriye'de ateşkesin uygulanması için işbirliği konusunda uzlaştığı ifade edildi.

25.02.2018Dünya
Başbakan Yıldırım: Merkel ile tüm konuları sansürsüz konuşacağım

Başbakan Yıldırım: Merkel ile tüm konuları sansürsüz konuşacağım

Başbakan Binali Yıldırım, yarın Berlin’de Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile görüşecek. Görüşmede, bozulan ikili ilişkilerde yeni bir sayfa açılması hedefleniyor. Görüşme öncesi Alman televizyon kanalı ADR’ye konuşan Yıldırım, Şansölye Merkel’le tüm konuları ‘sansürsüz’ konuşacağını söyleyerek, Türkiye’de tutuklu bulunan Türk-Alman gazeteci Deniz Yücel’in serbest bırakılmasıyla ilgili olarak olumlu mesajlar verdi.

14.02.2018Dünya
Merkel ve Yıldırım, 15 Şubat’ta Berlin’de görüşecek

Merkel ve Yıldırım, 15 Şubat’ta Berlin’de görüşecek

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in önümüzdeki Perşembe günü Berlin’de Başbakan Binali Yıldırımla görüşeceğini belirtti.

12.02.2018Gündem
Rejim yanlıları sokakta

Rejim yanlıları sokakta

İran’da önceki gün dini lider Ali Hamaney’in sosyal paylaşım sitesi Twitter’da resmi hesabı üzerinden, “Ülkenin düşmanlarının birleştiği” yönünde açıklamasının ardından dün bir dizi kentte binlerce kişi sokağa çıkarak rejime destek için yürüdü. Rejim karşıtı eylemlerde ise iki kişinin daha öldüğü haberi geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Ruhani, eylemlerin birkaç günde biteceğini beklediklerini kaydetti. Birkaç saat sonra ise eylemlerin sonlandırıldığı açıklandı.

3.01.2018Dünya
Bağımsızlık krizi: Katalanlar ayrılık kararı aldı

Bağımsızlık krizi: Katalanlar ayrılık kararı aldı

Katalanların dün tek taraflı bağımsızlık ilanıyla İspanya’da ayrılık krizi patlak verdi. Açıklamadan 40 dakika sonra İspanya Senatosu, Madrid hükümetine Katalonya özerk yönetimini feshetme yetkisi verdi. Bakanlar Kurulu ise Katalan hükümetini feshederek erken yerel seçim ilan etti. İspanya Başbakanı Rajoy, özerkliğe son vermediklerini, Katalonya'da erken seçimlerin ise 21 Aralık'ta düzenleneceğini aktardı.

27.10.2017Dünya
‘Türkiye’yi tartışacağız’

‘Türkiye’yi tartışacağız’

ALMANYA Başbakanı Angela Merkel, gelecek hafta Brüksel’de Avrupa Konseyi toplantısında Türkiye’yle ilişkileri gündeme getiriyor. Başbakan Merkel’in sözcüsü Steffen Seibert, Avrupa’nın Türkiye’yle ilişkilerinin tüm yönleriyle masaya yatırılacağını söyledi.

13.10.2017Dünya
Almanyadan yeni Türkiye açıklaması

Almanya'dan yeni Türkiye açıklaması

Almanya Başbakanı Merkel, gelecek hafta Brüksel'de Avrupa Konseyi toplantısında Türkiye'yle ilişkileri gündeme getiriyor. Başbakan Merkel'in sözcüsü Steffen Seibert, Avrupa'nın Türkiye'yle ilişkilerinin tüm yönleriyle masaya yatırılacağını söyledi.

13.10.2017Dünya
Seibert: Merkel arabuluculuk yapmayacak

Seibert: Merkel arabuluculuk yapmayacak

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, İspanya’daki gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi. Yaşananların İspanya’nın iç meselesi olduğunu belirten Seibert, Başbakan Merkel’in de arabuluculuk yapmayacağını söyledi.

5.10.2017Dünya
Polonya, 5.9 milyar euro tazminat istiyor

Polonya, 5.9 milyar euro tazminat istiyor

Polonya’da iktidar partisi, İkinci Dünya Savaşı sırasında nazilerin ülkeye verdiği tahribat için Varşova’nın milyarlarca euro tazminat alma hakkına sahip olduğunu belirterek Almanya karşıtı söylemini güçlendirdi.

