"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Format atma zamanı

GALATASARAY nasıl oynadı? Kazanacak kadar oynadı diyebiliriz ama yanılırız. Çünkü şahitlik ettiğimiz bu oyun ancak ciddi bir tesadüf veya şans takviyesiyle galibiyet getirir.

Veya Panathinaikos gibi senden daha moralsiz ve dağınık bir ekip bulup yenmek gerekir her seferinde ki; nerede o rakip her maçta! Sezon başındaki görkemli Galatasaray sahneden tamamen çekildi.
Arda Turan’ın nadir parlamaları dışında bir rengi yok.
Yavaşladı, tatsızlaştı, sıradanlaştı.
Panathinaikos maçında elde edilen galibiyet hem UEFA Avrupa Ligi’nde gruptan lider çıkmayı sağladığı için, hem de galibiyet alışkanlığında kırılmalar yaşayan takımın kendine çeki düzen verme fırsatı sunduğu için mühim. Ancak Rijkaard ve Neeskens’in takımı tazelemek için bir yol bulmaları şart.
Şu anda esniyor Galatasaray. Bu esnemenin sonunda kırılmanın gelmesi istenmiyorsa şimdi hareket etmek gerekiyor.
Demiri tavında dövmek, takıma yeniden format atmak, her neyse gereken... İşte onu yapmanın tam zamanı şimdi.
Yoksa bu güzel kadro hayırlı olsunlara karışıp gidecek gözlerimizin önünde...

BETERİN BETERİ VAR

DUYMUŞSUNUZDUR, Panathinaikos maça morali bozuk geldi. Hafta sonu ezeli rakibi Olympiakos’a 2-0 yenildi.
Maç, bizim berbat derbilerden de beter.
Pana’nın kalecisi, maç sırasında rakip taraftarların kendisine havalı tüfekle ateş ettiklerini, sırtında saçmalar bulunduğunu öne sürerek savcılığın yolunu tuttu.
Tribünden rakip kaleciye ateşedilmesi elbette “Yuh!” diyerek karşılanır ancak.
Fakat Olympiakos tarafının maç sonrasındaki açıklaması daha da “Yuh”luk!
Demişler ki; “Maçta olmadı, sırtında zaten saçma vardı...” Bizim derbilerin gözünü seveyim noktasına yaklaştık değil mi? Beterin beteri dedikleri budur herhalde, ötesi olamaz.

X