MENÜ

Ab Bakanı Ve Başmüzakereci Egemen Bağış

Ab Bakanı Ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ab Bakanı Ve Başmüzakereci Egemen Bağış haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 302 Ab Bakanı Ve Başmüzakereci Egemen Bağış haberi bulunmuştur.

Ab Bakanı Ve Başmüzakereci Egemen Bağış Haberleri

Bağıştan yeni anayasayla ilgili önemli açıklama

Bağış'tan yeni anayasayla ilgili önemli açıklama

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının da yeni anayasa hazırlıkları çerçevesinde görüşlerine başvurulacağını söyledi.

28.9.2011Gündem
Jean Monnet Bursu ile bin 700 aday eğitim aldı

Jean Monnet Bursu ile bin 700 aday eğitim aldı

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Jean Monnet bursu sayesinde bin 700 kişinin değişik konularda AB sürecinde katkı sağlamak için eğitim aldığını belirtti.

18.6.2014Eğitim
AB Bakanı Çavuşoğlundan Avrupaya ilk uyarı

AB Bakanı Çavuşoğlu'ndan Avrupa'ya ilk uyarı

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, AB Komisyonu üyesi Stefan Füle'nin dünkü açıklamalarına ilişkin, "Avrupalı dostlarımızı Türkiye'nin içişleriyle ilgili siyasi boyutları da olan gelişmeler konusunda yorum yaparken peşin hükümlerden kaçınmaya ve daha temkinli olmaya davet ediyorum" ifadesini kullandı.

28.12.2013Dünya
Jean Monnet Burs başvuruları başladı

Jean Monnet Burs başvuruları başladı

Jean Monnet Burs Programı ile gelecek yıl 170 kişi AB üyesi ülkelerde akademik çalışma yapma fırsatı yakalayacak. Bursiyerlere yaklaşık 6,6 milyon avro destek verilecek.

14.12.2013Eğitim
AB ile üç yıl sonra ilk fasıl açıldı

AB ile üç yıl sonra ilk fasıl açıldı

Türkiye, Avrupa Birliği (AB) ile yürüttüğü üyelik müzakerelerinde üç yılı aşkın bir sürenin ardından ilk faslı açtı.

5.11.2013Gündem
Bakan Bağıştan hediye nazar boncuklu vazo

Bakan Bağış'tan hediye nazar boncuklu vazo

Görev süresi dolan AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Jean-Maurice Ripert için bugün Ankara'da AB Bakanı Egemen Bağış tarafından bir veda yemeği verildi. Bakan Bağış, Ripert'e veda hediyesi olarak nazar boncuk desenli bir vazo verdi ve ''Yeni görev yeriniz Moskova’da sizi kem gözlerden korusun'' deyince salonda gülüşmelere neden oldu. Ripert, ODTÜ'de ağaçların kesilmesiyle başlayan gerilim sürerken ''Birileri olaylardan ders almamış'' sözleriyle gündeme gelmişti.

22.10.2013Gündem
Dünya Bankası’ndan karamsarlar

Dünya Bankası’ndan karamsarlar

Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (EUROCHAMBRES) ile Küresel Oda Platformu (Global Chamber Platform-GCP) işbirliğinde hazırlanan 2014 Küresel Ekonomi Raporu’na göre, GCP üyeleri, 2014 için büyüme seviyesinin Dünya Bankası’nın öngördüğü kadar sağlam olmayacağını düşünüyor.

17.10.2013Ekonomi
Müzakere süreci Guinness’e aday

Müzakere süreci Guinness’e aday

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Haliç Kongre Merkezi’ndeki Eurochambres (Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği) Ekonomik Forumu’nda Türkiye’nin üyelik süreciyle ilgili AB’ye eleştirilerde bulunarak “Müzakere süreci Guinness Rekorlar Kitabı’na girecek noktaya geldi. Hiçbir ülke 54 yıl bekletilmedi” dedi.

16.10.2013Gündem
AB, Türkiye İlerleme Raporunu yayınladı

AB, Türkiye İlerleme Raporu'nu yayınladı

Avrupa Komisyonu, Türkiye İlerleme Raporu'nu resmen açıkladı. Demokratikleşme paketinin olumlu karşılandığı raporda, Türkiye’deki adalet sistemine yönelik ciddi eleştiriler de yer aldı. DHA'nın haberine göre, Türkiye'ye fasıl müjdesi veren AB Genişleme Komiseri Stefan Füle, "Yeni fasıl açılması için uzun süre beklemeyeceğiz" dedi.

16.10.2013Gündem
Türkiye belki de hiçbir zaman AB üyesi olmayacak

'Türkiye belki de hiçbir zaman AB üyesi olmayacak'

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye’nin muhtemelen asla AB’ye üye olmayacağını söyledi. Ukrayna’ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti’nde katıldığı 10’uncu Yalta Avrupa Stratejisi (YES) toplantısında konuşan Bağış, “Türkiye’nin AB’ye üye olmasını arzu ediyoruz. Üye olması için çalışıp çabalıyoruz.

21.9.2013Gündem
Bakan Bağış: İçim parçalandı

Bakan Bağış: İçim parçalandı

AB Bakanı Egemen Bağış, Eskişehir'de Gezi eylemi sırasında acımasızca dövülen ve hastanede yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz'ın dayak yediği anları gösteren video hakkında ''İçim parçalandı'' yorumunda bulundu.

24.8.2013Gündem
Yunanistana baklava golü

Yunanistan'a baklava golü!

Türkiye ile Yunanistan ve Kıbrıslı Rumlar arasındaki baklava savaşında, Gaziantep baklavası galip geldi. AB Komisyonu, Gaziantep Sanayi Odası'nın "Antep baklavasının" tescili dört yıl önce yaptığı başvuruyu kabul etti. AB Bakanı Bağış, Gaziantep baklavasının AB'de tescili konusunda çok önemli bir eşik aşıldığını kaydederek, "“Gaziantep istiklalimiz için gösterdiği kahramanlığı, bugün de istikbal mücadelemizde gösteriyor” dedi.

23.8.2013Ekonomi
70 bin kişi için yurt dışı fırsatı

70 bin kişi için yurt dışı fırsatı

Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi (Ulusal Ajans) Başkanı Bülent Özcan, şu ana kadar ajansa 2 binin üzerinde proje kabulü yapıldığını belirterek, bu yıl 70 bin kişiyi yurt dışına göndereceklerini söyledi.

13.8.2013Gündem
Egemen Bağıştan Gezi Parkı açıklaması

Egemen Bağış'tan Gezi Parkı açıklaması

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Gezi Parkı odaklı eylemleri değerlendirken, "Unutmamak lazım ki, onlar ilk raundu kaybettiklerine inanıyorlar. Bu nedenle de içerideki uzantıları ile tekrar tekrar karışıklık çıkarmaya çalışacaklardır. Vatandaşlarımız provokasyonlara karşı teyakkuzda olmalı" dedi.

24.7.2013Gündem
Bakanlar Kurulundan bayram müjdesi

Bakanlar Kurulu'ndan bayram müjdesi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Ramazan Bayramı süresince otoyolların ücretsiz, belediyelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinin de ücretsiz veya indirimli olarak uygulanmasının, Bakanlar Kurulunca kabul edildiğini bildirdi.

23.7.2013Gündem
Batman’ın ilçesinden dünya listesine

Batman’ın ilçesinden dünya listesine

Dünya Ekonomik Forumu “Yılın Genç Bilim İnsanı” değerlendirmesine Batman’da memur ailesinde başlayan yaşamıyla Doç. Dr. Yusuf Baran’ı seçti.

18.7.2013Eğitim
İstanbul’a AB’li ‘eşler’

İstanbul’a AB’li ‘eşler’

Avrupa Birliği Bakanlığı ve İstanbul Valiliği tarafından yürütülen “İstanbul AB’ye hazırlanıyor” projesinde, 10 ilçeye ‘AB eşi’ bulundu.

6.7.2013Ekonomi
İstanbula ABli eşler

İstanbul'a AB'li eşler

AVRUPA Birliği Bakanlığı ve İstanbul Valiliği tarafından yürütülen “İstanbul AB’ye hazırlanıyor” projesinde, 10 ilçeye ‘AB eşi’ bulundu. AB müktesebatının yereldeki uygulamalarına yönelik işbirliği yapmak üzere 10 AB kenti, İstanbul’un ilçeleri eşleştiler. İstanbul ilçelerinin AB üyesi ülkelerdeki kentler ile AB müktesebatının yereldeki uygulamalarına yönelik bilgi ve deneyim alışverişi yapabilmelerini ve ortak projeler sunabilmelerini sağlamayı amaçlayan projede şu ilçeler eşleştiler:

