Bahaddin Güneş: Buraya eğlenmeye değil başarılı olmaya geldim

Güncelleme Tarihi:

Bahaddin Güneş: Buraya eğlenmeye değil başarılı olmaya geldim
Oluşturulma Tarihi: Kasım 11, 2017 14:01

Bahaddin Güneş: Buraya eğlenmeye değil başarılı olmaya geldim

Haberin Devamı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - TÜRKİYE Futbol Federasyonu (TFF) 3. lig 3. grupta mücadele eden Osmaniyespor Futbol Kulübü Teknik Direktörü Bahaddin Güneş başarısızlığa tahammülü olmadığını kaydederek, "Buraya eğlenmeye değil başarılı olmaya geldim" dedi.
Osmaniyespor FK Basın Sözcüsü Kazım Güntürkün, Teknik Direktör Bahattin Güneş ve Genel Koordinatör Bülent Çenet, düzenlenen toplantıda, basın mensuplarının, takım ile ilgili merak edilen sorularını cevaplandırdılar.
Kulüp gelirlerinin abartıldığı gibi olmadığını ve kamuoyunda kulübün transferlere 6 milyon lira harcadığı yönündeki söylentilerin asılsız olduğunu belirten Bülent Çenet, "Biz futbolcularımıza maç başı ve peşinatlar olarak sezon başından bu güne kadar 1 milyon 200 bin lira ödeme yapıldı. Sezon başından bugüne kadar toplam ise 2 milyon 400 bin lira ve bunun 1 milyon 200 bin lirası eski borçtu. Başkanımız eski borcu ödemek zorunda kaldı. Her kes şunu söylüyor, federasyondan bir üst lige çıkıldığından dolayı 1,5 milyona yakın para geldi. Öğle bir şey hiç yok. Bize sezon başından sezon sonuna kadar federasyondan gelecek rakam toplam 784 bin lira. Bunun 234 bin lirası sezonun başında, 550 bin lirasını da halen ödemediler. İstediğimiz zaman, bize 50 bin, 60 bin lira olarak ödüyorlar. Onu da kulüp ceza alırsa, onu kesip öyle gönderiyorlar. Bal liginden bir üst lige çıktık, 3 milyon kasanıza para girdi diyenlere diyorum ki, 'varsa öyle bir şey belgeleyin" yada bir lira girdi diyorsanız belgeleyin. Bizde size diyelim ki 'Yanılmışız veya yanlışlık varmış' diyelim. Bir üst lige çıktık hoş geldin parası diye bir şey yok" dedi.
BURAYA EĞLENMEYE GELMEDİK
Osmaniyespor FK, teknik direktörü Bahaddin Güneş ise kenti çok sevdiğini kent insanının futbol sevgisinin kendisini mutlu ettiğini belirtti. Futbol oynadığını, teknik direktör olarak şampiyonluklar da gördüğünü aktaran Güneş, başarısızlığa tahammülü olmadığını kaydederek, "Geçmişe değil, geleceğe bakmak lazım. Ben burada başarılı olmak istiyorum. Bunun için çaba harcıyoruz. Buraya eğlenmeye değil başarılı olmaya geldim. Kulübün de parasını savurmak istemiyorum. Sahadan iyi futbol oynayarak galip gelen ve taraftarını mutlu eden bir takım hedefliyorum. Bu anlamda eksiklerimiz var. Takım yüzde 50 kapasiteyle oynuyor. Elimizden gelenin en iyisini yaparak başarıyı yakalamak istiyoruz. Bu geçiş sürecini demorolize olmadan geçmek önemlidir. Bunun hepimiz bilincinde olmalıyız. Bu takım yeni profesyonel lige çıktı. Biraz sabırlı olmamız lazım. Eleştiriler olabilir, beklentimiz yalan yanlış konuşulmamalıdır. Gelsinler idmanımızı izlesinler" diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!