"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Benden sadece iki günümü istiyor

Merhaba Güzin Abla ben 25 yaşında bir bayanım. Kararlarımı bugüne kadar doğru ya da yanlış hep ben verdim. Zamana bıraktığım olaylar da oldu.

Şimdi öyle bir durum sözkonusu ki, bir türlü karar veremiyorum. Beş senedir aynı firmada çalışıyorum. Yakınımızda bir firmada sadece selamlaştığımız bir bey var. Bir gün ‘‘Konuşabilir miyiz, bilmeni istediğim bazı şeyler var’’ dedi. Bana hislerini açma ihtimali benim için çok düşüktü. Beş yıldır bana karşı duygular beslemiş. Beni iyice izleyerek tanımaya çalışmış. Bence de başarmış. Duygularımı ve hislerimi anlayan bana bir kadın değil de, insan gibi yaklaştığını hissettiren ve ilk kez bir erkeğe güvenimi sağlayan bir insan. Evli ama ruhen özgür olduğunu da söyleyen bir insan. Konuşmalarımızın sonunda evli bir erkekle sadece arkadaş olabileceğimi de belirttim. İlk başından beri bir seyahat istiyor. Sadece iki gün de olabilir, istediğim her yerde istediğim kişiyi de alarak da kabul ediyor. Beni ilk kez anlayan ve yapamadıklarımı yapmamı isteyen, karşılığında hiçbir şey istemediğini ve güvenini veren bu insanla ben de iki gün geçirmek isterdim. Ortada kaldım, ne yapmalıyım bilemiyorum. Bu kadar saygılı bir insan için iki günümü hediye etmeli miyim? <ı> Rumuz: İhtiyacım VarSEVGİLİ
kızım, işte görüyor musun, senin gibi aklı başında ve eğitimli bir insan, her zaman kendi sorunlarına, doğal olarak kendi çözüm getirmeyi başarmış bir genç kız bile, zaman zaman bir büyüğünün, güvendiği, inandığı birinin yardımına ihtiyaç duyuyormuş. Seni bunca yıldır izlemiş ve sana saygı duymuş bu genç adam, senin güvenini kazanmaya çalışıyor. Bunu sanırım başarmış da. Çünkü bu iki günün yalnızca paylaşılacak bir yemek, başbaşa sohbetler ve dediğin gibi yalnızca saatler olmayacağını anlaman, görmen gerekir. Ki sen bunu pek göremiyorsun. Sonuçta aranızda bir yakınlaşma olması kaçınılmaz. Bana sorarsan bu tatil her şeyin başlangıcı olacaktır. Bu genç adamın evlilik dışı ilişkisi olmaya kendini hazır hissediyor ve bu beraberlikten doğacak sorunlarla karşılaşmayı göze alabiliyorsan, bu tatile çıkabilirsin.
X