Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin 2 bürokratı gözaltında

Güncelleme Tarihi:

Mersin Büyükşehir Belediyesinin 2 bürokratı gözaltında
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 27, 2016 16:45

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin 2 bürokratı gözaltında

Haberin Devamı

Ali Ekber ŞEN/MERSİN, (DHA) - MERSİN'de Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında Büyükşehir Belediyesi'nin 2 bürokratı ile yerel sanatçı Kadir Somer gözaltına alındı.
Darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY'nin finans kaynaklarına yönelik yapılan soruşturmada daha önce açığa alınan Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü'nde Şube Müdürü Mehmet Türkmen ile Kent Konseyi Şube Müdürü Sait Koralp Özkul, sabah saatlerinde Terörle Şube Müdürlüğü ekiplerince evlerinden alındı. Ayrıca Ramazan ayı boyunca Mersin'de ve Adana'da düzenlenen etkinliklerde sahneye çıkan yerel ses sanatçısı Kadir Somer de gözaltına alındı.
Bir süre önce evlenen Kadir Somer'in nikahını Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz kıymış, şahitliğini ise Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü ile Adana'nın Pozantı İlçe Belediye Başkanı MHP'li Mustafa Çay yapmıştı.
Öte yandan Mersin Üniversitesi'nde sürdürülen soruşturması kapsamında 8'i akademik 16 personelin açığa alındığı bildirildi.

FOTOĞRAFLI
 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!