Süleymanpaşa Belediyesi'nin 'Çocuk Şenliği' binlerce çocuğu ağırladı

Güncelleme Tarihi:

Süleymanpaşa Belediyesinin Çocuk Şenliği binlerce çocuğu ağırladı
Oluşturulma Tarihi: Nisan 25, 2024 15:13

Süleymanpaşa Belediyesi'nin 'Çocuk Şenliği' binlerce çocuğu ağırladı

Haberin Devamı

TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlediği 'Çocuk şenliği' Balkan ülkelerinden gelen çocukların da katıldığı binlerce çocuğu ağırladı.

Tarihi Tekirdağ Valiliği binası önünde düzenlenen Çelenk Töreni ile başlayan resmi bayram kutlamaları, gün boyu sürdü. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü bünyesinde oluşturulan Süleymanpaşa Çocuk Meclisi Başkanı Eva Akgün’e makamını bir günlüğüne törenle devrederek Akgün’ün ilk talimatlarını aldı. 6 Balkan ülkesinden 8 farklı misafir ekibin de dahil olduğu kutlamalar öncesi misafir ekipleri makamında ağırlayan Başkan Nallar, Bulgaristan, Bosna Hersek, Kuzey Makedonya, Kosova ve Karadağ ile Bursa'dan gelen çocuklara teşekkür etti ve gösterilerinde başarılar diledi. Başkan Nallar, daha sonra Sahil Amfi Tiyatro’da valiliğinin düzenlediği kutlama törenine iştirak etti.

ŞENLİK ALANI ÇOCUKLARLA DOLDU

Haberin Devamı

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından organize edilen ve sahil dolgu alanında düzenlenen Süleymanpaşa Çocuk Şenliği ise oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Akşam saatlerine kadar on binlerce çocuğun ziyaret ettiği ve 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşadığı Süleymanpaşa Çocuk Şenliği, eğitici ve eğlenceli çok sayıda etkinliğin yanı sıra çok sayıda atölye ve farklı oyunlarla çocuklara keyifli bir gün yaşattı. Ayrıca ana sahnede misafir halk dansları toplulukları ile Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı öğrencilerinin gösterileri şenliğe renk kattı. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, gün boyu süren şenlikleri sık sık ziyaret ederek bayramı çocuklarla birlikte yaşadı.

Haberin Devamı

NALLAR: TÜM DÜNYA ÇOCUKLARINI KAPSAYAN TEK BAYRAM

Başkan Nallar, "1919’da Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı özgürlük meşalesi, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kurulması ile ışığını yaymaya başlamış, tüm dünyaya hasta adamın ayağa kalktığını ilan etmişti. O günden bu yana geçen 104 yılda ulusumuzun yol göstericisi hep o meşalenin ışığı olmuştur. Ulu Önderimiz, bu kutlu günü çocuklara bayram olarak armağan ederek dünyada eşi görülmemiş bir farkındalığa imza atmıştır. Bugün bile dünya üzerinde çocuklara adanmış ve tüm dünya çocuklarını kapsayan tek bayram 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’dır ve bu gurur bize yeter" dedi.

Haberin Devamı

'SÜLEYMANPAŞA’DA YAŞAYAN ÇOCUKLAR KENDİNİ AYRICALIKLI HİSSEDECEK'

Nallar, şenlikle ilgili de,"Bizler de Süleymanpaşa Belediyesi olarak Ata'mızın çocuklara verdiği değerin ve önemin farkında olarak her yıl olduğu gibi şehrimizin çocuklarına layık bir şenlik organize etmeye çalıştık. Öğle saatlerinden itibaren sadece Süleymanpaşa’da yaşayan çocuklarımız değil çevre ilçelerden de gelen çocuklarımızla şenlik alanımızın dolup taştığını görmek bizleri sevindirdi. Çocuklarımızı mutlu edecek, onların kendilerini geliştirmelerini sağlayacak etkinlikler ve organizasyonlar planlıyoruz. Önümüzdeki dönemde Süleymanpaşa’da yaşayan tüm çocuklar kendini ayrıcalıklı hissedecek ve burada yaşamaktan gurur duyacak. Bu vesile ile tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, nice coşkulu bayramlarda birlikte olmayı diliyorum" dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!