"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Arkadaşımın sevgilisine aşığım

Güzin Abla

<ı>Bakırköy'den Düşmanımsın/

Sevgili Güzin Ablacığım, 19 yaşında bir genç kızım. Çevremden beni güzel bulduklarını duyarım sıklıkla. Şu anda çok zor durumdayım, çünkü asla yapılmayacak bir hata yaptım ve en yakın arkadaşımın sevdiği gence aşık oldum. Arkadaşım ise durumdan zaman zaman şüpheleniyor ama ben üstüme alınmaz gözüküyorum. Anladığım kadarıyla o gencin de bende gözü var. Bana, evleneceği tek kızın ben olduğumu söyledi. Ama hala arkadaşımla çıkıyor ve şu anda beraberler. Ben de bu duruma deliriyorum. Her an her dakika onu düşünüyorum ve onsuz yaşamayı düşünemiyorum. Onları düşünmekten çılgın gibiyim. Arkadaşım benim durumumu bilmediği için, onunla gezdiği yerleri, yaptıklarını tüm ayrıntılarıyla bana anlatıyor. Belki de masum anlatıyor. Hatta bazen beni de yanlarına alıyorlar. Arkadaşımı incitmek istemiyorum. Ama bu durumda da daha fazla dayanabileceğimi sanmıyorum. Ne yapmam gerekiyor. Bana yardım edin.

Canım Yavrum, bak sen de kabul ediyorsun, gerçekten hatalısın. Aslında onlar demek ki pekala anlaşıyorlar ki hala bu beraberliği sürdürüyorlar. O genç adamın sana fısıldadıklarına da kulak asma. Çok dürüst bir genç olmasa gerek. Çünkü bir yandan senin arkadaşınla pek güzel bir aşk yaşarken, bir yandan da senin ilgini anlamış olmalı ki sana da umut vermekten kaçınmıyor. Genç erkekler de zaman zaman genç kızlar gibi, bir başkasının ilgisinden sevgisinden çok büyük mutluluk duyar, bu ilgiyi kaybetmek istemezler. Belki aslında sana çok büyük ilgi duymuyordur ama senin ona ilgini anlamışsa, bu kozu elinde tutuyor işte. Sen her ne kadar belli etmiyorum, diyorsan da mümkün değil... Mutlaka bir bakışınla, bir hareketinle bir sözünle bunu hissettiriyorsundur. Bak arkadaşının kuşkulandığını da söylüyorsun. Eğer arkadaşın anlıyorsa, o genç de anlıyordur mutlaka. Gerçekten benden yardım istiyorsan, aralarından çekilmeni tavsiye ederim. Bu genç, bana kalırsa güvenilir bir tip değil. Arkadaşını seninle aldatmaya hazırsa ona nasıl güvenirsin... Bu, yarın öbür gün aynı şeyi sana da rahatlıkla yapabileceğini gösterir. Sen en iyisi onlarla birlikte olmaktan, onlarla gezmekten vaz geç...

X