Yenişehir Belediyesi'nde en düşük işçi maaşı 26 bin 612 liraya yükseltildi

Güncelleme Tarihi:

Yenişehir Belediyesinde en düşük işçi maaşı 26 bin 612 liraya yükseltildi
Oluşturulma Tarihi: Şubat 29, 2024 16:39

Yenişehir Belediyesi'nde en düşük işçi maaşı 26 bin 612 liraya yükseltildi

Haberin Devamı

MERSİN, (DHA)- YENİŞEHİR Belediyesi ve DİSK Genel-İş Sendikası Şubesi arasında Toplu İş Sözleşmesi Ek Protokolü imzalandı. Protokol kapsamında yüzde 61’lik zam oranıyla en düşük işçi ücretinin 26 bin 612 TL’ye yükseltildiği duyuruldu.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Yenişehir Belediyesi ve yetkili sendika DİSK Genel-İş Sendikası Mersin Şubesi arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi Ek Protokol İmza Töreni’nde belediye personelleriyle bir araya geldi. Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan imza törenine Başkan Özyiğit’in yanı sıra DİSK Genel-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, Yenişehir Belediyesi Personel Limited Şirketi Müdürü Selahaddin Onur Okuyucu, sendika yöneticileri, STK temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve personeller katıldı. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, yaptığı konuşmada 5 yılda çok önemli işleri birlikte başardıklarını ifade ederek, "Değerli çalışma arkadaşlarım, 5 yıldır sizlerle birlikte yuvamız Yenişehir için büyük bir gurur ve onurla emek veriyoruz. Öncelikle özveriniz ve fedakârlığınız nedeniyle her birinize şahsım ve hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Bugüne kadar gittiğim her mahallede, her sokakta, her evde halkım beni takdirle karşıladı. Ancak biliyorum ki bu başarı sadece benim başarım değil. Bu başarı hepimizin başarısı, bu emek hepimizin emeği, emiğinize sağlık. 2020 yılında pandemiyi yaşadık. Kimse sokağa çıkamıyorken, sizler emeğinizle sokaktaydınız, çalıştınız. Halkın sağlığını korudunuz, ihtiyaçlarını karşıladınız. Yeri geldi küçük bir çocuğun doğum günü pastasını aldınız, kapısına gittiniz, doğum gününü kutladınız. Maske takmanın zorunlu olduğu ama satışının yasak olduğu o zor günlerde kapı kapı dolaştınız maske dağıttınız. Vatandaşın ekmeğini aldınız, evine götürdünüz. Virüse yakalananların evine aşevinden yemeğini götürdünüz. Yenişehirlilere hizmet için kendinizi de riske attınız, ailenizi de riske attınız. Bu bir gerçek. Yenişehir halkı bu fedakarlığınızı ve bu gerçeği biliyor. Emeğinize sağlık" dedi.

Haberin Devamı

Başkan Özyiğit, Yenişehir Belediyesi çalışanlarının emeğinin her sokakta hissedildiğini belirtirken, "1 yıl önce depremi yaşadık. Zor zamanlarda herkes sevdiğinin yanında olmak ister. Sizler ilk andan itibaren belediyeye koştunuz, üzerinize düşeni yaptınız. Binlerce yurttaşımız deprem bölgesinden Yenişehir’e geldi. Onları siz karşıladınız, elinizi uzattınız. Günlerce bu merkezde, hizmet verdiniz. Emeğinize sağlık, sizlerle gurur duyuyorum. Yenişehir bizim yuvamız. Gözümüz gibi bakmak zorundayız. Yaptığımız işten de gurur duymalıyız ve gurur duyulacak işler yapmalıyız. Misafirinizle veya ailenizle bir parkta oturduğunuzda, bu parkı ben temizledim, benim belediyem, benim arkadaşlarım temizliyor diyebilmelisiniz. Bu kentin sokaklarında yürüdüğünüzde, temizliğinden gurur duymalısınız. Yollarından gurur duymalısınız, yeşilliğinden gurur duymalısınız. Bugüne kadar gösterdiğiniz fedakârlık ve özveri, Yenişehir'in her köşesinde hissediliyor. Ancak daha iyisini yapabileceğimize olan inancımızı asla kaybetmemeliyiz" diye konuştu.

Haberin Devamı

Hep birlikte Yenişehir’i daha ileriye taşımaya devam edeceklerini kaydeden Özyiğit, "Bu gerçeği her zaman söylüyorum; biz bir aileyiz. Sadece iş arkadaşları değil, birbirimize karşı sorumluluk sahibi olan bir aileyiz. Bir aileyi aile yapan da aidiyet duygusudur. Bu aidiyet duygusu, işimizi sadece bir görev olarak değil, bir sorumluluk olarak görmemize olanak sağlar. Kendi işimize sahip çıkmanın yanı sıra, diğer arkadaşlarımızın da başarısı için destek oluruz. Çünkü aile fertlerinin başarısı, tüm ailenin başarısıdır. Birbirimize destek olduğumuz, birlikte çalıştığımız ve ortak hedeflerimize odaklandığımız sürece, Yenişehir'i daha da ileriye taşıyabiliriz. Ve inanıyorum ki başaracağız. Geride kaldığımız 5 yılda bunu yaptık, önümüzdeki 5 yılda da yapacağız" ifadesini kullandı.

Haberin Devamı

Yenişehir Belediyesi'nde en düşük işçi ücretini aylık 26 bin 612 TL’ye yükselttiklerini duyuran Başkan Özyiğit, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizim için emek kutsal, alın teri kutsal. Yüzde 61’lik bir zam oranıyla Yenişehir Belediyesi'nde aylık en düşük işçi ücreti 26 bin 612 TL oldu. Hayırlı olsun. Şubat ayı maaşlarınızı alırken, Ek Protokolümüz kapsamında yaptığımız iyileştirmeden kaynaklı Ocak ayından kalan farkları da almış olacaksınız. Tüm işçi kardeşlerimize ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum."

DİSK Genel-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, yaptığı konuşmada Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e teşekkür etti. Konuşmaların ardından Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve DİSK Genel-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, Toplu İş Sözleşmesinin Ek Protokolünü imzaladı.(DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!