"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin Abla

Ölümü düşünüyorum

Sultan \ İstanbul

Güzin abla, 20 yaşında bir kızım. Yaklaşık bir ay önce şiddetli bir depresyon geçirdim. Sadece ilaç tedavisi verdiler. Ancak faydası olmadı. İlaç tedavisinde sonuç bulamadığım için başka yollara başvurdum. Bakırköy'de bile yatmaya razı oldum. Ama olmadı. Çünkü yatacağım yerde hiç normal insan yoktu. Ben onlar kadar rahatsız değildim. Ailem de kalmamı istemedi. Bu süre içinde 8 kilo verdim. Rahatsızlığımda namaz kılmaya başladım. Belki hastalığım nedeniyle Allaha biraz daha yakın olmam gerektiğini düşündüm. Tabii beni yönlendirenler de oldu. İçimde hep bir huzursuzluk ve sıkıntı var. En önemlisi de ne olduğuna bir anlam veremiyorum. Ben neyim, nasıl bir varlığım, bu dünya, insanlar ne gibi sorulara yarıt bulamıyorum. Keşke ölüm olmasa, ama hiçbir zaman aklımdan çıkmıyor. Her an ölecekmişim gibi geliyor ve o zaman her şeyden vazgeçiyorum.

* * *

Sevgili kızım bir bunalım geçirdiğin ortada! Ancak senin aklını biraz çevredekiler karıştırıyor. Bu ölüm korkusu, bir et parçası olmak, yaşamın anlamsızlığı gibi konular aşırı ve uçtaki sözde din adamlarının sözleri. Allaha inanmak ve ona sığınmak ölüm korkusunu giderir. Oysa sen buna rağmen bu korkunu yenemiyorsun. Hayattan seni koparmaya çalışıyorlar. Allaha yönelmek ve bağlılık başka şey, yaşamı bir kenara atmak başka. Seni yanlış yönlendiriyorlar. Gerçekten bir psikologun yardımına ihtiyacın var. Dinini ise yalnızca Kurandan öğrenmelisin. Onu okuyup Allaha güvenmek seni rahatlatacak.X