"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Aşırı duygusal bir insanım

Sevgili ablacığım, size çok güveniyorum bu nedenle size tüm duygularımı açıkça yazmak istedim. Ben aşırı hassas yapıda, çok çabuk kırılan, üzülen bir genç kızım.

Bu nedenle hiç kimseyle de kolay kolay anlaşamıyorum. Arkadaşlarımı birer ikişer kaybettim. İçine kapanık, kolaylıkla kırılan, hemen ağlayıveren bir yapıya sahibim. Ailemle de bu nedenle çok iyi anlaşamıyorum. Kültürsüz ve cahil insanlar olduklarından hayata bakış açıları da çok değişik. Giderek insanlara güvenimi kaybediyorum. İnsanlar bana çok çıkarcı ve katı görünüyor. Bu halimi nasıl geçirebilirim?

Ankara'dan Kırık Kalp

Canım kızım, işte aşırı duygusal, aşırı sevecen ve duyarlı bir genç kızın hali. Çevremizde maddi ve çıkar düşkünü bencil insanlar çoğaldıkça bu halin çok normal kızım. Ancak her şeye rağmen ayakta kalabilmek ve çevrenle uyum sağlayabilmek için bu halini aşmaya çalışmalısın. Bunun için de sana kendinden başka yardımcı olacak kimse yok. İnan bana, arkadaşlarını oldukları gibi kabul et ama sakın kabuğuna çekilme. Bu durumunu alt etmek için bir psikoloğun yardımını da alabilirsin. Bir de sana bir hayvan edinmeni tavsiye edebilirim. Örneğin bir köpeğin sevgi dolu sıcaklığı sana çok yardımcı olabilir. Onun sevgisi senin için terapi gibi olabilir. Ama sakın insanlardan da kaçma, onları oldukları gibi kabul etmeye çalış. Yine de içlerinde yürekleri sevgi dolu olanların varlığını unutma.
X