"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin abla

Bir kalpsizi seviyorum

Adana'dan Umutsuz

Güzin abla, ben 15 yaşında bir kızım. Aynı sınıfta okuduğum bir genci seviyorum. Bir yıldır onu seviyorum ve sonunda ne yazık ki büyük bir hata yaptım ve ona sevgimi belli ettim. Çok yakın bir arkadaşım var ona da söyledim. Ama bu benim için çok feci bir hata oldu. Çünkü o kalpsiz şimdi benim onu sevdiğimi biliyor, ama benimle sanki alay ediyor. Onun beni hiç sevmediğini biliyorum. Şimdi sanki tam tersine benden nefret eder gibi davranıyor. Bir yakın arkadaşıma söylemek hatasında bulundum. O günden sonra o çocuk kıymetlendi. Yakın arkadaşım çok güzel bir kızdır, ama çok acımasız şeyler söyledi bana ‘‘Seni sevmiyor, belki de sen ona göre çok çirkinsindir anlamadın mı?’’ diyor. Bunları söylerken de çok acımasız davranıp, kalbimi kırıyor ve gururumla oynuyor. Ben 15 yaşındayım, ama onun için ölüyorum, ne yapacağımı bilemiyorum. Onu bırakmamı önermeyin lütfen, çok denedim olmuyor, kalbime hakim olamıyorum. Kaç kez anneme açmak istedim ama, beni anlamadı bile.

Canım kızım, küçüğüm, keşke elimde sihirli bir değnek olsaydı da bir iyilik perisi gibi değneyimle şöyle bir dokunup, örneğin şu senin kalpsiz delikanlının, yüreğinde sana karşı coşkulu bir aşk uyandırabilseydim. Ama ne yazık ki bu mümkün değil. Kızım, henüz yaşın çok küçük, ama böyle tutkulu aşkların mevsimindesin. Oysa bu ne yaşayacağın ilk duygu ne de ilk aşk acısı. Bunu zamanla atlatacaksın. Biliyorsun bu gibi olaylarda zorla güzellik olmuyor. Bu çocuk seni sevmiyorsa zorla sevdiremezsin. Ancak burada dikkatimi çeken nokta, güya yakın arkadaşının tutumu. Kızım bu senin arkadaşın, dostun değil. Dediğin gibi seni küçük düşürmek istiyor ve çok kaba. Ondan hemen uzaklaş. Onu sakın dost bilme. Ondan akıl isteme, sorunlarını da asla onunla paylaşma. Kendine bundan sonra arkadaş seçerken de daha dikkatli ol. Annenle dertleş, her şeye rağmen sana yakın davranacaktır, emin ol.


 
X