"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Bayrak asalım

YARIN 30 Ağustos.

Büyük taarruzun zaferle sonuçlandığı büyük bayramımız...
Biz bu nedenle;
26 Ağustos günü başından, 30 Ağustos gün bitimine kadar; hangi etnik kökene, hangi dini inanca, hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı herkesi Türk olarak tanımlayan, bin yıllık kardeşliğimizin ilelebet süreceğine inanan ve “Ne Mutlu Türküm” diyebilen herkesi, evine, balkonuna, penceresine Türk Bayrağı asmaya davet ediyoruz...
Çağrımız; birliğe, kardeşliğe, ülkenin bölünmez bütünlüğüne inanan herkese.
Bu çağrımızın ulaştığı herkesten de bu çağrıyı dalga dalga yaymalarını bekliyoruz…
Hedef; 30 Ağustos’ta bayraklaşan bir Türkiye...
Ne mutlu Türküm diyene..
Telekomcular Derneği Yönetim Kurulu

 

Sayın rektör, kimdir bu özel güvenlikçiler

 

Cumhurbaşkanımız tarafından atanan yeni sayın rektörün talimatıyla Hacettepe Üniversitesi, Beytepe Kampüsü’nde göreve başlayan yeni özel güvenlik şirketi hiçbir resmi duyuru olmaksızın yasadışı surette çıkar amaçlı gelişi-güzel üniversiteye giriş yapanlardan 10 TL giriş ücreti almakta, vermeyenlerin ruhsatlarına ise yine gayri hukuki şekilde el koymaktadır.
26 ağustos pazar günü Dışişleri personeli eşimle birlikte Beytepe Kampüsü’nden çıkarken ki her ikimiz de Hacettepe Beytepe mezunuyuz ve eşim Mezunlar Derneği üyesidir. Bizden içeride yarım saatten fazla kaldığımız gerekçesiyle rektörün talimatı denilerek 10 TL giriş ücreti talep edilmiş, bunun kanun dışı olduğu kendilerine belirtilerek para verilmeyince ruhsatımıza güya rektör talimatıyla el konulmustur. Yazılı hiçbir duyuru ya da belge ibraz edemeyen özel guvenlik firmasından ruhsatı alabilmek için 155’den Beysukent polis karakolundan gelen personel ruhsatımızı alarak bize teslim etmiş ve özel güvenliği geçen hafta kampis yolunu kullanan ambulanstan da aynı şekilde ücret aldıkları hususunda uyarmıstır. Ben adı geçen üniversite yönetiminden ve eşimle beni “Bir daha bu kampüse ayak basamayacaksınız, buraya girmenize izin vermeyeceğiz” diye bizi tehdit eden özel güvenlik firmasından şikayetciyiz.
Ayper YAĞUŞ


 

Bu lağım kokusu araştırılmalı

 

Son birkaç gündür Ankara’danın muhtelif semtlerindeydim.
Ankaralılar farkında mı bilemiyorum ama genel bir lağım kokusu var. Ya da benim burnumda bir tuhaflık var! Bu arada aynı lağım kokusu aralıklarla evdeki tuvaletten etrafa yayılıyor ve burnumuzun direği kırılıyor.
Bunun mantıklı bir açıklaması olabilir mi? Yetkililer bilgilendirirse çok menun olurum, zira güzel başkente bu yoğun lağım kokusu hiç yakışmıyor.
VE JANDARMA TESİSLERİ

26 Ağustos’ta Anıttepe Jandarma Tesislerinde bir düğüne katıldım. Tuvaletteki durumu söyle paylaşayım:
Klozet üzerindeki hijyen naylonu değişmiyor. Üç ayrı tuvalet var, üçü de arızalı. Üç ayrı lavabo var; üçünde de sabun yok. Üç ayrı fotoselli musluğun üçü de doğru düzgün çalışmıyor. Havlu kağıt veren makina arızalı, hava üfleyen el kurutucusu da arızalı. Hani düğünün sonlarına doğru olsa anlarım, malzemeler tükendi veya makinalar arızaya geçti derim de daha düğünün ilk dakikalarında askeriyeye ait bir tesiste bu aksaklıkların olmasına hiç anlam veremedim. Durumu garsonlardan birine ilettim, o da yetkiliye ileteceğini söyledi o kadar...
Düğünün sonunda baktım gelişme var mı diye, yoktu maalesef
Füsun YARLIĞAN

X