"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin abla

Öpüşmek bile istemiyor

Umutsuz \ Ankara

Sevgili Güzin ablacığım, ben 14 yaşında bir gencim. Bir süreden beri bir kız arkadaşım var. Onu çok seviyorum, ama son zamanlarda beni çok üzüyor. Ben onunla beraber olmak istediğimi söyledim, ama o bırakın beraber olmayı, öpüşmeye bile karşı çıkıyor. Bana hep engel oluyor. Ondan bu huyları yüzünden soğumaya başladım.

Doğrusunu istersen küçük okurum, bu mektubu bir süre bir kenara atıp atmamakta tereddüt ettim. Çünkü bana önce inandırıcı gelmedi. Acaba biri benimle dalga mı geçiyor, diye düşündüm. Bir yandan da kendi kendime gençler bu kadar mı değişti, bu kadar mı yüzeysel ve duygusuz davranıyorlar acaba, diye düşünmekten kendimi alamadım. Güzel oğlum, henüz 14 yaşındasın. Seninle arkadaşlık eden kız olsa olsa senden bir iki yaş küçük ya da aynı yaşta olmalı. Bu kadar küçük yaşta, henüz cinselliğin ne olduğunu bile anlamadan, bu ilkel dürtülerin uyanışıyla, bu içgüdülere kapılıp, insana özgü olan duygu, mantık, irade, sevgi ve şevkat gibi duyguları hesaba katmadan karşı cinsle bir deneyime girmek bir felaket olur. Senin için de o kızcağız için de... Ne kadar erken serpilirse serpilsin, ne kadar erken gelişmiş olursa olsun, bu yaşta küçük bir kız sonuçta çocuktur. Belki bana kızacaksın, ama bana kalırsa sen de henüz bir çocuksun. Her şeyin bir yaşı ve zamanı vardır oğlum. Bence senin şu anda buluğ çağının ilk dürtülerini yaşaman çok doğal, ama bu dürtüleri kendini spora, derslerine, arkadaşlarına vererek bastırmak yerine, kız arkadaşını zamansız bir cinselliğe zorlayarak, canlı tutmak istemen çok hatalı. Önünde çok uzun ve güzel bir hayat var çocuğum, her şeyi zamanında ve olgunluğa ermeden yaşamak istemen, sonunda seni tatminsiz, dejenere bir insan haline getirir. Kendini terbiye et ve o küçük kızı da zor duruma düşürüp bir çılgınlık yapayım deme sakın.


 
X