"Cengiz Semercioğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Cengiz Semercioğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Cengiz Semercioğlu

Beyefendi deyince akla gelen ünlüler

Beyefendi deyince iş dünyasından, medyadan, spordan hangi ünlüler aklınıza gelir, bu konuyla ilgili yapılan araştırmayı paylaşayım sizinle.

Geçenlerde Beylerbeyi Rakı sponsorluğunda Bennu Gerede’nin çektiği fotoğrafların Beyefendiler adıyla sergileneceğini yazmıştım.

Okan Bayülgen’in sergisinin imitasyonu mu değil mi, göreceğiz.

Bu konuyu tartışırken, beyefendi olarak seçilen isimlerin nasıl belirlendiğini sordum.

Beylerbeyi Rakı bu konuyla ilgili, İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşayıp rakı tüketen, 25-45 yaşlarında 254 kişiye "Beyefendi deyince aklınıza hangi ünlü isim geliyor" diye sormuş.

İşte sonuçlar;

n Spor

Fatih Terim, Aykut Kocaman, Rıdvan Dilmen, İbrahim Kutluay, Ergun Penbe, Mustafa Denizli, Nihat Kahveci, Semih Saygıner, Mehmet Okur, Can Bartu.

İş Dünyası

Ali Koç, Rahmi Koç, Adnan Polat, Cem Boyner, Bülent Eczacıbaşı, Şakir Eczacıbaşı, İshak Alaton, Ferit Şahenk.

Medya

Uğur Dündar, Can Dündar, Hulki Cevizoğlu, Mehmet Ali Birand, Hıncal Uluç, Güneri Cıvaoğlu, Hakkı Devrim, Haşmet Babaoğlu, Oktay Ekşi.

Müzik

Orhan Gencebay, Ahmet Özhan, Kayahan, Mustafa Sağyaşar, İlhan Şeşen, Yavuz Bingöl, Volkan Konak, Erol Evgin, Fatih Erkoç, Gürer Aykal, Levent Yüksel, Tarkan.

Sinema

Şener Şen, Kenan İmirzalıoğlu, Tarık Akan, Mehmet Aslantuğ, Cüneyt Arkın, Çağan Irmak, Nejat İşler, Mehmet Ali Alabora, Halit Ergenç, Süleyman Turan.

Tiyatro

Haluk Bilginer, Metin Akpınar, Altan Erkekli, Gazanfer Özcan, Haldun Dormen, Çetin Tekindor, Rutkay Aziz, Emre Kınay, Mustafa Alabora, Genco Erkal, Erol Günaydın.

Yazı ve Edebiyat

Ahmet Altan, Orhan Pamuk, Sunay Akın, Asaf Savaş Akad, Kürşat Başar, Enis Batur, Aydın Boysan, Nebil Özgentürk, Selim İleri, Uğur Cebeci, Doğan Hızlan, Ahmet Ümit.

Televizyon

Beyazıt Öztürk, Kenan Işık, Halit Kıvanç, Osman Yağmurdereli, Okan Bayülgen, Kıvanç Tatlıtuğ, Cem Yılmaz.

(Darphane-i Amire’de bu akşam açılışı yapılacak Beyefendiler sergisinde, bu isimler arasından poz vermeyi kabul edenlerin fotoğrafları yer alacak).

Suç Torbalı kavşağında değil

Barış Akarsu’yla ilgili her dakika umudumuz azalıp, acımız artarken kazanın suçlusu olarak Bodrum’daki Torbalı kavşağını gösteren açıklamalar okuyorum.

Söz konusu kavşaktan kendi kullandığım araçla, taksiyle, özel arabayla bugüne kadar kaç kez geçtiğimi hatırlamıyorum...

Bodrum’a her giden gibi benim de gece-gündüz çok sık kullandığım kavşaklardan biri burası.

Torbalı yönünden tali yoldan gelip, ana yola dikkatsiz çıkan bir sürücü, her kavşakta olduğu gibi bu kavşakta da ölüme davetiye çıkarmış demektir.

Barış Akarsu’nun direksiyondaki kadın arkadaşı ne yazık ki, bu hatayı yaptı.

Yollarımız berbat, sinyalizasyonun olmadığı yerler çok.

Ama şoförlerimizin de dikkatsiz ve kötü olduğu bir gerçek.

Gencecik hayatlar sadece yollar değil sürücü hataları yüzünden de yok oluyor.

İstanbul’un en güzel meyhanesi

Meğer gözümüzün önündeymiş, Reina’nın karşısında Black’in üzerinde... Ben ilk kez gittim.

Boğaz’a karşı çok lezzetli bir Rum meyhanesi: Adı Levendiz. Başında bir kadın meyhaneci, ilk kez tanıştım: Beyza Gürbüzer. İstanbul’un kadın meyhanecilerini daha sonra yazacağım ama burayı hemen haber vermesem çatlardım.

Başlıktaki "en güzel" iddialı oldu biliyorum ama yenisini keşfedene kadar Levendiz, benim için İstanbul’un en güzel meyhanesi.
X