23.08.2017Dünya
Alman hükümetinden “otomobilde kartel” açıklaması

Alman hükümetinden “otomobilde kartel” açıklaması

AB Komisyonu, Almanya’daki otomotiv üreticilerinin aralarında kartel oluşturup oluşturmadıklarını belirlemek üzere inceleme yapıldığını açıkladı. Almanya Hükümet Sözcü Yardımcısı Ulrike Demmer, iddiayla ilgili olarak “Kartel makamları bağımsız bir şekilde iyi bir sebeple çalışıyor” dedi.

24.07.2017Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Almanya konuşmama izin vermeyerek intihar ediyor

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Almanya konuşmama izin vermeyerek intihar ediyor'

Almanya'da yayın yapan Die Zeit gazetesine konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Almanya konuşmama izin vermeyerek intihar ediyor." dedi. Erdoğan, "Almanya ve Türkiye'nin birbirlerine ihtiyacı var. FETÖ destekçilerini Türkiye'ye iade etmediği sürece Almanya'yı teröristleri koruyan ülke olarak göreceğiz. Almanya Başbakanı Merkel ile bir sorunum yok." diye konuştu.

5.07.2017Gündem
Kral Selman G-20  Zirvesi’ne gitmiyor

Kral Selman G-20 Zirvesi’ne gitmiyor

SUUDİ Arabistan Kralı Selman, Almanya’da 7-8 Temmuz’da yapılacak G20 Liderler Zirvesi’ne katılmama kararı aldı.

3.07.2017Dünya
Almanyadan flaş Türkiye açıklaması

Almanya'dan flaş Türkiye açıklaması

Reuters haber ajansı, Alman hükümet sözcüsünün yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'önemli bir misafir' olduğunu dediğini aktardı. Sözcü, Erdoğan'ın 7-8 Temmuz'da Hamburg'da düzenlenecek G-20'ye katılımının Alman hükümeti tarafından hoş karşılandığını açıkladı.

30.06.2017Dünya
Steinmeier: Almanya, güçlü bir Fransa istiyor

Steinmeier: Almanya, güçlü bir Fransa istiyor

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ve Başbakan Angela Merkel, Fransa’da cumhurbaşkanı seçiminin galibi Emmanuel Macron’u tebrik etti.

8.05.2017Dünya
Bizde tarafsızlığın daniskası var

'Bizde tarafsızlığın daniskası var'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tek adam eleştirilerine Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü üzerinden yanıt vererek, “Böyle olan bir cumhurbaşkanı tarafsız olabilir mi diyor. Demek ki Gazi Mustafa Kemal tarafsız değildi. Demek İnönü tarafsız değildi. Öyle saçmalık olur mu? Siz hizmette tarafsız olacaksınız. Ya bizde tarafsızlığın daniskası var ya?” dedi. Yenikapı’daki Büyük İstanbul Buluşması’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan özetle şunları söyledi:

8.04.2017Gündem
Erdoğandan Yenikapıda önemli açıklamalar

Erdoğan'dan Yenikapı'da önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "16 Nisan'da merhum Özal'dan Demirel'e, Türkeş'ten Erbakan'a, Yazıcıoğlu'na kadar tüm liderlerin özlemi olan bir değişimi hayata geçiriyoruz." dedi.

8.04.2017Gündem
Alman hükümetinde bütçe fazlası tartışması

Alman hükümetinde bütçe fazlası tartışması

Almanya da hükümet ortakları arasında bütçe fazlasının nereye harcanacağı konusunda görüş ayrılıkları ortaya çıktı.

13.01.2017Dünya
Almanya, Irak’taki askerlerin görev sürelerini uzattı

Almanya, Irak’taki askerlerin görev sürelerini uzattı

Almanya, Kuzey Irak’ta bulunan askerlerin görev sürelerinin 31 Ocak 2018’e kadar uzatılmasına karar verdi.

12.01.2017Dünya

Yazar Sonuçları

'Kurtuluş kuruluştadır'

CHP pek ‘uysal’ kalmayacak gibi görünüyor.

17.01.2018