MENÜ

Alaçatı Gezisi

Alaçatı Gezisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Alaçatı Gezisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 46 Alaçatı Gezisi haberi bulunmuştur.

Alaçatı Gezisi Haberleri

Bayramın en avantajlı turları

Bayramın en avantajlı turları

Dokuz günlük tatil başlamak üzere... Oteller doldu, turlarda yer kalmadı. Sizin için bayramda hem tatil yapmak hem de yeni yerler keşfetmek isteyenler için son dakika turlarını derledik. İster yurtiçinde Ege’nin saklı köylerini keşfe çıkın, isterseniz yurtdışında deniz, kum ve güneşin tadını çıkarın...

15.08.2018Seyahat
Bu fırsatlar kaçmaz

Bu fırsatlar kaçmaz!

Hürriyet Seyahat editörleri sizin için haftanın kaçırılmaması gereken seyahat fırsatlarını derledi...

5.09.2018Seyahat
Denizde, karada yaz okulu

Denizde, karada yaz okulu

Tatilin yaklaşmasıyla yaz okulları ve kamp arayışları da hızlandı. Yaz aylarını verimli ve eğlenceli geçirmek için yurtiçinde ve yurtdışında bilimden sanata, spordan doğa aktivitelerine birçok seçenek bulunuyor.

13.06.2016Eğitim
Bayramda huzur rotaları

Bayramda huzur rotaları

Fazlaca gerildiğimiz günlerden geçiyoruz. Çantaları hazırlayıp günlük yaşamın stresinden biraz olsun uzaklaşmanın, sinir-stresten arınmanın tam zamanı. Sizin için hem renkli, hem farklı hem de her tür beklentiye karşılık verecek en hesaplı bayram tatili seçeneklerini derledik. Yayla, deniz, tarih, yemek... Size iyi gelecek birini seçin ve düşün yollara

11.09.2015Seyahat
Alaçatı Ot Festivali başladı

Alaçatı Ot Festivali başladı

İZMİR'in Çeşme İlçesi'nde, Çeşme Belediyesi'nin destekleriyle Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği'nin yönetimi altında bu yıl 5'incisi düzenlenen Alaçatı Ot Festivali başladı.

11.04.2014Ege
Çeşmenin güzelliği Japon kanalında

Çeşme'nin güzelliği Japon kanalında

Türkiye’de sadece birkaç bölgeye gelen Japon turistlere, ülkemizin diğer zenginlikleri ve destinasyonlarını tanıtmak için harekete geçen Japon devlet kanalı NKH, İzmir’in turizm cenneti ilçesi Çeşme’de belgesel çekti.

23.11.2013Ege
Seyahat 10. Yıl ödülleri

Seyahat 10. Yıl ödülleri

İşte 10. yılını kutlayan Hürriyet Seyahat'te ödül kazananlar.

3.07.2013Seyahat
SEYAHAT 10. YIL

SEYAHAT 10. YIL

Seyahat İlavesi 10 yıldır, yazarlarıyla, okurlarıyla dünyayı geziyor.

28.06.2013Advertorial
İstanbul’dan Ardahan’a 2013’ü karşılama rehberi

İstanbul’dan Ardahan’a 2013’ü karşılama rehberi

Bu yılbaşında rutinin dışına çıkın. Farklı bir şehirde, farklı bir duyguyla girin yeni yıla. Kapadokya’da balona binin, Antakya’da daha önce hiç tatmadığınız lezzetlerin peşine düşün, Antalya’da sabah denize girip öğleden sonra kayak yapın, Bodrum’da açık hava konserini izleyin. Geriye unutulmaz anılar kalsın...

9.12.2012Seyahat
Eski dostlar otelci oldu

Eski dostlar otelci oldu

TURİZMCİ Özgür Ardil, 8 yıldır genel müdürlüğünü yaptığı dört yıldızlı Karaca Oteli’ndeki görevini bıraktı ve eski dostu olan Selvay AVM ortağı, milli sörfçü Kaan Yiğit ile birlikte otelciliğe soyundu.

4.03.2012Ege
Katarlı yatırımcıların Çeşme ilgisi

Katarlı yatırımcıların Çeşme ilgisi

Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, Katar'dan gelen bir grup iş adamının Şifne bölgesinde yapımı planlanan marinanın arkasındaki bölgede 1 milyar dolarlık yatırımla turistik tesisler kurmak istediğini ifade ettiğini söyledi.

11.02.2011Ekonomi
Siyasi linç var bu geziye iptal

Siyasi linç var bu geziye iptal

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Tayland gezisi kriz yaratınca, 5-12 Şubat’ta 50 kişilik kafileyle Tayland - Pataya - Hong-Kong’a gidecek olan Yarımada Belediyiler Birliği gezisi de iptal oldu.

18.01.2007Ege
İkinci Tayland gezisi iptal

İkinci Tayland gezisi iptal

İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Tayland gezisi kriz yaratınca, 5- 12 Şubat'ta 50 kişilik kafileyle Tayland- Pataya- Honk-Kong'a gidecek olan Yarımada Belediyiler Birliği gezisi iptal edildi. Birlik Başkanı Muhittin Dalgıç, “EXPO 2015 için Tayland'a giden İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi kamouyonda büyük eleştirilere uğradı. Eleştiriler, siyasi bir lince dönüştü.

