"Bahar Akıncı" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Bahar Akıncı" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Bahar Akıncı

Bizce 90’lı yıllar!

CUMARTESİ gecesi eve geldim twitter’ı açtım, bir de ne göreyim? Bir 90’lar nostaljisi almış başını gidiyor. Bizim twitter ahalisi, Okan Bayülgen’in Kingo Disco programındaki 90’lar nostaljisiyle coştukça coşuyor. Bir şamata, bir gırgır.

Derdi, gücü unuttuk; eski günlerdeki hallerimize, hatıralarımıza daldık.

Herkes için, hele benim kuşağım için ne çok şey ifade ediyor 90’lar kim bilir.

Örneğin bence 90’lar Mustafa Sandal demekti.
Bilekli Reebok ayakkabı.
Atari yarışı.
Gece dışarı çıkamamak.
Eski Foça.
Hatta (yanılmıyorsam) mavi renkli Alsancak-Karşıyaka dolmuşları demekti.

Beni benden alan bu 90’lar gecesinde, twitter’ı olmayanlar için en sıkı 90’lar mesajlarını bir araya toparladım hiç üşenmeyip. Belki pazartesi gününe yüzünüzde bir tebessümle başlarsınız diye... İyi haftalar İzmir!

-  Fulya Zenginer bence90lar, kapının önünden gecen bozacılara boooozaaaa diye seslenip içeri kaçmaktı:) camdan milletin kafasına su döküp şikâyet edilmekti.
-  Onur Ay bence90lar, aşkın en temiz, en saf, en platonik haliydi internet olmadan her şey ne güzeldi! Kar beyazdı ölüm, onursuz olmazdı aşk!
-  Beyin Ereksiyonu bence90lar, Cenk Koray, Tele Kutu, Boran Kaya, İner misin çıkar mısın?’dı. Hiç unutulmadı...
-  Anti Metreküp bence90lar, Haluk Levent’ti!
-  yasoy bence90lar, iğrenç kokulu Barbour mont, Burlington çorap, George Hogg loaffer, Harley Davidson çizme, Lacoste gömlek, Paul Shark lacivert kazaktı.
-  Eray Sözen bence90lar, favori şarkıcının kasetini alıp, şarkı sözlerini öğrenmek için albüm kâğıdına yapışmaktı. Asla eskisi gibi katlanamazdı da o.
-  Pınar Altuğ Atacan bence90lar, müjde 58 çorap üzeri burlington çoraplar ve mokasen veya timberland giymekti!
-  Verified Account bence90lar, Bora Gencer’i 90’larda hiç sevmezdim. Şimdi de gıcıklığından hiçbir şey kaybetmemiş!
-  brainefect bence90lar, özel radyolara gelen sansür nedeni ile balkonlara, yakalara siyah kurdeleler takmaktı!
-  Demet Cengiz Bilgin bence90lar, Rafet El Roman’dan Ameeerika ve kot pantelon sözlü şarkılar dinlemekti :)))
-  resul ertaş bence90lar, gazetelerin verdiği Ana Britanica’lardı, Samsonit çantalardı, Arcopal yemek takımlarıydı ve Ilıcaklar’ın vermediği televizyonlardı.
-  sezgi mengi bence90lar, Fame City’de define adasına gitmekti...
-  Berquay bence90lar, Lambada’ydı.
-  Mad Men bence90lar, Çılgın Bediş, Kaygısızlar, Bizimkiler, Süper Baba, Gurbetçiler, İkinci Bahar, Çarli, Televole ve Bir Demet Tiyatro izlemekti.
-  Yekta Y.L bence90lar, saçları kısacık kestirip enseden fare kuyruğu gibi bir tutam saç bırakmaktı. Kızların saçlarını örüp, saç boncuğu taktığı yıllardı.

X