Gümüşler Manastırı’nda Karakalem Resim Sergisi açıldı

Güncelleme Tarihi:

Gümüşler Manastırı’nda Karakalem Resim Sergisi açıldı
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 20, 2024 17:16

Gümüşler Manastırı’nda Karakalem Resim Sergisi açıldı

Haberin Devamı

Adnan ÇELEBİ NİĞDE (DHA)- NİĞDE’de 20-24 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanan Müzeler Günü nedeniyle Gülen Meryem Ana Freski'nin bulunduğu Gümüşler Manastırı'nda resim sergisi açıldı.

Gümüşler Manastırı’nda düzenlenen sergide Görsel Sanatlar Öğretmeni Melih Ünlüer’in 28 karakalem eseri sergilendi. Düzenlenen açılışta konuşma yapan Niğde Valisi Cahit Çelik, Gümüşler Manastırı’nın Niğde için önemli bir turizm değeri olduğunu söylerken, sergide emeği geçenlere teşekkür etti. Vali Çelik, "İlimiz açısından tarihi bir değere sahip olan mekanda sergi açıyoruz. Manastırdaki resimler dünyada ilk. Bu anlamda da burası hem ilimiz hem de ülkemiz açısından ciddi bir turizm değeri taşıyor. Böyle güzel bir sergiyi böyle bir mekanda açmaktan dolayı mutluyuz" dedi.

Haberin Devamı

Görsel Sanatlar Öğretmeni Melih Ünlüer ise yaptığı açıklamada eserlerinde güvercin temasının ağırlıklı olduğunu kaydetti. Ünlüler, "Müzeler Günü çerçevesinde açtığımız sergimizde karakalem desen çalışmaları yer alıyor. Sergimde güvercin ve mimari unsurlar tema edindim. Serginin Gümüşler Manastırı’nda düzenlenmesi ayrıca bir özellik kattı. Güvercinler, camiler ve manastırların her zaman bir arada bulunmaları önem teşkil etmiştir" diye konuştu.

28 karakalem eserin yer aldığı sergi 25 Mayıs’a kadar ziyaretçilerine açık olacak.(DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!