18.01.2007Gündem
Tatilde boş oturamayan yetişkinlere yaz kampları

Tatilde boş oturamayan yetişkinlere yaz kampları

Bir yandan tatilinizi yaparken bir yandan da resim, heykel, seramik, ebru gibi sanatları öğrenmek, edebiyatın bir ucundan tutmak, bir enstrüman çalmayı öğrenmek isterseniz yaz kampları tam size göre. Üstelik seçenekleriniz her gün artıyor. Cunda Adası, Marmaris, Kayaköy, Ayvalık, Alaçatı, Antalya, Adatepe, Göcek, Beykoz, Bodrum ve Fethiye yaz atölyelerinin bulunduğu yazlık yerleşimler. Huzur arayanlar yoga atölyelerine kayıt yaptırabilir.

20.04.2006Kelebek

Yazar Sonuçları

Bayramın en avantajlı turları

Dokuz günlük tatil başlamak üzere... Oteller doldu, turlarda yer kalmadı. Sizin için bayramda hem tatil yapmak hem de yeni yerler keşfetmek isteyenler için son dakika turlarını derledik. İster yurtiçinde Ege’nin saklı köylerini keşfe çıkın, isterseniz yurtdışında deniz, kum ve güneşin tadını çıkarın...

11.08.2018

1000 yıllık zeytin ağacının altında: BERNADET

Ağustos ayında Hürriyet İzmir temsilcisi Deniz Sipahi’nin köşesinde, Alaçatı’da Bernadet adında yeni bir otel ve restoran açıldığını okuyup not almıştım.

19.10.2019

İzmir’in en sakin kasabası: Balıklıova

Ege ve Akdeniz kasabaları artık kent yaşamına dair pek çok olumsuzluktan yorulanların kaçış noktası. Hafta sonu arabaya atlayıp keşif gezileri yapanlar ya da daha uzun tatillerde ıssız bir plaj bulma amacıyla yola çıkıp ülkeyi kıyı kıyı dolaşanlar her geçen gün artıyor. Sadece huzur değil aranan... Kimi zaman taze meyve-sebze bulabilme ya da bir lokantaya oturup gerçek deniz balığı yiyebilme hayali kuruluyor; kimi zamansa bakir bir plajda kumlara serilme hayali... İşte tam da rotayı minik köy ve kasabalara çevirmişken, Ege’nin en sakin kasabalarından biri Balıklıova’dan bahsetmemek olmaz!

10.01.2019

Isparta nasıl Instagram üssü oldu? Mor ve çok ötesi: INSPARTA!

Mayıstan haziran sonuna dek ‘cemiyet hayatının ünlü simaları’ kamyonet kasalarına doluşup şapkalarına taktıkları güllerle gülümsüyor, pembe yaprakların ortasına yatıp ‘Amerikan Güzeli’ pozları veriyor. Sonra da ağustos başına kadar hasır şapkalı ve sepetli ziyaretçileriyle, Fransa’nın lavanta tarlalarıyla ünlü bölgesi Provence’ın minyatürü oluveriyor. Instagram’ın Türkiye’den son gözdesi açık ara Isparta. Peki treni kaçırmamak için ne yapmalı?

8.07.2018

Geçenlerde yine Şeyma Subaşı’nın dedikodusunu yapıyoruz

Size bu satırları Yunanistan’ın güzide adası Kos’tan yazmıyormuşum gibi, okuyun pampalar...

2.07.2017

Alaçatı’da yeni tur yeni şans!

SEVDİK biz Alaçatı’da yeni yıl kutlamayı. Üstelik bu sene tam dört günümüz var, Alaçatı’da yeni yılı kutlamak için. Ben de henüz rezervasyonlar dolmadan sizin için en sevdiğim otel ve restoranların yeni yıl seçeneklerini araştırdım. Buyurun Alaçatı’ya...

9.12.2012

Kemeraltı sanatla buluşmalı

Kemeraltı, bir arayış içinde. Büyük bir ekonomik ve sosyal çöküşte olan bu çarşının kurtuluşu için ekonomik çözümler aranırken unutulan sanat faktörü bize yol gösterebilir.

7.04.2012

Maria’nın programı, Ege’nin iki kıyısını yakınlaştıracak

ALAÇATI’da ‘Maria’nın Bahçesi’ ve ‘Porto Maria’ restoranlarının sahibi olan Yunan Maria Ekmekçioğlu, İstanbul’da doğduktan sonra küçük yaşta Selanik’e göç etmiş.

24.08.2011

Memleketin sükûn bulması halinde yapılacaklar

Ben ancak memleket sükûn bulduğunda kafam rahat bir şekilde tatil yapabiliyorum.

25.06.2011

Düğün Maça Kızı’nda

Gümüşsuyu’ndaki Topaz Restaurant, Reina’daki Blue Topaz ve Nişantaşı’ndaki Lipsi’nin sahibi Kaya Mehmet Demirer, ikinci kez nikâh masasına oturmaya hazırlanıyor.

1.07.2009

Gazeteci kitapları

"İnönü ile Çileli Yıllar"ı Mutlu Tuncer yazdı. Serdar Kızık, Ege üzerine usta işi yazılarını "İmbatı Ege’nin" kitabında topladı. Alaattin Gürırmak ise, doğduğu Simav’ı kaleme aldı.

27.09.2008

Benim kasabalarım(2)

Bahar geldi. Artık hafta sonları yola çıkıp, güzellikleri keşfetmenin tam zamanıdır. Geçen hafta size sevdiğim kasabaların bir bölümünü tanıtmaya çalıştım.

26.04.2003