6.7.2013Gündem
Egemen Bağış: Bize havlu attırmak isteyenlere prim vermeyeceğiz

Egemen Bağış: "Bize havlu attırmak isteyenlere prim vermeyeceğiz"

AVRUPA Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İzmir’de katıldığı ’Parlamentolar arası Yaz Kampı’nda, "AB insanlık tarihinin en kapsamlı barış projesidir. Bu önemine rağmen kıtasal barış projesidir. Türkiye’nin üyeliği bu kıtasal barış projesini küreselleştirecektir. Bize havlu attırmak isteyenlere, kendi iç politikalarında Türkiye’nin üyelik sürecini istismar etmek isteyenlere prim vermedik, vermeyeceğiz" dedi.

4.7.2013Gündem
AB Bakanı Egemen Bağış İzmirde

AB Bakanı Egemen Bağış İzmir'de

AVRUPA Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İzmir'de katıldığı ‘Parlamentolar arası Yaz Kampı’nda, “AB insanlık tarihinin en kapsamlı barış projesidir. Bu önemine rağmen kıtasal barış projesidir. Türkiye'nin üyeliği bu kıtasal barış projesini küreselleştirecektir. Bize havlu attırmak isteyenlere kendi iç politikalarında Türkiye'nin üyelik sürecini istismar etmek isteyenlere prim vermedik vermeyeceğiz” dedi.

3.7.2013Ege
Jean Monnet Bursu’nu kazananlar belli oldu

Jean Monnet Bursu’nu kazananlar belli oldu

Türkiye'nin AB'ye tam üyelik hedefi çerçevesinde, AB müktesebatı konusunda bilgi sahibi personel ihtiyacının karşılanması amacıyla yürütülen Jean Monnet Burs Programı'ndan faydalanmaya hak kazanan bursiyerler belli oldu.

3.7.2013Eğitim
Egemen Bağıştan Bilic göndermesi

Egemen Bağış'tan Bilic göndermesi

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Hırvatistan'ın AB'ye katılması dolayısıyla düzenlenen kutlamalara katılmak için Zagreb'e gitti. Beşiktaş'ın Hırvat Slaven Bilic'i teknik direktörlüğe getirmesine de gönderme yapan Bağış, "Biz Hırvatistan’ın üyeliğini kutlarken, Beşiktaş’ımızın da Hırvat bir hocayla anlaşması güzel bir tevafuktur" dedi.

30.6.2013Gündem
Trabzonsporun rakibi belli oldu

Trabzonspor'un rakibi belli oldu

Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turunda, İrlanda'nın Derry City takımıyla karşılaşacak.

24.6.2013Futbol
Türkiye ile ‘Balıkçı’ krizi

Türkiye ile ‘Balıkçı’ krizi

Almanya’nın AB ile Türkiye arasında üç yıl sonra bir müzakere başlığı açılmasını Gezi olayları bahanesiyle engellemeye kalkması Berlin ile Ankara arasında ipleri gerdi. AB Bakanı Egemen Bağış’ın, “(Almanya Başbakanı) Merkel de Sarkozy ile balık tutmak istemiyorsa hesabını iyi yapsın” sözleri üzerine, karşılıklı olarak büyükelçiler, dışişleri bakanlıklarına çağrıldı.

21.6.2013Gündem
Merkel’e ‘4 bin Alman şirket’ uyarısı

Merkel’e ‘4 bin Alman şirket’ uyarısı

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, bazı Avrupa Birliği ülkelerinin Türkiye ile müzakere sürecinde yeni fasılların açılmasına karşı çıkmasını eleştirerek, “Sonuç olarak Türkiye’nin AB’ye değil, AB’nin Türkiye’ye ihtiyacı var. Gelinen noktada Türkiye’nin çıkarları neyi gerektiriyorsa onu yaparız. Bu AB ile üyelik için müzakerelere devamı gerektiriyorsa onu, yok müzakereleri durdurmayı gerektiriyorsa o zaman da onu yapmasını biliriz” dedi.

20.6.2013Ekonomi
Arınç istifa etmek istedi iddialarına Egemen Bağıştan yanıt

'Arınç istifa etmek istedi' iddialarına Egemen Bağış'tan yanıt

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, geçtiğimiz günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç arasında bir tartışma yaşandığı ve sonucunda Arınç'ın istifa kararı verdiği iddialarıyla ilgili olarak, "Büyüklerimizin arasında fitne sokmaya kalkmasınlar" dedi.

20.6.2013Gündem
Fazıl Saydan Merkele mektup

Fazıl Say'dan Merkel'e mektup

Ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, Almanya Başbakanı Angela Merkel'e ithafen, Gezi direnişine ilişkin bir mektup kaleme aldı. Say mektubunda, Merkel'in Türkiye'nin AB'ye girmemesi gerektiği şeklindeki sözlerinin de en çok Tayyip Erdoğan ve destekçilerini sevindirdiğini yazdı.

20.6.2013Gündem
Avrupa Parlamentosuna Türkiyeden üç sert tepki

Avrupa Parlamentosu'na Türkiye'den üç sert tepki

Avrupa Parlamentosu'nda Türkiye'deki Gezi Parkı protestoları ve müdahalelerle ilgili alınan karara Türkiye'den üç tepki geldi.

13.6.2013Gündem
Orandan Bağışa yanıt

Oran'dan Bağış'a yanıt

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, "Sayın Egemen Bağış'ı muhalefete çatmak, yine sorumluluktan kaçmak ve özeleştiriden kaçınmak yerine, görevini yapmaya, özeleştiri yaparak hem mensubu bulunduğu hükümeti uyarmaya hem de AB ile artık donma aşamasına gelen tam üyelik sürecini pozitif ve akılcı hareketlerle canlandırmaya davet ediyorum" dedi.

6.6.2013Gündem
Herkes Asya derken Türkiye’yi seçti

Herkes Asya derken Türkiye’yi seçti

Alexander McQeen Başkan ve CEO’su Jonathan Akeroyd, ulaşılabilir lüks marka McQ’yu yaratacakları dönemde herkesin Asya’yı önermesine rağmen üretim için Türkiye’yi seçtiklerini söyledi. Akeroyd, “Fiyatların 1500 Euro’dan başladığı Alexander McQeen ise yüzde 100 İtalya’da üretiliyor. Fakat onun denim üretimini Türkiye’ye kaydırabiliriz” dedi.

9.5.2013Ekonomi
Erasmus öğrencileri İstanbul’a geliyor

Erasmus öğrencileri İstanbul’a geliyor

Avrupa Birliği Bakanlığı Türk Ulusal Ajansı tarafından yürütülen ‘Erasmus Programı’ katılımcıları, İstanbul’da biraraya gelecek.

19.4.2013Eğitim
Sırf baklava bile üyelik için yeter

Sırf baklava bile üyelik için yeter

AB Bakanı Egemen Bağış, Türkiye’nin en ünlü baklava markalarından biri olan Güllüoğlu’nun Brüksel şubesinin açılışında yaptığı konuşmada, “Sadece bu lezzet bile aslında Avrupalıları, Türkiye’nin AB’ye neden tam üye olması gerektiği konusunda ikna etmeye yeterli” esprisini yaptı.

11.4.2013Ekonomi
Moğolistan ile vizeler kalktı

Moğolistan ile vizeler kalktı

Türkiye ile Moğolistan'ın karşılıklı olarak vizeleri kaldırdığı açıklandı.

11.4.2013Gündem
Letonyadan Türkiyeye AB desteği

Letonya'dan Türkiye'ye AB desteği

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye ve Letonya’nın küresel ekonomik krizden en az etkilenen ülkeler olduğunu belirterek, “Gerek Türkiye gerek Letonya kendi ekonomik reçetelerini kendileri yazarak ve bunu uygulayarak ekonomik başarı gösteren ülkelerdir” dedi.

2.4.2013Gündem
Türkiye-Avrupa Ortak İletişim Platformu tanıtıldı

Türkiye-Avrupa Ortak İletişim Platformu tanıtıldı

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, “Türkiye-Avrupa Ortak İletişim Platformu” adı altında hazırlanan “TUROPA” programı sayesinde AB ile Türkiye arasındaki mesafelerin anlamsız hale geldiğini belirterek, “Türkiye ile AB'nin birbirine bir tık ötede olduğu döneme geçiyoruz” dedi.

29.3.2013Teknoloji
‘Türkiye fakir’ yargısı geçersiz

‘Türkiye fakir’ yargısı geçersiz

TÜRK Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) yayın organı Görüş dergisi, yeni yönetim dönemindeki ilk sayısını Avrupa Birliği ilişkilerine ayırdı.

22.3.2013Ekonomi
Egemen Bağıştan ezan teşekkürü

Egemen Bağış'tan 'ezan' teşekkürü

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İsveç’e, ‘ezan’ teşekküründe bulundu.

