Zonguldak mağaraları için sempozyum düzenlendi

Güncelleme Tarihi:

Zonguldak mağaraları için sempozyum düzenlendi
Oluşturulma Tarihi: Şubat 03, 2018 18:02

Zonguldak mağaraları için sempozyum düzenlendi

Haberin Devamı

Cüneyt ÖZFİDAN/ZONGULDAK,(DHA)- ZONGULDAK'ın doğal değerlerinin turizme kazandırılması çalışmaları kapsamında 'Jeoparklaşma sürecinde Zonguldak mağaraları' adlı sempozyum düzenlendi.

Bir otelde düzenlenen sempozyuma, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Azar, Zonguldak Belediye Başkan Yardımcısı Erol Yılmaz, TSO Başkanı Metin Demir, Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekai Kasap ve çok sayıda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Sempozyumda, mağaraların yer üstünde bulunan doğal zenginliklerle buluşturmanın ve Zonguldak'ı ekoturizm alanında önemli bir destinasyon haline getirilmesi konusu işlendi.

Vali Ahmet Çınar, şehrin turizm potansiyelini ortaya çıkartarak kentin turizm ile kalkınması için gayret içinde olduklarını söyledi.  Zonguldak'taki mağaralar hakkında bilgiler veren Vali Çınar, "Kentte Gökgöl Mağaramız bulunmaktadır. 800 metre içeri kadar ilerleyen, her ne kadar da ışıklandırma yönünden biraz eleştirilse de fena olmayan bir mağaramız var. Ben kendim gittim gezdim hakikaten de çok güzel bir mağara, gitmeyenlere gidip gezmelerini tavsiye ederim. Mağaralar konusunda birinci önceliğimiz mağaranın önünde bir tanıtım merkezi oluşturmak. Yalnız bunu tek Gökgöl Mağarası'nda değil tüm şehrimizdeki mağaralarda yapmak olacak" dedi.

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!