"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin ABLA

Ablasına aşığım

<ı>Deli Aşık

Sevgili Güzin Abla, çok zor durumdayım. Kendi başıma işin içinden çıkamıyorum. Umarım bana yardım edersin. Ben bundan uzunca bir süre önce, ailesiyle çok yakın olduğum ve çok beğendiğim komşu kızına arkadaşlık teklif ettim. Beni ağabey gibi gördüğünü söyleyip, reddetti. Bunu çok normal karşıladım. Ailesiyle çok iç içeydik. Ancak bundan sonra benimle konuşmak istemedi. Taa ki 17 Ağustos depremine kadar benimle konuşmadı. Depremden sonra konuşmaya başlayınca, ben de çok sevindim. Çünkü hayatta hiç kimseyle dargın kalmak istemem. Üstelik ailesi beni çok severdi, onların her türlü yardımına koşardım. Yanlışımı kabul ediyorum. Her şey yatıştı derken, aradan uzun bir süre geçmesine rağmen, bu defa da bu genç kız benim teklifimi annesine ve ablasına anlatmış. Aylardır ablası ve annesi benim yüzüme bakmaz oldular. Meğer babası bu duruma çok üzülmüş. Çünkü benim onunla ilgilendiğimi sanıyormuş. Gerçekten de ablaya yaş gününde çok güzel bir hediye almıştım. Şimdi ablasına sevgi beslediğimi anladım. Ama iş işten geçti. Bu durumu nasıl düzelteceğimi bilemiyorum. Ablacağım ne olur, benim bu çıkmazdan kurtulmama yardımcı ol.

Güzel Oğlum, sen tut hem küçük kardeşe hem de ablaya aynı anda ilgi göster. Özellikle de ablaya hediyeler alıp, onu umutlandır. Daha sonra küçük kardeşe yönelip, onunla yakınlık kurmaya karar ver. Derken fikir değiştirip yeniden ablaya dön... Ondan sonra da Güzin Abla'ndan yardım iste... Olacak iş mi? Belli ki iki kardeş arasında daha önce, kendi aralarında senin konun geçmiş. Ablası senden teklif beklerken, sen kardeşine yakınlık gösterince, küçük kardeş de, abla da sana bozulmuşlar. Belki kardeşler arasında bir tartışmaya bile neden olmuştur. İki kardeşin birbirine düşmesine yol açmışsındır. Sanırım yaşın ablanınkine daha yakın. Hem bilirsin, ailelerde önce ablanın evlenmesi beklenir. Hep bu planlanır. Sen biraz ortalığı karıştırmışsın anlaşılan. Sanırım duyguların da biraz karmaşa içindeymiş. Ablaya neden hediye aldın da sonra kardeşe yaklaştın? Ancak sanırım abla sana karşı ilgisiz değil. Onunla baş başa konuşmaya çalış. Bir çelişki yaşandığını, daha sonra da gerçek duygularını anlayabildiğini, baştan beri ona yakınlık duyduğunu, ancak ondan beklediğin cesareti vermediğini söylersin. Bakarsın, yumuşar. Umarım bir daha da karar değiştirmessin.

X