Canik Tiyatro Festivali büyüledi

Güncelleme Tarihi:

Canik Tiyatro Festivali büyüledi
Oluşturulma Tarihi: Mart 28, 2018 16:30

Canik Tiyatro Festivali büyüledi

Haberin Devamı

SAMSUN,(DHA) - CANİK Belediyesi tarafından "27 Mart Dünya Tiyatro Günü" nedeniyle düzenlenen Canik Tiyatro Festivali sona erdi. Tiyatro severler 5 gün boyunca tiyatroya doydu.

Canik Belediyesi tarafından "27 Mart Dünya Tiyatro Günü" nedeniyle bu yıl ikincisi düzenlenen ve 5 gün süren Canik Tiyatro Festivali sona erdi. Farklı şehirlerden tiyatro guruplarının katıldığı ve tiyatroseverlerin 5 gün boyunca tiyatroya doyduğu festivalin son gecesi Canik Kültür Merkezi'nde kapanış töreni düzenlendi. İstanbul’dan gelen “Tiyatro Kedi” gurubunun sahnelediği “Anadolu Kadınları” adlı oyunun sahnelendiği festivalin son gecesine Türk Tiyatrosunun önemli isimlerinden Özden Özgürdal da onur konuğu olarak katıldı.

YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Yoğun ilgi gören Anadolu Kadınları adlı oyunu Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in yanısıra eşi Nimet Genç, Başkan Yardımcısı Alican Usta da izledi. Canik Belediyesi Tiyatro Okulu Genel Sanat Yönetmeni Onur Şahin’in koordinesinde gerçekleşen festivalin son gününe de Samsunlu tiyatroseverler yoğun ilgi gösterdi. Oyunun sonunda izleyicilerin ayakta alkışladığı oyuncuları tebrik eden Başkan Genç, tiyatro oyuncularına çeşitli hediyeler de verdi.

KÜLTÜREL DÖNÜŞÜM

Canik Tiyatro Festivali’nin bu yıl da başarıyla gerçekleştiğini ve dolu dolu geçtiğini belirten Başkan Genç, “Kültür ve sanatta öncü bir belediye olarak kurduğumuz Tiyatro Okulu’nun koordinesinde bu yıl ikincisini düzenlediğimiz festivalimize katılan tüm tiyatro gruplarına ve festivale yoğun ilgi gösteren tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Sanatın bir toplumun üzerinde sosyal ve kültürel dönüşümdeki olumlu etkisini biliyoruz. Bu anlayışla festivalimizi inşallah gelecek yıllarda daha kapsamlı olarak düzenleyeceğiz” dedi.

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!