27.2.2013Gündem
Rumların AB üyeliği hataydı

Rumların AB üyeliği hataydı

Bakan Egemen Bağış’ın hazırlattığı Türkiye-AB belgeselinde, Avrupalı liderler, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin AB’ye alınmasının hata olduğunu itiraf ediyor.

22.2.2013Gündem
Şanghay resti işimize yaradı

Şanghay resti işimize yaradı

Fransa’nın AB ile pazarlıklarda 22’nci faslı müzakerelere açacağı sinyalinin ardından Paris’e giden AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Başbakan Erdoğan’ın AB’ye yönelik “Şanghay beşlisine girebiliriz” çıkışının Avrupa’da ellerini güçlendirdiğini söyledi. Bağış, “Türkiye’nin seçeneksiz olmadığının vurgulanması akılcı bir stratejinin ürünüydü” dedi.

20.2.2013Gündem
Vicdan muhasebesi yapmalısınız

Vicdan muhasebesi yapmalısınız

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, TBMM’de 71’inci Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu’nda bir araya gelen Avrupa Birliği temsilcilerine seslenerek, “Elbette bizim eksikliklerimiz var, bunun gereğini yapmanın gayreti içerisindeyiz. Ancak bu yapamadıklarımızda sizin katkınız nedir, sizin de bir vicdan muhasebesi yapmanızı istiyoruz” dedi.

14.2.2013Gündem
Başbakan Erdoğandan önemli açıklamalar

Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'a hareketi öncesinde Atatürk Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında soruları yanıtladı.

3.2.2013Gündem
Avrupa’nın reçetesi bizde

Avrupa’nın reçetesi bizde

AB Komisyonu’nun 2012 İlerleme Raporu’nu taraflı bulan AB Bakanı Egemen Bağış, alternatif ilerleme raporu hazırladı.

31.12.2012Gündem
Türkiye kendi ilerleme raporunu yayımladı

Türkiye kendi ilerleme raporunu yayımladı

Türkiye, 2012'de AB müktesebatına uyum kapsamındaki somut adımlarını içeren kendi ilerleme raporunu yayımladı. AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, "Bu rapor Türkiye'nin Avrupa perspektifinin de AB reform sürecindeki kararlılığının da mührüdür" dedi.

31.12.2012Gündem
Beğenmedik kendimiz yazdık

Beğenmedik kendimiz yazdık

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AB’nin ekim ayında yayınladığı 2012 Türkiye İlerleme Raporu’na eleştirilerini bugün bir kez daha dile getirecek.

30.12.2012Gündem

Yazar Sonuçları

2. Zarrab vakası mı?

“ABD’den Türkiye’ye karşı bir yargı hamlesi daha” başlığıyla haberleştirilmiş.

15.11.2017

AB, vize muafiyeti için THY’nin transit yolcusuna fren koyacak adım istedi

ÖNCEKİ akşam AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Bakan Yardımcısı Alaattin Büyükkaya ve Basın Danışmanı Nuri Cihangir Şahin’le AK Parti Fatih İlçe Teşkilatı’nın Mimar Sinan Stadı’ndaki iftarına katıldık.

3.8.2013

Telefonumuza çıkmayan Almanlar o sözlerimle kapılarını açmış oldu

AB Bakanı ve Başmüza-kereci Egemen Bağış’ın Basın Danışmanı Cihangir Şahin aradı:

11.7.2013

Ölümler artacak

Her gün, ben söylemiyorum, Çalışma Bakanlığı istatistikleri söylüyor, “İş kazaları nedeniyle her gün ortalama dört işçi iş kazalarında hayatını kaybediyor”.

25.6.2013

Burger King, Türk mutfak üreticisine Çin kapısını açtı

İSTANBUL Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkanı Tahsin Öztiryaki, ANAP döneminin eski bakanlarından Tınaz Titiz’in yönettiği “Mutfak Çalıştayı”nda sektörün ihracatının bazı ayrıntılarını paylaştı:

14.4.2013

Barış sürecinde AB’den güçlü destek bekliyoruz

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Avrupa Politika Merkezi’nin (EPC) Brüksel’de düzenlediği “Türkiye’nin Terörizmle Mücadelesinde Yeni Bir Fasıl-AB’ye Katılım Sürecine Etkileri” konferansında önce müzakerelerde bloke edilen başlıklara değindi:

10.4.2013