Gündem Haberleri

  Tecavüzden yargılanan milli güreşçinin cezası arttı

  Teslime TOSUN/ANTALYA, (DHA)
  12.01.2012 - 14:23 | Son Güncelleme:

  Antalya’da 23 yaşındaki G.C.’ye tecavüz ettiği suçlamasıyla tutuklu yargılanan milli güreşçi 24 yaşındaki Recep Çakır’a verilen 22 yıl 6 aylık hapis cezası, Yargıtay’ın cezanın artırılması yönünde kararı bozmasının ardından 1 yıl daha arttı.

  Hindistan’da 2007 yılında yapılan Ordulararası Askeri Olimpiyatlar’da dünya üçüncüsü olan ve Kırkpınar’da başpehlivanlık için güreşen Recep Çakır, memleketi Korkuteli’nde gördüğü, ancak tanımadığı G.C.’ye aşık oldu. Çakır, üniversite mezunu genç kızı 2 Haziran 2008 tarihinde annesi S.C.’nin yanında çarşıya çıktığı sırada kaçırıp ormanlık alana götürdü. Ereksiyon olamayan Çakır, iddiaya göre parmağı ile genç kızın bekaretini bozdu. Çakır, yeğeni Emin Toksöz, arkadaşı Mehmet Hanedan, Osman Şefik Delioğlu, Ercan Demir, Erhan Üstündağ ve olaya yardım eden Duraliler Köyü Muhtarı Atilla Zeybek, yakalandıktan sonra çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

  2 yıl önceki karar duruşmasında Recep Çakır 22 yıl 6 ay, Osman Şefik Delioğlu 15 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Tutuksuz sanıklar Atilla Zeybek, Mehmet Hanedan, Emin Toksöz, Ercan Demir ise 5’er yıl hapis cezasına çarptırılırken, Erhan Üstündağ ise beraat etti.

  Dosyayı görüşen Yargıtay, cinsel saldırı suçuna karışan sanıklar Recep Çakır, Osman Şefik Delioğlu ve Ercan Demir’in cezalarının artırılması istemiyle mahkeme kararını bozdu.

  3 SANIK YENİDEN HAKİM KARŞISINDA

  Yargıtay’ın bozma kararı doğrultusunda Antalya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün gerçekleşen duruşmaya, tutuklu sanıklar Recep Çakır, Osman Şefik Delioğlu ve Ercan Demir katıldı. Daha önceki duruşmalarda sanık Recep Çakır’ın mahkeme heyetinin önünde yumruk attığı genç kızın babası Arif C., duruşmaya polis korumasında katıldı.

  MAHKEMEDEN ÖZÜR DİLEDİ

  Recep Çakır son savunmasında mahkeme heyetine hitaben, "Daha önceki duruşmalarda yaptığım fevri hareketlerden ötürü özür dilerim" dedi. Avukatı Aziz Çetin ise Recep Çakır’ın milli bir güreşçi olduğuna dikkat çekerek, "Müvekkilim yaptığı davranıştan dolayı çok üzgündür ve pişmanlığını daha önceki duruşmalarda da dile getirdi. G.C.’ye rapor veren İstanbul Adli Tıp Kurumu 6. İhtisas Dairesi’nin doktorları ile daha sonra üst kuruldaki doktor aynı kişidir. Bu nedenle yeniden ruh sağlığına yönelik rapor aldırılmasını talep ediyoruz. Mahkeme heyeti ceza verecekse de indirim maddelerini esirgemezse çok seviniriz" dedi.

  Sanıklardan Osman Şefik Delioğlu ise "Benim 4 çocuğum var. Evim kira. Burada asıl mağdur benim" dedi.

  ’SİZİ SEVİYORUZ, ANCAK CEZADA İNDİRİM YAPMIYORUZ’

  Mahkeme başkanı Nihat Altuğ, mağdure G.C. için yeniden rapor aldırılmasına gerek olmadığına karar verdiklerini açıkladı. Başkan Altuğ, sanık Recep Çakır’a dönerek, "Recep bey, sizin milli güreşçi olduğunuzu biliyoruz. Sizi seviyoruz ama daha önceki davranışlarınız bu dosyanın tutanaklarında mevcut. O nedenle size indirim yapmıyoruz. Bu konuda üzgünüz. Size ceza olarak 20 yıla kadar artırım yapabilirdik. Bunu yapmadık ve cinsel saldırı suçundan cezanızı 1 yıl artırdık" dedi.

  Mahkeme heyeti, diğer sanıklar Osman Şefik Delioğlu ile Ercan Demir’in hapis cezalarını da 1’er yıl artırdı. Recep Çakır, salondan çıkarken mahkeme başkanı Altuğ’a teşekkür etti

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı