"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Akıllanmamı söylüyor

Güzin ABLA

Alanya'dan M. L.

Güzin abla, benim çalıştığım yerin karşısında bir gençle bir süreden beri bir arkadaşlığım var. Bu genci seviyordum, ama çok da kıskanıyordum. Çünkü onun peşinde başka kızlar da vardı. Bu nedenle bir süre ayrı kaldık. Her ayrı kalışımızda bana ‘‘akıllanmam ve olgunlaşmam’’ gerektiğini söylüyordu. Bu nedenle bir süre sonra yeniden görüşmeye başladık. Ama ben yine kıskançlık krizine girdim ve ayrıldık. Bana ‘‘Benim çalışmam gerekiyor, kafamı karıştırmamalısın, mesleğime engel olmamalısın, hayatımı alt üst etmemelisin, sen böyle yaparsan ben çalışmam, bu yüzden ayrılalım’’ dedi. Ben de sırf onu kıskandırmak için benden 20 yaş büyük biriyle çıkmaya başladım. Bunu duymuş ve bana ‘‘Senin için tehlikeli bir ilişki bu, dikkat etmelisin’’ dedi. Bu arada o başka bir kızla çıkıyormuş. Ama aslında beni sevdiğini söyledi. Ama kıskançlığıma dayanamıyormuş. Şimdi ben ne yapayım?

Kızım bu genç haklı. Sen kıskançlığın yüzünden belli ki bu adamın aklını karıştırıyor, onun doğru dürüst çalışmasına bile engel oluyorsun. Adamcağız seni sevse bile, bunca baskıya dayanamıyor anlaşılan. Zaten erkekler aşırı kıskançlığa asla dayanamazlar. Bucak bucak kaçarlar bu tür ilişkiden. Belki bu genç seninle beraberken seni aldatmayı aklının ucundan bile geçirmiyordur. Ama sanırım sen aşırı kıskançlık yüzünden onu bıktırmışsın. Sonunda belki senin kadar sevmediği ama hoşlandığı, buna karşılık ona rahat nefes aldıran bir başka genç kızla arkadaşlık etmeyi tercih edecek hale gelmiş. Yine de seninle ilgisi var ki, senin gerçekten olmayacak bir ilişkiye girmeni istemiyor, seni uyarıyor. Kızım aklını başına toplamalısın, kendinden 20 yaş büyük baban yaşında bir adamla tehlikeli bir oyun oynuyorsun. Sırf onu kıskandırmak için onunla yakınlık kurmak istiyorsun, ama bu yaştaki adamlar senin o genç delikanlı kadar açık ve dürüst olmayabilirler. Onunla beraberliğinin sonunda hüsrana uğrayacağına ben de inanıyorum. Bu aşırı kıskançlık huyundan bir an önce vazgeç. Hiç kimseye böyle baskı yapamayacağını da unutma. Aklı başında cici bir genç kız olursan, sevdiğin genç de mutlaka sana geri dönecektir.X