Süleymanpaşa'da ramazanın ilk Gönül Sofrası Altınova Mahallesi'nde kuruldu

Güncelleme Tarihi:

Süleymanpaşada ramazanın ilk Gönül Sofrası Altınova Mahallesinde kuruldu
Oluşturulma Tarihi: Mart 12, 2024 15:06

Süleymanpaşa'da ramazanın ilk Gönül Sofrası Altınova Mahallesi'nde kuruldu

Haberin Devamı

TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi, geleneksel hale gelen Gönül Sofraları Mahalle İftarlarına, bu yıl Altınova Mahallesi ile başladı. Kapalı pazaryerinde gerçekleşen iftar programı, yaklaşık 4 bin mahalle sakinini aynı sofrada bir araya getirdi.

Her akşam farklı bir mahallede organize edilen Gönül Sofraları Mahalle İftarları programında Süleymanpaşa’da yaşayan vatandaşlar ramazanın birlik ve beraberlik aşılayan ruhunu idrak ediyor. Bu yılın ilk Gönül Sofrası Altınova Mahallesi’nde kurulurken, 7’den 70’e yaklaşık 4 bin Süleymanpaşalı aynı anda oruç açarak aynı duaya 'amin' dedi.

Haberin Devamı

İLAHİ KONSERİ VE KARAGÖZ-HACİVAT GÖSTERİSİ RENK KATTI

Gönül Sofraları İftar Programı, Altınova Mahallesi Kapalı Pazaryerinde gerçekleştirilirken, iftar saati öncesi ilahi konseri, aynı sofrada buluşan mahalle sakinlerine ramazanın manevi atmosferini hissettirdi. Ezanın okunması ile birlikte aynı anda oruç açan Süleymanpaşalılar, birlik ve beraberlik ruhunu sergiledi. İftar öncesi Eski Tekirdağ Müftüsü Mahmut Gürlen, iftar duası yaptırarak Gönül Sofralarını kuran, emek ve destek veren herkese teşekkür etti.

İftarın ardından konuşma yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, ramazan yının tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diledi. Uzunlar, "Ramazan ayının ilk iftarını, Altınova Mahallesi kapalı pazar yerinde kurulan Gönül Soframızda açıyoruz. Bizleri bereketiyle donatan ve huzur iklimi yaşatan ramazan ayının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Allah cümlemizin ibadetini kabul ve makbul eylesin" dedi.

Program, çocuklara yönelik olarak Karagöz ve Hacivat gösterisi ile devam ederken, pamuk şekeri, Osmanlı macunu, ramazan şerbeti, patlamış mısır ve çay-kahve ikramları yapıldı.(DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!