AK Partili Kadınlardan Bayırbucak Türkmenlerine 30 Bin TL’lik Yardım

Güncelleme Tarihi:

AK Partili Kadınlardan Bayırbucak Türkmenlerine 30 Bin TL’lik Yardım
Oluşturulma Tarihi: Ocak 05, 2016 10:26

AK PARTİ SAKARYA İL KADIN KOLLARI SURİYEDE İŞGAL ALTINDA OLAN BAYIR BUCAK TÜRKMENLERİNE YARDIM ETTİ.

AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları, Bayırbucak Türkmenlerine 30 Bin TL’lik yardım gönderdi.
Bayır-Bucak Türkmenlerine yönelik başlayan kampanya yoğun bir hızla devam ediyor. Sakarya İHH’nın başlatmış olduğu Bayır-Bucak Türkmenlerine yönelik yardım kampanyasına katılan AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları tarafından toplanan 30 Bin TL para Sakarya İHH’ya teslim edildi. Gerçekleşen yardımda konuşan AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, Suriye de beş yıldır bir insanlık dramı yaşandığını son günlerde ise Bayır-Bucak Türkmenlerine yönelik saldırıların yoğunlaştığını belirtti.
Hatipoğlu sözlerinin devamında, “AK Parti İl Kadın Kolları olarak bu yaşanan drama kayıtsız kalmayarak bir çalışma başlattık. Düzenlemiş olduğumuz kahvaltı programı ile bölge ihtiyaçları için kullanılmak üzere 30 bin TL parayı toplayıp İHH aracılığı ile gönderme kararı aldık. İnşallah yardımlarımız bir nebze yaralarını sarar” diye konuştu.
Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın ise konuşmasında, “ AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu hanımefendi şahsında tüm AK Parti İl Kadın kollarına ve bu kampanya da destek olan hanımefendilere Bayır Bucak Türkmenleri adına teşekkür ediyorum. Kampanyayı başlattığımızda en önce destek çalışmalarına başlayan kuruluşlardan bir tanesi de AK Parti İl Kadın Kolları oldu. Özverili çalışmalarınız neticesinde ortaya koymuş olduğunuz bu tutum her türlü övgüye layıktır” ifadelerini kullandı.
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!