GeriGündem Bakan Bağış: İçim parçalandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  27
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakan Bağış: İçim parçalandı

Bakan Bağış: İçim parçalandı
refid:24584554 ilişkili resim dosyası

AB Bakanı Egemen Bağış, Eskişehir'de Gezi eylemi sırasında acımasızca dövülen ve hastanede yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz'ın dayak yediği anları gösteren video hakkında ''İçim parçalandı'' yorumunda bulundu.

''GAZİANTEP BAKLAVASI AB'DE TESCİL EDİLDİ''

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Gaziantep baklavasının AB'de tescil edilmesiyle ilgili düzenlenen bilgilendirme toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gaziantep baklavalarının tescil edilmesiyle ilgili ilk kararın alındığını ifade eden Bakan Bağış, AB'nin bu konudaki itirazları beklediğini, itiraz gelmediği takdirde kararın onaylanacağını ifade etti.

''BRÜKSEL'DE AK PARTİ OFİSİ AÇMAK ZARURİ HALE GELDİ''

Bakan Bağış, yurtdışında yaşayan vatandaşların gerek genel seçimler de gerek cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanabilmesi için gerekli altyapı çalışmalarının da tamamlandığını belirtti. Bakan Bağış, vatandaşların seçmen kaydını yaptıktan sonra büyükelçi ve konsolosluklarda oy kullanabileceğini söyledi. Brüksel'de AK Parti ofisinin de açılacağını da sözlerine ekleyen Bakan Bağış, bu durumun zaruri hale geldiğini ifade etti.

''ALİ İSMAİL'İN DÖVÜLDÜĞÜ GÖRÜNTÜLERİ İZLEYİNCE İÇİM PARÇALANDI''

Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın dövülmesiyle ilgili görüntülerin sorulması üzerine Bakan Bağış, "Bazı hatalarda yapılmıyor değil. Eskişehir'de hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın görüntülerini görünce benim de içim parçalandı. Hiç bir insan böylesine vahşete duyarsız kalamaz. Birçok bakan arkadaşım gibi bende görüntülerden rahatsız oldum. Çünkü 19 yaşındaki bir evladın böylesine öldürülürcesine saldırıya uğıraması artık kendinden geçtikten sonra bile hala gidip birilerinin tekmelemesi hiçbirimizin kabul edebileceği birşey değil. Yaşla kuru karışıyor. Burada toplumsal güvenliği sağlaması gereken kişiler değil kendi kendilerine icad edenlerin bu girişimleri tabii ki cezasız kalmamalıdır.Tabii ki onların üzerine gidilmelidir. Bütün sorumlular mutlaka yargılanmaladır" şeklinde konuştu.

"BENİM DE İÇİM PARÇALANDI"

''ŞU ANDA İSTANBUL İÇİN ADAYLIĞIM SÖZ KONUSU DEĞİL''

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığıyla ilgili gelişme olup olmadığını sorulması üzerine Bakan Bağış, "Benim adımın dilendirildiğini ben de medyadan takip ediyorum. Adaylığım şu aşamada söz konusu değildir. Ama partim hangi görevi verirse en iyi şekilde yaparım. Onu seve seve yapmaya çalışırım. Adaylığım söz konusu değildir şu anda" diye yanıt verdi.

Bakan Bağış'ın konuşması sırasında arkasında bulunan Türk Bayrağı ile Bakanlık bayrağı rüzgar nedeniyle devrildi.

Bakan Bağış konuşmanın ardından gazetecilere baklava ikram etti.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle