"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin Abla: Önce yengesiyle ilişkiye girmiştim

Güzin ABLA

Maltepe'den Pişmanım

SEVGİLİ Ablacığım, 25 yaşındayım. İstanbul'a geleli beş yıl oldu. Çalışıyorum, maddi durumum fena değil. Babam ve amcam daha önce gelmişti. Biz de köyde amcamın eşi ve çocuklarıyla birlikte kalıyorduk. Yengemin teşvikiyle onunla ilişkiye girmiştim. Aradan yıllar geçti, amcamın kızları büyüdü ve hayatın cilvesine bakın ki, amcamın en küçük kızına aşık oldum. Yengemle çok önce ilişkiyi kesmiştim. Amcamın kızı çok akıllı, zeki, iyi huylu bir kız. Beni seviyor. Annem babam da onunla evlenebileceğimi düşünüyor. Ancak benim içim içimi yiyor. Kızı çok sevdiğim halde huzursuzum. Yengemle konuştum. Böyle bir evliliğe karşı çıkmayacağını, beni artık rahat bırakacağını, çekinmemin gereksiz olduğunu söyledi, söz verdi. Ama ben bir türlü huzur bulamıyorum. Bu evliliğin doğru olup olmayacağını bilemiyorum.

SEVGİLİ oğlum, senin bu öykün bana yıllar önce izlediğim Dustin Hoffman'ın ‘‘The Graduate’’ (Aşk Mevsimi) adlı filmini hatırlattı. Öykü aynıydı. Yalnız genç adamın beraber olduğu kadın, kızın yengesi değil de annesiydi. Daha sonra kızını sevmişti. Kadının bütün engel olmasına karşılık gençler evlenmişlerdi. Bu ilginç bir öyküydü. Demek gerçek olabiliyormuş. Amcanın kızı yakın akraban oluyor oğlum bunu da düşünmelisin. O dürüst ve saf genç kıza bu yalanı ne kadar sürdürebilirsin?

X