Osmaniye’den hac kafilesi dualarla kutsal topraklara uğurlandı

Güncelleme Tarihi:

Osmaniye’den hac kafilesi dualarla kutsal topraklara uğurlandı
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 20, 2024 14:47

Osmaniye’den hac kafilesi dualarla kutsal topraklara uğurlandı

Haberin Devamı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE’de, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonuyla kutsal topraklara gidecek 175 hacı adayı için uğurlama merasimi düzenlendi.

Hac kafilesinin hareketi öncesi, Bülbül Camisi'ndeki uğurlama törenine Vali Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekili Seydi Gülsoy, Belediye Başkan Vekili Mehmet Fatih Özdokur, hacı adaylarının yakınları ve vatandaşlar katıldı. Kur’an-ı Kerim okunması ile başlayan programda konuşan Vali Yılmaz, “Şu anda heyecanla kutsal topraklara yola çıkmak üzeresiniz, sizleri buradan dualarla uğurluyoruz. Sizlerin bu heyecanını paylaşmak, sizleri uğurlamak, aranızda bulunmak istedik. Her Müslümanın gönlünde yatan bu kutsal vazifeyi yapmak ne büyük bir mutluluk, ne güzel bir heyecan. Hac yolculuğunuzun kutsal topraklarda tamamlanıp, hayırlısıyla sizleri bekleyen ailelerinize, Osmaniye’mize tekrar dönmenizi diliyorum. Hac vazifenizin kabul olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Yolunuz açık olsun, Allah hayırlı eylesin inşallah” dedi.

Haberin Devamı

Okunan duaların ardından hacı kafilesi dualar eşliğinde, hac ibadetlerini yerine getirmek üzere kutsal topraklara doğru yola çıktı. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!