"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Evleneceğimi duymuş, tehdit ediyor

Güzin Abla

<ı>Kartal'dan R.M.

Sevgili Ablacığım, 26 yaşındayım. İki yıl önce benden büyük bir kadınla ilişki kurdum. Geçici bir maceraydı, arasıra görüşüyorduk. Birkaç aydır görüşmüyoruz. Bu arada efendi, temiz bir genç kızla tanıştım. Ailem de uygun gördü. Fakat eski sevgilim evlenmeye hazırlandığımı duymuş, ’’O kıza durumu anlatırım’’ diye tehditler savurmaya başladı. Yanlış ilişki başıma iş açtı, başımı duvara vursam yeridir. Bu kadından nasıl

Oğlum, çapkınlık maceranın sonucu olan bu çıkmazdan seni kurtarmamı istiyorsun. İşte böyle, olmayacak ilişkilere girer sonra yakınırsınız. Ama, bana kalırsa bu işi düzeltmenin tek yolu o sevdiğin genç kıza ve ailesine herşeyi açıkça anlatmaktır. ’’Bekardım, yalnızdım, cahillik ettim. Şimdi beni, herşeyi size açıklamakla tehdit ediyor. Gizlim saklım yok, ben mert bir insanım, onunla hiçbir ilişkim kalmadı. Bunu bilin istedim’’ dersin ve için rahat eder. O genç kızı çok sevdiğini, kaybetmek istemediğini, destek olmalarını istersin. Sevdiğin kız gerçeği bilince, onun da yapabileceği bir şey kalmaz. Umarım o da anlayışla karşılar. O kadına da ilişkinizin evliliğe dönüşmeyeceğini ilişkinizin başlangıcından beri ikinizin de bildiğini hatırlatırsın. Dostça ayrılmak istediğini söylersin. Dinlerse dinler; ama herkes gerçeği bilirse, senin için sorun kalmaz.

X